Dolphin Emulator - en to ca translation catalogue (848 entries)

en:  (internal IP)
ca: (IP interna)

en:  (too many to display)
ca: (massa per ensenyar)

en:  Game :
ca: Joc:

en: ! NOT
ca: ! NO

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
ca: "%s " no existeix.
     Crear una nova targeta de memòria de 16MB?

en: "%s" failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
ca: "%s" no s'ha pogut esborrar. Probablement, la imatge està danyada.

en: "%s" is already compressed! Cannot compress it further.
ca: "%s" ja està comprimit! No es pot comprimir encara més.

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
ca: "%s" no és un fitxer GCM/ISO valid, o no és una ISO GC/Wii.

en: %1$sCopy%1$s
ca: %1$sCopia%1$s

en: %i%% (Normal Speed)
ca: %i%% (Velocitat normal)

en: %s already exists, overwrite?
ca: %s ja existeix, vols sobreescriure?

en: %sDelete%s
ca: %sEsborra%s

en: %sExport GCI%s
ca: %sExportar com a GCI%s

en: %sImport GCI%s
ca: %sImportar GCI%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
ca: %u Blocs lliures; %u entrades de dir. lliures

en: %u frames
ca: %u fotogrames

en: %u objects
ca: %u objectes

en: && AND
ca: && I

en: &Audio Settings
ca: &Configuració de àudio

en: &Breakpoints
ca: &Punts d'interrupció

en: &Cheat Manager
ca: &Gestor de Trucs

en: &Controller Settings
ca: &Configuració del mando

en: &Delete selected ISOs...
ca: &Eliminar ISOs seleccionades...

en: &Emulation
ca: &Emulació

en: &File
ca: &Arxiu

en: &Frame Advance
ca: &Avança imatge

en: &Fullscreen
ca: &Pantalla completa

en: &Graphics Settings
ca: Configuració de &gràfics

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &Hotkey Settings
ca: Configuració de &tecles d'accés

en: &Load State
ca: &Càrrega estat

en: &Memcard Manager (GC)
ca: &Administrador de targeta de memòria (GC)

en: &Memory
ca: &Memòria

en: &Movie
ca: &Pel·lícula

en: &Open...
ca: &Obrir...

en: &Options
ca: &Opcions

en: &Pause
ca: &Pausa

en: &Play
ca: &Executar

en: &Properties
ca: &Propietats

en: &Refresh List
ca: &Actualitzar llista

en: &Registers
ca: &Registres

en: &Reset
ca: &Reiniciar

en: &Sound
ca: &So

en: &Stop
ca: &Aturar

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Video
ca: &Vídeo

en: &View
ca: &Visualitzar

en: &Watch
ca: &Veure

en: &Website
ca: &Pàgina web

en: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" and "Wii" are trademarks of Nintendo. Dolphin is not affiliated with Nintendo in any way.
ca: (c) 2003-2015+ Equip de Dolpin. "GameCube" i "Wii" són marques registrades de Nintendo. Dolphin no està afiliat amb Nintendo de cap manera.

en: (off)
ca: (Deshabilitat)

en: + ADD
ca: + Afegir

en: 1.5x Native (960x792)
ca: 1.5x Natiu (960x792)

en: 16-bit
ca: 16-bits

en: 2.5x Native (1600x1320)
ca: 2.5x Natiu (1600x1320)

en: 2x Native (1280x1056) for 720p
ca: 2x Natiu (1280x1056) per 720p

en: 32-bit
ca: 32-bits

en: 3x Native (1920x1584) for 1080p
ca: 3x Natiu (1920x1584) per 1080p

en: 4x Native (2560x2112) for 1440p
ca: 4x Natiu (2560x2112) per 1440p

en: 5x Native (3200x2640)
ca: 5x Natiu (3200x2640)

en: 6x Native (3840x3168) for 4K
ca: 6x Natiu (3840x3168) per 4K

en: 7x Native (4480x3696)
ca: 7x Natiu (4480x3696)

en: 8-bit
ca: 8-bits

en: 8x Native (5120x4224) for 5K
ca: 8x Natiu (5120x4224) per 5K

en: <Insert name here>
ca: <Insereix el nom aquí>

en: <No resolutions found>
ca: <No s'han trobat resolucions>

en: <Nothing>
ca: <Res>

en: <System Language>
ca: <Idioma del sistema>

en: A NetPlay window is already open!
ca: Una finestra NetPlay ja està oberta!

en: A game is not currently running.
ca: No s'està executant cap joc actualment.

en: AR Codes
ca: Codis AR

en: About Dolphin
ca: Sobre Dolphin

en: Accuracy:
ca: Precisió:

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
ca: Error al desxifrar codi «Action Replay»: 
    No s'ha pogut comprovar la paritat 
    
    Codi culpable: 
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
ca: Error d'Action Replay: Mida no vàlida (%08x: Adreça = %08x) a codi afegit (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
ca: Error d'Action Replay: Mida no vàlida (%08x: Adreça = %08X) a emplenar (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
ca: Error d Action Replay: Mida no vàlida (%08x: Adreça = %08x) a escriure i farciment de RAM (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
ca: Error d'Action Replay: Mida no vàlida (%08x: Adreça = %08x) a l'escriure al punter (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
ca: Error d'Action Replay: Valor no vàlid (%08x) en la copia de memòria (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
ca: Error d'Action Replay: Codi Mestre i escriure a CCXXXXXX no està implementat (% s)
    Els Codis Mestres no fan falta. No els utilitzis.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
ca: Error d'Action Replay: línia de codi AR no vàlida: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
ca: Action Replay: Codi condicional: Mida no vàlida %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
ca: Action Replay: Tipus de codi Normal no vàlid %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
ca: Action Replay: Codi Normal %i: %08x subtipus invàlid (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
ca: Action Replay: Codi Normal 0: Subtipus no vàlid %08x (%s)

en: Adapter Detected
ca: Adaptador detectat

en: Adapter Not Detected
ca: Adaptador no detectat

en: Adapter:
ca: Adaptador:

en: Add
ca: Afegeix

en: Add ActionReplay Code
ca: Afegeix codi ActionReplay

en: Add Patch
ca: Afegeix Pedaç

en: Add...
ca: Afegir...

en: Address
ca: Adreça

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
ca: Ajustar la pressió de control analògic per activar els botons.

en: Advanced
ca: Avançada

en: Advanced Settings
ca: Configuració avançada

en: All GameCube GCM files (gcm)
ca: Tots els fitxers GameCube GCM (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
ca: Tots els Estats Guardats (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
ca: Tots els fitxers ISO Wii (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
ca: Tots els fitxers ISO comprimits de GC/Wii (gcz)

en: Analyze
ca: Analitzar

en: Anisotropic Filtering:
ca: Filtrat anisotròpic:

en: Apploader Date:
ca: Data Apploader:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
ca: Apploader té una mida dolenta... realment és un apploader?

en: Apploader unable to load from file
ca: Apploader no s'ha pogut carregar des de l'arxiu

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
ca: Aplicar l'efecte de post-procés després d'acabar la imatge.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desmarcat (off).

en: Are you sure you want to delete "%s"?
ca: Estàs segur que vols suprimir "%s"?

en: Aspect Ratio:
ca: Relació d'aspecte:

en: At least one pane must remain open.
ca: Almenys un panell ha de romandre obert.

en: Audio
ca: Àudio

en: Audio Backend:
ca: Suport d'àudio:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
ca: AudioCommon: Error en obrir el dispositiu AO

en: Australia
ca: Austràlia

en: Authors
ca: Autors

en: Auto (Multiple of 640x528)
ca: Auto (Múltiple de 640x528)

en: Auto (Window Size)
ca: Auto (Mida de la finestra)

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Automàticament ajusta la mida de la finestra a la teva resolució interna.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desactivat.

en: BP register
ca: Registre BP

en: Back
ca: Enrere

en: Backend Settings
ca: Configuració del motor

en: Backend:
ca: Suport:

en: Background Input
ca: Suport d'entrada

en: Backward
ca: Suport

en: Banner
ca: Imatge

en: Banner Details
ca: Detalls del Imatge

en: Banner:
ca: Imatge:

en: Bar
ca: Barra

en: Basic
ca: Bàsic

en: Basic Settings
ca: Configuració bàsica

en: Bass
ca: Baix

en: Battery
ca: Bateria

en: Block Allocation Table checksum failed
ca: La comprovació de la «checksum» de la taula de blocs ha fallat

en: Blocks
ca: Blocs

en: Blue
ca: Blau

en: Blue Left
ca: Blau esquerra

en: Blue Right
ca: Blau dret

en: Bottom
ca: Fons

en: Bound Controls: %lu
ca: Controls enllaçats: %lu

en: Branch: %s
ca: Rama: %s

en: Broken
ca: Trencat

en: Browse for a directory to add
ca: Examineu un directori per afegir

en: Browse for output directory
ca: Examina el directori de sortida

en: Buttons
ca: Botons

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
ca: Ometre la neteja de la memòria cau mitjançant la instrucció DCBZ. En general deixa aquesta opció desactivada.

en: C Stick
ca: Palanca C

en: CP register
ca: Registre CP

en: CPU Emulator Engine
ca: Motor d'emulació de CPU

en: CPU Options
ca: Opcions de CPU

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid GameCube memory card file
ca: No es pot ulititzar aquest arxiu com una targeta de memòria.
    %s
    no és un arxiu de targeta de memòria GameCube vàlid

en: Caps Lock
ca: Bloc Maj.

en: Center
ca: Centre

en: Change &Disc
ca: Canviar &Disc

en: Change &Disc...
ca: Canviar &Disc...

en: Change Disc
ca: Canviar Disc

en: Change the disc to %s
ca: Canviar el disc a %s

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
ca: Canviar l'idioma de la interfície d'usuari. 
    Requereix reiniciar.

en: Changing this will have no effect while the emulator is running.
ca: Canviar això no tindrà cap efecte mentre l'emulador s'executa.

en: Cheat Code
ca: Codi de trucs

en: Cheat Manager
ca: Administrador de trucs

en: Cheat Search
ca: Cerca trucs

en: Check Partition Integrity
ca: Comprovar la integritat de la partició

en: Check for updates:
ca: Buscar actualitzacions:

en: Checking integrity...
ca: Comprovant integritat...

en: Choose a DVD root directory:
ca: Tria un directori arrel del DVD:

en: Choose a NAND root directory:
ca: Tria el directori arrel del NAND:

en: Choose a default ISO:
ca: Triar una ISO per defecte:

en: Choose a directory to add
ca: Trieu un directori per afegir

en: Choose a file to open
ca: Trieu un arxiu per obrir

en: Choose a memory card:
ca: Triar una targeta de memòria:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
ca: Trieu l'arxiu a utilitzar com «apploader»: (s'aplica als discos construïts a partir de només els directoris)

en: Choose the folder to extract to
ca: Selecciona la carpeta on extreure

en: Circle Stick
ca: Palanca Cercle

en: Classic
ca: Clàssic

en: Clear
ca: Esborrar

en: Close
ca: Tancar

en: Co&nfigure...
ca: &Configurar...

en: Code Info
ca: Codi d'Informació

en: Code:
ca: Codi:

en: Code:
ca: Codi:

en: Command
ca: Comanda

en: Comment
ca: Comentari

en: Compress ISO...
ca: Comprimir ISO...

en: Compress selected ISOs...
ca: Comprimir ISOs seleccionades...

en: Compressing ISO
ca: Comprimeix ISO

en: Config
ca: Configuració

en: Configure
ca: Configuració

en: Configure Control
ca: Configurar Control

en: Configure...
ca: Configuració...

en: Confirm File Overwrite
ca: Confirmar contraescriptura del fitxer

en: Confirm on Stop
ca: Confirmar a l'aturar

en: Connect
ca: Connectar

en: Connect Balance Board
ca: Connectar la Balance Board

en: Connect USB Keyboard
ca: Connectar el teclat USB

en: Connecting...
ca: Connectant...

en: Connection Type:
ca: Tipus de connexió:

en: Continuous Scanning
ca: Escaneig continu

en: Controller settings
ca: Configuració del mando

en: Controllers
ca: Mandos

en: Convergence:
ca: Convergència:

en: Convert to GCI
ca: Convertir a GCI

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy failed
ca: Copia fallada

en: Copy to Memcard %c
ca: Copiar a la targeta de memòria %c

en: Core
ca: Nucli

en: Could not recognize ISO file %s
ca: No es pot reconèixer el fitxer ISO %s

en: Could not save %s.
ca: No s'ha pogut desar %s.

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer de la targeta de memòria %s.
    
    Estàs executant Dolphin des d'un CD/DVD, o potser l'arxiu de guardat està protegit contra escriptura?
    
    Estàs rebent aquest missatge després de moure el directori de l'emulador?
    Si és així, llavors és possible que tinguis de tornar a especificar la ubicació a la targeta de memòria en les opcions.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
ca: No s'ha trobat la comanda d'obertura per l'extensió 'ini'!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el nucli. 
    Verifiqueu la configuració.

en: Count:
ca: Compta:

en: Count: %lu
ca: Comptar: %lu

en: Country:
ca: País:

en: Create AR Code
ca: Crear Codi AR

en: Create new perspective
ca: Crear una nova perspectiva

en: Creator:
ca: Creador:

en: Critical
ca: Crític

en: Crop
ca: Retallar

en: Crossfade
ca: Atenuar

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
ca: El directori axtual ha canviat de %s a %s després de wxFileSelector!

en: Custom
ca: Personalitzar

en: D-Pad
ca: Direcció digital

en: DSP Emulator Engine
ca: Motor d'emulació DSP

en: DSP HLE emulation (fast)
ca: Emulació DSP HLE (ràpid)

en: DSP LLE interpreter (slow)
ca: Intèrpret DSP LLE  (lent)

en: DSP LLE recompiler
ca: Recompilador DSP LLE

en: DVD Root:
ca: Arrel del DVD:

en: Dance Mat
ca: Plataforma de ball

en: Data Size
ca: Mida de dades

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
ca: Arxius Datel MaxDrive/Pro (*. sav)

en: Dead Zone
ca: Zona morta

en: Debug
ca: Depuració

en: Debug Only
ca: Només depuració

en: Debugging
ca: Depuració

en: Decimal
ca: Decimals

en: Decompress ISO...
ca: Descomprimir ISO...

en: Decompress selected ISOs...
ca: Descomprimir ISO seleccionades...

en: Decompressing ISO
ca: Descomprimint ISO

en: Decrease Convergence
ca: Disminuir convergència

en: Decrease Depth
ca: Disminuir profunditat

en: Default
ca: Per defecte

en: Default ISO:
ca: ISO per defecte:

en: Default font
ca: Font per defecte

en: Delete
ca: Eliminar

en: Delete Save
ca: Eliminar partida desada

en: Delete the existing file '%s'?
ca: Eliminar el fitxer existent '%s'?

en: Depth Percentage:
ca: Percentatge de profunditat:

en: Depth:
ca: Profunditat:

en: Description
ca: Descripció

en: Description:
ca: Descripció:

en: Detect
ca: Detectar

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device Settings
ca: Configuració del dispositiu

en: Device not found
ca: Dispositiu no trobat

en: Disable
ca: Deshabilitar

en: Disable Fog
ca: Deshabilitar boira

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
ca: Desactivar qualsevol emulació XFB.
    Accelera la emulació de manera considerable, però pot causar defectes gràfics importants en alguns jocs que en depenen (sobretot aplicacions casolanes).
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desmarcat.

en: Disc Read Error
ca: Error de lectura de disc

en: Display
ca: Pantalla

en: Divide
ca: Divideix

en: Do you want to stop the current emulation?
ca: Voleu aturar l'emulació actual?

en: Dolby Pro Logic II decoder
ca: Decodificador Dolby Pro Logic II

en: Dolphin %s Graphics Configuration
ca: Configuració de gràfics de Dolphin %s

en: Dolphin Configuration
ca: Configuració de Dolphin

en: Dolphin FIFO
ca: FIFO Dolphin

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
ca: Dolphin Pel·lícules TAS (*.dtm)

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
ca: Dolphin no ha pogut completar l'acció sol·licitada.

en: Down
ca: Avall

en: Download Codes (WiiRD Database)
ca: Descarregar Codis (base de dades WiiRD)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
ca: Descarregat %lu codis. (Afegits %lu)

en: Drums
ca: Tambors

en: Dummy
ca: Maniquí

en: Dump Audio
ca: Bolcat d'àudio

en: Dump EFB Target
ca: Bolcat de destinació EFB

en: Dump Frames
ca: Bolcat d'imatges

en: Dump Textures
ca: Bolcat de textures

en: Dutch
ca: Holandès

en: E&xit
ca: &Sortir

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
ca: ERROR: Aquesta versió del Dolphin requereix un controlador TAP-Win32 com a mínim a la versió%d.%d -- Si recentment ha actualitzat la distribució Dolphin, probablement serà necessari reiniciar el Windows per veure el nou controlador.

en: Early Memory Updates
ca: Actualitzacions recents de memòria

en: Edit ActionReplay Code
ca: Modificar codi ActionReplay

en: Edit Config
ca: Modificar configuració

en: Edit Patch
ca: Modificar el pedaç

en: Edit...
ca: Modificació...

en: Effect
ca: Efecte

en: Empty
ca: Buit

en: Emu Thread already running
ca: El fil de l'emulador ja s'està executant

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
ca: Emular els XFB de forma precisa.
    Redueix la velocitat de forma considerable i impedeix el renderitzat en alta resolució però és necessari per poder emular alguns jocs.
    
    Si no n'estàs segur, activa l'emulació virtual de XFB.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
ca: Emula els XFB utilitzant objectes de textura de la GPU.
    Arregla molts jocs que no podrien funcionar sense l'emulació d'XFB tot i que no és tant lent com una emulació real del XFB. Però en algunes situacions encara pot fallar (especialment aplicacions casolanes).
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desmarcat.

en: Emulation State:
ca: Estat d'emulació:

en: Enable AR Logging
ca: Habilitar el registre de logs d'AR

en: Enable Cheats
ca: Activar Trucs

en: Enable Dual Core
ca: Habilitar Doble nucli

en: Enable Dual Core (speedup)
ca: Habilitar Doble nucli (acceleració)

en: Enable MMU
ca: Habilitar MMU

en: Enable Progressive Scan
ca: Habilitar exploració &Progressiva

en: Enable Screen Saver
ca: Habilitar el protector de pantalla

en: Enable Speaker Data
ca: Activar altaveu de dades

en: Enable WideScreen
ca: Habilitar pantalla panoràmica

en: Enable Wireframe
ca: Habilitar filferro (wireframe)

en: Enable pages
ca: Habilitar pàgines

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Activa això si vols que s'utilitzi tota la pantalla per el renderitzat.
    Si està desactivat, es crearà una finestra de renderitzat.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desactivat.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Activa això si vols utilitzar la finestra principal del Dolphin per renderitzar en contes d'una finestra separada.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desactivat.

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Activa l'escaneig progressiu si ho suporta el programa emulat.
    La majoria de jocs no els importa.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desactivat.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
ca: Activa la memòria de la Unitat de Gestió, necessari per a alguns jocs. (Activat = compatible, Desactivat = ràpid)

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Codificar els bolcats d'imatge utilitzant el còdec FFV1.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desmarcat.

en: End
ca: Fi

en: English
ca: Anglès

en: Enhancements
ca: Millores

en: Enter a name for the new perspective:
ca: Escriviu un nom per la nova perspectiva:

en: Entry %d/%d
ca: Entrada %d/%d

en: Entry 1/%d
ca: Entrada 1/%d

en: Equal
ca: Igual

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
ca: Error en carregar l'idioma seleccionat. Es retorna a l'idioma per defecte del sistema.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
ca: Error: Després de "%s", s'ha trobat %d (0x%X) en lloc de la marca de guardat %d (0x%X). Cancel·lant carrega del guardat...

en: Euphoria
ca: Eufòria

en: Europe
ca: Europa

en: Execute
ca: Executar

en: Exit
ca: Sortir

en: Export All Wii Saves
ca: Exportar tots els guardats de Wii

en: Export Recording
ca: Exportar gravació

en: Export Recording...
ca: Exportar gravació...

en: Export Save
ca: Exportar partida desada

en: Export Wii save (Experimental)
ca: Exportar partida desada Wii (Experimental)

en: Export all saves
ca: Exportar totes les partides desades

en: Export failed
ca: Exportació fallada

en: Export save as...
ca: Desar exportació com a...

en: Extension
ca: Extensió

en: Extract All Files...
ca: Extreure tots els arxius...

en: Extract Apploader...
ca: Extreure Apploader...

en: Extract DOL...
ca: Extreure DOL...

en: Extract Directory...
ca: Extreure directori...

en: Extract File...
ca: Extreure arxiu...

en: Extract Partition...
ca: Extreure partició...

en: Extracting %s
ca: Extraient %s

en: Extracting All Files
ca: Extreure tots els arxius

en: Extracting Directory
ca: Extraient Directori

en: Extracting...
ca: Extraient...

en: FIFO Player
ca: Jugador FIFO

en: FST Size:
ca: Mida FST:

en: Failed To Connect!
ca: No s'ha pogut connectar

en: Failed to Connect!
ca: Error al connectar!

en: Failed to download codes.
ca: Error al descarregar codis.

en: Failed to extract to %s!
ca: Error a l' extreure a %s!

en: Failed to read %s
ca: Error al llegir %s

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
ca: No s'ha pogut llegir la còpia de taula d'assignació de blocs correctament
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
ca: No s'ha pogut llegir la taula d'assignació de blocs correctament
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
ca: No s'ha pogut llegir la carpeta de còpia correctament
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
ca: No es pot llegir el directori correctament 
    (0x2000-0x3fff)

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
ca: No s'ha pogut llegir la capçalera correctament
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
ca: No s'ha pogut llegir Identificador únic de la imatge de disc

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
ca: No s'ha pogut escriure BT.DINF a SYSCONF

en: Fast
ca: Ràpid

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
ca: Desincronització fatal. Cancel·lant reproducció. (Error a PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s

en: File
ca: Arxiu

en: File Info
ca: informació del fitxer

en: File Name
ca: Nom de l'arxiu

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: File contained no codes.
ca: L'arxiu no conté codis.

en: File converted to .gci
ca: Arxiu convertit a. GCI

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
ca: L'arxiu no s'ha pogut obrir 
    o no té una extensió vàlida

en: File is not recognized as a memcard
ca: L'arxiu no es pot reconèixer com una targeta de memòria

en: File not compressed
ca: Arxiu no comprimit

en: Filesystem
ca: Sistema d'arxius

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
ca: Tipus de fitxer 'ini' és desconegut! No s'obrirà!

en: First Block
ca: Primer Bloc

en: Fix Checksums
ca: Arregla les sumes de comprovació

en: Force 16:9
ca: Forçar 16:9

en: Force 4:3
ca: Forçar 4:3

en: Force Console as NTSC-J
ca: Força la consola com NTSC-J

en: Force Texture Filtering
ca: Forçar Filtrat de textura

en: Forward
ca: Endavant

en: Forward port (UPnP)
ca: Reenviar port (UPnP)

en: Frame %u
ca: Fotograma %u

en: Frame %zu
ca: Fotograma %zu

en: Frame Advance
ca: Avançar imatges

en: Frame Info
ca: Info del frame

en: Frame Range
ca: Rang d'imatges

en: France
ca: França

en: Free Look
ca: Visió lliure

en: French
ca: Francès

en: Frets
ca: Trasts

en: From
ca: de

en: FullScr
ca: Pantalla completa

en: GCI File(*.gci)
ca: Arxiu de GCI (*.gci)

en: Game ID
ca: ID del joc

en: Game ID:
ca: ID del Joc:

en: Game is already running!
ca: El joc encara està en marxa!

en: Game-Specific Settings
ca: Configuració de jocs específics

en: GameConfig
ca: Configuració de joc

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
ca: Fitxers de guardat de GameCube (*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gecko Codes
ca: Codis Gecko

en: German
ca: Alemany

en: Germany
ca: Alemanya

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Graphics settings
ca: Configuració de gràfics

en: Greater Than
ca: Més gran que

en: Green
ca: Verd

en: Green Left
ca: Verd Esquerra

en: Green Right
ca: Verd Dret

en: Guitar
ca: Guitarra

en: Hacks
ca: Modificacions

en: Header checksum failed
ca: Comprovació de la checksum de capçalera ha fallat

en: Height
ca: Alçada

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide
ca: Oculta

en: Hide Mouse Cursor
ca: Ocultar el cursor del ratolí

en: Home
ca: Inici

en: Host
ca: Amfitrió

en: Hotkeys
ca: Tecles d'accés

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
ca: IOCTL_ES_GETVIEWS: Ha Tractat d'obtenir dades d'un bitllet desconegut:%08x/%08x

en: IPL Settings
ca: Configuració de IPL

en: IR Sensitivity:
ca: Sensibilitat d'IR:

en: ISO Details
ca: Detalls d'ISO:

en: ISO Directories
ca: Directoris ISO:

en: Icon
ca: Icona

en: Ignore Format Changes
ca: Ignora els canvis de format

en: Import Save
ca: Desar importació

en: Import failed
ca: Importació fallada

en: In Game
ca: En Joc

en: Information
ca: Informació

en: Input
ca: Entrada

en: Insert
ca: Insereix

en: Insert SD Card
ca: Inserir la targeta SD

en: Install to Wii Menu
ca: Instal·lar al Menú de Wii

en: Installing WAD...
ca: Instal·lant WAD...

en: Integrity Check Error
ca: Error de comprovació d'integritat

en: Integrity check completed
ca: Comprovació d'integritat finalitzat

en: Integrity check completed. No errors have been found.
ca: Comprovació d'integritat finalitzat. No s'han trobat errors.

en: Interface
ca: Interfície

en: Interface Settings
ca: Configuració d'interfície

en: Internal LZO Error - compression failed
ca: Error intern LZO  - la compressió ha fallat

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
ca: Error intern LZO - descompressió fallada (% d) (%li, %li) 
    Intenteu carregar l'estat de nou

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
ca: Error intern LZO - lzo_init () ha fallat

en: Internal Resolution:
ca: Resolució Interna:

en: Intro
ca: Introducció

en: Invalid recording file
ca: Enregistrament de fitxer invàlid

en: Invalid search parameters (no object selected)
ca: Paràmetres de búsqueda invàlids (cap objecte seleccionat)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
ca: Cerca de cadena invàlida (no s'ha pogut convertir a número)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
ca: Cerca de cadena invàlida (només es soporten algunes longituds)

en: Italian
ca: Italià

en: Italy
ca: Itàlia

en: JIT Recompiler (recommended)
ca: Recompilador JIT (recomanat)

en: Japan
ca: Japó

en: Japanese
ca: Japonès

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Amagar el cursor del ratolí si està sobre la finestra d'emulació.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desactivat.

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Kick Player
ca: Expulsar jugador

en: Korea
ca: Corea

en: Korean
ca: Corea

en: L Button
ca: Botó L

en: L-Analog
ca: L-Analògic

en: Language:
ca: Idioma:

en: Last %i
ca: Últim %i

en: Latency:
ca: Latència:

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Stick
ca: Palanca esquerra

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
ca: Clic esquerre per detectar l'entrada. 
    Clic mig per desactivar. 
    Clic det per més opcions.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
ca: Clic Esquerra/Dreta per més opcions. 
    Clic Mig per deshabilitar.

en: Less Than
ca: Menys de

en: License
ca: Llicència

en: Load
ca: Carregar

en: Load Custom Textures
ca: Carrega textures personalitzades

en: Load State
ca: Cargar estat

en: Load State Last 1
ca: Cargar últim estat 1

en: Load State Last 2
ca: Cargar últim estat 2

en: Load State Last 3
ca: Cargar últim estat 3

en: Load State Last 4
ca: Cargar últim estat 4

en: Load State Last 5
ca: Cargar últim estat 5

en: Load State Last 6
ca: Cargar últim estat 6

en: Load State Last 7
ca: Cargar últim estat 7

en: Load State Last 8
ca: Cargar últim estat 8

en: Load State Slot 1
ca: Carregar ranura d'estat 1

en: Load State Slot 10
ca: Cargar estat 10

en: Load State Slot 2
ca: Carregar ranura d'estat 2

en: Load State Slot 3
ca: Carregar ranura d'estat 3

en: Load State Slot 4
ca: Carregar ranura d'estat 4

en: Load State Slot 5
ca: Carregar ranura d'estat 5

en: Load State Slot 6
ca: Carregar ranura d'estat 6

en: Load State Slot 7
ca: Carregar ranura d'estat 7

en: Load State Slot 8
ca: Carregar ranura d'estat 8

en: Load State Slot 9
ca: Cargar estat 9

en: Load State...
ca: Carregar Estat...

en: Load Wii System Menu
ca: Carregar el menú del sistema Wii

en: Load Wii System Menu %d%c
ca: Carregar menú del sistema Wii %d%c

en: Log
ca: Registre Log

en: Log Configuration
ca: Configuració del registre Log

en: Log Types
ca: Tipus de registre Log

en: Logger Outputs
ca: Sortides del registrador Log

en: Logging
ca: Inici de sessió

en: M Button
ca: Botó M

en: MD5 Checksum:
ca: Suma de verificació:

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
ca: Arxius MadCatz Gameshark (*.gcs)

en: Main Stick
ca: Palanca principal

en: Maker
ca: Fabricant

en: Maker ID:
ca: ID Fabricant:

en: Maker:
ca: Fabricant:

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Fa els objectes distants més visibles eliminant la boira, incrementat el el detall general.
    Desactivar la boria trencarà alguns jocs que depenen en una emulació adequada de la boira.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desmarcat.

en: Max
ca: Màxim

en: Memcard already opened
ca: Targeta de memòria ja oberta

en: Memory Card
ca: Targeta de memòria

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
ca: Nom del fitxer de targeta de memòria a la ranura %c és incorrecte 
    Regió no especificada 
    
    Ranura %c s'ha canviat per
    %s 
    Voleu copiar el fitxer antic a aquesta nova ubicació?

en: Menu
ca: Menú

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Min
ca: Mínim

en: Misc
ca: Varis

en: Misc Settings
ca: Varies Configuracions

en: Modifier
ca: Modificador

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Modifica les textures per mostrar el format que s'han codificat. Necessita reiniciar l'emulació en alguns casos.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desmarcat.

en: Monospaced font
ca: Fonts d'espiat simple

en: Motion Plus
ca: Motion Plus®

en: Multiply
ca: Múltiple

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
ca: NOTA: El tamany de fluxe no coincideix amb la longitud actual de dades

en: NP Add
ca: NP Afegir

en: NP Begin
ca: NP Començar

en: NP Delete
ca: NP Esborrar

en: NP Divide
ca: NP Dividir

en: NP Down
ca: NP Avall

en: NP End
ca: NP Fi

en: NP Enter
ca: NP Entrar

en: NP Equal
ca: NP Igual

en: NP Home
ca: NP Inici

en: NP Insert
ca: NP Inserir

en: NP Left
ca: NP Esquerra

en: NP Multiply
ca: NP Multiplicar

en: NP Page Down
ca: NP Baixar pagina

en: NP Page Up
ca: NP Pàgina

en: NP Right
ca: Dret NP

en: NP Separator
ca: NP Separador

en: NP Space
ca: NP Espai

en: NP Subtract
ca: NP Restar

en: NP Tab
ca: NP Tabulador

en: NP Up
ca: NP Amunt

en: Name:
ca: Nom:

en: Name:
ca: Nom:

en: Native (640x528)
ca: Natiu (640x528)

en: Native GCI files(*.gci)
ca: Arxius natius GCI (*.gci)

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: New Scan
ca: Nou escaneig

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Next Scan
ca: Següent escaneig

en: No audio output
ca: No hi ha sortida d'àudio

en: No description available
ca: No hi ha descripció disponible

en: No file loaded
ca: No s'ha carregat cap fitxer

en: No recorded file
ca: Arxiu no enregistrat

en: None
ca: Cap

en: Not Equal
ca: No igual

en: Not Set
ca: Sense establir

en: Not connected
ca: No està connectat

en: Notice
ca: Avís

en: Num Lock
ca: Bloq Numèric

en: Object %zu
ca: Objecte %zu

en: Object Range
ca: Rang d'objecte

en: Off
ca: Apagar

en: Offset:
ca: Desplaçament:

en: On-Screen Display Messages
ca: Missatges en pantalla

en: Online &Documentation
ca: &Documentació en línia

en: Only %d blocks available
ca: Només queden %d blocs disponibles

en: Open
ca: Obrir

en: Open &containing folder
ca: Obrir directori &contingut

en: Open Wii &save folder
ca: Obrir la carpeta de partide&s desades

en: Open file...
ca: Obrir fitxer...

en: OpenAL: can't create context for device %s
ca: OpenAL: no es pot crear el context pel dispositiu %s

en: OpenAL: can't find sound devices
ca: OpenAL: no es poden trobar dispositius de so

en: OpenAL: can't open device %s
ca: OpenAL: no es pot obrir el dispositiu %s

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
ca: Obre la configuració per defecre (mode només lectura) per aquest joc en un editor de text extern.

en: Options
ca: Opcions

en: Orange
ca: Taronja

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
ca: L'ordre dels arxius en el directori no corresponen amb l'ordre de blocs
    Fes clic dret i exporta tots els guardats,
    i importa les partides a una nova targeta de memòria

en: Orientation
ca: Orientació

en: Other
ca: Altres

en: Output
ca: Sortida

en: Pad
ca: Control

en: Pads
ca: Controls

en: Page Down
ca: Retocedir pàgina

en: Page Up
ca: Avançar Pàgina

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Patches
ca: Pedaços

en: Paths
ca: Camins

en: Pause
ca: Pausa

en: Per-Pixel Lighting
ca: Il·luminació per píxel

en: Perfect
ca: Perfecte

en: Perspective %d
ca: Perspectiva %d

en: Platform
ca: Plataforma

en: Play
ca: Executar

en: Play Recording
ca: Reproduir enregistrament

en: Playable
ca: Jugable

en: Playback Options
ca: Opcions de reproducció

en: Players
ca: Jugadors

en: Please confirm...
ca: Confirma...

en: Please create a perspective before saving
ca: Creeu una perspectiva abans de desar

en: Plus-Minus
ca: Més-Menys

en: Post-Processing Effect:
ca: Efectes de post-procés:

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
ca: Final prematur de la pel·lícula a PlayController. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
ca: Final prematur de la pel·lícula a PlayWiimote. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
ca: Final prematur de la pel·lícula a PlayWiimote. %u > %u

en: Prev Page
ca: Pàgina anterior

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Print
ca: Imprimir

en: Profile
ca: Perfil

en: Properties
ca: Propietats

en: Question
ca: Pregunta

en: Quit
ca: Sortir

en: R Button
ca: Botó R

en: R-Analog
ca: R-Analògic

en: Radius
ca: Radi

en: Range
ca: Rang

en: Read-only mode
ca: Només lectura

en: Real Balance Board
ca: Balance Board real

en: Record
ca: Enregistrar

en: Recording Info
ca: Informació d'enregistrament

en: Recording Options
ca: Enregistrant Opcions

en: Red
ca: Vermell

en: Red Left
ca: Vermell Esquerra

en: Red Right
ca: Vermell Dret

en: Refresh
ca: Actualitzar

en: Refresh List
ca: Actualitzar llista

en: Refresh game list
ca: Actualitza la llista de jocs

en: Region
ca: Regió

en: Remove
ca: Treure

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Renderitzar l'escena com un filferro (wireframe).
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desactivat.

en: Render to Main Window
ca: Renderitzar a la finestra principal

en: Reset
ca: Reiniciar

en: Results
ca: Resultats

en: Retry
ca: Tornar a intentar

en: Return
ca: Tornar

en: Revision:
ca: Revisió:

en: Right
ca: Dreta

en: Right Stick
ca: Palanca dreta

en: Rumble
ca: Vibració

en: Russia
ca: Rússia

en: Sa&ve State
ca: &Desa l'estat

en: Safe
ca: Segur

en: Save
ca: Desar

en: Save GCI as...
ca: Anomena i desa GCI...

en: Save Oldest State
ca: Guardar el estat més antic

en: Save State
ca: Guardar estat

en: Save State Slot 1
ca: Desar ranura estat 1

en: Save State Slot 10
ca: Ranura de guardat 10

en: Save State Slot 2
ca: Desar ranura estat 2

en: Save State Slot 3
ca: Desar ranura estat 3

en: Save State Slot 4
ca: Desar ranura estat 4

en: Save State Slot 5
ca: Desar ranura estat 5

en: Save State Slot 6
ca: Desar ranura estat 6

en: Save State Slot 7
ca: Desar ranura estat 7

en: Save State Slot 8
ca: Desar ranura estat 8

en: Save State Slot 9
ca: Ranura de guardat 9

en: Save State...
ca: Desar Estat...

en: Save as...
ca: Desar com...

en: Save compressed GCM/ISO
ca: Desar GCM/ISO comprimit

en: Save decompressed GCM/ISO
ca: Desar GCM/ISO descomprimit

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
ca: El guardat de la pel·lícula %s és corrupta, la gravació s'està aturant...

en: Scaled EFB Copy
ca: Copia EFB escalada

en: Scanning %s
ca: Escanejant %s

en: Scanning for ISOs
ca: Cercant ISOs

en: Scanning...
ca: Cercant...

en: ScrShot
ca: Capturar

en: Scroll Lock
ca: Bloc desplaçament

en: Search
ca: Buscar

en: Search Subfolders
ca: Cercar en subcarpetes

en: Section %s not found in SYSCONF
ca: La secció %s no trobada a SYSCONF

en: Select
ca: Seleccionar

en: Select The Recording File
ca: Selecciona el fitxer de gravació

en: Select a Wii WAD file to install
ca: Selecciona un fitxer WAD de Wii per instal·lar

en: Select a save file to import
ca: Selecciona un arxiu per guardar la importació

en: Select floating windows
ca: Selecciona finestres flotants

en: Select the file to load
ca: Selecciona el fitxer a carregar

en: Select the save file
ca: Selecciona el fitxer de partida guardada

en: Select the state to load
ca: Selecciona l'estat a carregar

en: Select the state to save
ca: Selecciona l'estat a guardar

en: Selected controller profile does not exist
ca: El perfil del controlador seleccionat no existeix

en: Selected font
ca: Font seleccionada

en: Send
ca: Enviar

en: Sensor Bar Position:
ca: Barra de sensors de posició

en: Separator
ca: Separador

en: Set as &default ISO
ca: Definir la imatge ISO per &defecte

en: Set as default Memcard %c
ca: Definir com a targeta de memòria predeterminada %c

en: Shake
ca: Sacsejar

en: Shoulder Buttons
ca: Botons LR

en: Show &Log
ca: Mostrar &Log

en: Show &Toolbar
ca: Mostrar Barra d'&eines

en: Show Australia
ca: Mostrar Austràlia

en: Show Defaults
ca: Mostrar valors per defecte

en: Show Drives
ca: Mostrar unitats

en: Show FPS
ca: Mostra FPS (imatges/s)

en: Show France
ca: Mostrar França

en: Show GameCube
ca: Mostrar GameCube

en: Show Germany
ca: Mostrar Alemanya

en: Show Input Display
ca: Mostrar entrada

en: Show Italy
ca: Mostrar Itàlia

en: Show JAP
ca: Mostrar Japó

en: Show Korea
ca: Mostrar Corea

en: Show Language:
ca: Mostrar Idioma:

en: Show Log &Configuration
ca: Mostrar la &Configuració del registre de log

en: Show PAL
ca: Mostrar PAL

en: Show Platforms
ca: Mostrar Plataformes

en: Show Regions
ca: Mostrar Regions

en: Show Statistics
ca: Mostrar estadístiques

en: Show Taiwan
ca: Mostrar Taiwan

en: Show USA
ca: Mostrar EUA

en: Show Wii
ca: Mostrar Wii

en: Show a confirmation box before stopping a game.
ca: Mostrar un missatge de confirmació abans d'aturar el joc.

en: Show first block
ca: Mostra primer bloc

en: Show save blocks
ca: Mostra blocs de partida desada

en: Show save comment
ca: Mostra desar un comentari

en: Show save icon
ca: Mostra icona de desar

en: Show save title
ca: Mostra títol desat

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Mostrar el nombre d'imatges rendaritzades per segon FPS com a mesura de la velocitat d'emulació.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desmarcat.

en: Simplified Chinese
ca: Xinès simplificat

en: Size
ca: Mida

en: Skip BIOS
ca: Saltar BIOS

en: Skip DCBZ clearing
ca: Saltar la neteja DCBZ

en: Skip EFB Access from CPU
ca: Salta l'accés d'EFB des de la CPU

en: Slot A
ca: Ranura A

en: Slot B
ca: Ranura B

en: Snapshot
ca: Captura

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
ca: El renderitzat per software és bastant més lent que els altres sistemes.
    Només és útil per depurar.
    Realment vols activar el renderitzat per software? Si no n'estàs segur, selecciona 'No'.

en: Sound Settings
ca: Configuració de so

en: Space
ca: Espai

en: Spain
ca: Espanya

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Speaker Volume:
ca: Volum de l'altaveu:

en: Speed up Disc Transfer Rate
ca: Accelerar la tassa de transferència de Disc

en: Standard Controller
ca: Control estàndard

en: Start
ca: Començar

en: Start Recording
ca: Iniciar gravació

en: State
ca: Estat

en: Steering Wheel
ca: Volant

en: Stick
ca: Palanca

en: Stop
ca: Aturar

en: Stretch to Window
ca: Ajustar a la finestra

en: Strum
ca: Cop

en: Subtract
ca: Extreure

en: Successfully exported file to %s
ca: Arxiu exportat amb èxit a %s

en: Successfully imported save files
ca: Arxius de partides desades importats correctament

en: Support
ca: Suport

en: Swing
ca: Oscil·lació

en: Synchronize GPU thread
ca: Sincronitzar subprocés de GPU

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
ca: Sincronitza els processos de la GPU i CPU per ajudar a prevenir congelacions aleatòries en em mode doble nucli. (ON = Compatible, OFF= Ràpid)

en: System Language:
ca: Idioma del sistema:

en: TAS Input
ca: Entrada TAS

en: Tab
ca: Pestanya

en: Table Left
ca: Taula esquerra

en: Table Right
ca: Taula dreta

en: Take Screenshot
ca: Capturar pantalla

en: Take screenshot
ca: Fer captura de pantalla

en: Test
ca: Prova

en: Texture Cache
ca: Memòria cau de textura

en: Texture Format Overlay
ca: Superposició del format de textura

en: The WAD has been installed successfully
ca: El WAD s'ha instal·lat amb èxit

en: The address is invalid
ca: L'adreça és invàlida

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
ca: El fitxer %s ja existeix. 
    Voleu reemplaçar-lo?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
ca: El fitxer %s no s'ha pogut obrir per escriptura. Comproveu si ja està obert per un altre programa.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
ca: El fitxer %s ja estava oberta, la capçalera de l'arxiu no s'escriurà.

en: The name cannot be empty
ca: El nom no pot estar buit

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
ca: El resultat del desxifratge el codi AR no conté cap línia.

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
ca: L'idioma seleccionat no és compatible amb el seu sistema. Es tornarà a l'idioma per defecte del sistema.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
ca: El servidor i les versions de client NetPlay són incompatibles!

en: The server is full!
ca: El servidor està ple!

en: The server responded: the game is currently running!
ca: El servidor ha espòs: el joc està en marxa!

en: The server sent an unknown error message!
ca: El servidor ha enviat un missatge d'error desconegut!

en: The specified file "%s" does not exist
ca: L'arxiu especificat "%s" no existeix

en: The value is invalid
ca: El valor és invàlid.

en: Theme:
ca: Tema visual:

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
ca: Hi ha d'haver una entrada per 00000001/00000002. El seu bolcat de la NAND probablement és incompleta.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
ca: Aquesta configuració sobreescriu la configuració de Dolphin.
    Indeterminat vol dir que el joc utilitza el valor de Dolphin.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
ca: Aquest simulador d'ActionReplay no és compatible amb els codis que modifiquen ActionReplay.

en: Threshold
ca: Llindar

en: Tilt
ca: Inclinació

en: Title
ca: Títol

en: To
ca: A

en: Toggle All Log Types
ca: Activar tots els tipus de registre de Log

en: Toggle Aspect Ratio
ca: Activar relació d'aspecte

en: Toggle EFB Copies
ca: Activar copies de EFB

en: Toggle Fog
ca: Activar boira

en: Toggle Fullscreen
ca: Activar pantalla completa

en: Top
ca: Dalt

en: Traditional Chinese
ca: Xinès tradicional

en: Tried to load an unknown file type.
ca: S'ha intentat de carregar un tipus de fitxer desconegut.

en: Triggers
ca: Gatells

en: Trying to read from invalid SYSCONF
ca: Provant de llegir des d'un SYSCONF invàlid

en: Turntable
ca: Taula DJ

en: Type
ca: Tipus

en: UNKNOWN_%02X
ca: DESCONEGUT_%02X

en: USA
ca: EUA

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
ca: Incapaç de crear un pedaç amb els valors donats.
    No s'ha modificat l'entrada.

en: Undo Load State
ca: Desfer la càrrega de l'estat

en: Undo Save State
ca: Desfer estat guardat

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
ca: Trucada inesperada a 0x80? Cancel·lant...

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
ca: Comanda de DVD desconeguda %08x - error crític

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
ca: Tipus desconegut d'entrada %i a SYSCONF (%s@%x)!

en: Unknown error %x
ca: Error desconegut %x

en: Unknown message received with id : %d
ca: Missatge desconegut rebut amb id: %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
ca: Missatge desconegut amb id: %d rebut des del jugador: Expulsant jugador %d!

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Up
ca: Amunt

en: Update
ca: Actualitzar

en: Use Fullscreen
ca: Utilitzar pantalla completa

en: Use Hex
ca: Utilitzar hexadecimal

en: Use Panic Handlers
ca: Utilitzar advertències

en: Utility
ca: Utilitat

en: V-Sync
ca: Sincronització Vertical

en: Value
ca: Valor

en: Value:
ca: Valor:

en: Value:
ca: Valor:

en: Verbosity
ca: Verbositat

en: Volume
ca: Volum

en: Volume Down
ca: Baixar el volum

en: Volume Up
ca: Pujar el volum

en: WAD installation failed: error creating %s
ca: instal·lació del WAD ha fallat: Error en crear %s

en: WAD installation failed: error creating ticket
ca: Instal·lació del WAD ha fallat: Error en crear tiquet

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ca: Sincronitza els intervals verticals per reduir l'efecte d'imatge partida.
    Disminueix el rendiment si la velocitat d'emulació està per sota del 100%.
    
    Si no n'estàs segur, deixa-ho desmarcat.

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
ca: Advertència - Inicialitzant DOL en mode de consola incorrecte!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
ca: Advertència - Inicialitzant ISO en mode de consola incorrecte!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
ca: Atenció! Es recomana fer còpies de seguretat tots els fitxers a la carpeta: 
    %s 
    Vols continuar?

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
ca: Advertència: Això sobreescriurà les partides guardades que estan a la carpeta: 
    %s
    i que tenen el mateix nom que un arxiu a la targeta de memòria
    Voleu continuar?

en: WaveFileWriter - file not open.
ca: WaveFileWriter - Fitxer no obert.

en: Widescreen Hack
ca: Modificació de pantalla panoràmica

en: Width
ca: Ample

en: Wii Console
ca: Consola Wii

en: Wii NAND Root:
ca: Arrel de la NAND:

en: WiiWAD: Could not read from file
ca: WiiWAD: No s'ha pogut llegir des de l'arxiu

en: Windows Left
ca: Finestra esquerra

en: Windows Menu
ca: Finestra menú

en: Windows Right
ca: Finestra dreta

en: Word Wrap
ca: Ajust de línea

en: Working...
ca: Treballant...

en: Write to Console
ca: Escriu a consola

en: Write to File
ca: Escriu en un Fitxer

en: Write to Window
ca: Escriu a una Finestra

en: XF register
ca: Registre XF

en: Yellow
ca: Groc

en: You can't close panes that have pages in them.
ca: No pots tancar panells que tenen pàgines.

en: You must choose a game!
ca: Has de triar un joc!

en: You must enter a name.
ca: Has d'introduir un nom.

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
ca: Heu d'entrar un decimal, hexadecimal o octal vàlid.

en: You must enter a valid profile name.
ca: Heu d'introduir un nom de perfil vàlid.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
ca: Ha de reiniciar Dolphin perquè el canvi tingui efecte.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
ca: La teva ROM DSP té el has incorrecte.
    Vols parar ara per solucionar el problema?
    Si selecciones "No, l'audio podria quedar distorsionat.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
ca: El seu arxiu GCM/ISO sembla invàlid (país invàlid). 
    Continuar amb la regió PAL?

en: Zero 3 code not supported
ca: Codi Zero 3 no està suportat

en: Zero code unknown to Dolphin: %08x
ca: Codi zero desconegut per Dolphin: %08x

en: [ waiting ]
ca: [ Esperant ]

en: none
ca: cap

en: wxExecute returned -1 on application run!
ca: wxExecute Ha retornat -1 en  l'execució de l'aplicació!

en: | OR
ca: | O
