Dolphin Emulator - en to hu translation catalogue (1183 entries)

en: 
    Dolphin is a free and open-source GameCube and Wii emulator.
    
    This software should not be used to play games you do not legally own.
hu: 
    A Dolphin egy ingyenes és nyílt forrású GameCube és Wii emulátor.
    
    A szoftvert nem szabad olyan játékhoz használni, mellyel legálisan nem rendelkezel.

en:  (internal IP)
hu:  (belső IP)

en:  (too many to display)
hu:  (túl sok megjelenítő)

en:  Game :
hu: Játék:

en: ! NOT
hu: ! NEM

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
hu: "%s" nem létezik.
     Létrehozol egy új 16 MB-os memóriakártyát?

en: "%s" failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
hu: "%s" tisztítása sikertelen. Valószínűleg sérült az image.

en: "%s" is already compressed! Cannot compress it further.
hu: "%s” már tömörítve van! Nem lehet tovább tömöríteni.

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
hu: "%s" egy érvénytelen GCM/ISO fájl, vagy nem GC/Wii ISO.

en: %1$sCopy%1$s
hu: %1$sMásolás%1$s

en: %i of %i blocks. Compression ratio %i%%
hu: %i / %i blokk. Tömörítési arány: %i%%

en: %i%% (Normal Speed)
hu: %i%% (Normál sebesség)

en: %s
    was not loaded because it has the same internal filename as previously loaded save
    %s
hu: %s
    nem lett betöltve, mert ugyanaz a belső fájlneve mint az előzőleg betöltött mentésnek
    %s

en: %s
    was not loaded because it is an invalid GCI.
     Number of blocks claimed to be %u
hu: %s
    nem lett betöltve, mert érvénytelen egy érvénytelen GCI.
     A blokkok számából várt érték: %u

en: %s
    was not loaded because there are not enough free blocks on the virtual memory card
hu: %s
    nem lett betöltve, mert nincs elég szabad blokk a virtuális memóriakártyán

en: %s
    was not loaded because there is less than 10%% free blocks available on the memory card
    Total Blocks: %d; Free Blocks: %d
hu: %s
    nem lett betöltve, mert kevesebb, mint 10%% szabad blokk érhető el a memóriakártyán
    Összes blokk: %d; Szabad blokk: %d

en: %s (Disc %i)
hu: %s (Lemez %i)

en: %s IPL found in %s directory. The disc might not be recognized
hu: %s IPL található a(z) %s mappában. A lemez talán nem ismerhető fel

en: %s already exists, overwrite?
hu: %s már létezik, felülírod?

en: %s failed to load as a memory card.
    Card file size is invalid (0x%x bytes)
hu: %s betöltése sikertelen, mint memóriakártya.
    A fájlméret érvénytelen (0x%x byte)

en: %s failed to load as a memory card.
    Card size is invalid (0x%x bytes)
hu: %s betöltése sikertelen, mint memóriakártya.
    A kártyaméret érvénytelen (0x%x byte)

en: %s failed to load as a memory card.
    File is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
hu: %s betöltése sikertelen, mint memóriakártya.
    A fájlméret nem elég nagy egy érvényes memóriakártya fájlhoz (0x%x byte)

en: %s is not a directory, failed to move to *.original.
     Verify your write permissions or move the file outside of Dolphin
hu: %s nem egy mappa, áthelyezése sikertelen *.original-ba.
     Ellenőrizd az írási jogokat vagy mozgasd a fájlokat a Dolphinen kívülre

en: %s was not a directory, moved to *.original
hu: %s nem egy mappa, áthelyezve a *.original szerint

en: %sDelete%s
hu: %sTörlés%s

en: %sExport GCI%s
hu: %sGCI exportálása%s

en: %sImport GCI%s
hu: %sGCI importálása%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
hu: %u szabad blokk; %u szabad könyvtárbejegyzés

en: %u frames
hu: %u képkocka

en: %u objects
hu: %u objektum

en: %zu FIFO bytes
hu: %zu FIFO byte

en: %zu memory bytes
hu: %zu memóriabyte

en: && AND
hu: && ÉS

en: &About
hu: &Névjegy

en: &Audio Settings
hu: &Audió beállítások

en: &Boot from DVD Backup
hu: &Bootolás DVD mentésből

en: &Breakpoints
hu: &Töréspontok

en: &Cheat Manager
hu: &Csalás kezelő

en: &Controller Settings
hu: &Vezérlő beállítások

en: &Delete File...
hu: &Fájl törlése...

en: &Delete selected ISOs...
hu: &Kiválasztott ISO törlése...

en: &Emulation
hu: &Emuláció

en: &File
hu: &Fájl

en: &Frame Advance
hu: Képkocka léptetése

en: &Fullscreen
hu: &Teljes képernyő

en: &GitHub Repository
hu: &GitHub tárház

en: &Graphics Settings
hu: &Grafikai beállítások

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Hotkey Settings
hu: &Gyorsbillentyű beállítások

en: &Load State
hu: &Állapot betöltése

en: &Memcard Manager (GC)
hu: &Memóriakártya kezelő (GC)

en: &Memory
hu: &Memória

en: &Movie
hu: &Film

en: &Open...
hu: &Megnyitás...

en: &Options
hu: &Beállítások

en: &Pause
hu: &Szünet

en: &Play
hu: &Indítás

en: &Properties
hu: &Tulajdonságok

en: &Read-Only Mode
hu: &Írásvédett mód

en: &Refresh List
hu: &Lista frissítése

en: &Registers
hu: &Regiszterek

en: &Reset
hu: &Alapbeállítások

en: &Sound
hu: &Hang

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Video
hu: &Videó

en: &View
hu: &Nézet

en: &Watch
hu: &Figyelés

en: &Website
hu: &Weboldal

en: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" and "Wii" are trademarks of Nintendo. Dolphin is not affiliated with Nintendo in any way.
hu: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" és "Wii" a Nintendo névjegye. A Dolphin semmilyen módon nem áll kapcsolatban a Nintendóval.

en: (off)
hu: (ki)

en: + ADD
hu: + HOZZÁAD

en: 1.5x Native (960x792)
hu: 1.5x eredeti (960x792)

en: 2.5x Native (1600x1320)
hu: 2.5x eredeti (1600x1320)

en: 2x Native (1280x1056) for 720p
hu: 2x eredeti (1280x1056) 720p-hez

en: 3x Native (1920x1584) for 1080p
hu: 3x eredeti (1920x1584) 1080p-hez

en: 4x Native (2560x2112) for 1440p
hu: 4x eredeti (2560x2112) 1440p-hez

en: 5x Native (3200x2640)
hu: 5x eredeti (3200x2640)

en: 6x Native (3840x3168) for 4K
hu: 6x eredeti (3840x3168) 4K-hoz

en: 7x Native (4480x3696)
hu: 7x eredeti (4480x3696)

en: 8x Native (5120x4224) for 5K
hu: 8x eredeti (5120x4224) 5K-hoz

en: <Insert name here>
hu: <Név beszúrása ide>

en: <No resolutions found>
hu: <Nem található felbontás>

en: <Nothing>
hu: <Semmi>

en: <System Language>
hu: <Rendszer nyelve>

en: A NetPlay window is already open!
hu: Egy NetPlay ablak már nyitva van!

en: A disc is already about to be inserted.
hu: Egy lemez már behelyezés alatt.

en: A game is not currently running.
hu: A játék jelenleg nem fut.

en: AR Codes
hu: AR kódok

en: About Dolphin
hu: Dolphin névjegy

en: Accuracy:
hu: Pontosság:

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
hu: Action Replay kód dekódolási hiba:
    Sikertelen paritás ellenőrzés
    
    Felelős kód:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen méret (%08x : cím= %08x) a kód hozzáadásban (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen méret (%08x : cím = %08x) a kitöltésben és regiszterben (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen méret (%08x : cím = %08x) a RAM írásban és kitöltésben (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen méret (%08x : cím = %08x) a mutató írásában (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen érték (%08x) a memória másolásban (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
hu: Action Replay hiba: Mester kód és CCXXXXXX írása nincs beépítve (%s)
    Mester kódokra nincs szükség. Ne használj mester kódokat.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
hu: Action Replay hiba: érvénytelen AR kód sor: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
hu: Action Replay: Feltételes kód: Érvénytelen méret %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
hu: Action Replay: Érvénytelen normál kódtípus %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
hu: Action Replay: Normál kód %i: Érvénytelen altípus %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
hu: Action Replay: Normál kód 0: Érvénytelen altípus %08x (%s)

en: Adapter Detected
hu: Adapter érzékelve

en: Adapter Not Detected
hu: Adapter nem érzékelhető

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add ActionReplay Code
hu: ActionReplay kód hozzáadása

en: Add Patch
hu: Patch hozzáadása

en: Add...
hu: Hozzáadás

en: Address
hu: Cím

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
hu: Az analóg irányító gombok aktiválásához szükséges lenyomás érzékenységének beállítása.

en: Advanced
hu: Haladó

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: All GameCube GCM files (gcm)
hu: Minden GameCube GCM fájl (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
hu: Minden állásmentés (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
hu: Minden Wii ISO fájl (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
hu: Minden tömörített GC/Wii ISO fájl (gcz)

en: An error occurred.
    
      Line: %d
      File: %s
    
    Ignore and continue?
hu: Hiba lépett fel.
    
      Sor: %d
      Fájl: %s
    
    Kihagyás és folytatás?

en: An inserted disc was expected but not found.
hu: A behelyezni próbált lemez nem található.

en: Anaglyph
hu: Anaglif

en: Analyze
hu: Elemzés

en: Angle
hu: Szög

en: Anisotropic Filtering:
hu: Anizotróp szűrés:

en: Anti-Aliasing:
hu: Élsimítás:

en: Apploader Date:
hu: Betöltőprogram dátuma:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
hu: A betöltőprogram hibás méretű...ez tényleg egy betöltőprogram?

en: Apploader unable to load from file
hu: A betöltőprogram nem képes fájlból betölteni

en: Apploader:
hu: Betöltőprogram:

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
hu: Képkocka létrehozását követő utófeldolgozási effektus alkalmazása.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd ezt: (ki).

en: Are you sure you want to delete "%s"?
hu: Biztos törölni akarod: "%s"?

en: Are you sure you want to delete these files? They will be gone forever!
hu: Biztos törölni akarod a fájlokat? Örökre elvesznek!

en: Are you sure you want to delete this file? It will be gone forever!
hu: Biztos törölni akarod a fájlt? Örökre elveszik!

en: Are you trying to use the same file in both slots?
hu: Biztos megpróbálod ugyanazt a fájlt használni mindkét foglalatba?

en: Aspect Ratio:
hu: Képarány:

en: Assign Controller Ports
hu: Vezérlő portjainak társítása

en: At least one pane must remain open.
hu: Legalább egy panelnak nyitva kell maradnia.

en: Audio
hu: Audió

en: Audio Backend:
hu: Audió feldolgozó:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
hu: AudioCommon: AO eszköz megnyitási hiba.

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Authors
hu: Készítők

en: Auto
hu: Automatikus

en: Auto (Multiple of 640x528)
hu: Automatikus (640x528 többszöröse)

en: Auto (Window Size)
hu: Automatikus (ablakméret)

en: Auto Adjust Window Size
hu: Ablakméret automatikus igazítása

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Automatikusan a belső felbontásra állítja az ablak méretét.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd jelöletlenül.

en: BAT incorrect. Dolphin will now exit
hu: Helytelen BAT. A Dolphin most kilép.

en: BP register
hu: BP regiszter

en: Back
hu: Hátra

en: Backend Settings
hu: Háttéralkalmazás beállításai

en: Backend:
hu: Háttéralkalmazás:

en: Background Input
hu: Háttér bemenet

en: Backward
hu: Hátra

en: Banner Details
hu: Banner részletek

en: Bar
hu: Hangoló

en: Basic
hu: Alap

en: Basic Settings
hu: Alapok beállítása

en: Bass
hu: Basszus

en: Battery
hu: Akkumulátor

en: Block Allocation Table checksum failed
hu: Blokk allokációs tábla ellenőrzőösszege hibás

en: Blocks
hu: Blokk

en: Blue
hu: Kék

en: Blue Left
hu: Kék balra

en: Blue Right
hu: Kék jobbra

en: Borderless Fullscreen
hu: Szegély nélküli teljes képernyő

en: Bottom
hu: Lent

en: Bound Controls: %lu
hu: Irányítások összekötése: %lu

en: Branch: %s
hu: Ág: %s

en: Broadband Adapter
hu: Szélessávú adapter

en: Broken
hu: Hibás

en: Browse for a directory to add
hu: Hozzáadandó mappa tallózása

en: Browse for output directory
hu: Kimeneti mappa tallózása

en: Buffer:
hu: Puffer:

en: Buttons
hu: Gombok

en: Bypass XFB
hu: XFB megkerülés

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
hu: Az adatgyorsítótár törlésének kihagyása a DCBZ utasítás által. Egyéb esetben a beállítás maradjon kikapcsolva.

en: C Stick
hu: C kar

en: CP register
hu: CP regiszter

en: CPU Emulator Engine
hu: Processzor-emulátor motor

en: CPU Options
hu: CPU beállítások

en: Cache custom textures to system RAM on startup.
    This can require exponentially more RAM but fixes possible stuttering.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Induláskor az egyedi textúrák a rendszermemóriában gyorsítótárazódnak.
    Ehhez jelentősen több RAM szükséges, de javít a lehetséges akadozáson.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Cached Interpreter (slower)
hu: Gyorsítótáras értelmező (lassabb)

en: Calculates lighting of 3D objects per-pixel rather than per-vertex, smoothing out the appearance of lit polygons and making individual triangles less noticeable.
    Rarely causes slowdowns or graphical issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A 3D-s tárgyak fényeinek számolása pixel alapján, nem pedig csúcspontok szerint, elsimítva a megvilágított sokszögek megjelenítését és az egyes háromszögek kevésbé feltűnőek.
    Ritkán okoz lassulást vagy grafikai problémát.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagy üresen.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cannot SingleStep the FIFO. Use Frame Advance instead.
hu: Sikertelen SingleStep a FIFO-ban. Helyette használj Képkocka léptetést.

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid GameCube memory card file
hu: A fájl nem használható memóriakártyaként.
    %s
    nem érvényes GameCube memóriakártya fájl

en: Center
hu: Közép

en: Change &Disc
hu: Lemez&váltás

en: Change &Disc...
hu: Lemez&váltás...

en: Change Disc
hu: Lemezváltás

en: Change the disc to %s
hu: Lemez módosítása erre: %s

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
hu: A felhasználói felület nyelvének módosítása.
    Újraindítás szükséges.

en: Changing this will have no effect while the emulator is running.
hu: Ezen beállítás hatása nem érvényesül az emulátor futása közben.

en: Cheat Code
hu: Csalás kód

en: Cheat Manager
hu: Csalás kezelő

en: Cheat Search
hu: Csalás keresése

en: Check Partition Integrity
hu: Partíció integritás ellenőrzése

en: Check for updates:
hu: Frissítések keresése:

en: Checking integrity...
hu: Integritás ellenőrzése...

en: Choose a DVD root directory:
hu: Válassz DVD gyökér mappát:

en: Choose a NAND root directory:
hu: Válassz NAND gyökér mappát:

en: Choose a default ISO:
hu: Válassz alapértelmezett ISO fájlt:

en: Choose a directory to add
hu: Válassz hozzáadandó mappát

en: Choose a dump directory:
hu: Válassz kimentési mappát:

en: Choose a file to open
hu: Válassz megnyitandó fájlt

en: Choose a memory card:
hu: Válassz memóriakártyát:

en: Choose an SD Card file:
hu: Válassz SD kártya fájlt:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
hu: Válassz betöltőprogramként használandó fájlt: (csak mappából létrehozott lemezekre alkalmazható)

en: Choose the folder to extract to
hu: Válassz mappát a kitömörítéshez

en: Circle Stick
hu: Körös kar

en: Classic
hu: Klasszikus

en: Clear
hu: Törlés

en: Close
hu: Bezárás

en: Co&nfigure...
hu: Be&állítások...

en: Code Info
hu: Kód infó

en: Code:
hu: Kód:

en: Code:
hu: Kód:

en: Command
hu: Parancs

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Compress ISO...
hu: ISO tömörítése...

en: Compress selected ISOs...
hu: Kiválasztott ISO tömörítése...

en: Compressing ISO
hu: ISO tömörítése

en: Compressing a Wii disc image will irreversibly change the compressed copy by removing padding data. Your disc image will still work. Continue?
hu: A Wii lemezkép tömörítése a kitöltő adatok eltávolításával viszafordíthatatlan módosítást végez. A lemezkép még működni fog. Folytatod?

en: Compute
hu: Számítás

en: Computing MD5 checksum
hu: MD5 összeg számítása

en: Computing...
hu: Számolás...

en: Computing:
hu: Számolás:

en: Config
hu: Beállítás

en: Configure
hu: Beállítások

en: Configure Control
hu: Irányítás beállítása

en: Configure...
hu: Beállítások...

en: Confirm File Overwrite
hu: Fájl felülírás megerősítése

en: Confirm on Stop
hu: Megerősítés leállításkor

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Connect Balance Board
hu: Balance Board csatlakoztatása

en: Connect USB Keyboard
hu: USB billentyűzet csatlakoztatása

en: Connecting...
hu: Csatlakozás...

en: Connection Type:
hu: Csatlakozás típusa:

en: Continuous Scanning
hu: Folyamatos szkennelés

en: Control
hu: Irányítás

en: Control Stick
hu: Vezérlő kar

en: Controller Ports
hu: Vezérlő portjai

en: Controller settings
hu: Vezérlő beállítások

en: Controllers
hu: Vezérlők

en: Controls the distance of the convergence plane. This is the distance at which virtual objects will appear to be in front of the screen.
    A higher value creates stronger out-of-screen effects while a lower value is more comfortable.
hu: A konvergencia síkok közötti távolságot szabályozza. Ez a távolság adja meg, melyik virtuális tárgy fog feltűnni a képernyő előtt.
    A nagyobb érték erősebb 3D hatást ereményez, míg a kisebb érték kellemesebb érzést biztosít.

en: Controls the separation distance between the virtual cameras.
    A higher value creates a stronger feeling of depth while a lower value is more comfortable.
hu: A virtuális kamerák közötti elválasztási távolságot szabályozza.
    A nagyobb érték erősebb mélységérzetet nyújt, míg a kisebb érték kellemesebb érzést biztosít.

en: Convergence:
hu: Konvergencia:

en: Convergence:
hu: Konvergencia:

en: Convert to GCI
hu: Konvertálás: GCI

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy failed
hu: Sikertelen másolás

en: Copy to Memcard %c
hu: %c. memóriakártyára másolás

en: Core
hu: Mag

en: Could not read "%s". There is no disc in the drive or it is not a GameCube/Wii backup. Please note that Dolphin cannot play games directly from the original GameCube and Wii discs.
hu: Nem olvasható: "%s".  Nincs lemez a meghajtóban, vagy az nem GameCube/Wii mentés.  Ne feledd, az eredeti GameCube és Wii lemezeket nem tudja közvetlen lejátszani a Dolphin.

en: Could not recognize ISO file %s
hu: Az ISO fájl nem ismerhető fel: %s

en: Could not save %s.
hu: Nem lehet menteni: %s

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
hu: A memóriakártyafájl nem írható: %s.
    
    CD/DVD-ről futtatod a Dolphint, vagy esetleg a mentési fájl írásvédett?
    
    Az emulátor mappájának áthelyezése után kapod ezt a hibát?
    Ha igen, talán újra meg kell adnod a memóriakártya helyét a beállításokban.

en: Couldn't Create Client
hu: Kliens nem hozható létre

en: Couldn't create peer.
hu: Peer nem hozható létre.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
hu: Az 'ini' kiterjesztéshez nem található megnyitó parancs!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
hu: A mag nem inicializálható.
    Ellenőrizd a beállításokat.

en: Couldn't look up central server
hu: A központi szerver nem található

en: Count:
hu: Számláló:

en: Count: %lu
hu: Számláló: %lu

en: Country:
hu: Ország:

en: Create AR Code
hu: AR kód létrehozása

en: Create new perspective
hu: Új perspektíva készítése

en: Creator:
hu: Készítő:

en: Critical
hu: Kritikus

en: Crop
hu: Levágás

en: Crop the picture from its native aspect ratio to 4:3 or 16:9.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Levágja a natív képarányt 4:3-as vagy 16:9-es arányra.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagy üresen.

en: Crossfade
hu: Átúsztatás

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
hu: A wxFileSelector után a jelenlegi %s mappa erre változott: %s!

en: Current game
hu: Jelenlegi játék

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom RTC Options
hu: Egyéni RTC beállítások

en: D-Pad
hu: Digitális irányok

en: DSP Emulator Engine
hu: DSP emulátor motor

en: DSP HLE emulation (fast)
hu: DSP HLE emuláció (gyors)

en: DSP LLE interpreter (slow)
hu: DSP LLE értelmező (lassú)

en: DVD Root:
hu: DVD gyökér:

en: Data Size
hu: Adatméret

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
hu: Datel MaxDrive/Pro fájlok(*.sav)

en: Dead Zone
hu: Holtsáv

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Debug Only
hu: Csak hibakeresés

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Decimal
hu: Decimális

en: Decompress ISO...
hu: ISO kibontása...

en: Decompress selected ISOs...
hu: Kiválasztott ISO kibontása...

en: Decompressing ISO
hu: ISO kibontása

en: Decrease Convergence
hu: Konvergencia csökkentése

en: Decrease Depth
hu: Mélység csökkentése

en: Decrease Emulation Speed
hu: Emulációs sebesség csökkentése

en: Decrease IR
hu: IR csökkentése

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default ISO:
hu: Alapértelmezett ISO:

en: Default font
hu: Alapértelmezett betítípus

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Save
hu: Mentés törlése

en: Delete the existing file '%s'?
hu: Létező fájltörlése: ’%s'?

en: Depth Percentage:
hu: Százalékos mélység:

en: Depth:
hu: Mélység:

en: Description
hu: Leírás

en: Description:
hu: Leírás:

en: Detect
hu: Észlelés

en: Deterministic dual core:
hu: determinisztikus kétmag:

en: Device
hu: Eszköz

en: Device Settings
hu: Eszköz beállítások

en: Device not found
hu: Eszköz nem található

en: Dial
hu: Tárcsa

en: Dims the screen after five minutes of inactivity.
hu: Képernyő sötétítése öt perc inaktivitás után.

en: Direct Connection
hu: Közvetlen kapcsolat

en: Directory checksum and directory backup checksum failed
hu: A mappa ellenőrzőösszege és a mentési mappa ellenőrzőösszege sikertelen

en: Disable
hu: Kikapcsolás

en: Disable Bounding Box
hu: Határolókeret kikapcsolása

en: Disable Emulation Speed Limit
hu: Emulációs sebességkorlát kikapcsolása

en: Disable Fog
hu: Köd kikapcsolása

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Bármilyen XFB emuláció kikapcsolása.
    Nagymértékben gyorsítja az emulációt, de komoly hibát okoz sok olyan játékban, amelyhez szükséges az XFB (főleg egyedi fejlesztésű alkalmazások).
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd bejelölve.

en: Disable the bounding box emulation.
    This may improve the GPU performance a lot, but some games will break.
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Kikapcsolja a határolókeret emulációt.
    Talán sokat javít a GPU teljesítményén, de néhány játék fagyni fog.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd bejelölve.

en: Disc
hu: Lemez

en: Disc Read Error
hu: Lemez olvasási hiba

en: Display
hu: Kijelző

en: Display messages over the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
hu: A kijelzői üzenetek az emulációs képernyő felett jelennek meg.
    Ezen üzenetek memóriakártya írások, videó háttéreszköz és CPU információk, és JIT gyorsítótár törlések.

en: Divide
hu: Osztás

en: Do you want to stop the current emulation?
hu: Biztos leállítod az aktuális emulációt?

en: Dolby Pro Logic II decoder
hu: Dolby Pro Logic II dekóder

en: Dolphin %s Graphics Configuration
hu: Dolphin %s grafikai beállítások

en: Dolphin Configuration
hu: Dolphin beállítások

en: Dolphin Controller Configuration
hu: Dolphin vezérlő beállítások

en: Dolphin Hotkeys
hu: Dolphin gyorsbillentyűk

en: Dolphin NetPlay Setup
hu: Dolphin NetPlay beállítás

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
hu: Dolphin TAS videók (*.dtm)

en: Dolphin could not find any GameCube/Wii ISOs or WADs. Double-click here to set a games directory...
hu: A Dolphin nem talált GameCube/Wii ISO vagy WAD fájlt. Kétszer kattints ide egy játékmappa megadásához...

en: Dolphin is currently set to hide all games. Double-click here to show all games...
hu: A Dolphin jelenleg elrejt minden játékot. Kétszer kattints ide a játékok megjelenítéséhez...

en: Dolphin is too old for traversal server
hu: A Dolphin túl régi az átjárási szerverhez

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
hu: A Dolphin nem tudta elvégezni a kívánt műveletet.

en: Done compressing disc image.
hu: Lemezkép tömörítése kész.

en: Down
hu: Le

en: Download Codes (WiiRD Database)
hu: Kódok letöltése (WiiRD adatbázis)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
hu: Letöltve %lu kód. (%lu hozzáadva)

en: Drawn Object Range
hu: Tárgyhatókör rajzolása

en: Driver Not Detected
hu: Meghajtó nem érzékelhető

en: Drums
hu: Dobok

en: Dump Audio
hu: Hang kimentése

en: Dump EFB Target
hu: EFB cél kimentése

en: Dump Frames
hu: Képkockák kimentése

en: Dump Objects
hu: Objektumok kimentése

en: Dump Path:
hu: Kimentési út:

en: Dump TEV Stages
hu: TEV szakaszok kimentése

en: Dump Texture Fetches
hu: Textúra lehívások kimentése

en: Dump Textures
hu: Textúrák kimentése

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Dekódolt játék-textúrák kimentése ide: User/Dump/Textures/<game_id>/.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: EFB másolatok tartalmának kimentése ide: User/Dump/Textures/.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Dutch
hu: Holland

en: E&xit
hu: K&ilépés

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
hu: HIBA: A Dolphin ezen változatához szükséges legalább a TAP-Win32 driver %d.%d verziója -- Ha mostanában frissítetted a Dolphin emulátort, akkor valószínűleg újra kell indítanod a számítógépet, hogy a Windows felismerje az új illesztőprogramot.

en: Early Memory Updates
hu: Korai memória frissítés

en: Edit ActionReplay Code
hu: ActionReplay kód hozzáadása

en: Edit Config
hu: Beállítások szerkesztése

en: Edit Patch
hu: Patch szerkesztése

en: Edit...
hu: Szerkesztés...

en: Effect
hu: Effekt

en: Embedded Frame Buffer (EFB)
hu: Beágyazott képkocka puffer (EFB)

en: Empty
hu: Üres

en: Emu Thread already running
hu: Az emulációs szál már fut

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
hu: Az XFB pontos emulációja.
    Jelentősen lassítja az emulációt és korlátozza a nagy felbontású megjelenítést, azonban számos játék pontos emulációjához szükséges.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd inkább a virtuális XFB emulációt.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
hu: XFB emuláció grafikai processzor textúra objektumainak használatával.
    Javít sok XFB emuláció nélkül nem működő játékon, miközben nem olyan lassú, mint a valódi XFB emuláció. Azonban, még mindig nem használható sok más játék esetén (főleg egyedi fejlesztésű alkalmazások).
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd bejelölve.

en: Emulation State:
hu: Emuláció állapota:

en: Enable API Validation Layers
hu: API-érvényesítési rétegek használata

en: Enable AR Logging
hu: AR naplózás használata

en: Enable CPU Clock Override
hu: CPU órajel felülbírálás használata

en: Enable Cheats
hu: Csalások használata

en: Enable Custom RTC
hu: Egyéni RTC használata

en: Enable Dual Core
hu: Kétmagos mód használata

en: Enable Dual Core (speedup)
hu: Kétmagos mód használata (gyorsítás)

en: Enable FPRF
hu: FPRF használata

en: Enable MMU
hu: MMU használata

en: Enable Multi-threading
hu: Többszálasítás használata

en: Enable Progressive Scan
hu: Progresszív pásztázás használata

en: Enable Screen Saver
hu: Képernyővédő használata

en: Enable Speaker Data
hu: Hangszóró adatok bekapcsolása

en: Enable Usage Statistics Reporting
hu: Használati statisztika jelentése

en: Enable WideScreen
hu: Szélesvászon használata

en: Enable Wireframe
hu: Vonalháló használata

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
hu: Anizotróp szűrés bekapcsolása.
    Javítja a textúrák vizuális minőségét, melyek ferde látószögnél jelennek meg.
    Nagyon kevés játéknál okozhat roblémát.
    
    Ha bizonytalan vagy, 1x legyen kiválasztva.

en: Enable fast disc access. This can cause crashes and other problems in some games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
hu: Gyors lemezhozzáférés engedélyezése. Néhány játékban fagyást és egyéb problémákat okozhat. (BE = Gyors, KI = Kompatibilis)

en: Enable pages
hu: Oldalak bekapcsolása

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Kapcsold be, ha a teljes képernyőt akarod használni a megjelenítéshez.
    Ha ki van kapcsolva, az emuláció ablakban fog futni.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Kapcsold be, ha azt akarod, hogy inkább a Dolphin fő ablakában jelenjen meg az emuláció, mintsem egy különálló ablakban.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Enables Floating Point Result Flag calculation, needed for a few games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
hu: Bekapcsolja a lebegőpontos eredményjelzős számolást (Floating Point Result Flag), mely kevés játékhoz szükséges. (BE = Kompatibilis, KI = Gyors)

en: Enables multi-threading in the video backend, which may result in performance gains in some scenarios.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A videó háttéreszköz többszálúsítva lesz, mely egyes esetekben teljesítménynövekedést eredményezhet.
    Ha bizonytalan vagy, hagyd jelöletlenül.

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Bekapcsolja a progresszív pásztázást, ha azt támogatja az emulált szoftver.
    A legtöbb játék nem használja.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
hu: Bekapcsolja a memória kezelő egységet (Memory Management Unit), mely néhány játékhoz szükséges. (BE = Kompatibilis, KI = Gyors)

en: Enables the collection and sharing of usage statistics data with the Dolphin development team. This data is used to improve the emulator and help us understand how our users interact with the system. No private data is ever collected.
hu: Használati statisztikát gyűjtése és megosztása a Dolphin fejlesztőcsapattal. Az adatok az emulátor fejlesztéséhez és a felhasználók rendszer-szemléletének megértéséhez lesznek felhasználva. Személyes adat nem kerül begyűjtésre!

en: Enables the use of Action Replay and Gecko cheats.
hu: Bekapcsolja az Action Replay és Gecko csalások használatát.

en: Enables validation of API calls made by the video backend, which may assist in debugging graphical issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A videó háttéreszköz API hívásainak ellenőrzése, mely segíthet a grafikai hibák kiszűrésében.
    Ha bizonytalan vagy, hagyd jelöletlenül.

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Képkocka kimentések kódolása FFV1 kódek használatával.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Enet Didn't Initialize
hu: Enet nincs inicializálva

en: English
hu: Angol

en: Enhancements
hu: Képjavítások

en: Enter a name for the new perspective:
hu: Írj be egy nevet az új perspektívának:

en: Entry %d/%d
hu: %d/%d bejegyzés

en: Entry 1/%d
hu: 1/%d bejegyzés

en: Equal
hu: Egyenlő

en: Error
hu: Hiba

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
hu: Hiba a kiválasztott nyelv betöltésekor. Rendszer alapértelmezett visszaállítva.

en: Error saving file.
hu: Fájl mentési hiba.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
hu: Hiba: "%s" után, %d (0x%X) található a mentési jelölő %d (0x%X) helyett. Mentés betöltésének leállítása...

en: Euphoria
hu: Eufória

en: Europe
hu: Európa

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Exit
hu: Kilépés

en: Export All Wii Saves
hu: Minden Wii mentés exportálása

en: Export Recording
hu: Felvétel exportálása

en: Export Recording...
hu: Felvétel exportálása...

en: Export Save
hu: Mentés exportálása

en: Export Wii save (Experimental)
hu: Wii mentés exportálása (kísérleti)

en: Export all saves
hu: Minden Wii mentés exportálása

en: Export failed
hu: Sikertelen exportálás

en: Export save as...
hu: Exportálás mentése másként...

en: Extension
hu: Kiegészítő

en: External Frame Buffer (XFB)
hu: Küldő képkockapuffer (XFB)

en: Extract All Files...
hu: Minden fájl kibontása...

en: Extract Apploader...
hu: Betöltőprogram kibontása...

en: Extract DOL...
hu: DOL kibontása...

en: Extract Directory...
hu: Mappa kibontása...

en: Extract File...
hu: Fájl kibontása...

en: Extract Partition...
hu: Partíció kibontása...

en: Extracting %s
hu: %s kibontása

en: Extracting All Files
hu: Minden fájl kibontása

en: Extracting Directory
hu: Mappa kibontása

en: Extracting...
hu: Kibontás...

en: FIFO Player
hu: FIFO lejátszó

en: FST Size:
hu: FST méret:

en: Failed To Connect!
hu: Sikertelen csatlakozás!

en: Failed to Connect!
hu: Sikertelen csatlakozás!

en: Failed to download codes.
hu: Kódok letöltése sikertelen.

en: Failed to extract to %s!
hu: Sikertelen kibontás: %s!

en: Failed to find new filename.
    %s
     will be overwritten
hu: Új fájlnév keresése sikertelen.
    %s
     felül lesz írva

en: Failed to listen. Is another instance of the NetPlay server running?
hu: Sikertelen figyelés. Egy másik NetPlay szerver példány fut?

en: Failed to open the input file "%s".
hu: Bemeneti fájl megnyitása sikertelen: "%s".

en: Failed to open the output file "%s".
    Check that you have permissions to write the target folder and that the media can be written.
hu: Kimeneti fájl megnyitása sikertelen: „%s”.
    Nézd meg, van-e jogod írni a célmappába, és hogy a média írható-e.

en: Failed to read %s
hu: %s olvasása sikertelen

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
hu: A blokk kiosztási tábla biztonsági mentésének pontos visszaolvasása sikertelen
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
hu: A blokk kiosztási tábla pontos kiolvasása sikertelen
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from GCI file %s
hu: Sikertelen adatolvasás a GCI fájlból: %s

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
hu: A biztonsági mentés mappa helyes olvasása sikertelen
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
hu: A mappa helyes olvasása sikertelen
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
hu: A fejléc helyes olvasása sikertelen
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
hu: A lemezképfájl egyedi azonosítójának olvasása sikertelen

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
hu: A BT.DINF írása a SYSCONF fájlba sikertelen

en: Failed to write the output file "%s".
    Check that you have enough space available on the target drive.
hu: Kimeneti fájl írása sikertelen: „%s”.
    Nézd meg, van-e elég szabad hely a célmeghajtón.

en: Fast
hu: Gyors

en: Fast Depth Calculation
hu: Gyors mélységszámolás

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
hu: Végzetes deszinkronizáció. Visszajátszás megszakítása. (PlayWiimote hiba: %u != %u, byte %u.)%s

en: File
hu: Fájl

en: File Info
hu: Fájl információ

en: File Name
hu: Fájlnév

en: File Size
hu: Fájlméret

en: File contained no codes.
hu: A fájl nem tartalmazott kódokat.

en: File converted to .gci
hu: Fájl konvertálva .gci formátumba

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
hu: A fájl nem nyitható meg
    vagy a kiterjesztése nem megfelelő

en: File has the extension "%s".
    Valid extensions are (.raw/.gcp)
hu: A fájl kiterjesztése „%s”.
    Érvényes kiterjesztések (.raw/.gcp)

en: File is not recognized as a memcard
hu: A fájl nem ismerhető fel memóriakártyaként

en: File not compressed
hu: A fájl nem tömörített

en: File write failed
hu: Sikertelen fájlírás

en: Files opened, ready to compress.
hu: Fájlok megnyitva, tömörítésre kész.

en: Filesystem
hu: Fájlrendszer

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
hu: Az 'ini' fájltípus ismeretlen! Nem lesz megnyitva!

en: Filter all textures, including any that the game explicitly set as unfiltered.
    May improve quality of certain textures in some games, but will cause issues in others.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Minden textúra szűrése, azok is, melyeket a játék szűretlennek jelöl meg.
    Néhány játékban talán javít egyes textúrák minőségén, de másokban problémát okozhat.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: First Block
hu: Első blokk

en: Fix Checksums
hu: Ellenőrzőösszeg javítása

en: Force 16:9
hu: 16:9 kényszerítése

en: Force 4:3
hu: 4:3 kényszerítése

en: Force Console as NTSC-J
hu: Konzol kényszerítése NTSC-J típusra

en: Force Listen Port:
hu: Portfigyelés kényszerítése:

en: Force Texture Filtering
hu: Textúraszűrés kényszerítése

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    If left unchecked, Dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
hu: NTSC-J mód kényszerítése a Japán ROM betűtípusok használatához.
    Ha üresen hagyod, a Dolphin visszaáll NTSC-U formátumra, és automatikusan engedélyezi ezt a beállítást, mikor Japán játékkal játszol.

en: Forces the game to output graphics for any aspect ratio.
    Use with "Aspect Ratio" set to "Force 16:9" to force 4:3-only games to run at 16:9.
    Rarely produces good results and often partially breaks graphics and game UIs.
    Unnecessary (and detrimental) if using any AR/Gecko-code widescreen patches.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A játék kimeneti grafikáját egy adott képarányra kényszeríti.
    Ha a „Képarány" „16:9 kényszerítése" értékre van állítva, a 4:3-at használó játékok 16:9-ben fognak futni.
    Ritkán hoz jó eredményt és gyakran okoz grafikai problémát.
    Szükségtelen (és káros) ha bármilyen AR/Gecko-kód szélesvásznú patchet használsz.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Forward
hu: Előre

en: Forward port (UPnP)
hu: Port forward (UPnP)

en: Found %u results for '
hu: %u találat erre: '

en: Found %zu save files
hu: %zu mentési fájl találva

en: Frame %u
hu: %u képkocka

en: Frame %zu
hu: %zu képkocka

en: Frame Advance
hu: Képkocka léptetés

en: Frame Advance Decrease Speed
hu: Képkocka léptetés lassítás

en: Frame Advance Increase Speed
hu: Képkocka léptetés gyorsítás

en: Frame Advance Reset Speed
hu: Képkocka léptetés alap sebesség

en: Frame Dumps Use FFV1
hu: Képkocka kimentések FFV1 használatával

en: Frame Info
hu: Képkocka információ

en: Frame Range
hu: Képkocka hatókör

en: France
hu: Francia

en: Free Look
hu: Szabadnézet

en: Freelook Decrease Speed
hu: Szabadnézet lassítás

en: Freelook Increase Speed
hu: Szabadnézet gyorsítás

en: Freelook Move Down
hu: Szabadnézet lefelé

en: Freelook Move Left
hu: Szabadnézet balra

en: Freelook Move Right
hu: Szabadnézet jobbra

en: Freelook Move Up
hu: Szabadnézet felfelé

en: Freelook Reset
hu: Szabadnézet alaphelyzet

en: Freelook Reset Speed
hu: Szabadnézet alap sebesség

en: Freelook Zoom In
hu: Szabadnézet nagyítás

en: Freelook Zoom Out
hu: Szabadnézet kicsinyítés

en: French
hu: Francia

en: Frets
hu: Gitár

en: From
hu: Ettől:

en: FullScr
hu: Teljes képernyő

en: Fullscreen Resolution:
hu: Teljes képernyős felbontás:

en: GCI File(*.gci)
hu: GCI fájl(*.gci)

en: GCI Folder
hu: GCI mappa

en: GCI save file was not loaded because it is the wrong region for this memory card:
    %s
hu: GCI mentés nem lett betöltve, mert nem passzol a memóriakártya régiójához:
    %s

en: GCMemcardDirectory: ClearBlock called with invalid block address
hu: GCMemcardDirectory: ClearBlock érvénytelen blokkcímmel lett meghívva

en: GFX FIFO: Unknown Opcode (0x%02x @ %p, %s).
    This means one of the following:
    * The emulated GPU got desynced, disabling dual core can help
    * Command stream corrupted by some spurious memory bug
    * This really is an unknown opcode (unlikely)
    * Some other sort of bug
    
    Further errors will be sent to the Video Backend log and
    Dolphin will now likely crash or hang. Enjoy.
hu: GFX FIFO: Ismeretlen kód (0x%02x @ %p, %s).
    A következők egyikét jelenti:
    * Az emulált GPU deszinkronizált lett, amin a kétmagos mód kikapcsolása segíthet
    * A parancs adatfolyamát gyanús memóriahiba módosította
    * Ez valóban egy ismeretlen kód (valószínűtlen)
    * Másfajta hiba
    
    A további hibák a videó háttérprogram naplójába lesznek írva és
    A Dolphin most valószínűleg összeomlik vagy megáll. Élvezd.

en: Game Boy Advance Carts (*.gba)
hu: Game Boy Advance kártyák (*.gba)

en: Game ID
hu: Játék azonosító

en: Game ID:
hu: Játék azonosító:

en: Game is already running!
hu: A játék már fut!

en: Game overwrote with another games save. Data corruption ahead 0x%x, 0x%x
hu: A játék felülírt másik játékmentést. Adatsérülés: 0x%x, 0x%x

en: Game-Specific Settings
hu: Játékfüggő beállítások

en: GameConfig
hu: JátékKonfig

en: GameCube Adapter for Wii U
hu: GameCube adapter Wii U-hoz

en: GameCube Controllers
hu: GameCube vezérlők

en: GameCube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
hu: GameCube memóriakártyák (*.raw,*.gcp)

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
hu: GameCube állásmentés fájlok (*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gecko Codes
hu: Gecko kódok

en: General
hu: Általános

en: Generate a New Statistics Identity
hu: Új statisztikai azonosító generálása

en: German
hu: Német

en: Germany
hu: Németország

en: Graphics
hu: Grafika

en: Graphics settings
hu: &Grafikai beállítások

en: Greater Than
hu: Nagyobb, mint

en: Greatly increases quality of textures generated using render-to-texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly increases GPU load and causes relatively few graphical issues.
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Nagyban növeli a textúra renderelő effektek által generált textúrák minőségét.
    A belső felbontás növelése javítja ezen beállítás effektjét.
    Kis mértékben növeli a GPU terhelését és relatív kevés grafikai problémát okoz.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd bejelölve.

en: Green
hu: Zöld

en: Green Left
hu: Zöld balra

en: Green Right
hu: Zöld jobbra

en: Guitar
hu: Gitár

en: Hacks
hu: Hangolások

en: Hashes do not match.
hu: A hash nem egyezik.

en: Hashes match!
hu: A hash egyezik!

en: Header checksum failed
hu: Hibás fejléc ellenőrzőösszeg

en: Height
hu: Magasság

en: Help
hu: Súgó

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Hide Mouse Cursor
hu: Egérkurzor elrejtése

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Elrejti az egérkurzort, ha az az emulációs ablak felett van.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Higher values can make variable-framerate games run at a higher framerate, at the expense of CPU. Lower values can make variable-framerate games run at a lower framerate, saving CPU.
    
    WARNING: Changing this from the default (100%) can and will break games and cause glitches. Do so at your own risk. Please do not report bugs that occur with a non-default clock.
hu: A magasabb érték a változó képkockájú játékokat magasabb képkockaszámon futtatja, a CPU terhére. Az alacsonyabb érték a változó képkockájú játékokat alacsonyabb képkockaszámon futtatja, kímélve a CPU-t.
    
    FIGYELEM: Az alapértelmezett értéktől való eltérés (100%) fagyásokat és hibákat okozhat. Saját felelősségre használd. Kérlek, ne jelents olyan hibát, mely a nem alapértelmezett órajel miatt történt.

en: Host
hu: Gazda

en: Host Code :
hu: Gazda kód:

en: Host code size is to large.
    Please recheck that you have the correct code
hu: A gazda kódméret túl nagy.
    Ellenőrizd, hogy helyes kódot adtál-e meg

en: Hotkeys
hu: Gyorsbillentyűk

en: ID
hu: Azonosító

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
hu: IOCTL_ES_GETVIEWS: Adatok kinyerésének kísérlete egy ismeretlen ticketből: %08x/%08x

en: IOCTL_ES_LAUNCH: The DOL file is invalid!
hu: IOCTL_ES_LAUNCH: A DOL fájl érvénytelen!

en: IPL Settings
hu: IPL beállítások

en: IPL with unknown hash %x
hu: IPL ismeretlen kivonattal %x

en: IR Sensitivity:
hu: IR érzékenysége:

en: ISO Details
hu: ISO részletek

en: ISO Directories
hu: ISO mappák

en: Icon
hu: Ikon

en: Identity generation
hu: Azonosító generálása

en: If authorized, Dolphin can collect data on its performance, feature usage, and configuration, as well as data on your system's hardware and operating system.
    
    No private data is ever collected. This data helps us understand how people and emulated games use Dolphin and prioritize our efforts. It also helps us identify rare configurations that are causing bugs, performance and stability issues.
    This authorization can be revoked at any time through Dolphin's settings.
    
    Do you authorize Dolphin to report this information to Dolphin's developers?
hu: A Dolphin adatokat gyűjthet a teljesítményről, funkcióhasználatról, beállításokról, valamint a rendszered hardveréről és operációs rendszeréről.
    
    Személyes adat nem kerül begyűjtésre. Az adatok segítenek megérteni az emberek hogy használják az emulátort, és az emulált játékok a Dolphint és rangsorolni az erőfeszítéseinket. Valamint segít azonosítani a ritka beállításokat, melyek hibákat, teljesítmény- és stabilitási problémákat okoznak.
    Az engedély bármikor visszavonható a Dolphin beállításaiban.
    
    Felhatalmazod a Dolphint, hogy információt osszon meg a Dolphin fejlesztőivel?

en: Ignore Format Changes
hu: Formátumváltozások kihagyása

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games.
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Figyelmen kívül hagyja az EFB formátum módosulásait.
    Sok játéknál javít a teljesítményen, bármilyen negatív hatás nélkül. Grafikai hibát nagyon kvés játéknál okoz.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagy bejelölve.

en: Ignore any requests from the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Figyelmen kívül hagy minden CPU kérést EFB olvasás vagy írás terén.
    Néhány játéknál javít a teljesítményen, de kikapcsolhat néhány játékmenetfüggő szolgáltatást vagy grafikai effektet.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagy üresen.

en: Implement fullscreen mode with a borderless window spanning the whole screen instead of using exclusive mode.
    Allows for faster transitions between fullscreen and windowed mode, but slightly increases input latency, makes movement less smooth and slightly decreases performance.
    Exclusive mode is required for Nvidia 3D Vision to work in the Direct3D backend.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A teljes képernyős módot egy szegély nélküli ablakba teszi, és kiterjeszti az egész képernyőre a kizárólagos mód használata helyett.
    Gyorsabb átmenetet biztosít a teljes képernyős és ablakos mód között, de kis mértékben növeli a bemeneti késleltetést, ezáltal a mozgás kevésbé folyamatos, és kissé csökkenti a teljesítményt is.
    A kizárólagos mód az Nvidia 3D Vision működéséhez szükséges a Direct3D háttéralkalmazáshoz.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Import Save
hu: Mentés exportálása

en: Import Wii Save...
hu: Wii mentés importálása...

en: Import failed
hu: Sikertelen importálás

en: Imported file has gsc extension
    but does not have a correct header.
hu: Az importált fájl kiterjesztése gsc,
    de nincs hozzá tartozó fejléce.

en: Imported file has invalid length.
hu: Az importált fájl hossza érvénytelen.

en: Imported file has sav extension
    but does not have a correct header.
hu: Az importált fájl kiterjesztése sav,
    de nincs hozzá tartozó fejléce.

en: In Game
hu: Játékban

en: Increase Convergence
hu: Konvergencia növelése

en: Increase Depth
hu: Mélység növelése

en: Increase Emulation Speed
hu: Emulációs sebesség növelése

en: Increase IR
hu: IR növelése

en: Info
hu: Infó

en: Information
hu: Információk

en: Input
hu: Bemenet

en: Insert SD Card
hu: SD kártya behelyezése

en: Install WAD...
hu: WAD telepítése...

en: Install to Wii Menu
hu: Telepítés a Wii menübe

en: Installing WAD...
hu: WAD telepítése...

en: Integrity Check Error
hu: Integritás ellenőrzési hiba

en: Integrity check completed
hu: Integritás ellenőrzés befejeződött

en: Integrity check completed. No errors have been found.
hu: Integritás ellenőrzés befejeződött. Nem található hiba.

en: Integrity check for %s failed. The disc image is most likely corrupted or has been patched incorrectly.
hu: Integritás ellenőrzése sikertele: %s. A lemezkép nagy valószínűséggel sérült vagy helytelenül lett patchelve.

en: Interface
hu: Felhasználói felület

en: Interface Settings
hu: Felület beállítások

en: Internal LZO Error - compression failed
hu: Belső LZO hiba - sikertelen tömörítés

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
hu: Belső LZO hiba - sikertelen kibontás (%d) (%li, %li) 
    Próbáld újratölteni a mentést

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
hu: Belső LZO hiba - sikertelen lzo_init()

en: Internal Name:
hu: Belső név:

en: Internal Resolution:
hu: Belső felbontás:

en: Interpreter (slowest)
hu: Értelmező (leglassabb)

en: Intro
hu: Intró

en: Invalid bat.map or dir entry.
hu: Érvénytelen bat.map vagy mappabejegyzés.

en: Invalid host
hu: Érvénytelen gazda

en: Invalid index
hu: Érvénytelen index

en: Invalid recording file
hu: Érvénytelen rögzített fájl

en: Invalid search parameters (no object selected)
hu: Érvénytelen keresési paraméterek (nincs kiválasztott elem)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
hu: Érvénytelen keresési karakterlánc (nem alakítható számmá)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
hu: Érvénytelen keresési karakterlánc (csak azonos karakterlánchossz támogatott)

en: Invalid value.
hu: Érvénytelen érték.

en: Italian
hu: Olasz

en: Italy
hu: Olaszország

en: Iterative Input
hu: Ismétlődő bemenet

en: JIT Arm64 (experimental)
hu: JIT Arm64 (kísérleti)

en: JIT Recompiler (recommended)
hu: JIT újrafordító (ajánlott)

en: JITIL Recompiler (slow, experimental)
hu: JITIL újrafordító (lassú, kísérleti)

en: Japan
hu: Japán

en: Japanese
hu: Japán

en: Keep Window on Top
hu: Ablak mindig felül

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A játékablakot az összes többi ablak felett tartja.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Keys
hu: Gombok

en: Kick Player
hu: Játékos kirúgása

en: Korean
hu: Korea

en: L Button
hu: L gomb

en: L-Analog
hu: Bal analóg

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Last %i
hu: Utolsó %i

en: Latency:
hu: Késleltetés:

en: Left
hu: Balra

en: Left Stick
hu: Bal kar

en: Left stick
hu: Bal kar

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
hu: Bemenet észleléséhez bal kattintás.
    Törléshez középső kattintás.
    További beállításokhoz jobb kattintás.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
hu: További beállításokhoz bal/jobb kattintás.
    Törléshez középső kattintás.

en: Less Than
hu: Kevesebb, mint

en: Lets the system language be set to values that games were not designed for. This can allow the use of extra translations for a few games, but can also lead to text display issues.
hu: Olyan nyelvű lehet a rendszer, melyre a játékot nem készítették fel. Néhány játék extra forításokat képes használni, de szövegmegjelenítési problémát is eredményezhet.

en: License
hu: Licence

en: Limits the emulation speed to the specified percentage.
    Note that raising or lowering the emulation speed will also raise or lower the audio pitch to prevent audio from stuttering.
hu: Az emuláció sebességét a megadott százalékra korlátozza.
    Ne feedd, hogy az emulációs sebesség csökkentése vagy növelése szintén csökkenti vagy növeli a hangszínt, hogy elkerülje a hang töredezését.

en: Load
hu: Betöltés

en: Load Custom Textures
hu: Egyedi textúrák betöltése

en: Load State
hu: Állapot betöltése

en: Load State Last 1
hu: Állapot betöltése, utolsó 1

en: Load State Last 10
hu: Állapot betöltése, utolsó 10

en: Load State Last 2
hu: Állapot betöltése, utolsó 2

en: Load State Last 3
hu: Állapot betöltése, utolsó 3

en: Load State Last 4
hu: Állapot betöltése, utolsó 4

en: Load State Last 5
hu: Állapot betöltése, utolsó 5

en: Load State Last 6
hu: Állapot betöltése, utolsó 6

en: Load State Last 7
hu: Állapot betöltése, utolsó 7

en: Load State Last 8
hu: Állapot betöltése, utolsó 8

en: Load State Last 9
hu: Állapot betöltése, utolsó 9

en: Load State Slot 1
hu: Állapot betöltése, foglalat 1

en: Load State Slot 10
hu: Állapot betöltése, foglalat 10

en: Load State Slot 2
hu: Állapot betöltése, foglalat 2

en: Load State Slot 3
hu: Állapot betöltése, foglalat 3

en: Load State Slot 4
hu: Állapot betöltése, foglalat 4

en: Load State Slot 5
hu: Állapot betöltése, foglalat 5

en: Load State Slot 6
hu: Állapot betöltése, foglalat 6

en: Load State Slot 7
hu: Állapot betöltése, foglalat 7

en: Load State Slot 8
hu: Állapot betöltése, foglalat 8

en: Load State Slot 9
hu: Állapot betöltése, foglalat 9

en: Load State from Selected Slot
hu: Állapot betöltése a választott foglalatból

en: Load State...
hu: Állapot betöltése...

en: Load Wii System Menu
hu: Wii rendszer menü betöltése

en: Load Wii System Menu %d%c
hu: Wii rendszer menü betöltése %d%c

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Egyéni textúrák betöltése innen: User/Load/Textures/<game_id>/.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Load from selected slot
hu: Betöltés a választott foglalatból

en: Loaded %d good functions, ignored %d bad functions.
hu: %d jó funkció betöltve, %d rossz funkció kihagyva.

en: Log
hu: Napló

en: Log Configuration
hu: Napló beállítások

en: Log Render Time to File
hu: Renderidő naplózása fájlba

en: Log Types
hu: Naplótípus

en: Log the render time of every frame to User/Logs/render_time.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Minden képkocka renderidejének naplózása ide: User/Logs/render_time.txt. Akkor használd, ha a Dolphin teljesítményét akarod mérni.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Logger Outputs
hu: Napló kimenetek

en: Logging
hu: Naplózás

en: M Button
hu: M gomb

en: MD5 Checksum
hu: MD5 ellenőrzőösszeg

en: MD5 Checksum:
hu: MD5 ellenőrzőösszeg

en: MD5 check...
hu: MD5 ellenőrzés...

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
hu: MadCatz Gameshark fájlok (*.gcs)

en: Main Stick
hu: Főkar

en: Maker
hu: Készítő

en: Maker ID:
hu: Készítő azonosító:

en: Maker:
hu: Készítő:

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A távoli tárgyak jobban láthatóvá válnak a köd kikapcsolásával, ezáltal növekszik a részletesség.
    A köd kikapcsolásával néhány játék esetén problémák lehetnek, ahol fontos megfelelő köd emuláció.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: May cause slow down in Wii Menu and some games.
hu: Talán lassulást okoz a Wii menüben és néhány játéknál.

en: Memcard already has a save for this title.
hu: A memóriakártyán már létezik mentés ehhez a címhez.

en: Memcard already opened
hu: A memóriakártya már meg van nyitva

en: Memory Card
hu: Memóriakártya

en: Memory Card Manager
hu: Memóriakártya kezelő

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
hu: A memóriakártya fájlneve a(z) %c foglalatban helytelen
    Régió nincs megadva
    
    %c foglalat elérése megváltozott erre:
    %s
    Át akarod másolni a régi fájlt erre az új helyre?

en: Memory card file size does not match the header size
hu: A memóriakártya fájlméret nem egyezik a fejlécmérettel

en: MemoryCard: ClearBlock called on invalid address (0x%x)
hu: Memóriakártya: ClearBlock hívás érvénytelen címen (0x%x)

en: MemoryCard: Read called with invalid source address (0x%x)
hu: Memóriakártya: Read hívása érvénytelen forráscímmel (0x%x)

en: MemoryCard: Write called with invalid destination address (0x%x)
hu: Memóriakártya: Read hívása érvénytelen célcímmel (0x%x)

en: Menu
hu: Menü

en: Microphone
hu: Mikrofon

en: Misc
hu: Egyebek

en: Misc Settings
hu: Egyéb beállítások

en: Modifier
hu: Módosító

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Tetxúrák módosítása a kódolásukhoz használt formátum megjelenítéséhez. A legtöbb esetben az emuláció alapbeállításra állítása szükséges.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Monoscopic Shadows
hu: Monoszkóp árnyékok

en: Monospaced font
hu: Fix szélességű betűtípus

en: Multiply
hu: Szorzás

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
hu: MEGJEGYZÉS: Az adatfolyam mérete nem egyezik az aktuális adathosszal

en: NP Add
hu: Num hozzáadás

en: NP Begin
hu: Num Start

en: NP Decimal
hu: Num vessző

en: NP Delete
hu: Num Delete

en: NP Divide
hu: Num osztás

en: NP Down
hu: Num le

en: NP End
hu: Num End

en: NP Enter
hu: Num Enter

en: NP Equal
hu: Num egyenlőség

en: NP Home
hu: Num Home

en: NP Insert
hu: Num Insert

en: NP Left
hu: Num balra

en: NP Multiply
hu: Num csillag

en: NP Page Down
hu: Num Page Down

en: NP Page Up
hu: Num Page Up

en: NP Right
hu: Num jobbra

en: NP Separator
hu: Num elválasztó

en: NP Space
hu: Num Space

en: NP Subtract
hu: Num kivonás

en: NP Tab
hu: Num Tab

en: NP Up
hu: Num fel

en: Name:
hu: Név:

en: Name:
hu: Név:

en: Native (640x528)
hu: Natív (640x528)

en: Native GCI files(*.gci)
hu: Natív GCI fájlok (*.gci)

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Netplay has desynced. There is no way to recover from this.
hu: Netplay szinkront veszített. Innen már nem lehet visszaállni.

en: New Scan
hu: Új keresés

en: New identity generated.
hu: Új azonosító generálva.

en: Next Page
hu: Következő lap

en: Next Scan
hu: Következő keresés

en: Nickname:
hu: Becenév:

en: No audio output
hu: Nincs audió kimenet

en: No description available
hu: Nincs elérhető leírás

en: No file loaded
hu: Nincs betöltött fájl

en: No free directory index entries.
hu: Nincs szabad mappaindex bejegyzés.

en: No recorded file
hu: Nincs rögzített fájl

en: No undo.dtm found, aborting undo load state to prevent movie desyncs
hu: Nem található undo.dtm, állás betöltésének megszakítása a videó szinkronvesztésének elkerüléséhez

en: None
hu: Nincs

en: Not Equal
hu: Nem egyenlő

en: Not Set
hu: Nincs megadva

en: Not all players have the game. Do you really want to start?
hu: Nem minden játékos rendelkezik a játékkal. Biztos elindítod?

en: Not connected
hu: Nincs csatlakoztatva

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Nunchuk orientation
hu: Nunchuk tájolás

en: Nunchuk stick
hu: Nunchuk kar

en: Object %zu
hu: Objektum %zu

en: Object Range
hu: Objektum hatókör

en: Off
hu: Ki

en: Offset:
hu: Eltolás:

en: On-Screen Display Messages
hu: Képernyőn megjelenő üzenetek

en: Online &Documentation
hu: Online &dokumentáció

en: Only %d blocks available
hu: Csak %d blokk szabad

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open &containing folder
hu: Játékot &tartalmazó mappa megnyitása

en: Open Wii &save folder
hu: Wii menté&si mappa megnyitása

en: Open file...
hu: Fájl megnyitása...

en: OpenAL: can't create context for device %s
hu: OpenAL: környezet létrehozása sikertelen az eszköz számára: %s

en: OpenAL: can't find sound devices
hu: OpenAL: nem található hang eszköz

en: OpenAL: can't open device %s
hu: OpenAL: %s eszköz nem nyitható meg

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
hu: A játékhoz tartozó alapértelmezett (írávédett) beállítás megnyitása külső szövegszerkesztőben.

en: Options
hu: Beállítások

en: Orange
hu: Narancs

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
hu: A fájlmappa fájljainak sorrendje nem egyezik a blokksorrenddel
    Jobb kattintás és minden mentés exportálása,
    és a mentések importálása egy új memóriakártyára

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Other
hu: Egyéb

en: Other game
hu: Egyéb Játék

en: Output
hu: Kimenet

en: Overlay Information
hu: Fedő információk

en: Override Language on NTSC Games
hu: NTSC játékok nyelvének felülbírálása

en: P&lay Input Recording...
hu: Bemeneti fe&lvétel lejátszása...

en: Pad
hu: Irányító

en: Pads
hu: Irányítók

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Patches
hu: Javítások

en: Paths
hu: Elérési utak

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause at End of Movie
hu: Szünet a videó végén

en: Pause on Focus Lost
hu: Szünet fókuszvesztéskor

en: Pauses the emulator when focus is taken away from the emulation window.
hu: Az emulátor szüneteltetése, mikor nem az emulációs ablak az aktív.

en: Per-Pixel Lighting
hu: Képpont alapú megvilágítás

en: Perfect
hu: Tökéletes

en: Perspective %d
hu: %d perspektív

en: Play
hu: Indítás

en: Play Recording
hu: Felvétel lejátszása

en: Playable
hu: Játszható

en: Playback Options
hu: Visszajátszási beállítások

en: Players
hu: Játékosok

en: Please confirm...
hu: Módosítások megerősítése...

en: Please create a perspective before saving
hu: Mentés előtt hozz létre egy perspektívát

en: Plus-Minus
hu: Plusz - mínusz

en: Port :
hu: Port:

en: Post Processing Shader Configuration
hu: Utófeldolgozási árnyékoló beállításai

en: Post-Processing Effect:
hu: Utófeldolgozási effektus:

en: Prefetch Custom Textures
hu: Egyedi textúrák előzetes lehívása

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
hu: Túl korai PlayController videó befejezés. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
hu: Túl korai PlayWiimote videó befejezés. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
hu: Túl korai PlayWiimote videó befejezés. %u > %u

en: Prev Page
hu: Előző lap

en: Previous Page
hu: Előző lap

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Profile
hu: Profil

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Purge Game List Cache
hu: Játéklista gyorsítótár ürítése

en: Put BIOS roms in User/GC/{region}.
hu: Tedd ide a BIOS romokat: User/GC/{region}.

en: Question
hu: Kérdés

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit Netplay
hu: NetPlay bezárása

en: R Button
hu: R gomb

en: R-Analog
hu: Jobb analóg

en: Radius
hu: Sugár

en: Range
hu: Tartomány

en: Read-only mode
hu: Írásvédett mód

en: Real
hu: Valódi

en: Real Balance Board
hu: Valódi Balance Board

en: Record
hu: Rögzítés

en: Record inputs
hu: Bemenet felvétele

en: Recording Info
hu: Rögzítési információ

en: Recording Options
hu: Rögzítési beállítások

en: Red
hu: Vörös

en: Red Left
hu: Vörös balra

en: Red Right
hu: Vörös jobbra

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics. This smooths out jagged edges on objects.
    Increases GPU load and sometimes causes graphical issues. SSAA is significantly more demanding than MSAA, but provides top quality geometry anti-aliasing and also applies anti-aliasing to lighting, shader effects, and textures.
    
    If unsure, select None.
hu: Csökkenti a raszterizált 3D grafika által okozott peremesedést. Kisimítja a tárgyak recés éleit.
    Növeli a GPU terhelését és néha grafikai hibákat okoz. Az SSAA lényegesen igényesebb, mint az MSAA, de minőségi geometriai élsimítást nyújt, valamint fényen, árnyékol effekten és textúrán.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd, hogy Nincs.

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh List
hu: Lista frissítése

en: Refresh game list
hu: Játéklista frissítése

en: Region
hu: Régió

en: Remove
hu: Törlés

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A jelenetet drótvázként jeleníti meg.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Render to Main Window
hu: Megjelenítés a főablakban

en: Rendering
hu: Renderelés

en: Report: GCIFolder Writing to unallocated block 0x%x
hu: Jelentés: GCIFolder Le nem foglalt blokkra írás: 0x%x

en: Reset
hu: Alapbeállítások

en: Reset Traversal Settings
hu: Átjárási beállítások visszaállítása

en: Results
hu: Eredmények

en: Retry
hu: Újra

en: Revision:
hu: Változat:

en: Revision: %s
hu: Változat: %s

en: Right
hu: Jobbra

en: Right Stick
hu: Jobb kar

en: Right stick
hu: Jobb kar

en: Room ID:
hu: Szoba azonosító:

en: Russia
hu: Oroszország

en: SD Card Path:
hu: SD kártya elérési út:

en: SD card
hu: SD kártya

en: Sa&ve State
hu: Á&llapot mentése

en: Safe
hu: Biztonságos

en: Save
hu: Mentés

en: Save GCI as...
hu: GCI mentése másként...

en: Save Oldest State
hu: Legrégebbi állapot mentése

en: Save State
hu: Állapot mentése

en: Save State Slot 1
hu: Állapot mentése, foglalat 1

en: Save State Slot 10
hu: Állapot mentése, foglalat 10

en: Save State Slot 2
hu: Állapot mentése, foglalat 2

en: Save State Slot 3
hu: Állapot mentése, foglalat 3

en: Save State Slot 4
hu: Állapot mentése, foglalat 4

en: Save State Slot 5
hu: Állapot mentése, foglalat 5

en: Save State Slot 6
hu: Állapot mentése, foglalat 6

en: Save State Slot 7
hu: Állapot mentése, foglalat 7

en: Save State Slot 8
hu: Állapot mentése, foglalat 8

en: Save State Slot 9
hu: Állapot mentése, foglalat 9

en: Save State to Selected Slot
hu: Állapot mentése a választott foglalatba

en: Save State...
hu: Állapot mentése...

en: Save as...
hu: Mentés másként...

en: Save compressed GCM/ISO
hu: Tömörített GCM/ISO mentése

en: Save decompressed GCM/ISO
hu: Kibontott GCM/ISO mentése

en: Save to selected slot
hu: Választott foglalatba mentés

en: Saved to /Wii/sd.raw (default size is 128mb)
hu: Mentve: /Wii/sd.raw (alapértelmezett méret 128mb)

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
hu: %s állapotmentés videója sérült, videórögzítés leáll...

en: Scaled EFB Copy
hu: Méretezett EFB másolat

en: Scanning %s
hu: %s keresése

en: Scanning for ISOs
hu: ISO fájlok keresése

en: Scanning...
hu: Keresés...

en: ScrShot
hu: Pillanatkép

en: Screenshot failed: Could not open file "%s" (error %d)
hu: Sikertelen pillanatkép: A fájl nem nyitható meg "%s" (hiba %d)

en: Search
hu: Keresés

en: Search (clear to use previous value)
hu: Keresés (nem korábbi értékhez)

en: Search Subfolders
hu: Keresés az almappákban

en: Section %s not found in SYSCONF
hu: %s rész nem található a SYSCONF fájlban

en: Select
hu: Kiválaszt

en: Select Columns
hu: Oszlopok kiválasztása

en: Select Game
hu: Játék választása

en: Select State Slot
hu: Állapot kiválasztása, foglalat

en: Select State Slot 1
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 1

en: Select State Slot 10
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 10

en: Select State Slot 2
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 2

en: Select State Slot 3
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 3

en: Select State Slot 4
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 4

en: Select State Slot 5
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 5

en: Select State Slot 6
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 6

en: Select State Slot 7
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 7

en: Select State Slot 8
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 8

en: Select State Slot 9
hu: Állapot kiválasztása, foglalat 9

en: Select The Recording File
hu: Válassz rögzítendő fájlt

en: Select a Wii WAD file to install
hu: Válassz telepítendő Wii WAD fájlt

en: Select a save file to import
hu: Válassz importálandó mentési fájlt

en: Select floating windows
hu: Válassz lebegő ablakokat

en: Select the file to load
hu: Válassz betöltendő fájlt

en: Select the save file
hu: Válassz mentési fájlt

en: Select the state to load
hu: Válassz betöltendő állapotmentést

en: Select the state to save
hu: Válassz mentendő állapotot

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Mimic an analog TV with a widescreen aspect ratio.
    Force 4:3: Mimic a standard 4:3 analog TV.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
hu: Megjelenítéshez használandó képarány:
    Automatikus: Eredeti képarány használata
    16:9 kényszerítése: Analóg TV utánozása szélesvásznú képaránnyal.
    4:3 kényszerítése: Szabványos 4:3-as analóg TV utánozása.
    Ablakméretűvé nyújtás: A kép nyújtása az ablakmérethez.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd az Automatikust.

en: Selected controller profile does not exist
hu: A megadott vezérlő profil nem létezik

en: Selected font
hu: Kiválasztott betűtípus

en: Selects a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
hu: A használandó hardveres adapter.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd az elsőt.

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, select auto.
hu: A teljes képernyős módban használt felbontás mérete.
    Mindig nagyobbnak vagy akkorának kell lennie, mint a belső felbontás. A teljesítményre gyakorolt hatása elhanyagolható.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd az automatikust.

en: Selects the stereoscopic 3D mode. Stereoscopy allows you to get a better feeling of depth if you have the necessary hardware.
    Side-by-Side and Top-and-Bottom are used by most 3D TVs.
    Anaglyph is used for Red-Cyan colored glasses.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select Off.
hu: A sztereoszkópikus 3D mód. A sztereoszkóp jobb mélységérzetet nyújt, ha rendelkezel a megfelelő hardverrel.
    Egymás-mellett és egymás-alatt módot használ a legtöbb 3D TV.
    Az anaglifet vörös-cián színezetű szemüveghez használják.
    Erősen csökkenti az emuláció sebességét és néha problémákat okoz.
    
    Ha bizonytalan vagy, válasz, hogy Ki.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so unless you have a reason to use it you'll want to select OpenGL here.
    
    If unsure, select OpenGL.
hu: Belsőleg használt grafikus API.
    A szoftveres megjelenítő rendkívül lassú és csak hibakeresésnél hasznos, hacsak nincs rá egyéb indokod, itt az OpenGL-t használd.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd az OpenGL-t.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so you'll want to use either Direct3D or OpenGL. Different games and different GPUs will behave differently on each backend, so for the best emulation experience it's recommended to try both and choose the one that's less problematic.
    
    If unsure, select OpenGL.
hu: Belsőleg használt grafikus API.
    A szoftveres megjelenítő rendkívül lassú és csak hibakeresésnél hasznos, szóval vagy Direct3D vagy OpenGL módot akarsz választani. A különböző játékok és különböző GPU-k különféleképpen viselkednek az egyes háttéralkalmazásokon, így a legjobb emulációs élményért ajánlott mindkettőt kipróbálni és a kevésbé problematikusat választani.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd az OpenGL-t.

en: Send
hu: Küldés

en: Sensor Bar Position:
hu: Érzékelősáv helyzete:

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Serial Port 1 - This is the port which devices such as the net adapter use.
hu: Soros port 1 - Ezt a portot használják olyan eszközök, mint a hálózati adapter.

en: Server rejected traversal attempt
hu: A szerver elutasította az átjárási kérelmet

en: Set as &default ISO
hu: Beállítás &alapértelmezett ISO fájlként

en: Set as default Memcard %c
hu: Beállítás alapértelmezett %c. memóriakártyaként

en: Sets the GameCube system language.
hu: A GameCube rendszer nyelve.

en: Sets the Wii display mode to 60Hz (480i) instead of 50Hz (576i) for PAL games.
    May not work for all games.
hu: A Wii megjelenítő mód a PAL játékokhoz 60Hz-et (480i) használ 50Hz (576i) helyett.
    Nem biztos, hogy minden játékkal működik.

en: Sets the Wii system language.
hu: A Wii rendszer nyelve.

en: SetupWiiMemory: Can't create setting.txt file
hu: SetupWiiMemory: setting.txt fájl nem hozható létre

en: Shake
hu: Rázás

en: Shoulder Buttons
hu: Elülső gombok

en: Show &Log
hu: Nap&ló megjelenítése

en: Show &Status Bar
hu: Állapot&sor megjelenítése

en: Show &Toolbar
hu: Eszközt&ár megjelenítése

en: Show Australia
hu: Ausztrália megjelenítése

en: Show Defaults
hu: Alapértelmezések megjelenítése

en: Show Drives
hu: Meghajtók megjelenítése

en: Show ELF/DOL
hu: ELF/DOL megjelenítése

en: Show FPS
hu: FPS megjelenítése

en: Show Frame Counter
hu: Képkockaszámoló megjelenítése

en: Show France
hu: Franciaország megjelenítése

en: Show GameCube
hu: GameCube megjelenítése

en: Show Germany
hu: Németország megjelenítése

en: Show Input Display
hu: Bemeneti kijelző megjelenítése

en: Show Italy
hu: Olaszország megjelenítése

en: Show JAP
hu: JAP megjelenítése

en: Show Korea
hu: Korea megjelenítése

en: Show Lag Counter
hu: Eltérési szám megjelenítése

en: Show Language:
hu: Nyelv megjelenítése:

en: Show Log &Configuration
hu: Naplózási &beállítások megjelenítése

en: Show NetPlay Messages
hu: NetPlay üzenetek mgejelenítése

en: Show NetPlay Ping
hu: NetPlay ping mgejelenítése

en: Show Netherlands
hu: Hollandia megjelenítése

en: Show PAL
hu: PAL megjelenítése

en: Show Platforms
hu: Platformok megjelenítése

en: Show Regions
hu: Régiók megjelenítése

en: Show Russia
hu: Oroszország megjelenítése

en: Show Spain
hu: Spanyolország megjelenítése

en: Show Statistics
hu: Statisztikák megjelenítése

en: Show System Clock
hu: Rendszeróra megjelenítése

en: Show Taiwan
hu: Tajvan megjelenítése

en: Show USA
hu: USA megjelenítése

en: Show Unknown
hu: Ismeretlen megjelenítése

en: Show WAD
hu: WAD megjelenítése

en: Show Wii
hu: Wii megjelenítése

en: Show World
hu: Világ megjelenítése

en: Show a confirmation box before stopping a game.
hu: Megerősítő ablak a játék leállítása előtt.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may result in major crashes having no explanation at all.
hu: Egy üzenet jelenik meg, mikor egy potenciális hiba lépett fel.
    Kikapcsolásával elkerülhető a bosszankodás és a nem végzetes üzenetek, de komoly fagyásokhoz vezethet, melyekhez egyáltalán nincs magyarázat.

en: Show first block
hu: Első blokk megjelenítése

en: Show save blocks
hu: Mentési blokk megjelenítése

en: Show save comment
hu: Mentési megjegyzés megjelenítése

en: Show save icon
hu: Mentési ikon megjelenítése

en: Show save title
hu: Mentési cím megjelenítése

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A másodpercenként megjelenített képkockák számát jelzi ki az emuláció sebességének méréséhez.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Show the players' maximum Ping while playing on NetPlay.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: NetPlay játék közben megjelenik a játékosok maximális pingje.
    Ha bizonytalan vagy, hagyd jelöletlenül.

en: Show various rendering statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Különféle renderelési statisztikák.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Side-by-Side
hu: Egymás mellett

en: Sideways Hold
hu: Oldalra-tartás tartás

en: Sideways Toggle
hu: Oldalra tartás kapcsoló

en: Simplified Chinese
hu: Egyszerűsített kínai

en: Simulate DK Bongos
hu: DK Bongos szimulálása

en: Size
hu: Méret

en: Skip BIOS
hu: BIOS kihagyása

en: Skip DCBZ clearing
hu: DCBZ törlés kihagyása

en: Skip EFB Access from CPU
hu: Az EFB processzor hozzáférésének átugrása

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Kicsit felgyorsítja az EFB RAM-ba másolását az emulációs pontosság kárára.
    Ha bármilyen problémát észlelsz, próbáld növelni a textúra gyorsítótár pontosságát vagy kapcsold ezt ki.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Slot A
hu: Foglalat A

en: Slot B
hu: Foglalat B

en: Snapshot
hu: Pillanatkép

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
hu: A szoftveres képalkotó nagyságrendekkel lassabb a többi háttéralkalmazásnál.
    Csak hibakeresésnél hasznos.
    Biztosan be akarod kapcsolni a szoftveres képalkotót? Ha bizonytalan vagy, válaszd, hogy 'Nem'.

en: Sound Settings
hu: Hang beállítások

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Speaker Pan
hu: Hangszóró pásztázás

en: Speaker Volume:
hu: Hangszóró hangerő:

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution greatly improves visual quality, but also greatly increases GPU load and can cause issues in certain games.
    "Multiple of 640x528" will result in a size slightly larger than "Window Size" but yield fewer issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be. Auto (Window Size), 1.5x, and 2.5x may cause issues in some games.
    
    If unsure, select Native.
hu: A megjelenítésre használt felbontás. A magasabb felbontás nagyban javítja a vizuális minőséget, ugyanakkor nagyban növeli a GPU terhelését és bizonyos játékoknál problémát okozhat.
    A „640x528 többszöröse" az „ablakméretnél” kicsivel nagyobb méretet eredményez, de kevesebb problémát okoz. Lényegében minél kisebb a belső felbontás, annál jobb a teljesítmény. Automatikus (ablakméret), 1.5x, és 2.5x problémát okozhatnak néhány játéknál.
    
    Ha bizonytalan vagy, választ, hogy Natív.

en: Speed Limit:
hu: Sebességkorlát:

en: Speed up Disc Transfer Rate
hu: A lemez adatátviteli arányának gyorsítása

en: Splits the CPU and GPU threads so they can be run on separate cores.
    Provides major speed improvements on most modern PCs, but can cause occasional crashes/glitches.
hu: Szétválasztja a CPU és GPU szálakat, hogy azok külön magon fusanak.
    A legtöbb modern PC-n nagyobb sebességnövekedést biztosít, de alkalmanként fagyást/hibát okozhat.

en: Standard Controller
hu: Szabványos vezérlő

en: Start &NetPlay...
hu: &NetPlay indítása...

en: Start Re&cording Input
hu: &Bemenet rögzítésének indítása

en: Start Recording
hu: Felvétel indítása

en: State
hu: Állapot

en: Steering Wheel
hu: Kormánykerék

en: Stereoscopic 3D Mode:
hu: Sztereoszkópikus 3D mód:

en: Stereoscopy
hu: Sztereoszkóp

en: Stick
hu: Kar

en: Store EFB Copies to Texture Only
hu: EFB másolatok tárolása csak textúrának

en: Stores EFB Copies exclusively on the GPU, bypassing system memory. Causes graphical defects in a small number of games.
    
    Enabled = EFB Copies to Texture
    Disabled = EFB Copies to RAM (and Texture)
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Az EFB másolatok kizárólag a GPU-n tárolódnak, kihagyva a rendszermemóriát. Kevés játéknál okoz grafikai hibát.
    
    Bekapcsolva = EFB másolatok textúrához
    Kikapcsolva = EFB másolatok RAM-hoz (és textúrához)
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd bejelölve.

en: Stretch to Window
hu: Ablakméretűvé nyújtás

en: Strum
hu: Pengetés

en: Subtract
hu: Kivonás

en: Successfully exported %u saves to %s
hu: %u mentés sikeresen exportálva: %s

en: Successfully exported file to %s
hu: Fájl sikeresen exportálva: %s

en: Successfully imported save files
hu: Mentési fájlok sikeresen importálva

en: Support
hu: Támogatás

en: Swap Eyes
hu: Szemcsere

en: Swaps the left and right eye. Mostly useful if you want to view side-by-side cross-eyed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Megcseréli a bal és jobb szemet. Leginkább akkor hasznos, ha az egymás-mellett nézetet használod kancsalon.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Swing
hu: Lengetés

en: Synchronize GPU thread
hu: GPU szál szinkronizálása

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
hu: A GPU és CPU szálakat szinkronizálja, így segítve elkerülni a véletlenszerű fagyásokat kétmagos mód esetén. (BE = Kompatibilis, KI = Gyors)

en: Syntax error
hu: Szintaktikai hiba

en: System Language:
hu: Rendszer nyelve:

en: TAS Input
hu: TAS bemenet

en: TAS Input - Controller %d
hu: TAS bemenet - Vezérlő %d

en: Table Left
hu: Asztal balra

en: Table Right
hu: Asztal jobbra

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Take Screenshot
hu: Pillanatkép készítése

en: Take screenshot
hu: Pillanatkép készítése

en: Test
hu: Teszt

en: Texture Cache
hu: Textúra gyorsítótár

en: Texture Format Overlay
hu: Textúra formátum átfedés

en: The "Safe" setting eliminates the likelihood of the GPU missing texture updates from RAM.
    Lower accuracies cause in-game text to appear garbled in certain games.
    
    If unsure, use the rightmost value.
hu: A „Biztonságos" beállítás elkerüli annak valószínűságát, hogy a GPU hiányzó textúrát frissít a RAM-ból.
    Az alacsony pontosságtól bizonyos játékokban a szövegek helytelenül jelenhetnek meg.
    
    Ha bizonytalan vagy, használj a jobb szélső értéket.

en: The WAD has been installed successfully
hu: A WAD sikeresen telepítve

en: The address is invalid
hu: A cím érvénytelen

en: The checksum was successfully fixed.
hu: Ellenőrzőösszeg sikeresen javítva.

en: The chosen directory is already in the list.
hu: A választott mappa már a listában van.

en: The disc change to "%s" could not be saved in the .dtm file.
    The filename of the disc image must not be longer than 40 characters.
hu: Nem menthető a .dtm fájlba, hogy a lemez erre változik: „%s”.
    A lemezkép fájlneve nem lehet hosszabb 40 karakternél.

en: The disc image "%s" is truncated, some of the data is missing.
hu: A lemezkép csonka, néhány adat hiányzik: "%s".

en: The disc that was about to be inserted couldn't be found.
hu: A behelyezni próbált lemez nem található.

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
hu: A fájl már létezik: %s.
    Le szeretnéd cserélni?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
hu: A fájl nem nyitható meg írásra: %s. Ellenőrizd, hogy nincs-e már megnyitva másik programmal.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
hu: A fájl már meg van nyitva, a fájl fejléce nem lesz módosítva: %s.

en: The name cannot be empty
hu: A név nem lehet üres

en: The name cannot contain the character ','
hu: A név nem tartalmazhat ',’ karaktert

en: The recorded game (%s) is not the same as the selected game (%s)
hu: A rögzített játék (%s) nem egyezik a kiválasztott játékkal (%s)

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
hu: A kapott dekódolt AR kód nem tartalmaz sorokat.

en: The save you are trying to copy has an invalid file size.
hu: A másolni próbált mentés fájlmérete érvénytelen.

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
hu: A választott nyelvet nem támogatja az operációs rendszered. Rendszer alapértelmezett visszaállítva.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
hu: A szerver és kliens NetPlay verziói nem kompatibilisek!

en: The server is full!
hu: A szerver megtelt!

en: The server responded: the game is currently running!
hu: A szerver válaszolt: a játék jelenleg fut!

en: The server sent an unknown error message!
hu: A szerver ismeretlen hibaüzenetet küldött!

en: The specified file "%s" does not exist
hu: A megadott fájl nem létezik: "%s"

en: The value is invalid
hu: Az érték érvénytelen

en: Theme:
hu: Téma:

en: There are too many GCI files in the folder
    %s.
    Only the first 127 will be available
hu: Túl sok GCI fájl van a mappában
    %s.
    Csak az első 127 lesz elérhető

en: There is nothing to undo!
hu: Nincs mit visszavonni!

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
hu: Kell lennie egy ticketnek itt: 00000001/00000002. A NAND kimentésed valószínűleg befejezetlen.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
hu: Ezek a beállítások felülírják a Dolphin mag beállításait.
    A módosítatlan opcióknál a játék a Dolphin beállításait használja.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
hu: Az action replay szimulátor nem támogat olyan kódokat, amelyek magát az Action Replayt módosítják.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+2 to move faster and SHIFT+1 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera and SHIFT+F to reset the speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A szolgáltatás lehetővé teszi a játék kamerájának módosítását.
    A jobb gomb nyomva tartásával és az egér mozgatásával pásztázhatsz, míg a középső gomb nyomva tartásával mozgathatod.
    SHIFT nyomva tartásával és az egyik WASD gombbal adott léptéknyi távolságra mozgathatod a a kamerát (SHIFT+2 a gyorsabb mozgáshoz, SHIFT+1 a lassabb mozgáshoz). A kamera visszaállításához SHIFT+R, a sebesség visszaállításához SHIFT+F.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: This setting allows you to set a custom real time clock (RTC) separate from your current system time.
    
    If you're unsure, leave this disabled.
hu: A beállításokkal egyéni időt (RTC) tudsz beállítani, az aktuális rendszeridőtől függeetlenül.
    Ha bizonytalan vagy, hagyd jelöletlenül.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    DSPHLE: Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AX.
hu: A cím talán nem kompatibilis a DSP HLE emulációval. Próbálj LLE-t használni, ha egyedi fejlesztésű.
    
    DSPHLE: Ismeretlen ucode (CRC = %08x) - AX erőltetése.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AXWii.
hu: A cím talán nem kompatibilis a DSP HLE emulációval. Próbálj LLE-t használni, ha egyedi fejlesztésű.
    
    Ismeretlen ucode (CRC = %08x) - AXWii erőltetése.

en: This value is added to the convergence value set in the graphics configuration.
hu: Ez az érték hozzáadódik a grafikai beállításokban megadott konvergencia értékhez.

en: This value is multiplied with the depth set in the graphics configuration.
hu: Ez az érték összeszorzódik a grafikai beállításokban megadott mélység értékkel.

en: This will let you manually edit the INI config file.
hu: Ezzel manuálisan szerkesztheted az INI konfig fájlt.

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Tilt
hu: Billenés

en: Title
hu: Cím

en: To
hu: Eddig:

en: Toggle 3D Anaglyph
hu: 3D anaglif kapcsoló

en: Toggle 3D Side-by-side
hu: Egymás-mellett 3D kapcsoló

en: Toggle 3D Top-bottom
hu: Egymás-alatt 3D kapcsoló

en: Toggle 3D Vision
hu: 3D Vision kapcsoló

en: Toggle All Log Types
hu: Minden naplótípus kapcsoló

en: Toggle Aspect Ratio
hu: Képarány kapcsoló

en: Toggle Crop
hu: Levágás kapcsoló

en: Toggle Custom Textures
hu: Egyedi textúrák kapcsoló

en: Toggle EFB Copies
hu: EFB másolatok kapcsoló

en: Toggle Fog
hu: Köd kapcsoló

en: Toggle Fullscreen
hu: Teljes képernyő kapcsoló

en: Toggle Pause
hu: Szünet kapcsoló

en: Toggle fullscreen
hu: Teljes képernyő kapcsoló

en: Top
hu: Fent

en: Top-and-Bottom
hu: Egymás alatt

en: Traditional Chinese
hu: Hagyományos kínai

en: Traversal Server
hu: Átjárási szerver

en: Traversal server timed out connecting to the host
hu: Időtúllépés az átjárási szerver és a gazda csatlakozásakor

en: Tried to decrypt data from a non-Wii volume
hu: Megpróbálta a nem Wii hangerő adatát dekódolni

en: Tried to load an unknown file type.
hu: Megpróbált betölteni egy ismeretlen fájltípust.

en: Triggers
hu: Ravaszok

en: Trying to read from invalid SYSCONF
hu: Olvasási kísérlet érvénytelen SYSCONF fájlból

en: Turntable
hu: DJ pult

en: Type
hu: Típus

en: UNKNOWN_%02X
hu: ISMERETLEN_%02X

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
hu: A megadott értékek alapján nem sikerült a patch létrehozása.
    Bejegyzés nem módosítva.

en: Undo Load State
hu: Állapot betöltésének visszavonása

en: Undo Save State
hu: Állapot mentésének visszavonása

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
hu: Váratlan 0x80 hivás? Megszakítás...

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
hu: Ismeretlen DVD parancs: %08x - végzetes hiba

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
hu: Ismeretlen bejegyzéstípus %i a SYSCONF fájlban (%s@%x)!

en: Unknown error %x
hu: Ismeretlen hiba %x

en: Unknown memory card error
hu: Ismeretlen memóriakártya hiba

en: Unknown message received with id : %d
hu: Ismeretlen üzenet érkezett ezzel az azonosítóval : %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
hu: Ismeretlen üzenet érkezett ezzel az azonosítóval:%d ettől a játékostól:%d Játékos kirúgása!

en: Unlimited
hu: Végtelen

en: Unpacking
hu: Kicsomagolása

en: Up
hu: Fel

en: Update
hu: Frissítés

en: Upright Hold
hu: Függőleges tartás

en: Upright Toggle
hu: Függőleges kapcsoló

en: Usage Statistics Reporting Settings
hu: Használati statisztika-jelentés beállítások

en: Usage statistics reporting
hu: Használati statisztika jelentése

en: Usage statistics reporting uses a unique random per-machine identifier to distinguish users from one another. This button generates a new random identifier for this machine which is dissociated from the previous one.
hu: A használati statisztika egyedi, gépenként véletlenszerű azonosítót használ a felhasználók megkülönböztetéséhez. A gomb egy új véletlen azonosítót generál ehhez a géphez, mely eltér az előzőtől.

en: Use Fullscreen
hu: Teljes képernyő használata

en: Use Hex
hu: Hexa használata

en: Use PAL60 Mode (EuRGB60)
hu: PAL60 mód használata (EuRGB60)

en: Use Panic Handlers
hu: Hibakezelők használata

en: Use a less accurate algorithm to calculate depth values.
    Causes issues in a few games, but can give a decent speedup depending on the game and/or your GPU.
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Kevésbé pontos algoritmust használ a mélységértékek számolásához.
    Problémákat okozhat néhány játéknál, de jelentős sebességnövekedéssel ját a játékban és/vagy a GPU-n.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd bejelölve.

en: Use a single depth buffer for both eyes. Needed for a few games.
hu: Egyetlen mélységpuffert használ mindkét szemhez. Néhány játékhoz szükséges.

en: Utility
hu: Segédprogram

en: Value
hu: Érték

en: Value (double)
hu: Érték (dupla)

en: Value (float)
hu: Érték (lebegőpontos)

en: Value:
hu: Érték:

en: Value:
hu: Érték:

en: Various Statistics
hu: Különféle statisztika

en: Verbosity
hu: Rézletesség

en: Virtual
hu: Virtuális

en: Volume
hu: Hangerő

en: Volume Down
hu: Hangerő le

en: Volume Toggle Mute
hu: Némítás kapcsoló

en: Volume Up
hu: Hangerő fel

en: WAD installation failed: error creating %s
hu: WAD telepítési hiba: %s létrehozási hiba

en: WAD installation failed: error creating ticket
hu: WAD telepítési hiba: ticket létrehozási hiba

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Várakozás a függőleges képkioltásra a képszakadás csökkentése végett.
    Csökkenti a teljesítményt, ha az emuláció sebessége 100% alatt van.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd üresen.

en: Warning
hu: Figyelem

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
hu: Figyelem - DOL indítása hibás konzol módban!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
hu: Figyelem - ISO indítása hibás konzol módban!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
hu: Figyelem! Ajánlatos mentést készíteni a mappa minden fájljáról:
    %s
    Akarod folytatni?

en: Warning: Number of blocks indicated by the BAT (%u) does not match that of the loaded file header (%u)
hu: Figyelem: A BAT által jelölt blokkok száma (%u) nem egyezik a betöltött fejlécmérettel (%u)

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
hu: Figyelem: A mappában lévő minden mentés felül lesz írva:
    %s
    és azonos néven fog szerepelni a memóriakártyán lévőkkel
    Folytatod?

en: Warning: You loaded a save that's after the end of the current movie. (byte %u > %u) (input %u > %u). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off.
hu: Figyelem: Olyan mentést töltöttél be, ami a választott videó befejezése utáni. (%u > %u byte) (%u > %u bemenet). Folytatás előtt betölthetsz egy másik mentést, vagy betöltheted ezt a mentést kikapcsolt írásvédett móddal.

en: Warning: You loaded a save whose movie ends before the current frame in the save (byte %u < %u) (frame %u < %u). You should load another save before continuing.
hu: Figyelem: Olyan mentést töltöttél be, ami a választott videó befejezése előtti. (%u < %u byte) (%u < %u képkocka). Folytatás előtt betölthetsz egy másik mentést, vagy betöltheted ezt a mentést kikapcsolt írásvédett móddal.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on byte %zu (0x%zX). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
hu: Figyelem: Olyan mentést töltöttél be, amelyik videójánál %zu (0x%zX) byte eltérés mutatkozik. Folytatás előtt betölthetsz egy másik mentést, vagy betöltheted ezt a mentést kikapcsolt írásvédett móddal. Ellenkező esetben szinkronizációs hibák jelentkezhetnek.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on frame %td. You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
    
    More information: The current movie is %d frames long and the savestate's movie is %d frames long.
    
    On frame %td, the current movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    On frame %td, the savestate's movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
hu: Figyelem: Olyan mentést töltöttél be, amelyik videójánál %td képkocka eltérés mutatkozik. Folytatás előtt betölthetsz egy másik mentést, vagy betöltheted ezt a mentést kikapcsolt írásvédett móddal. Ellenkező esetben szinkronizációs hibák jelentkezhetnek.
    
    Bővebb információ: A választott videó %d képkocka hosszú, a mentett állás videója pedig %d képkocka hosszú.
    
    %td képkockánál az aktuális videón megnyomva:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    %td képkockánál a mentett állás videóján megnyomva:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d

en: WaveFileWriter - file not open.
hu: WaveFileWriter - a fájl nincs megnyitva.

en: When playing on NetPlay, show chat messages, buffer changes and desync alerts.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: NetPlay játék közben chat üzenetek, puffer módosulások és szinkron felhívások megjelenítése, 
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd jelöletlenül.

en: Widescreen Hack
hu: Szélesvásznú hangolás

en: Width
hu: Szélesség

en: Wii Console
hu: Wii konzol

en: Wii NAND Root:
hu: Wii NAND gyökér:

en: Wii WAD files (*.wad)
hu: Wii WAD fájlok (*.wad)

en: Wii save files (*.bin)
hu: Wii mentési fájlok (*.bin)

en: WiiWAD: Could not read from file
hu: WiiWAD: A fájlból nem lehet olvasni

en: Windows Left
hu: Bal Windows gomb

en: Windows Menu
hu: Windows menü

en: Windows Right
hu: Jobb Windows gomb

en: Word Wrap
hu: Sortörés

en: Working...
hu: Folyamatban...

en: World
hu: Világ

en: Write to Console
hu: Konzolba írás

en: Write to File
hu: Fájlba írás

en: Write to Window
hu: Ablakba írás

en: Write to memcards/SD
hu: Memória/SD kártyáka írás

en: XF register
hu: XF regiszter

en: Yellow
hu: Sárga

en: You can't close panes that have pages in them.
hu: Nem zárhatod be a lapokat tartalmazó paneleket.

en: You must choose a game!
hu: Választanod kell egy játékot!

en: You must enter a name.
hu: Meg kell adnod egy nevet.

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
hu: Be kell írnod egy érvényes decimális, hexadecimális vagy oktális értéket.

en: You must enter a valid profile name.
hu: Meg kell adnod egy érvényes profilnevet.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
hu: Újra kell indítanod a Dolphin emulátort a változtatások érvényesítéséhez.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
hu: A DSP ROM-ok hash értéke helytelen.
    Szeretnéd most leállítani, kijavítani a problémát?
    Ha a választásod "Nem", a hang torz lehet.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
hu: A GCM/ISO fájl érvénytelennek tűnik (érvénytelen ország).
    Folytatod a PAL régióval?

en: Zero 3 code not supported
hu: Zero 3 kód nem támogatott

en: Zero code unknown to Dolphin: %08x
hu: A Dolphin számára ismeretlen Zero kód: %08x

en: [ waiting ]
hu: [ várakozás ]

en: apploader (.img)
hu: betöltőprogram (.img)

en: auto
hu: automatikus

en: none
hu: nincs

en: off
hu: ki

en: on
hu: be-

en: wxExecute returned -1 on application run!
hu: wxExecute visszatérési értéke az alkalmazás futásából: -1!

en: | OR
hu: | VAGY
