Dolphin Emulator - en to cs translation catalogue (1139 entries)

en: 
    Dolphin is a free and open-source GameCube and Wii emulator.
    
    This software should not be used to play games you do not legally own.
cs: 
    Dolphin je svobodný emulátor GameCube a Wii s otevřeným zdrojovým kódem.
    
    Tento software by neměl být používán k hraní her, které opravdu nevlastníte.

en:  (internal IP)
cs: (vnitřní IP adresa)

en:  (too many to display)
cs: (příliš mnoho pro zobrazení)

en:  Game :
cs:  Hra :

en: ! NOT
cs: ! NE

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
cs: "%s" neexistuje.
     Vytvořit novou 16MB Paměťovou kartu?

en: "%s" failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
cs: "%s" nelze vyčistit. Obraz je pravděpodobně poškozen.

en: "%s" is already compressed! Cannot compress it further.
cs: "%s" již je zkomprimováno! Nelze ho dále komprimovat.

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
cs: "%s" je neplatný soubor GCM/ISO, nebo není GC/Wii ISO.

en: %1$sCopy%1$s
cs: %1$sKopírovat%1$s

en: %i of %i blocks. Compression ratio %i%%
cs: %i z %i bloků. Poměr komprese %i%%

en: %i%% (Normal Speed)
cs: %i%% (Normální rychlost)

en: %s
    was not loaded because it has the same internal filename as previously loaded save
    %s
cs: %s
    nebylo načteno protože má stejný vnitřní název souboru jako předtím načtená pozice
    %s

en: %s
    was not loaded because it is an invalid GCI.
     Number of blocks claimed to be %u
cs: %s
    nebylo načteno protože je to neplatné GCI.
    Sdělený počet bloků byl %u

en: %s
    was not loaded because there are not enough free blocks on the virtual memory card
cs: %s
    nebylo načteno protože na virtuální paměťové kartě není dostatek volných bloků

en: %s
    was not loaded because there is less than 10%% free blocks available on the memory card
    Total Blocks: %d; Free Blocks: %d
cs: %s
    nebylo načteno protože v paměťové kartě je méně než 10%% volných bloků
    Bloků celkem: %d, Volných bloků: %d

en: %s (Disc %i)
cs: %s (Disk %i)

en: %s IPL found in %s directory. The disc might not be recognized
cs: %s IPL nalezeno v adresáři %s. Disk nemusí být rozpoznán

en: %s already exists, overwrite?
cs: %s už existuje, přepsat?

en: %s failed to load as a memory card.
    Card file size is invalid (0x%x bytes)
cs: %s nelze načíst jako paměťovou kartu.
    Velikost souboru karty je neplatná (0x%x bajtů)

en: %s failed to load as a memory card.
    Card size is invalid (0x%x bytes)
cs: %s nelze načíst jako paměťovou kartu.
    Velikost karty je neplatná (0x%x bajtů)

en: %s failed to load as a memory card.
    File is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
cs: %s nelze načíst jako paměťovou kartu.
    Soubor není dostatečně velký, aby byl platným souborem paměťové karty (0x%x bajtů)

en: %s is not a directory, failed to move to *.original.
     Verify your write permissions or move the file outside of Dolphin
cs: %s není adresář, nelze přejmenovat na *.original.
     Zkontrolujte zda máte oprávnění k zápisu nebo soubor přesuňte mimo Dolphin.

en: %s was not a directory, moved to *.original
cs: %s není adresář, přesunuto do *.original

en: %sDelete%s
cs: %sVymazat%s

en: %sExport GCI%s
cs: %sExportovat GCI%s

en: %sImport GCI%s
cs: %sImportovat GCI%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
cs: %u Volných Bloků; %u Volných Záznamů Adr

en: %u frames
cs: %u snímků

en: %u objects
cs: %u objektů

en: %zu FIFO bytes
cs: %zu bajtů FIFO

en: %zu memory bytes
cs: %zu bajtů paměti

en: && AND
cs: && A

en: &Audio Settings
cs: Nastavení &zvuku

en: &Breakpoints
cs: &Body přerušení

en: &Cheat Manager
cs: Správce &cheatů

en: &Controller Settings
cs: &Nastavení ovladače

en: &Delete File...
cs: &Smazat soubor...

en: &Delete selected ISOs...
cs: &Smazat vybraná ISO...

en: &Emulation
cs: &Emulace

en: &File
cs: &Soubor

en: &Frame Advance
cs: &Postup snímkem

en: &Fullscreen
cs: &Celá obrazovka

en: &GitHub Repository
cs: Ú&ložiště Github

en: &Graphics Settings
cs: &Grafická nastavení

en: &Help
cs: &Nápověda

en: &Hotkey Settings
cs: Nastavení &klávesových zkratek

en: &Load State
cs: &Nahrát Stav

en: &Memcard Manager (GC)
cs: Správce Pa&měťových karet (GC)

en: &Memory
cs: Pa&měť

en: &Movie
cs: &Video

en: &Open...
cs: &Otevřít...

en: &Options
cs: V&olby

en: &Pause
cs: &Pauza

en: &Play
cs: &Přehrát

en: &Properties
cs: &Vlastnosti

en: &Read-Only Mode
cs: &Režim pouze pro čtení

en: &Refresh List
cs: &Obnovit Seznam

en: &Registers
cs: &Registry

en: &Reset
cs: &Resetovat

en: &Sound
cs: &Zvuk

en: &Stop
cs: Za&stavit

en: &Tools
cs: Nás&troje

en: &View
cs: &Zobrazit

en: &Watch
cs: &Sledování

en: &Website
cs: &Internetová stránka

en: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" and "Wii" are trademarks of Nintendo. Dolphin is not affiliated with Nintendo in any way.
cs: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" a "Wii" jsou obchodní značky společnosti Nintendo. Dolphin není žádným způsobem spjat se společností Nintendo.

en: (off)
cs: (vypnuto)

en: + ADD
cs: + PŘIDAT

en: 1.5x Native (960x792)
cs: 1.5x Původní (960x792)

en: 16-bit
cs: 16-bitové

en: 2.5x Native (1600x1320)
cs: 2.5x Původní (1600x1320)

en: 2x Native (1280x1056) for 720p
cs: 2x původní (1280x1056) pro 720p

en: 32-bit
cs: 32-bitové

en: 3x Native (1920x1584) for 1080p
cs: 3x původní (1920x1584) pro 1080p

en: 4x Native (2560x2112) for 1440p
cs: 4x původní (2560x2112) pro 1440p

en: 5x Native (3200x2640)
cs: 5x původní (3200x2640)

en: 6x Native (3840x3168) for 4K
cs: 6x původní (3840x3168) pro 4K

en: 7x Native (4480x3696)
cs: 7x původní (4480x3696)

en: 8-bit
cs: 8-bitové

en: 8x Native (5120x4224) for 5K
cs: 8x původní (5120x4224) pro 5K

en: <Insert name here>
cs: <Zde vložte jméno>

en: <No resolutions found>
cs: <Žádné rozlišení nenalezeno>

en: <Nothing>
cs: <Nic>

en: <System Language>
cs: <Jazyk systému>

en: A NetPlay window is already open!
cs: Okno NetPlay již je otevřené!

en: A game is not currently running.
cs: Hra v současnosti neběží!

en: AR Codes
cs: Kódy AR

en: About Dolphin
cs: O Dolphinu

en: Accuracy:
cs: Přesnost:

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
cs: Chyba Rozšifrování Kódu Action Replay:
    Kontrola Parity Selhala
    
    Viníkem je Kód:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
cs: Chyba Action Replay: Neplatná velikost (%08x : adresa = %08x) v Kódu Přidat (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
cs: Chyba Action Replay: Neplatná velikost (%08x : adresa = %08x) v Naplnit a Sesunout (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
cs: Chyba Action Replay: Neplatná velikost (%08x : adresa = %08x) v Ram Zápisu A Naplnění (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
cs: Chyba Action Replay: Neplatná velikost (%08x : adresa = %08x) v Zápisu Do Ukazatele (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
cs: Chyba Action Replay: Neplatná hodnota (%08x) v Kopii Paměti (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
cs: Chyba Action Replay: Hlavní Kód a Zápis do CCXXXXXX nejsou zavedeny (%s)
    Hlavní kódy nejsou potřeba, nepoužívejte je.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
cs: Chyba Action Replay: neplatný řádek kódu AR: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
cs: Action Replay: Podmínkový kód: Neplatná Velikost %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
cs: Action Replay: Neplatný Normální Kód Typu %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
cs: Action Replay: Normální Kód %i: Neplatný podtyp %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
cs: Action Replay: Normální Kód 0: Neplatný Podtyp %08x (%s)

en: Adapter Detected
cs: Zjištěn adaptér

en: Adapter Not Detected
cs: Adaptér nezjištěn

en: Adapter:
cs: Adaptér:

en: Add
cs: Přidat

en: Add ActionReplay Code
cs: Přidat kód ActionReplay

en: Add Patch
cs: Přidat Záplatu

en: Add...
cs: Přidat...

en: Address
cs: Adresa

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
cs: Upravte tlak analogového ovládání potřebný k aktivaci tlačítek.

en: Advance Game Port
cs: Port Advance Game

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Advanced Settings
cs: Pokročilá Nastavení

en: All GameCube GCM files (gcm)
cs: Všechny soubory GameCube GCM )gcm)

en: All Save States (sav, s##)
cs: Všechny Uložené Stavy (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
cs: Všechny soubory Wii ISO (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
cs: Všechny komprimované soubory GC/WII ISO (gcz)

en: An error occurred.
    
      Line: %d
      File: %s
    
    Ignore and continue?
cs: Nastala chyba.
    
      Řádek: %d
      Soubor: %s
    
    Ignorovat a pokračovat?

en: Anaglyph
cs: Anaglyf

en: Analyze
cs: Analyzovat

en: Angle
cs: Úhel

en: Anisotropic Filtering:
cs: Anizotropní Filtrování:

en: Anti-Aliasing:
cs: Vyhlazení okrajů

en: Apploader Date:
cs: Datum zavaděče aplikace:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
cs: Zavaděč aplikace má špatnou velikost... je to vážně zavaděč?

en: Apploader unable to load from file
cs: Zavaděč aplikace nemohl načíst soubor

en: Apploader:
cs: Zavaděč aplikace:

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
cs: Použít efekt následného zpracování po dokončení snímku.
    
     Pokud si nejste jisti, zvolte (vypnuto).

en: Are you sure you want to delete "%s"?
cs: Jste si jisti, že chcete smazat "%s"?

en: Are you sure you want to delete these files? They will be gone forever!
cs: Jste si jisti, že chcete tyto soubory smazat? Budou navždy ztraceny!

en: Are you sure you want to delete this file? It will be gone forever!
cs: Opravdu chcete smazat tento soubor? Bude navždy ztracen!

en: Are you trying to use the same file in both slots?
cs: Snažíte se použít stejný soubor v obou pozicích?

en: Aspect Ratio:
cs: Poměr Stran:

en: Assign Controller Ports
cs: Přidělit porty ovladače

en: At least one pane must remain open.
cs: Alespoň jeden panel musí být otevřen.

en: Audio
cs: Zvuk

en: Audio Backend:
cs: Podpůrná vrstva zvuku:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
cs: AudioCommon: Chyba při otevírání zařízení zvukového výstupu.

en: Australia
cs: Austrálie

en: Authors
cs: Autoři

en: Auto (Multiple of 640x528)
cs: Auto (Násobek 640x528)

en: Auto (Window Size)
cs: Auto (Velikost Okna)

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Automaticky upravuje velikost okna na Vaše vnitřní rozlišení.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: BAT incorrect. Dolphin will now exit
cs: BAT nesprávné. Dolphin bude nyní ukončen

en: BP register
cs: Registr BP

en: Back
cs: Zpět

en: Backend Settings
cs: Nastavení podpůrné vrstvy

en: Backend:
cs: Podpůrná vrstva:

en: Background Input
cs: Zadní Vstup

en: Backward
cs: Dozadu

en: Banner
cs: Plakát

en: Banner Details
cs: Detaily Plakátu

en: Banner:
cs: Plakát:

en: Bar
cs: Vibráto

en: Basic
cs: Základní

en: Basic Settings
cs: Základní nastavení

en: Bass
cs: Basy

en: Battery
cs: Baterie

en: Block Allocation Table checksum failed
cs: Kontrolní součet Alokační Tabulky Bloku selhal

en: Blocks
cs: Bloky

en: Blue
cs: Modrá

en: Blue Left
cs: Modrá vlevo

en: Blue Right
cs: Modrá vpravo

en: Borderless Fullscreen
cs: Celá obrazovka bez okrajů

en: Bottom
cs: Dole

en: Bound Controls: %lu
cs: Spojené ovladače: %lu

en: Branch: %s
cs: Větev: %s

en: Broadband Adapter
cs: Adaptér širokopásmového připojení

en: Broken
cs: Rozbité

en: Browse for a directory to add
cs: Procházet pro přidání adresáře

en: Browse for output directory
cs: Procházet pro výstupní adresář

en: Buffer:
cs: Vyrovnávací paměť:

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Bypass XFB
cs: Potlačit XFB

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
cs: Potlačit čištění mezipaměti dat vyvolaných instrukcí DCBZ. Tato volba je standardně vypnutá.

en: C Stick
cs: Kruhová páčka

en: CP register
cs: Registr CP

en: CPU Emulator Engine
cs: Jádro Emulátoru Procesoru

en: CPU Options
cs: Možnosti procesoru

en: Cache custom textures to system RAM on startup.
    This can require exponentially more RAM but fixes possible stuttering.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Při spuštění uloží vlastní textury do RAM systému.
    Toto může vyžadovat mnohem více RAM, ale opravuje možné zasekávání.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Cached Interpreter (slower)
cs: Převaděč s mezipamětí (pomalejší)

en: Calculates lighting of 3D objects per-pixel rather than per-vertex, smoothing out the appearance of lit polygons and making individual triangles less noticeable.
    Rarely causes slowdowns or graphical issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Vypočítává osvětlení 3D objektů podle pixelu, raději než podle vertexu, čímž vyhladí vzhled osvětlených polygonů a tím budou jednotlivé trojúhelníky méně nápadné.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid GameCube memory card file
cs: Nelze použít tento soubor jako paměťovou kartu.
    %s
    není platný soubor paměťové karty GameCube

en: Center
cs: Střed

en: Change &Disc
cs: Vyměnit &disk

en: Change &Disc...
cs: Vyměnit &Disk...

en: Change Disc
cs: Vyměnit Disk

en: Change the disc to %s
cs: Změnit disk na %s

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
cs: Změní jazyk uživatelského rozhraní.
    Vyžaduje restart.

en: Changing this will have no effect while the emulator is running.
cs: Změna tohoto se neprojeví, pokud emulátor běží.

en: Cheat Code
cs: Cheat Kód

en: Cheat Manager
cs: Správce cheatů

en: Cheat Search
cs: Hledání Cheatů

en: Check Partition Integrity
cs: Zkontrolovat celistvost oddílu

en: Check for updates:
cs: Zkontrolovat aktualizace:

en: Checking integrity...
cs: Kontrolování celistvosti...

en: Choose a DVD root directory:
cs: Zvolte kořenový adresář DVD:

en: Choose a NAND root directory:
cs: Zvolte kořenový adresář NAND:

en: Choose a default ISO:
cs: Zvolte výchozí ISO:

en: Choose a directory to add
cs: Zvolte adresář k přidání

en: Choose a file to open
cs: Zvolte soubor k otevření

en: Choose a memory card:
cs: Zvolte paměťovou kartu:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
cs: Zvolte soubor, který má být použit jako zavaděč aplikace: (platí pouze pro disky sestavené z adresářů)

en: Choose the folder to extract to
cs: Zvolte adresář pro umístění extrakce

en: Circle Stick
cs: Kruhová páčka

en: Classic
cs: Klasické

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Close
cs: Zavřít

en: Co&nfigure...
cs: &Nastavit...

en: Code Info
cs: Informace o kódu

en: Code:
cs: Kód:

en: Code:
cs: Kód:

en: Command
cs: Příkaz

en: Comment
cs: Komentář

en: Compress ISO...
cs: Komprimovat ISO...

en: Compress selected ISOs...
cs: Komprimovat vybraná ISO...

en: Compressing ISO
cs: Komprimuji ISO

en: Compressing a Wii disc image will irreversibly change the compressed copy by removing padding data. Your disc image will still work. Continue?
cs: Komprimováním obrazu disku Wii bude kopie nenávratně změněna, jelikož budou odstraněna vyplňující data. Váš obraz disku bude stále fungovat. Chcete pokračovat?

en: Compute
cs: Spočítat

en: Computing MD5 checksum
cs: Vypočítávání kontrolního součtu MD5

en: Config
cs: Nastavení

en: Configure
cs: Nastavit

en: Configure Control
cs: Nastavit Ovládání

en: Configure...
cs: Nastavit...

en: Confirm File Overwrite
cs: Potvrdit Přepsání Souboru

en: Confirm on Stop
cs: Při zastavení Potvrdit

en: Connect
cs: Připojit

en: Connect Balance Board
cs: Připojit Rola-Bola

en: Connect USB Keyboard
cs: Připojit USB Klávesnici

en: Connecting...
cs: Připojuji...

en: Connection Type:
cs: Typ připojení:

en: Continuous Scanning
cs: Průběžné skenování

en: Control
cs: Ctrl

en: Control Stick
cs: Ovládací páčka

en: Controller Ports
cs: Porty ovladače

en: Controller settings
cs: Nastavení ovladače:

en: Controllers
cs: Ovladače

en: Controls the distance of the convergence plane. This is the distance at which virtual objects will appear to be in front of the screen.
    A higher value creates stronger out-of-screen effects while a lower value is more comfortable.
cs: Ovládá vzdálenost roviny sblížení. To je vzdálenost, při které se bude zdát, že virtuální objekty jsou v přední části obrazovky.
    Vyšší hodnota vytváří silnější dojmy vyskakování objektů z obrazovky, zatímco nižší hodnoty jsou pohodlnější.

en: Controls the separation distance between the virtual cameras.
    A higher value creates a stronger feeling of depth while a lower value is more comfortable.
cs: Ovládá odstup mezi virtuálními kamerami.
    Vyšší hodnota vytváří silnější dojmy hloubky, zatímco nižší hodnoty jsou pohodlnější.

en: Convergence:
cs: Sblížení:

en: Convergence:
cs: Sblížení:

en: Convert to GCI
cs: Převést na GCI

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy failed
cs: Kopírování selhalo

en: Copy to Memcard %c
cs: Kopírovat na Paměťovou kartu %c

en: Core
cs: Jádro

en: Could not recognize ISO file %s
cs: Nelze rozpoznat ISO soubor %s

en: Could not save %s.
cs: Nelze uložit %s

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
cs: Nelze zapsat soubor paměťové karty %s.
    
    Spouštíte Dolphina z CD/DVD, nebo je snad soubor s uložením chráněný proti zápisu?
    
    Objevila se tato chyba po přesunu adresáře s emulátorem?
    Pokud ano, pak je třeba znovu zadat umístění vaší paměťové karty v nastavení.

en: Couldn't Create Client
cs: Nelze vytvořit klienta

en: Couldn't create peer.
cs: Nelze vytvořit vrstevníka.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
cs: Nelze najít příkaz pro otevření přípony 'ini'!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
cs: Nelze spustit jádro.
    Zkontrolujte Vaše nastavení.

en: Count:
cs: Počet:

en: Count: %lu
cs: Počet: %lu

en: Country:
cs: Země:

en: Create AR Code
cs: Vytvořit AR kód

en: Create new perspective
cs: Vytvořit novou perspektivu

en: Creator:
cs: Tvůrce:

en: Critical
cs: Kritické

en: Crop
cs: Oříznout

en: Crop the picture from its native aspect ratio to 4:3 or 16:9.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Oříznout obraz z původního poměru na 4:3 nebo 16:9.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
cs: Současný adresář se změnil z %s na %s po wxFileSelector!

en: Custom
cs: Vlastní

en: DSP Emulator Engine
cs: Jádro Emulátoru DSP

en: DSP HLE emulation (fast)
cs: DSP HLE emulace (rychlé)

en: DSP LLE interpreter (slow)
cs: DSP LLE převaděč (pomalé)

en: DSP LLE recompiler
cs: DSP LLE rekompilátor

en: DVD Root:
cs: Kořen DVD:

en: Dance Mat
cs: Taneční podložka

en: Data Size
cs: Velikost dat

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
cs: Soubory Datel MaxDrive/Pro(*.sav)

en: Dead Zone
cs: Mrtvá Zóna

en: Debug
cs: Ladění

en: Debug Only
cs: Pouze ladění

en: Debugging
cs: Ladění

en: Decimal
cs: Desetinné

en: Decompress ISO...
cs: Dekomprimovat ISO...

en: Decompress selected ISOs...
cs: Dekomprimovat vybraná ISO...

en: Decompressing ISO
cs: Dekomprimuji ISO

en: Decrease Convergence
cs: Snížit sblížení

en: Decrease Depth
cs: Snížit hloubku

en: Decrease Emulation Speed
cs: Snížit rychlost emulace

en: Decrease IR
cs: Snížit vnitřní rozlišení

en: Default
cs: Výchozí

en: Default ISO:
cs: Výchozí ISO:

en: Default font
cs: Výchozí typ písma

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete Save
cs: Smazat Uloženou Hru

en: Delete the existing file '%s'?
cs: Vymazat existující soubor '%s'?

en: Depth Percentage:
cs: Procento hloubky:

en: Depth:
cs: Hloubka:

en: Description
cs: Popis

en: Description:
cs: Popis:

en: Detect
cs: Zjistit

en: Deterministic dual core:
cs: Deterministické dvojité jádro:

en: Device
cs: Zařízení

en: Device Settings
cs: Nastavení Zařízení

en: Device not found
cs: Zařízení nenalezeno

en: Dial
cs: Kruhová stupnice

en: Dims the screen after five minutes of inactivity.
cs: Ztmaví obrazovku po pěti minutách nečinnosti.

en: Direct Connection
cs: Přímé spojení

en: Directory checksum and directory backup checksum failed
cs: Kontrolní součet adresáře i záložní kontrolní součet adresáře selhaly

en: Disable
cs: Zakázat

en: Disable Bounding Box
cs: Zakázat ohraničující rámeček

en: Disable Emulation Speed Limit
cs: Zakázat limit rychlosti emulace

en: Disable Fog
cs: Zakázat Mlhu

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
cs: Zakázat jakoukoli emulaci XFB.
    Velmi zrychluje emulaci, ale způsobuje hodně chyb v mnoha hrách, které na nich závisejí (zvláště po domácku vyrobené aplikace).
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto zaškrtnuté.

en: Disable the bounding box emulation.
    This may improve the GPU performance a lot, but some games will break.
    
    If unsure, leave this checked.
cs: Zakázat emulaci ohraničujícího rámečku.
    Toto může značným způsobem zvýšit výkon grafického procesoru, ale některé hry mohou přestat fungovat.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto zaškrtnuté.

en: Disc
cs: Disk

en: Disc Read Error
cs: Chyba čtení disku

en: Display
cs: Obraz

en: Display messages over the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
cs: Zobrazit zprávy v oblasti obrazovky emulace.
    Tyto zprávy zahrnují zápisy do paměťových karet, podpůrné vrstvy videa a informace o CPU a čištění mezipaměti JIT.

en: Divide
cs: Rozdělit

en: Do you want to stop the current emulation?
cs: Chcete současnou emulaci zastavit?

en: Dolby Pro Logic II decoder
cs: Dekodér Dolby Pro Logic II

en: Dolphin %s Graphics Configuration
cs: Dolphin %s Grafická Nastavení

en: Dolphin Configuration
cs: Dolphin Nastavení

en: Dolphin Controller Configuration
cs: Nastavení ovladače Dolphin

en: Dolphin Hotkeys
cs: Klávesové zkratky Dolphin

en: Dolphin NetPlay Setup
cs: Nastavení Dolphin NetPlay

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
cs: Doplhin Filmy TAS (*.dtm)

en: Dolphin could not find any GameCube/Wii ISOs or WADs. Double-click here to set a games directory...
cs: Dolphin nemohl nalézt žádná ISO GameCube/Wii, nebo WAD. Klikněte zde dvakrát pro nastavení adresáře her...

en: Dolphin is currently set to hide all games. Double-click here to show all games...
cs: Dolphin je nyní nastaven aby skrýval všechny hry. Pro jejich zobrazení dvakrát klikněte na toto místo...

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
cs: Dolphin nemohl dokončit požadovanou činnost.

en: Done compressing disc image.
cs: Komprimace obrazu disku dokončena.

en: Down
cs: Dolů

en: Download Codes (WiiRD Database)
cs: Stáhnout kódy (Databáze WiiRD)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
cs: Stáhnuto %lu kódů. (přídáno %lu)

en: Drawn Object Range
cs: Rozsah vykreslovaného objektu

en: Driver Not Detected
cs: Nebyl zjištěn ovladač

en: Drums
cs: Bubny

en: Dummy
cs: Atrapa

en: Dump Audio
cs: Vypsat Zvuk

en: Dump EFB Target
cs: Vypsat Cíl EFB

en: Dump Frames
cs: Vypsat Snímky

en: Dump Objects
cs: Vypsat objekty

en: Dump TEV Stages
cs: Vypsat fáze TEV

en: Dump Texture Fetches
cs: Vypsat získávání textur

en: Dump Textures
cs: Vypsat Textury

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Vypíše dekódované textury hry do User/Dump/Textures/<id hry>/.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Vypíše obsah EFB kopií do User/Dump/Textures/.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Dutch
cs: Nizozemština

en: E&xit
cs: O&dejít

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
cs: CHYBA: Tato verze Dolphinu vyžaduje ovladač TAP-Win32 verze alespoň %d.%d -- Pokud jste nedávno vaši instalaci Dolphin aktualizovali, je v tomto bodě pravděpodobně třeba restartovat, aby Windows uviděl nový ovladač.

en: Early Memory Updates
cs: Předčasné Aktualizace Paměti

en: Edit ActionReplay Code
cs: Upravit kód ActionReplay

en: Edit Config
cs: Upravit nastavení

en: Edit Patch
cs: Upravit záplatu

en: Edit...
cs: Upravit

en: Effect
cs: Efekt

en: Embedded Frame Buffer (EFB)
cs: Vestavěná vyrovnávací paměť snímků (EFB)

en: Empty
cs: Prázdné

en: Emu Thread already running
cs: Vlákno Emulace již běží

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
cs: Přesně Emulovat XFB.
    Velmi zpomaluje emulaci a brání vykreslování ve vysokém rozlišení, ale je nutná k řádné emulaci jistého počtu her.
    
    Pokud si nejste jisti, zaškrtněte místo tohoto virtuální emulaci XFB.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
cs: Emulovat XFB pomocí objektů textury grafického procesoru.
    Spraví mnoho her, které nefungují bez emulace EFB, aniž by byla tak pomalá jako opravdová emulace EFB. Nicméně stále může selhat v mnoha jiných hrách (zvláště po domácku vyrobené aplikace).
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto zaškrtnuté.

en: Emulation State:
cs: Stav Emulace:

en: Enable AR Logging
cs: Povolit protokolování AR

en: Enable CPU Clock Override
cs: Povolit potlačení hodin procesoru.

en: Enable Cheats
cs: Povolit Cheaty

en: Enable Dual Core
cs: Povolit dvojité jádro

en: Enable Dual Core (speedup)
cs: Zapnout dvojité jádro (zrychlení)

en: Enable FPRF
cs: Povolit FPRF

en: Enable MMU
cs: Zapnout MMU

en: Enable Progressive Scan
cs: Povolit Progresivní Skenování

en: Enable Screen Saver
cs: Povolit Spořič Obrazovky

en: Enable Speaker Data
cs: Povolit data reproduktorů

en: Enable Usage Statistics Reporting
cs: Povolit hlášení statistik o užívání

en: Enable WideScreen
cs: Povolit Širokoúhlou obrazovku

en: Enable Wireframe
cs: Povolit Drátěný Model

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
cs: Povolí anizotropní filtrování.
    Zlepší obrazovou kvalitu textur, které jsou v zorných úhlech šikmé.
    Může způsobit problémy v malém počtu her.
    
    Pokud si nejste jisti, zvolte 1x.

en: Enable fast disc access. This can cause crashes and other problems in some games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
cs: Povolit rychlý přístup k disku. Může v některých hrách způsobovat pády a jiné problémy. (ZAPNUTO = rychlé, VYPNUTO = Kompatibilní)

en: Enable pages
cs: Zapnout stránky

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Toto povolte, pokud chcete, aby celá obrazovka byla použita pro vykreslování.
    Pokud je toto zakázáno, bude místo toho vytvořeno vykreslovací okno.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Toto zapněte, pokud chcete použít hlavní okno Dolphin pro vykreslování raději, než oddělené vykreslovací okno.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Enables Floating Point Result Flag calculation, needed for a few games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
cs: Povolí výpočet příznaku výsledku plovoucí řadové čárky, nutné u některých her (ZAPNUTO = Kompatibilní, VYPNUTO = Rychlé)

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Povolí progresivní skenování, pokud je podporováno emulovaným softwarem.
    Většinu her toto nezajímá.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
cs: Povolí Jednotku Správy Paměti, potřebnou v nějakých hrách. (ZAPNUTO = Kompatibilní, VYPNUTO = Rychlé)

en: Enables the collection and sharing of usage statistics data with the Dolphin development team. This data is used to improve the emulator and help us understand how our users interact with the system. No private data is ever collected.
cs: Povolí shromáždění statistických dat o používání, které jsou pak sdílena s vývojářským týmem Dolphin. Tato data jsou použita pro vylepšení emulátoru a pomáhají nám porozumět jak uživatelé využívají systém. Nejsou ukládána žádná soukromá data.

en: Enables the use of Action Replay and Gecko cheats.
cs: Umožní použít kódy Gecko a Action Replay

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Kódovat výpisy snímků použitím kodeku FFV1.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Enet Didn't Initialize
cs: Enet nebyl uaveden

en: English
cs: Angličtina

en: Enhancements
cs: Vylepšení

en: Enter a name for the new perspective:
cs: Zadejte jméno nové perspektivy:

en: Entry %d/%d
cs: Záznam %d/%d

en: Entry 1/%d
cs: Záznam 1/%d

en: Equal
cs: Rovná se

en: Error
cs: Chyba

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
cs: Chyba při nahrávání zvoleného jazyka. Vracím se na výchozí jazyk systému.

en: Error saving file.
cs: Chyba při ukládání souboru:

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
cs: Chyba: Po "%s", nalezeno %d (0x%X) místo značky uložení %d (0x%X). Ukončuji načtení uloženého stavu...

en: Euphoria
cs: Euforie

en: Europe
cs: Evropa

en: Execute
cs: Spustit

en: Exit
cs: Ukončit

en: Export All Wii Saves
cs: Exportovat všechny uložené hry Wii

en: Export Recording
cs: Exportovat Nahrávku

en: Export Recording...
cs: Exportovat Nahrávku...

en: Export Save
cs: Exportovat Uloženou hru

en: Export Wii save (Experimental)
cs: Exportovat uloženou hru Wii (Experimentální)

en: Export all saves
cs: Exportovat všechny Uložené hry

en: Export failed
cs: Export selhal

en: Export save as...
cs: Exportovat Uloženou hru jako...

en: Extension
cs: Rozšíření

en: External Frame Buffer (XFB)
cs: Externí vyrovnávací paměť snímků (XFB)

en: Extract All Files...
cs: Extrahovat Všechny Soubory...

en: Extract Apploader...
cs: Extrahovat Zavaděč Aplikace...

en: Extract DOL...
cs: Extrahovat DOL...

en: Extract Directory...
cs: Extrahovat Adresář...

en: Extract File...
cs: Extrahovat Soubor...

en: Extract Partition...
cs: Extrahovat Oddíl...

en: Extracting %s
cs: Extrahuji %s

en: Extracting All Files
cs: Extrahuji Všechny Soubory

en: Extracting Directory
cs: Extrahuji Adresář

en: Extracting...
cs: Extrahuji...

en: FIFO Player
cs: Přehrávač FIFO

en: FST Size:
cs: Velikost FST:

en: Failed To Connect!
cs: Nelze se připojit!

en: Failed to Connect!
cs: Připojení Selhalo!

en: Failed to download codes.
cs: Stahování kódů selhalo.

en: Failed to extract to %s!
cs: Nelze extrahovat do %s!

en: Failed to find new filename.
    %s
     will be overwritten
cs: Nelze najít nový název souboru.
    %s
    bude přepsán

en: Failed to listen. Is another instance of the NetPlay server running?
cs: Nelze naslouchat. Je spuštěna jiná instance serveru NetPlay?

en: Failed to open the input file "%s".
cs: Nelze otevřít vstupní soubor "%s".

en: Failed to open the output file "%s".
    Check that you have permissions to write the target folder and that the media can be written.
cs: Nelze otevřít výstupní soubor "%s".
    Zkontrolujte zda máte oprávnění k zápisu do cílové složky a že na médium lze zapisovat.

en: Failed to read %s
cs: Nelze přečíst %s

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
cs: Nelze správně číst zálohu alokační tabulky bloku
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
cs: Nelze správně číst alokační tabulku bloku
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from GCI file %s
cs: Čtení dat ze souboru GCI %s selhalo

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
cs: Nelze správně číst zálohu adresáře
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
cs: Nelze správně číst adresář
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
cs: Nelze správně číst hlavičku
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
cs: Nelze přečíst jedinečné ID z obrazu disku

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
cs: Selhal zápis BT.DINF do SYSCONF

en: Failed to write the output file "%s".
    Check that you have enough space available on the target drive.
cs: Nelze otevřít výstupní soubor "%s".
    Zkontrolujte zda na cílové jednotce je dostatek volného místa.

en: Fast
cs: Rychlá

en: Fast Depth Calculation
cs: Rychlý výpočet hloubky

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
cs: závažná desynchronizace. Přehrávání ukončeno. (Chyba v PlayWiimote: %u != %u, bajt %u.)%s

en: File
cs: Soubor

en: File Info
cs: Informace o souboru

en: File Name
cs: Název souboru

en: File Size
cs: Velikost souboru

en: File contained no codes.
cs: Soubor neobsahoval žádné kódy

en: File converted to .gci
cs: Soubor převeden na .gci

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
cs: Soubor nelze otevřít
    nebo nemá platnou příponu

en: File has the extension "%s".
    Valid extensions are (.raw/.gcp)
cs: Soubor má příponu "%s".
    Platné přípony jsou (.raw/.gcp)

en: File is not recognized as a memcard
cs: Soubor nerozpoznán jako paměťová karta

en: File not compressed
cs: Soubor není komprimovaný

en: File write failed
cs: Zápis soubor uselhal

en: Files opened, ready to compress.
cs: Soubory otevřeny, připraveno ke komprimaci.

en: Filesystem
cs: Souborový systém

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
cs: Typ souboru 'ini' je neznámý! Nelze otevřít!

en: Filter all textures, including any that the game explicitly set as unfiltered.
    May improve quality of certain textures in some games, but will cause issues in others.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Filtruje všechny textury, včetně těch, které hra výslovně určila jako nefiltrované.
    Může zlepšit kvalitu některých textur v některých hrách, ale v ostatních způsobuje problémy.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: First Block
cs: První blok

en: Fix Checksums
cs: Spravit Kontrolní Součty

en: Force 16:9
cs: Vynutit 16:9

en: Force 4:3
cs: Vynutit 4:3

en: Force Console as NTSC-J
cs: Donutit konzoli být jako NTSC-J

en: Force Listen Port:
cs: Vynutit port pro naslouchání:

en: Force Texture Filtering
cs: Vynutit Filtrování Textur

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    If left unchecked, Dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
cs: Donutí použít režim NTSC-J pro použití Japonského písma ROMu.
    Pokud není zaškrtnuto, Dolphin standardně přejde na NTSC-U a automaticky zapne toto nastavení při hraní Japonských her.

en: Forces the game to output graphics for any aspect ratio.
    Use with "Aspect Ratio" set to "Force 16:9" to force 4:3-only games to run at 16:9.
    Rarely produces good results and often partially breaks graphics and game UIs.
    Unnecessary (and detrimental) if using any AR/Gecko-code widescreen patches.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Donutí hru vykreslovat grafiku pro všechny poměry stran.
    Použijte s "Poměr stran" nastaveným na "Vynutit 16:9", aby hry v poměru 4:3 běželi na 16:9.
    Málokdy má dobré výsledky a často částečně způsobuje chyby v rozhraní a grafice her.
    Zbytečné (a škodící) pokud používáte jakékoliv AR/Gecko kódy pro širokoúhlý obraz.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Forward
cs: Dopředu

en: Forward port (UPnP)
cs: Přesměrování portu (UPnP)

en: Found %u results for '
cs: Nalezeno %u výsledků pro '

en: Found %zu save files
cs: Nalezeno %zu souborů uložené hry

en: Frame %u
cs: Snímek %u

en: Frame %zu
cs: Snímek %zu

en: Frame Advance
cs: Postup Snímkem

en: Frame Advance Decrease Speed
cs: Snížit rychlost postupu snímkem

en: Frame Advance Increase Speed
cs: Zvýšit rychlost postupu snímkem

en: Frame Advance Reset Speed
cs: Resetovat rychlost postupu snímkem

en: Frame Info
cs: Informace o snímku

en: Frame Range
cs: Rozsah Snímku

en: France
cs: Francie

en: Free Look
cs: Rozhlížení pomocí myši

en: Freelook Decrease Speed
cs: Snížení rychlosti volného pohledu

en: Freelook Increase Speed
cs: Zvýšení rychlosti volného pohledu

en: Freelook Move Down
cs: Posun volného pohledu dolů

en: Freelook Move Left
cs: Posun volného pohledu doleva

en: Freelook Move Right
cs: Posun volného pohledu doprava

en: Freelook Move Up
cs: Posun volného pohledu nahoru

en: Freelook Reset
cs: Resetování volného pohledu

en: Freelook Reset Speed
cs: Resetování rychlosti volného pohledu

en: Freelook Zoom In
cs: Přiblížení volného pohledu

en: Freelook Zoom Out
cs: Oddálení volného pohledu

en: French
cs: Francouzština

en: Frets
cs: Pražce

en: From
cs: Z

en: FullScr
cs: CelObr

en: Fullscreen Resolution:
cs: Rozlišení celé obrazovky:

en: GCI File(*.gci)
cs: Soubor GCI(*.gci)

en: GCI Folder
cs: Složka GCI

en: GCI save file was not loaded because it is the wrong region for this memory card:
    %s
cs: Soubor uložené pozice GCI nebyl načten, protože je pro tuto paměťovou kartu ve špatné oblasti:
    %s

en: GCMemcardDirectory: ClearBlock called with invalid block address
cs: Adresář paměťové karty GC: Voláno čištění bloku s neplatnou adresou

en: GFX FIFO: Unknown Opcode (0x%02x @ %p, %s).
    This means one of the following:
    * The emulated GPU got desynced, disabling dual core can help
    * Command stream corrupted by some spurious memory bug
    * This really is an unknown opcode (unlikely)
    * Some other sort of bug
    
    Further errors will be sent to the Video Backend log and
    Dolphin will now likely crash or hang. Enjoy.
cs: GFX FIFO: Neznámý operační kód (0x%02x @ %p, %s).
    Příčiny mohou být následující:
    * Emulované GPU ztratilo synchronizaci, zrušení dvojitého jádra může pomoci
    * Proud příkazů byl narušen chybou v paměti
    * Toto je opravdu neznámý operační kód (nepravděpodobné)
    * Nějaký jiný druh chyby
    
    Další chyby budou vypsány v záznamu podpůrné vrstvy videa a
    Dolphin nyní pravděpodobně spadne nebo se zasekne. Přejeme hezký den.

en: Game Boy Advance Carts (*.gba)
cs: Kartridže Game Boy Advance (*.gba)

en: Game ID
cs: ID hry

en: Game ID:
cs: ID Hry:

en: Game is already running!
cs: Hra už běží!

en: Game overwrote with another games save. Data corruption ahead 0x%x, 0x%x
cs: Hra přepsala uloženou pozici jiné hry. Následuje poškození dat 0x%x, 0x%x

en: Game-Specific Settings
cs: Nastavení Konkrétní Hry

en: GameConfig
cs: Nastavení Hry

en: GameCube Adapter for Wii U
cs: Adaptér GameCube pro Wii U

en: GameCube Controllers
cs: Ovladače GameCube

en: GameCube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
cs: Paměťové karty GameCube (*.raw,*.gcp)

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
cs: Soubory uložených her GameCube (*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gecko Codes
cs: Kódy Gecko

en: General
cs: Obecné

en: Generate a New Statistics Identity
cs: Vytvořit novou identitu pro statistiky

en: German
cs: Němčina

en: Germany
cs: Německo

en: Graphics
cs: Grafika

en: Graphics settings
cs: Grafická nastavení

en: Greater Than
cs: Větší než

en: Greatly increases quality of textures generated using render-to-texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly increases GPU load and causes relatively few graphical issues.
    
    If unsure, leave this checked.
cs: Velmi zvýší kvalitu vytvářených textur použitím efektů vykreslení do textury.
    Zvýšení vnitřního rozlišení zlepší účinek tohoto nastavení.
    Trošku zvyšuje zátěž GPU a způsobuje relativně málo grafických problémů.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto zaškrtnuté.

en: Green
cs: Zelená

en: Green Left
cs: Zelená vlevo

en: Green Right
cs: Zelená vpravo

en: Guitar
cs: Kytara

en: Hacks
cs: Hacky

en: Header checksum failed
cs: Kontrolní součet hlavičky selhal

en: Height
cs: Výška

en: Help
cs: Nápověda

en: Hide
cs: Skrýt

en: Hide Mouse Cursor
cs: Skrýt kurzor myši

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Skryje kurzor myši, pokud je nad oknem emulace.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Higher values can make variable-framerate games run at a higher framerate, at the expense of CPU. Lower values can make variable-framerate games run at a lower framerate, saving CPU.
    
    WARNING: Changing this from the default (100%) can and will break games and cause glitches. Do so at your own risk. Please do not report bugs that occur with a non-default clock.
cs: Vyšší hodnoty mohou u her s proměnlivou snímkovací frekvencí zvýšit jejich rychlost, za cenu vyšší zátěže na procesor. Nižší hodnoty tento druh her zpomalují, čímž zátěž sníží.
    
    VAROVÁNÍ: Změnou výchozí hodnoty (100%) může a bude rozbíjet hry a způsobovat problémy. Zkoušejte pouze na vlastní riziko. Prosím nenahlašujte chyby, které se dějí při použití nestandardních hodin.

en: Host
cs: Hostovat

en: Host Code :
cs: Kód hostitele :

en: Host code size is to large.
    Please recheck that you have the correct code
cs: Velikost kódu hostitele je příliš vysoká.
    Zkontrolujte prosím ,že máte správný kód.

en: Hotkeys
cs: Klávesové zkratky

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
cs: IOCTL_ES_GETVIEWS: Pokus o získání dat z neznámého lístku: %08x/%08x

en: IOCTL_ES_LAUNCH: The DOL file is invalid!
cs: IOCTL_ES_SPUŠTĚNÍ: Soubor DOL je neplatný!

en: IPL Settings
cs: Nastavení IPL

en: IPL with unknown hash %x
cs: IPL s neznámým hash %x

en: IR
cs: Infrč.

en: IR Sensitivity:
cs: Citlivost Infračer.:

en: ISO Details
cs: Detaily ISO

en: ISO Directories
cs: Adresáře ISO

en: Icon
cs: Ikona

en: Identity generation
cs: Vytvoření identity

en: Ignore Format Changes
cs: Ignorovat Změny Formátu

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games.
    
    If unsure, leave this checked.
cs: Ignorovat všechny změny formátu EFB.
    Zlepší výkon v mnoha hrách, bez žádného negativního efektu. Přesto způsobuje grafické chyby v malém počtu jiných her.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto zaškrtnuté.

en: Ignore any requests from the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Ignorovat všechny požadavky procesoru pro čtení a zápis do EFB.
    Zvýší výkon v některých hrách, ale může vypnout některé funkce související s hraním nebo grafické efekty.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Implement fullscreen mode with a borderless window spanning the whole screen instead of using exclusive mode.
    Allows for faster transitions between fullscreen and windowed mode, but slightly increases input latency, makes movement less smooth and slightly decreases performance.
    Exclusive mode is required for Nvidia 3D Vision to work in the Direct3D backend.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Zavést režim celé obrazovky pomocí okna bez okrajů zabírající celou obrazovku místo použití výhradního režimu.
    Umožňuje rychlejší přechod mezi režimy okna a celé obrazovky, ale lehce zvyšuje zpoždění vstupu, pohyby jsou méně plynulejší a lehce snižuje výkon.
    Výhradní režim je vyžadován pro fungování Nvidia 3D Vision v podpůrné vrstvě Direct3D.
    
    Pokud si nejste jistí, nechejte odškrtnuté.

en: Import Save
cs: Importovat Uloženou hru

en: Import failed
cs: Import selhal

en: Imported file has gsc extension
    but does not have a correct header.
cs: Importovaný soubor má příponu gsc,
    ale nemá správnou hlavičku.

en: Imported file has invalid length.
cs: Importovaný soubor má neplatnou délku.

en: Imported file has sav extension
    but does not have a correct header.
cs: Importovaný soubor má příponu sav,
    ale nemá správnou hlavičku.

en: In Game
cs: Ve Hře

en: Increase Convergence
cs: Zvýšit sblížení

en: Increase Depth
cs: Zvýšit hloubku

en: Increase Emulation Speed
cs: Zvýšit rychlost emulace

en: Increase IR
cs: Zvýšit vnitřní rozlišení

en: Information
cs: Informace

en: Input
cs: Vstup

en: Insert
cs: Vložit

en: Insert SD Card
cs: Vložit SD Kartu

en: Install to Wii Menu
cs: Instalovat do Wii Menu

en: Installing WAD...
cs: Instaluji WAD...

en: Integrity Check Error
cs: Chyba v kontrole celistvosti

en: Integrity check completed
cs: Kontrola celistvosti dokončena

en: Integrity check completed. No errors have been found.
cs: Kontrola celistvosti dokončena. Nebyly nalezeny žádné chyby.

en: Integrity check for %s failed. The disc image is most likely corrupted or has been patched incorrectly.
cs: Kontrola celistvosti %s selhala. Obraz disku je pravděpodobně poškozen nebo byl nesprávně opraven.

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Interface Settings
cs: Nastavení Rozhraní

en: Internal LZO Error - compression failed
cs: Vnitřní chyba LZO - komprimace selhala

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
cs: Vnitřní chyba LZO - dekomprimace selhala (%d) (%ld, %ld) 
    Zkuste znovu nahrát stav

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
cs: Vnitřní chyba LZO - lzo_init() selhalo

en: Internal Name:
cs: Vnitřní název:

en: Internal Resolution:
cs: Vnitřní Rozlišení:

en: Interpreter (slowest)
cs: Převaděč (nejpomalejší)

en: Invalid bat.map or dir entry.
cs: Neplatné zadání složky nebo bat.map

en: Invalid host
cs: Neplatný hostitel

en: Invalid index
cs: Neplatný index

en: Invalid recording file
cs: Neplatný soubor s nahrávkou

en: Invalid search parameters (no object selected)
cs: Neplatné parametry hledání (není vybrán žádný objekt)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
cs: Neplatný řetězec hledání (nelze převést na číslo)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
cs: Neplatný řetězec hledání (jsou podporovány pouze sudé délky řetězce)

en: Invalid value.
cs: Neplatná hodnota.

en: Italian
cs: Italština

en: Italy
cs: Itálie

en: Iterative Input
cs: iterativní vstup

en: JIT Arm64 (experimental)
cs: JIT Arm64 (experimentální)

en: JIT Recompiler (recommended)
cs: JIT Rekompilátor (doporučeno)

en: JITIL Recompiler (slow, experimental)
cs: Rekompilátor JITIL (pomalý, experimentální)

en: Japan
cs: Japonsko

en: Japanese
cs: Japonština

en: Keep Window on Top
cs: Okno vždy navrchu

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Okno hry bude vždy navrchu ostatních oken.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Keys
cs: Klávesy

en: Kick Player
cs: Vykopnout hráče

en: Korean
cs: Korejština

en: L Button
cs: Tlačítko L

en: L-Analog
cs: Levý Analog

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Last %i
cs: Poslední %i

en: Latency:
cs: Zpoždění:

en: Left
cs: Vlevo

en: Left Stick
cs: Levá páčka

en: Left stick
cs: Levá páčka

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
cs: Levé kliknutí pro detekci vstupu.
    Prostřední kliknutí pro vyčištění.
    Pravé kliknutí pro více možností.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
cs: Levé/Pravé kliknutí pro více možností.
    Prostřední pro vymazání.

en: Less Than
cs: Menší než

en: Lets the system language be set to values that games were not designed for. This can allow the use of extra translations for a few games, but can also lead to text display issues.
cs: Umožní nastavit jazyk systému na hodnoty, pro které hry nebyly navrženy. Toto umožní u některých her používat dodatečné překlady, ale také může vést k problémům při zobrazování textu.

en: License
cs: Licence

en: Limits the emulation speed to the specified percentage.
    Note that raising or lowering the emulation speed will also raise or lower the audio pitch to prevent audio from stuttering.
cs: Omezí rychlost emulace na zadané procento.
    Nezapomeňte, že zvýšení, čí snížení rychlosti emulace  také zvýší, nebo naopak sníží výšku zvuku, aby se zabránilo jeho zasekávání.

en: Load
cs: Nahrát

en: Load Custom Textures
cs: Nahrát Vlastní Textury

en: Load State
cs: Načíst stav

en: Load State Last 1
cs: Načíst 1. uložený stav

en: Load State Last 10
cs: Načíst 10. uložený stav

en: Load State Last 2
cs: Načíst 2. uložený stav

en: Load State Last 3
cs: Načíst 3. uložený stav

en: Load State Last 4
cs: Načíst 4. uložený stav

en: Load State Last 5
cs: Načíst 5. uložený stav

en: Load State Last 6
cs: Načíst 6. uložený stav

en: Load State Last 7
cs: Načíst 7. uložený stav

en: Load State Last 8
cs: Načíst 8. uložený stav

en: Load State Last 9
cs: Načíst 9. uložený stav

en: Load State Slot 1
cs: Nahrát stav v pozici 1

en: Load State Slot 10
cs: Načíst stav v pozici 10

en: Load State Slot 2
cs: Nahrát stav v pozici 2

en: Load State Slot 3
cs: Nahrát stav v pozici 3

en: Load State Slot 4
cs: Nahrát stav v pozici 4

en: Load State Slot 5
cs: Nahrát stav v pozici 5

en: Load State Slot 6
cs: Nahrát stav v pozici 6

en: Load State Slot 7
cs: Nahrát stav v pozici 7

en: Load State Slot 8
cs: Nahrát stav v pozici 8

en: Load State Slot 9
cs: Načíst stav v pozici 9

en: Load State...
cs: Nahrát Stav...

en: Load Wii System Menu
cs: Nahrát Systémové Menu Wii

en: Load Wii System Menu %d%c
cs: Nahrát Systémové Menu Wii %d%c

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Načte vlastní textury z User/Load/Textures/<id hry>/.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Load from selected slot
cs: Načíst ze zvolené pozice

en: Loaded %d good functions, ignored %d bad functions.
cs: Načteno %d dobrých funkcí, ignorováno %d špatných funkcí.

en: Localhost
cs: Místní hostitel

en: Log
cs: Záznam

en: Log Configuration
cs: Nastavení Záznamu

en: Log Render Time to File
cs: Zaznamenat dobu vykreslování do souboru

en: Log Types
cs: Typy Záznamu

en: Log the render time of every frame to User/Logs/render_time.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Zaznamenat dobu vykreslení každého snímku do User/Logs/render_time.txt. Tuto funkci využijte pro měření výkonu Dolphin
    
    .Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Logger Outputs
cs: Výstup Zapisovače

en: Logging
cs: Protokolování

en: M Button
cs: Tlačítko M

en: MD5 Checksum:
cs: Kontrolní součet MD5:

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
cs: Soubory MadCatz Gameshark (*.gcs)

en: Main Stick
cs: Hlavní páčka

en: Maker
cs: Tvůrce

en: Maker ID:
cs: ID Výrobce:

en: Maker:
cs: Výrobce:

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Odstraněním mlhy budou vzdálenější objekty budou viditelnější.
    Zakázání může způsobit chyby v některých hrách, které závisejí na správné emulaci mlhy.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: May cause slow down in Wii Menu and some games.
cs: Může způsobit zpomalování v nabídce Wii a u některých her.

en: Memcard already has a save for this title.
cs: Paměťová karta již má uloženou pozici pro tuto hru.

en: Memcard already opened
cs: Pam. karta již otevřena

en: Memory Card
cs: Paměťová karta

en: Memory Card Manager
cs: Správce Paměťových karet

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
cs: Jméno souboru Paměťové karty v pozici %c je nesprávné
    Nebyl zadán region
    
    Cesta pozice %c byla změněna na
    %s
    Chtěli byste starý soubor zkopírovat do nového umístění?

en: Memory card file size does not match the header size
cs: Velikost souboru paměťové karty se neshoduje s velikosti hlavičky

en: MemoryCard: ClearBlock called on invalid address (0x%x)
cs: Paměťová karta: Voláno čištění bloku s neplatnou adresou (0x%x)

en: MemoryCard: Read called with invalid source address (0x%x)
cs: Paměťová karta: Voláno čtení pomocí neplatné zdrojové adresy (0x%x)

en: MemoryCard: Write called with invalid destination address (0x%x)
cs: Paměťová karta: Volán zápis pomocí neplatné cílové adresy (0x%x)

en: Microphone
cs: Mikrofon

en: Misc
cs: Ostatní

en: Misc Settings
cs: Ostatní Nastavení

en: Modifier
cs: Modifikátor

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Změnit textury, aby zobrazovali formát, v kterém jsou zakódovány. Ve většině případů vyžaduje resetovaní emulace.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Monoscopic Shadows
cs: Monoskopické stíny

en: Monospaced font
cs: Písmo se stejnou roztečí

en: Multiply
cs: Násobit

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
cs: POZNÁMKA: Velikost proudu se neshoduje se
    skutečnou délkou dat

en: NP Add
cs: NK Přidat

en: NP Begin
cs: NK Začít

en: NP Decimal
cs: NK Des. čárka

en: NP Delete
cs: NK Delete

en: NP Divide
cs: NK Dělení

en: NP Down
cs: NK Dolů

en: NP End
cs: NK End

en: NP Enter
cs: NK Enter

en: NP Equal
cs: NK Rovná se

en: NP Home
cs: NK Home

en: NP Insert
cs: NK Insert

en: NP Left
cs: NK Vlevo

en: NP Multiply
cs: NK Násobení

en: NP Page Down
cs: NK Page Down

en: NP Page Up
cs: Nk Page Up

en: NP Right
cs: NK Vpravo

en: NP Separator
cs: NP Oddělovač

en: NP Space
cs: NK Mezerník

en: NP Subtract
cs: NK Mínus

en: NP Tab
cs: NK Tab

en: NP Up
cs: NK Nahoru

en: Name:
cs: Jméno:

en: Name:
cs: Jméno:

en: Native (640x528)
cs: Původní (640x528)

en: Native GCI files(*.gci)
cs: Původní soubory CGI(*.gci)

en: Netherlands
cs: Nizozemí

en: Netplay has desynced. There is no way to recover from this.
cs: V Netplay došlo ke ztrátě synchronizace. Není znám žádný způsob, jak toto napravit.

en: New Scan
cs: Nové Skenování

en: New identity generated.
cs: Nová identita vytvořena.

en: Next Page
cs: Další Stránka

en: Next Scan
cs: Další Skenování

en: Nickname:
cs: Přezdívka:

en: No audio output
cs: Žádný zvukový výstup

en: No description available
cs: Žádný popis není dostupný

en: No file loaded
cs: Není načten žádný soubor

en: No free directory index entries.
cs: Žádné volné záznamy indexu adresáře

en: No recorded file
cs: Žádný soubor s nahrávkou

en: No undo.dtm found, aborting undo load state to prevent movie desyncs
cs: Žádné undo.dtm nenalezeno, aby se zabránilo desynchronizaci videa, bude

en: None
cs: Žádné

en: Not Equal
cs: Nerovná se

en: Not Set
cs: Nenastaven

en: Not connected
cs: Nepřipojen

en: Notes:
cs: Poznámky:

en: Notice
cs: Upozornění

en: Nunchuk
cs: Nunčak

en: Nunchuk orientation
cs: Orientace nunčaku

en: Nunchuk stick
cs: Páčka nunčaku

en: Object %zu
cs: Objekt %zu

en: Object Range
cs: Rozsah Objektu

en: Off
cs: Vypnuto

en: Offset:
cs: Logická Adresa:

en: On-Screen Display Messages
cs: Zobrazovat zprávy na obrazovce

en: Online &Documentation
cs: Online &dokumentace

en: Only %d blocks available
cs: Pouze bloky %d jsou dostupné

en: Open
cs: Otevřít

en: Open &containing folder
cs: Otevřít &adresář umístění

en: Open Wii &save folder
cs: Otevřít Wii adre&sář uložení

en: Open file...
cs: Otevřít soubor...

en: OpenAL: can't create context for device %s
cs: OpenAL: nelze vytvořit kontext pro zařízení %s

en: OpenAL: can't find sound devices
cs: OpenAL: nelze nalézt zvuková zařízení

en: OpenAL: can't open device %s
cs: OpenAL: nelze otevřít zařízení %s

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
cs: Otevře výchozí nastavení (pouze pro čtení) této hry v externím textovém editoru.

en: Options
cs: Volby

en: Orange
cs: Oranžová

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
cs: Pořadí souborů v Adresáři Souborů se neshoduje s pořadím bloku
    Klikněte pravým tlačítkem a exportujte všechna uložení
    a importujte je do nové paměťové karty

en: Orientation
cs: Orientace

en: Other
cs: Jiné

en: Output
cs: Výstup

en: Overlay Information
cs: Překryvné informace

en: Override Language on NTSC Games
cs: Potlačit jazyk her NTSC

en: P&lay Input Recording...
cs: &Spustit vstupní nahrávku...

en: Pads
cs: Pady

en: Paragraph
cs: Odstavec

en: Patches
cs: Záplaty

en: Paths
cs: Cesty

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Pause at End of Movie
cs: Pozastavit na konci videa

en: Pause on Focus Lost
cs: Pozastavit při ztrátě zaměření okna

en: Pauses the emulator when focus is taken away from the emulation window.
cs: Pozastaví emulátor, pokud jeho okno není aktivní.

en: Per-Pixel Lighting
cs: Osvětlení Podle Pixelu

en: Perfect
cs: Dokonalá

en: Perspective %d
cs: Perspektiva %d

en: Platform
cs: Platforma

en: Play
cs: Spustit

en: Play Recording
cs: Přehrát nahrávku

en: Playable
cs: Hratelné

en: Playback Options
cs: Možnosti Přehrávání

en: Players
cs: Hráči

en: Please confirm...
cs: Prosím potvrďte...

en: Please create a perspective before saving
cs: Před uložením si prosím vytvořte perspektivu

en: Plus-Minus
cs: Plus-Mínus

en: Post Processing Shader Configuration
cs: Nastavení shaderu po zpracování

en: Post-Processing Effect:
cs: Efekt Následného Zpracování:

en: Prefetch Custom Textures
cs: Předzískat vlastní textury

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
cs: Předčasný konec filmu v PlayController. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
cs: Předčasný konec filmu v PlayWiimote. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
cs: Předčasný konec filmu v PlayWiimote. %u > %u

en: Prev Page
cs: Před. stránka

en: Previous Page
cs: Předchozí Stránka

en: Print
cs: Vytisknout

en: Profile
cs: Profil

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Purge Game List Cache
cs: Vyčistit mezipaměť seznamu her

en: Put BIOS roms in User/GC/{region}.
cs: Umístěte romy BIOS do User/GC/{oblast}.

en: Question
cs: Otázka

en: Quit
cs: Ukončit

en: Quit Netplay
cs: Ukončit Netplay

en: R Button
cs: Tlačítko R

en: R-Analog
cs: Pravý Analog

en: Radius
cs: Rádius

en: Range
cs: Rozsah

en: Read-only mode
cs: Režim pouze pro čtení

en: Real
cs: Opravdová

en: Real Balance Board
cs: Opravdové Rola-Bola

en: Record
cs: Nahrávat

en: Record inputs
cs: Zaznamenat vstupy

en: Recording Info
cs: Informace o Nahrávání

en: Recording Options
cs: Možnosti Nahrávání

en: Red
cs: Červená

en: Red Left
cs: Červená vlevo

en: Red Right
cs: Červená vpravo

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics. This smooths out jagged edges on objects.
    Increases GPU load and sometimes causes graphical issues. SSAA is significantly more demanding than MSAA, but provides top quality geometry anti-aliasing and also applies anti-aliasing to lighting, shader effects, and textures.
    
    If unsure, select None.
cs: Snižuje množství vyhlazování způsobené rastrováním 3D grafiky.
    Vyhlazuje zubaté hrany na objektech.
    Zvyšuje zátěž na grafický procesor a někdy způsobuje grafické problémy. SSAA je mnohem více vytěžující než MSAA, ale umožňuje vyhlazování hran geometrie v nejvyšší kvalitě, vyhlazení je také použito na osvětlení, efekty shaderů a textury.
    
    Pokud si nejste jisti, zvolte Žádné.

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Refresh List
cs: Obnovit Seznam

en: Refresh game list
cs: Obnovit seznam her

en: Region
cs: Oblast

en: Remove
cs: Odstranit

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Vykreslí obraz jako drátěný model.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Render to Main Window
cs: Vykreslit do Hlavního okna

en: Rendering
cs: Vykreslování

en: Report: GCIFolder Writing to unallocated block 0x%x
cs: Hlášení: GCIFolder zapisuje do nepřiděleného bloku 0x%x

en: Reset
cs: Resetovat

en: Reset Traversal Settings
cs: Resetovat nastavení průchod

en: Results
cs: Výsledky

en: Retry
cs: Zkusit znovu

en: Return
cs: Enter

en: Revision:
cs: Revize:

en: Revision: %s
cs: Revize: %s

en: Right
cs: Vpravo

en: Right Stick
cs: Pravá páčka

en: Right stick
cs: Pravá páčka

en: Room ID:
cs: ID místnosti:

en: Rumble
cs: Vibrace

en: Russia
cs: Rusko

en: Sa&ve State
cs: Uložit Sta&v

en: Safe
cs: Bezpečná

en: Save
cs: Uložit

en: Save GCI as...
cs: Uložit GCI jako...

en: Save Oldest State
cs: Načíst nejstarší stav

en: Save State
cs: Uložit stav

en: Save State Slot 1
cs: Uložit stav do pozice 1

en: Save State Slot 10
cs: Uložit stav do pozice 10

en: Save State Slot 2
cs: Uložit stav do pozice 2

en: Save State Slot 3
cs: Uložit stav do pozice 3

en: Save State Slot 4
cs: Uložit stav do pozice 4

en: Save State Slot 5
cs: Uložit stav do pozice 5

en: Save State Slot 6
cs: Uložit stav do pozice 6

en: Save State Slot 7
cs: Uložit stav do pozice 7

en: Save State Slot 8
cs: Uložit stav do pozice 8

en: Save State Slot 9
cs: Uložit stav do pozice 9

en: Save State...
cs: Uložit Stav...

en: Save as...
cs: Uložit jako

en: Save compressed GCM/ISO
cs: Uložit komprimované GCM/ISO

en: Save decompressed GCM/ISO
cs: Uložit dekomprimované GCM/ISO

en: Save to selected slot
cs: Uložit do zvolené pozice

en: Saved to /Wii/sd.raw (default size is 128mb)
cs: Uloženo do  /Wii/sd.raw (výchozí velikost je 128mb)

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
cs: Uložený stav filmu %s je poškozen, nahrávání filmu je zastaveno...

en: Scaled EFB Copy
cs: EFB Kopie Změněné Velikosti

en: Scanning %s
cs: Skenuji %s

en: Scanning for ISOs
cs: Skenuji pro ISO

en: Scanning...
cs: Skenuji...

en: ScrShot
cs: SnímkObrz

en: Screenshot failed: Could not open file "%s" (error %d)
cs: Vytvoření snímku obrazovky selhalo: Nelze otevřít soubor "%s" (chyba %d)

en: Search
cs: Hledat

en: Search (clear to use previous value)
cs: Hledat (Vyčistěte pro použití předchozí hodnoty)

en: Search Subfolders
cs: Hledat Podadresáře

en: Section %s not found in SYSCONF
cs: Sekce %s nebyla v SYSCONF nalezena

en: Select
cs: Vybrat

en: Select Columns
cs: Vyberte sloupce

en: Select State Slot
cs: Vybrat pozici stavu

en: Select State Slot 1
cs: Vybrat stav na pozici 1

en: Select State Slot 10
cs: Vybrat stav na pozici 10

en: Select State Slot 2
cs: Vybrat stav na pozici 2

en: Select State Slot 3
cs: Vybrat stav na pozici 3

en: Select State Slot 4
cs: Vybrat stav na pozici 4

en: Select State Slot 5
cs: Vybrat stav na pozici 5

en: Select State Slot 6
cs: Vybrat stav na pozici 6

en: Select State Slot 7
cs: Vybrat stav na pozici 7

en: Select State Slot 8
cs: Vybrat stav na pozici 8

en: Select State Slot 9
cs: Vybrat stav na pozici 9

en: Select The Recording File
cs: Vyberte Soubor s Nahrávkou

en: Select a Wii WAD file to install
cs: Vyberte soubor Wii WAD k instalování

en: Select a save file to import
cs: Vyberte soubor s uloženou pozicí pro import

en: Select floating windows
cs: Vybrat plovoucí okna

en: Select the file to load
cs: Vyberte soubor k nahrání

en: Select the save file
cs: Vyberte soubor s uloženou hrou

en: Select the state to load
cs: Vyberte stav k nahrání

en: Select the state to save
cs: Vyberte stav k uložení

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Mimic an analog TV with a widescreen aspect ratio.
    Force 4:3: Mimic a standard 4:3 analog TV.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
cs: Vyberte, jaký poměr stran se má použít při vykreslování:
    Auto: Použít přirozený poměr
    Vynutit 16:9: Napodobit analogovou TV s širokoúhlým poměrem stran.
    Vynutit 4:3: Napodobit standardní analogovou TV se standardním poměrem 4:3.
    Roztáhnout do okna: Roztáhne obraz do velikosti okna.
    
    Pokud si nejste jisti, zvolte Auto.

en: Selected controller profile does not exist
cs: Vybraný profil ovladače neexistuje

en: Selected font
cs: Vybraný typ písma

en: Selects a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
cs: Vybere použitý hardwarový adaptér.
    
    Pokud si nejste jisti, použijte ten první.

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, select auto.
cs: Vybere rozlišení obrazovky použité v režimu celé obrazovky.
    To by mělo být vždycky větší nebo rovno vnitřnímu rozlišení. Dopad na výkon je zanedbatelný.
    
    Pokud si nejste jisti, použijte automatické.

en: Selects the stereoscopic 3D mode. Stereoscopy allows you to get a better feeling of depth if you have the necessary hardware.
    Side-by-Side and Top-and-Bottom are used by most 3D TVs.
    Anaglyph is used for Red-Cyan colored glasses.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select Off.
cs: Vybere 3D režim stereoskopie. Stereoskopie Vám umožňuje zlepšit dojem hloubky, pokud máte potřebný hardware.
    Vedle sebe a nad sebou používá většina 3D televizorů.
    Anaglyf je použit pro brýle s červenými a modrozelenými skly.
    Velmi snižuje rychlost emulace a někdy způsobuje problémy.
    
    Pokud si nejste jisti, mějte nastaveno na Vypnuto.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so unless you have a reason to use it you'll want to select OpenGL here.
    
    If unsure, select OpenGL.
cs: Vybere grafické API pro vnitřní použití.
    Softwarový vykreslovač je velmi pomalý a užitečný pouze pro ladění, takže pokud nemáte důvod proč ho používat, zvolte zde OpenGL.
    
    Pokud si nejste jisti, zvolte OpenGL.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so you'll want to use either Direct3D or OpenGL. Different games and different GPUs will behave differently on each backend, so for the best emulation experience it's recommended to try both and choose the one that's less problematic.
    
    If unsure, select OpenGL.
cs: Vybere grafické API pro vnitřní použití.
    Softwarový vykreslovač je velmi pomalý a užitečný pouze pro ladění, takže zvolte buď Direct3D nebo OpenGL. Různé hry a různé grafické procesory se v obou podpůrných vrstvách chovají jinak. Proto je nejlepší si vyzkoušet obě a zvolit si tu, která způsobuje méně problémů.
    
    Pokud si nejste jisti, zvolte OpenGL.

en: Send
cs: Poslat

en: Sensor Bar Position:
cs: Umístění Senzorové Tyče:

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Serial Port 1 - This is the port which devices such as the net adapter use.
cs: Sériový port 1 - Toto je port, který zařízení, jako např. internetový adaptér, používají.

en: Server rejected traversal attempt
cs: Server zamítl pokus o průchod

en: Set as &default ISO
cs: Nastavit jako &výchozí ISO

en: Set as default Memcard %c
cs: Nastavit jako výchozí paměťovou kartu %c

en: Sets the GameCube system language.
cs: Nastaví systémový jazyk GameCube

en: Sets the Wii display mode to 60Hz (480i) instead of 50Hz (576i) for PAL games.
    May not work for all games.
cs: Nastaví režim zobrazení Wii na 60Hz (480i) místo 50Hz (576i) pro hry PAL.
    Nemusí fungovat ve všech hrách.

en: Sets the Wii system language.
cs: Nastaví jazyk systému Wii

en: SetupWiiMemory: Can't create setting.txt file
cs: Nastavení paměti Wii: Nelze vytvořit soubor settings.txt

en: Shake
cs: Třes

en: Shoulder Buttons
cs: Zadní Tlačítka

en: Show &Log
cs: Zobrazit Záznam

en: Show &Status Bar
cs: &Zobrazit stavovou lištu

en: Show &Toolbar
cs: Zobrazit Panel Nás&trojů

en: Show Australia
cs: Zobrazit Autrálii

en: Show Defaults
cs: Zobrazit výchozí

en: Show Drives
cs: Zobrazit Disky

en: Show ELF/DOL
cs: Zobrazit ELF/DOL

en: Show FPS
cs: Zobrazit Snímky za Sekundu

en: Show Frame Counter
cs: Zobrazit počítadlo snímků

en: Show France
cs: Zobrazit Francii

en: Show GameCube
cs: Zobrazit GameCube

en: Show Germany
cs: Zobrazit Německo

en: Show Input Display
cs: Zobrazit Obrazovku Vstupu

en: Show Italy
cs: Zobrazit Itálii

en: Show JAP
cs: Zobrazit JAP

en: Show Korea
cs: Zobrazit Koreu

en: Show Lag Counter
cs: Zobrazit počítadlo zpoždění

en: Show Language:
cs: Jazyk Zobrazení:

en: Show Log &Configuration
cs: Zobrazit Nastavení &Záznamu

en: Show Netherlands
cs: Zobrazit Nizozemí

en: Show PAL
cs: Zobrazit PAL

en: Show Platforms
cs: Zobrazit Platformy

en: Show Regions
cs: Zobrazit Regiony

en: Show Russia
cs: Zobrazit Rusko

en: Show Spain
cs: Zobrazit Španělsko

en: Show Statistics
cs: Zobrazit Statistiky

en: Show Taiwan
cs: Zobrazit Tchaj-wan

en: Show USA
cs: Zobrazit USA

en: Show Unknown
cs: Zobrazit neznámé

en: Show WAD
cs: Zobrazit WAD

en: Show Wii
cs: Zobrazit Wii

en: Show World
cs: Zobrazit svět

en: Show a confirmation box before stopping a game.
cs: Zobrazí rámeček s potvrzením před zastavením hry.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may result in major crashes having no explanation at all.
cs: Zobrazit rámeček se zprávou, při zjištění potenciálně závažné chyby.
    Vypnutím tohoto se můžete vyhnout otravným a nezávažným zprávám, ale to může mít za následek náhlé pády bez žádného důvodu.

en: Show first block
cs: Zobrazit první blok

en: Show save blocks
cs: Zobrazit uložené bloky

en: Show save comment
cs: Zobrazit komentář uložení

en: Show save icon
cs: Zobrazit ikonu uložení

en: Show save title
cs: Zobrazit název uložení

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Zobrazí počet snímků vykreslených za sekundu jako měřítko rychlosti emulace.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Show various rendering statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Zobrazí různé statistiky vykreslování.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Side-by-Side
cs: Vedle sebe

en: Simplified Chinese
cs: Zjednodušená čínština

en: Simulate DK Bongos
cs: Simulovat Bongos DK

en: Size
cs: Velikost

en: Skip BIOS
cs: Přeskočit BIOS

en: Skip DCBZ clearing
cs: Přeskočit čištění DCBZ

en: Skip EFB Access from CPU
cs: Přeskočit EFB Přístup z Procesoru

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Lehce zrychlí kopie EFB do RAM obětováním přesnosti emulace.
    Pokud se setkáváte s jakýmikoliv problémy, zkuste zvýšit přesnost textury, nebo tuto možnost vypnout.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Slot A
cs: Pozice A

en: Slot B
cs: Pozice B

en: Snapshot
cs: Snímek

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
cs: Softwarové vykreslování je řádově pomalejší, než při použití ostatních podpůrných vrstev.
    Je užitečné pouze pro účely ladění.
    Opravdu chcete zapnout softwarové vykreslování? Pokud si nejste jisti, zvolte 'Ne'.

en: Sound Settings
cs: Nastavení Zvuku

en: Space
cs: Mezerník

en: Spain
cs: Španělsko

en: Spanish
cs: Španělština

en: Speaker Pan
cs: Posun reproduktoru

en: Speaker Volume:
cs: Hlasitost Reproduktoru:

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution greatly improves visual quality, but also greatly increases GPU load and can cause issues in certain games.
    "Multiple of 640x528" will result in a size slightly larger than "Window Size" but yield fewer issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be. Auto (Window Size), 1.5x, and 2.5x may cause issues in some games.
    
    If unsure, select Native.
cs: Určuje rozlišení, v kterém bude vykresleno. Vysoké rozlišení velmi zvýší kvalitu obrazu, ale  také o dost zvýší zátěž GPU a může způsobovat v některých hrách chyby.
    "Násobek 640x528" bude o trochu větší než "Velikost Okna", ale také nezpůsobuje tolik problémů. Obecně řečeno, čím nižší je vnitřní rozlišení, tím lepší výkon bude. Auto (Velikost okna), 1.5x a 2.5x můžou v některých hrách způsobovat problémy.
    
    Pokud si nejste jisti, zvolte Původní.

en: Speed Limit:
cs: Omezení rychlosti:

en: Speed up Disc Transfer Rate
cs: Zvýšit rychlost přenosu Disku

en: Splits the CPU and GPU threads so they can be run on separate cores.
    Provides major speed improvements on most modern PCs, but can cause occasional crashes/glitches.
cs: Toto rozdělí vlákna Obrazu a Procesoru, takže běží na oddělených jádrech.
    Způsobí výrazné zvýšení rychlosti na většině moderních PC, ale také může způsobovat občasné chyby/pády.

en: Standard Controller
cs: Standardní Ovladač

en: Start Re&cording Input
cs: &Začít nahrávat vstup

en: Start Recording
cs: Začít Nahrávat

en: State
cs: Stav

en: Steering Wheel
cs: Volant

en: Stereoscopic 3D Mode:
cs: Režim 3D stereoskopie:

en: Stereoscopy
cs: Stereoskopie

en: Stick
cs: Páčka

en: Stop
cs: Zastavit

en: Store EFB Copies to Texture Only
cs: Ukládat kopie EFB pouze do textury

en: Stores EFB Copies exclusively on the GPU, bypassing system memory. Causes graphical defects in a small number of games.
    
    Enabled = EFB Copies to Texture
    Disabled = EFB Copies to RAM (and Texture)
    
    If unsure, leave this checked.
cs: Ukládá EFB kopie výhradně do grafického procesoru, čímž vynechává paměť systému. V malém počtu her způsobuje grafické chyby.
    
    Povoleno = EFB kopie do textury
    Zakázáno = EFB kopie do RAM (a textury)
    
    Pokud si nejste jísti, nechejte toto zaškrtnuté.

en: Stretch to Window
cs: Roztáhnout do Okna

en: Strum
cs: Brnkat

en: Subtract
cs: Odečíst

en: Successfully exported %u saves to %s
cs: Úspěšně exportováno %u uložených her do %s

en: Successfully exported file to %s
cs: Soubor úspěšně exportován do %s

en: Successfully imported save files
cs: Uložení byly úspěšně importovány

en: Support
cs: Podpora

en: Swap Eyes
cs: Prohodit oči

en: Swaps the left and right eye. Mostly useful if you want to view side-by-side cross-eyed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Vymění levé a pravé oko. Užitečné hlavně když chcete vidět vedle sebe šilhavě.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte odškrtnuté

en: Swing
cs: Švihnutí

en: Synchronize GPU thread
cs: Synchronizovat vlákno GPU

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
cs: Synchronizuje vlákna GPU a CPU, aby se zabránilo náhodným zasekáváním v režimu dvojitého jádra. (ZAPNUTO = Kompatibilní, VYPNUTO = Rychlé)

en: Syntax error
cs: Syntaktická chyba

en: System Language:
cs: Jazyk Systému:

en: TAS Input
cs: TAS Vstup

en: TAS Input - Controller %d
cs: Vstup TAS - Ovladač %d

en: Table Left
cs: Deska vlevo

en: Table Right
cs: Deska vpravo

en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

en: Take Screenshot
cs: Vytvořit Snímek Obrazovky

en: Take screenshot
cs: Vytvořit snímek obrazovky

en: Texture Cache
cs: Vyrovnávací Paměť Textur

en: Texture Format Overlay
cs: Překryv Formátu Textury

en: The "Safe" setting eliminates the likelihood of the GPU missing texture updates from RAM.
    Lower accuracies cause in-game text to appear garbled in certain games.
    
    If unsure, use the rightmost value.
cs: "Bezpečné" nastavení vylučuje pravděpodobnost, že grafická karta nezachytí aktualizace textur z RAM.
    Nižší přesnosti způsobují, že text v některých hrách vypadá nečitelně.
    
    Pokud si nejste jisti, použijte hodnotu zcela vpravo.

en: The WAD has been installed successfully
cs: WAD byl úspěšně nainstalován

en: The address is invalid
cs: Adresa je neplatná

en: The checksum was successfully fixed.
cs: Kontrolní součet byl úspěšně opraven.

en: The chosen directory is already in the list.
cs: Zvolený adresář již je v seznamu.

en: The disc change to "%s" could not be saved in the .dtm file.
    The filename of the disc image must not be longer than 40 characters.
cs: Změna disku na "%s" nemohla být uložena do souboru .dtm.
    Název souboru obrazu disku nesmí být delší než 40 znaků.

en: The disc image "%s" is truncated, some of the data is missing.
cs: Obraz disku "%s" je zkrácen, některá data chybí.

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
cs: Soubor %s už existuje.
    Chcete ho nahradit?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
cs: Soubor %s nemohl být otevřen pro zápis. Zkontrolujte, prosím, je-li už otevřen jiným programem.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
cs: Soubor %s je už otevřen, hlavička souboru nebude zapsána.

en: The name cannot be empty
cs: Název nemůže být prázdný

en: The name cannot contain the character ','
cs: Název nemůže obsahovat znak ','

en: The recorded game (%s) is not the same as the selected game (%s)
cs: Nahraná hra (%s) není stejná jako zvolená hra (%s)

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
cs: Výsledný rozšifrovaný kód AR neobsahuje žádné řádky.

en: The save you are trying to copy has an invalid file size.
cs: Uložená hra, kterou se snažíte zkopírovat, má neplatnou délku souboru.

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
cs: Zvolený jazyk není Vašim systémem podporován. Vracím se na výchozí jazyk systému.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
cs: Verze serveru a Netplay klienta jsou nekompatibilní!

en: The server is full!
cs: Server je plný!

en: The server responded: the game is currently running!
cs: Server odpověděl: hra v současnosti běží!

en: The server sent an unknown error message!
cs: Server zaslal neznámou chybovou zprávu!

en: The specified file "%s" does not exist
cs: Zadaný soubor "%s" neexistuje

en: The value is invalid
cs: Hodnota je neplatná

en: Theme:
cs: Vzhled:

en: There are too many GCI files in the folder
    %s.
    Only the first 127 will be available
cs: Ve složce je příliš mnoho souborů GCI
    %s.
    Pouze prvních 127 bude k dispozici

en: There is nothing to undo!
cs: Není co vrátit zpět!

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
cs: Musí existovat lístek pro 00000001/00000002. Vaše NAND vypsání je pravděpodobně neúplné

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
cs: Tato nastavení potlačí hlavní nastavení Dolphinu.
    Neurčený znamená, že hra použije nastavení Dolphin.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
cs: Tento simulátor action replay nepodporuje kód, který mění samotný Action Replay.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+2 to move faster and SHIFT+1 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera and SHIFT+F to reset the speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Tato funkce Vám umožňuje si pohrát s herní kamerou.
    Podržte pravé tlačítko myši a pohybujte s ní pro změnu pohledu kamery, podržením prostředního tlačítka myši dojde k jejímu přesunu.
    Podržte SHIFT a zmáčkněte jednu z kláves WASD, abyste kamerou pohnuli v určité vzdálenosti kroku (SHIFT+2 pro rychlejší pohyb a SHIFT+1 pro pomalejší). Stiskněte SHIFT+R pro resetování kamery a SHIFT+F pro resetování rychlosti..
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    DSPHLE: Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AX.
cs: Tato hra nemusí být kompatibilní s emulací DSP HLE. Pokud je toto po domácku vyrobená aplikace, zkuste LLE.
    
    DSPHLE: Neznámý ukód (CRC = %08x) - vynucuje AX.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AXWii.
cs: Tato hra nemusí být kompatibilní s emulací DSP HLE. Pokud je toto po domácku vyrobená aplikace, zkuste LLE.
    
    Neznámý ukód (CRC = %08x) - vynucuje AXWii.

en: This value is added to the convergence value set in the graphics configuration.
cs: Tato hodnota je přidána do hodnoty sblížení zadané v grafickém nastavení

en: This value is multiplied with the depth set in the graphics configuration.
cs: Tato hodnota je vynásobena hloubkou zadanou v grafickém nastavení.

en: This will let you manually edit the INI config file.
cs: Toto umožní ruční úpravu souborů INI s nastavením.

en: Threshold
cs: Práh

en: Tilt
cs: Naklánění

en: Title
cs: Název

en: To
cs: Do

en: Toggle 3D Anaglyph
cs: Přepnout 3D anaglyf

en: Toggle 3D Side-by-side
cs: Přepnout 3D v režimu Vedle sebe

en: Toggle 3D Top-bottom
cs: Přepnout 3D v režimu Nad sebou

en: Toggle 3D Vision
cs: Přepnout 3D Vision

en: Toggle All Log Types
cs: Zapnout Všechny Typy Záznamů

en: Toggle Aspect Ratio
cs: Přepínat poměr stran

en: Toggle Crop
cs: Přepnout oříznutí

en: Toggle EFB Copies
cs: Přepínat kopie EFB

en: Toggle Fog
cs: Přepínat mlhu

en: Toggle Fullscreen
cs: Přepnout na Celou Obrazovku

en: Toggle Pause
cs: Pozastavit

en: Toggle fullscreen
cs: Přepnout na celou obrazovku

en: Top
cs: Nahoře

en: Top-and-Bottom
cs: Nad sebou

en: Traditional Chinese
cs: Tradiční Čínština

en: Traversal Server
cs: Server pro průchod

en: Traversal server timed out connecting to the host
cs: Při připojování průchozího serveru k hostiteli vršek časový limit.

en: Tried to decrypt data from a non-Wii volume
cs: Pokus o rozšifrování dat pocházející ze svazku nepatřící Wii

en: Tried to load an unknown file type.
cs: Pokus o načtení souboru neznámého typu.

en: Triggers
cs: Spínače

en: Trying to read from invalid SYSCONF
cs: Pokus o čtení z neplatného SYSCONF

en: Turntable
cs: Točna

en: Type
cs: Typ

en: UNKNOWN_%02X
cs: NEZNÁMÉ_%02X

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
cs: Ze zadaných hodnot nelze vytvořit záplatu.
    Záznam není změněn.

en: Undo Load State
cs: Vrátit zpět Nahrání Stavu

en: Undo Save State
cs: Vrátit zpět Uložení Stavu

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
cs: Neočekávané volání 0x80? Ukončování...

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
cs: Neznámý příkaz DVD %08x - závažná chyba

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
cs: Neznámý záznam typu %i v SYSCONF (%s@%x)!

en: Unknown error %x
cs: Neznámá chyba %x

en: Unknown memory card error
cs: Neznámá chyba paměťové karty

en: Unknown message received with id : %d
cs: Přijata neznámá zpráva s id : %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
cs: Neznámá zpráva s id:%d přijata od hráče:%d Vyhazuji hráče!

en: Unlimited
cs: Neomezeno

en: Unpacking
cs: Rozbalování

en: Up
cs: Nahoru

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Usage Statistics Reporting Settings
cs: Nastavení hlášení statistik o užívání

en: Usage statistics reporting
cs: Hlášení statistik o užívání

en: Use Fullscreen
cs: Použít Celou Obrazovku

en: Use Hex
cs: Použít Šestnáctkovou soustavu

en: Use PAL60 Mode (EuRGB60)
cs: Použít režim PAL60 (EuRGB60)

en: Use Panic Handlers
cs: Použít Obslužné Rutiny Paniky

en: Use a less accurate algorithm to calculate depth values.
    Causes issues in a few games, but can give a decent speedup depending on the game and/or your GPU.
    
    If unsure, leave this checked.
cs: Použít méně přesný algoritmus k výpočtu hodnot hloubky.
    V některých hrách způsobuje problémy, ale může také přinést dobré zrychlení v závislosti na hrách a/nebo vaší grafické kartě.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto zaškrtnuté.

en: Use a single depth buffer for both eyes. Needed for a few games.
cs: Použít jednu mezipaměť hloubky pro obě oči. Potřebné pro pár her.

en: Utility
cs: Pomůcky

en: V-Sync
cs: V-Synch

en: Value
cs: Hodnota

en: Value (double)
cs: Hodnota (double)

en: Value (float)
cs: Hodnota (float)

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Various Statistics
cs: Různé statistiky

en: Verbosity
cs: Úroveň

en: Virtual
cs: Virtuální

en: Volume
cs: Hlasitost

en: Volume Down
cs: Snížit hlasitost

en: Volume Toggle Mute
cs: Zapnout ztlumení zvuku

en: Volume Up
cs: Zvýšit hlasitost

en: WAD installation failed: error creating %s
cs: Instalace WAD selhala: chyba při vytváření %s

en: WAD installation failed: error creating ticket
cs: Instalace WAD selhala: chyba při vytváření lístku

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
cs: Čekat na vertikální mezery, aby bylo sníženo trhání.
    Snižuje výkon, pokud je rychlost emulace pod 100%.
    
    Pokud si nejste jisti, nechejte toto odškrtnuté.

en: Warning
cs: Varování

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
cs: Varování - DOL se spouští ve špatném režimu konzole!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
cs: Varování - ISO se spouští ve špatném režimu konzole!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
cs: Varování! Je doporučeno zálohovat všechny soubory v adresáři:
    %s
    Přejete si pokračovat?

en: Warning: Number of blocks indicated by the BAT (%u) does not match that of the loaded file header (%u)
cs: Varování: Počet bloků určených BAT (%u) neodpovídá načtené hlavičce souboru (%u)

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
cs: Varování: Toto přepíše všechny existující uložení, které jsou v adresáři:
    %s
    a mají stejný název jako soubor na Vaši paměťové kartě
    Pokračovat?

en: Warning: You loaded a save whose movie ends before the current frame in the save (byte %u < %u) (frame %u < %u). You should load another save before continuing.
cs: Varování: Načetli jste uloženou pozici, jejíž film končí před jejím současným snímkem (bajt %u < %u) (snímek %u < %u). Před pokračováním byste měli načíst jinou pozici.

en: WaveFileWriter - file not open.
cs: WaveFileWriter - soubor není otevřen.

en: Widescreen Hack
cs: Hack Širokoúhlého obrazu

en: Width
cs: Šířka

en: Wii Console
cs: Konzole Wii

en: Wii NAND Root:
cs: Wii Kořen NAND:

en: Wii WAD files (*.wad)
cs: Soubory Wii WAD (*.wad)

en: Wii save files (*.bin)
cs: Wii soubory s uložením (*.bin)

en: WiiWAD: Could not read from file
cs: WiiWAD Nelze číst ze souboru

en: Windows Left
cs: Klávesa Windows Vlevo

en: Windows Menu
cs: Klávesa Windows Menu

en: Windows Right
cs: Klávesa Windows Vpravo

en: Word Wrap
cs: Zalamování textu

en: Working...
cs: Pracuji...

en: World
cs: Světové

en: Write to Console
cs: Zapsat do Konzole

en: Write to File
cs: Zapsat do Souboru

en: Write to Window
cs: Zapsat do Okna

en: Write to memcards/SD
cs: Zapsat do paměťové karty/SD

en: XF register
cs: Registr XF

en: Yellow
cs: Žlutá

en: You can't close panes that have pages in them.
cs: Nemůžete zavřít panely, které mají uvnitř stránky.

en: You must choose a game!
cs: Musíte si zvolit hru!

en: You must enter a name.
cs: Musíte zadat jméno.

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
cs: Musíte zadat platnou hodnotu v desítkové, šestnáctkové nebo osmičkové soustavě.

en: You must enter a valid profile name.
cs: Musíte zadat platné jméno profilu.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
cs: Pro uplatnění změn musíte Dolphin restartovat.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
cs: Váš ROM DSP má nesprávné haše.
    Chtěli byste nyní přestat a problém opravit?
    Pokud zvolíte "Ne", mlže být zvuk poškozený.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
cs: Váš GCM/ISO soubor se zdá být neplatný (neplatná země).
    Pokračovat s regionem PAL?

en: Zero 3 code not supported
cs: Kód Zero 3 není podporován

en: Zero code unknown to Dolphin: %08x
cs: Nulový kód, který Dolphin nezná: %08x

en: [ waiting ]
cs: [ čekám ]

en: apploader (.img)
cs: zavaděč aplikace (.img)

en: auto
cs: automaticky

en: fake-completion
cs: předstírat dokončení

en: none
cs: žádné

en: wxExecute returned -1 on application run!
cs: wxExecute při běhu aplikace vrátil -1!

en: | OR
cs: | NEBO
