Dolphin Emulator - en to ms_MY translation catalogue (1456 entries)

en: 
    Dolphin is a free and open-source GameCube and Wii emulator.
    
    This software should not be used to play games you do not legally own.
ms_MY: 
    Dolphin ialah emulator GameCuba dan Wii bebas dan bersumber-terbuka.
    
    Perisian ini tidak seharusnya digunakan untuk main permainan bukan milik anda secara sah.

en:  (internal IP)
ms_MY: (IP dalaman)

en:  (too many to display)
ms_MY: (terlalu banyak untuk dipaparkan)

en:  Game :
ms_MY: Permainan :

en: ! NOT
ms_MY: ! TIDAK

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
ms_MY: "%s" tidak wujud.
    Cipta Kad Ingatan 16MB baharu?

en: "%s" failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
ms_MY: "%s" gagal diskrub. Berkemungkinan imej telah rosak.

en: "%s" is already compressed! Cannot compress it further.
ms_MY: "%s" sudahpun dimampat! Tidak dapat mampat ia lagi.

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
ms_MY: "%s" ialah fail GCM/ISO tidak sah, atau bukan ISO GC/Wii.

en: %1$sCopy%1$s
ms_MY: %1$sSalin%1$s

en: %i of %i blocks. Compression ratio %i%%
ms_MY: %i dari %i blok. Nisbah mampatan %i%%

en: %i%% (Normal Speed)
ms_MY: %i%% (Kelajuan Biasa)

en: %s
    was not loaded because it has the same internal filename as previously loaded save
    %s
ms_MY: %s
    tidak dimuatkan kerana ia mempunyai nama fail dalaman yang serupa dengan simpanan
    yang dimuatkan sebelum ini
    %s

en: %s
    was not loaded because it is an invalid GCI.
     Number of blocks claimed to be %u
ms_MY: %s
    tidak dimuatkan kerana ia bukanlah GCI yang sah.
    Bilangan blok yang dituntut adalah %u

en: %s
    was not loaded because there are not enough free blocks on the virtual memory card
ms_MY: %s
    tidak dimuatkan kerana tidak mempunyai blok bebas yang mencukupi dalam kad ingatan maya

en: %s
    was not loaded because there is less than 10%% free blocks available on the memory card
    Total Blocks: %d; Free Blocks: %d
ms_MY: %s
    tidak dimuatkan kerana kurang dari 10%% blok bebas tersedia dalam kad ingatan
    Jumlah Blok: %d; Blok Bebas: %d

en: %s (Disc %i)
ms_MY: %s (Cakera %i)

en: %s IPL found in %s directory. The disc might not be recognized
ms_MY: %s IPL ditemui dalam direktori %s. Cakera mungkin tidak dikenali

en: %s already exists, overwrite?
ms_MY: %s sudah wujud, tulis-ganti?

en: %s failed to load as a memory card.
    Card file size is invalid (0x%x bytes)
ms_MY: %s gagal dimuatkan sebagai kad ingatan.
    Saiz fail kad tidak sah (0x%x bait)

en: %s failed to load as a memory card.
    Card size is invalid (0x%x bytes)
ms_MY: %s gagal dimuatkan sebagai kad ingatan.
    Saiz fail kad tidak sah (0x%x bait)

en: %s failed to load as a memory card.
    File is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
ms_MY: %s gagal dimuat sebaga kad ingatan.
    fail tidak cukup besar menjadi fail kad ingatan yang sah (0x%x bait)

en: %s is not a directory, failed to move to *.original.
     Verify your write permissions or move the file outside of Dolphin
ms_MY: %s bukanlah direktori, gagal dialih ke *.original.
    Sahkan keizinan tulis anda atau alih fail keluar dari Dolphin

en: %s was not a directory, moved to *.original
ms_MY: %s bukanlah direktori, dialih ke *.original

en: %sDelete%s
ms_MY: %sPadam%s

en: %sExport GCI%s
ms_MY: %sEksport GCI%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
ms_MY: %u Blok Bebas; %u Masukan Dir Bebas

en: %u frames
ms_MY: %u bingkai

en: %u objects
ms_MY: %u objek

en: %zu FIFO bytes
ms_MY: %zu bait FIFO

en: %zu memory bytes
ms_MY: %zu bait ingatan

en: &About
ms_MY: Perih&al

en: &Add New Code...
ms_MY: T&ambah Kod Baharu...

en: &Add function
ms_MY: &Tambah fungsi

en: &Audio Settings
ms_MY: Tetapan &Audio

en: &Automatic Start
ms_MY: &Mula Automatik

en: &Boot from DVD Backup
ms_MY: &But dari Sandar DVD

en: &Breakpoints
ms_MY: &Titik Henti

en: &Cheat Manager
ms_MY: &Pengurus Menipu

en: &Clear JIT Cache
ms_MY: &Kosongkan Cache JIT

en: &Clear Symbols
ms_MY: &Kosongkan Simbol

en: &Controller Settings
ms_MY: Tetapan Ka&walan

en: &Create Signature File...
ms_MY: &Cipta Fail Tandatangan...

en: &Debug
ms_MY: &Nyahpepijat

en: &Delete File...
ms_MY: Pa&dam Fail...

en: &Delete selected ISOs...
ms_MY: Pa&dam ISO terpilih...

en: &Delete watch
ms_MY: Pa&dam pantauan

en: &Disable JIT Cache
ms_MY: &Lumpuhkan Cache JIT

en: &Edit Code...
ms_MY: &Sunting Kod...

en: &Emulation
ms_MY: &Emulasi

en: &File
ms_MY: &Fail

en: &Follow branch
ms_MY: &Ikuti cabang

en: &Font...
ms_MY: &Fon...

en: &Frame Advance
ms_MY: B&ingkai Lanjutan

en: &Fullscreen
ms_MY: Skrin Pen&uh

en: &Generate Symbol Map
ms_MY: &Jana Peta Simbol

en: &GitHub Repository
ms_MY: Repositori &GitHub

en: &Graphics Settings
ms_MY: Tetapan &Grafik

en: &Help
ms_MY: &Bantuan

en: &Hotkey Settings
ms_MY: Tetapan Kekunci Pa&nas

en: &Interpreter Core
ms_MY: Teras &Pentafsir

en: &JIT Block Linking Off
ms_MY: Pemautan Blok &JIT Mati

en: &JIT FloatingPoint Off
ms_MY: Titik Apung &JIT Mati

en: &JIT Integer Off
ms_MY: Integer &JIT Mati

en: &JIT LoadStore Floating Off
ms_MY: Apung Muat Stor &JIT Mati

en: &JIT LoadStore Off
ms_MY: Muat Stor &JIT Mati

en: &JIT LoadStore Paired Off
ms_MY: Muat Stor &JIT Berpasangan Mati

en: &JIT LoadStore lXz Off
ms_MY: Muat Stor &JIT 1Xz Mati

en: &JIT LoadStore lbzx Off
ms_MY: Muat Stor &JIT lbzx Mati

en: &JIT LoadStore lwz Off
ms_MY: Muat Stor &JIT lwz Mati

en: &JIT Off (JIT Core)
ms_MY: &JIT Mati (Teras JIT)

en: &JIT Paired Off
ms_MY: &JIT Berpasangan Mati

en: &JIT SystemRegisters Off
ms_MY: Daftar Sistem &JIT Mati

en: &Load State
ms_MY: &Muat Keadaan

en: &Load Symbol Map
ms_MY: &Muat Peta Simbol

en: &Log JIT Instruction Coverage
ms_MY: Daftar Liputan Arahan JIT

en: &Memcard Manager (GC)
ms_MY: Pengurus Kad &Ingatan (GC)

en: &Memory
ms_MY: &Ingatan

en: &Movie
ms_MY: Ce&reka

en: &Open...
ms_MY: B&uka...

en: &Options
ms_MY: Pi&lihan

en: &Patch HLE Functions
ms_MY: &Tampal Fungsi HLE

en: &Pause
ms_MY: &Jeda

en: &Play
ms_MY: &Main

en: &Profile Blocks
ms_MY: Blok &Profil

en: &Profiler
ms_MY: &Pemprofil

en: &Properties
ms_MY: Si&fat

en: &Read-Only Mode
ms_MY: Mod Ba&ca-Sahaja

en: &Refresh
ms_MY: &Segar Semula

en: &Refresh List
ms_MY: Se&gar Semula Senarai

en: &Registers
ms_MY: &Daftar

en: &Remove Code
ms_MY: B&uang Kod

en: &Rename Symbols from File...
ms_MY: &Nama Semula Simbol dari Fail...

en: &Reset
ms_MY: T&etap Semula

en: &Run To Here
ms_MY: &Jalankan Di Sini

en: &Save Symbol Map
ms_MY: &Simpan Peta Simbol

en: &Search for an Instruction
ms_MY: &Gelintar arahan

en: &Sound
ms_MY: Bun&yi

en: &Stop
ms_MY: &Henti

en: &Symbols
ms_MY: &Simbol

en: &Tools
ms_MY: Ala&tan

en: &View
ms_MY: &Lihat

en: &Watch
ms_MY: &Tonton

en: &Website
ms_MY: &Laman Sesawang

en: &Write to profile.txt, Show
ms_MY: &Tulis ke profile.txt, Tunjuk

en: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" and "Wii" are trademarks of Nintendo. Dolphin is not affiliated with Nintendo in any way.
ms_MY: (c) 2003-2015+ Pasukan Dolphin. "GameCube" dan "Wii" adalah tanda dagangan Nintendo. Dolphin tidak berkaitan dengan Nintendo dalam apa jua keadaan.

en: (off)
ms_MY: (mati)

en: 1.5x Native (960x792)
ms_MY: 1.5x Natif (960x792)

en: 2.5x Native (1600x1320)
ms_MY: 2.5x Natif (1600x1320)

en: 2x Native (1280x1056) for 720p
ms_MY: 2x Natif (1280x1056) untuk 720p

en: 3x Native (1920x1584) for 1080p
ms_MY: 3x Natif (1920x1584) untuk 1080p

en: 4x Native (2560x2112) for 1440p
ms_MY: 4x Natif (2560x2112) untuk 1440p

en: 5x Native (3200x2640)
ms_MY: 5x Natif (3200x2640)

en: 6x Native (3840x3168) for 4K
ms_MY: 6x Natif (3840x3168) untuk 4K

en: 7x Native (4480x3696)
ms_MY: 7x Natif (4480x3696)

en: 8x Native (5120x4224) for 5K
ms_MY: 8x Natif (5120x4224) for 5K

en: <Insert name here>
ms_MY: <Sisip nama disini>

en: <No resolutions found>
ms_MY: <Tiada resolusi ditemui>

en: <Nothing>
ms_MY: <Tiada apa>

en: <System Language>
ms_MY: <Bahasa Sistem>

en: A NetPlay window is already open!
ms_MY: Tetingkap NetPlay sudah dibuka!

en: A disc is already about to be inserted.
ms_MY: Cakera A sedia dimasukkan.

en: A game is not currently running.
ms_MY: Permainan belum lagi dijalankan.

en: A shutdown is already in progress. Unsaved data may be lost if you stop the current emulation before it completes. Force stop?
ms_MY: Proses matikan sedang berlangsung. Mana-mana data belum disimpan akan hilang jika anda hentikan emulasi semasa sebelum ia dimatikan. Paksa henti?

en: A supported Bluetooth device could not be found,
    so you must connect Wii Remotes manually.
ms_MY: Peranti Bluetooth yang disokong tidak ditemui,
    oleh itu anda mesti sambungkan Wii Remotes secara manual.

en: A sync can only be triggered when a Wii game is running.
ms_MY: Segerak hanya boleh dipicu bila permainan Wii berjalan.

en: ALERT:
    
    All players must use the same Dolphin version.
    All memory cards, SD cards and cheats must be identical between players or disabled.
    If DSP LLE is used, DSP ROMs must be identical between players.
    If connecting directly, the host must have the chosen UDP port open/forwarded!
    
    Wii Remote support in netplay is experimental and should not be expected to work.
ms_MY: AMARAN:
    
    Semua pemain mesti guna versi Dolphin yang sama.
    Semua kad ingatan, kad SD dan tipuan mesti serupa dalam kalangan pemain atau dilumpuhkan.
    Jika DSP LLE digunakan, ROM DSP mesti serupa dalam kalangan pemain.
    Jika bersambung secara langsung, hos mesti mempunyai port UDP terpilih dibuka/dimajukan!
    
    Sokongan Wii Remote dalam netplay masih dalam eksperimental dan tidak dijangka dapat berfungsi.

en: AR Codes
ms_MY: Kod AR

en: About Dolphin
ms_MY: Perihal Dolphin

en: Accuracy:
ms_MY: Ketepatan:

en: Action
ms_MY: Tindakan

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
ms_MY: Ralat Penyulitan Kod Action Replay: 
    Semakan Separa Gagal
    
    Kod Punca:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
ms_MY: Ralat Action Replay: Saiz (%08x : alamat = %08x) tidak sah dalam Kod Tambah (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
ms_MY: Ralat Action Replay: Saiz (%08x : alamat = %08x) tidak sah dalam Isian dan Lungsur (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
ms_MY: Ralat Action Replay: Saiz (%08x : address = %08x) tidak sah dalam Tulis Dan Isian Ram (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
ms_MY: Ralat Action Replay: Saiz (%08x : alamat = %08x) tidak sah dalam Tulis Ke Penuding (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
ms_MY: Ralat Action Replay: Nilai (%08x) tidak sah dalam Salinan Ingatan (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
ms_MY: Ralat Action Replay: Kod Master dan Tulis Ke CCXXXXXX tidak dilaksanakan (%s)
    Kod master tidak diperlukan. Jangan guna kod master.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
ms_MY: Ralat Action Replay: baris kod AR tidak sah: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
ms_MY: Action Replay: Kod Bersyarat: Saiz %08x Tidak Sah (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
ms_MY: Action Replay: Jenis Kod Biasa  %08x Tidak Sah (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
ms_MY: Action Replay: Kod Biasa %i: Subjenis %08x Tidak Sah (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
ms_MY: Action Replay: Kod Biasa  0: Subjenis %08x Tidak Sah (%s)

en: Active
ms_MY: Aktif

en: Adapter Detected
ms_MY: Penyesuai Dikesan

en: Adapter Not Detected
ms_MY: Penyesuai Tidak Dikesan

en: Adapter:
ms_MY: Penyesuai

en: Add
ms_MY: Tambah

en: Add ActionReplay Code
ms_MY: Tambah Kod ActionReplay

en: Add Breakpoint
ms_MY: Tambah Titik Henti

en: Add New Pane To
ms_MY: Tambah Anak Tetingkap Baharu Ke

en: Add Patch
ms_MY: Tambah Tampalan

en: Add a Memory Breakpoint
ms_MY: Tambah Titik Henti Ingatan

en: Add any named functions missing from a .dsy file, so that these additional functions can also be recognized in other games.
ms_MY: Tambah mana-mana fungsi bernama dari fail .dsy, supaya fungsi tambahan ini boleh dikenalpasti dalam permainan lain.

en: Add memory &breakpoint
ms_MY: Tambah &titik henti ingatan

en: Add to &watch
ms_MY: Tambah untuk &dipantau

en: Add...
ms_MY: Tambah...

en: Address
ms_MY: Alamat

en: Address Out of Range
ms_MY: Alamat Diluar Julat

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
ms_MY: Laras tekanan kawalan analog yang diperlukan untuk mengaktifkan butang.

en: Advance Game Port
ms_MY: Port Advance Game

en: Advanced
ms_MY: Lanjutan

en: Advanced Settings
ms_MY: Tetapan Lanjutan

en: All GameCube GCM files (gcm)
ms_MY: Semua fail GCM Gamecube (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
ms_MY: Semua Keadaan Simpan (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
ms_MY: Semua fail ISO Wii (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
ms_MY: Semua fail ISO GC/Wii termampat (gcz)

en: An error occurred.
    
      Line: %d
      File: %s
    
    Ignore and continue?
ms_MY: Satu ralat berlaku.
    
      Baris: %d
      Fail: %s
    
    Abai dan terukan?

en: An inserted disc was expected but not found.
ms_MY: Sebuah cakera tersisip dijangka tetapi tidak ditemui.

en: Anaglyph
ms_MY: Anaglif

en: Analyze
ms_MY: Analisis

en: Angle
ms_MY: Sudut

en: Anisotropic Filtering:
ms_MY: Penapisan Anisotrofik:

en: Anti-Aliasing:
ms_MY: Anti-Alias:

en: Append signature to
ms_MY: Tambah tandatangan kepada

en: Append to &Existing Signature File...
ms_MY: Tambah ke Fail Tandatangan &Sedia Ada...

en: Apploader Date:
ms_MY: Tarikh Pemuatapl:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
ms_MY: Sazi pemuatapl salah... adalah ia benar-benar apploader?

en: Apploader unable to load from file
ms_MY: Pemuatapl tidak boleh dimuatkan dari fail

en: Apploader:
ms_MY: Pemuatapl:

en: Apply Signat&ure File...
ms_MY: Laksana Fail T&andatangan...

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
ms_MY: Laksana kesan pasca-pemprosesan selepas menyelesaikan bingkai.
    
    Jika tidak pasti, pilih (mati).

en: Apply signature file
ms_MY: Laksana fail tandatangan

en: Are you sure you want to delete "%s"?
ms_MY: Anda pasti ingin memadam "%s"?

en: Are you sure you want to delete these files? They will be gone forever!
ms_MY: Anda pasti ingin memadam fail ini? Ia akan hilang secara kekal!

en: Are you sure you want to delete this file? It will be gone forever!
ms_MY: Anda pasti ingin memadam fail ini? Ia akan hilang secara kekal!

en: Are you trying to use the same file in both slots?
ms_MY: Anda cuba guna fail yang sama dalam kedua-dua slot?

en: Aspect Ratio:
ms_MY: Nisbah Bidang:

en: Assign Controller Ports
ms_MY: Umpuk Port Kawalan

en: At least one pane must remain open.
ms_MY: Sekurang-kurangnya satu anak tetingkap kekal dibuka.

en: Attempted to load a state. Bluetooth will likely be broken now.
ms_MY: Percubaan untuk memuatkan keadaan. Bluetooth berkemungkinan mengalami kerosakan sekarang.

en: Audio Backend:
ms_MY: Bahagian Belakang Audio:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
ms_MY: UmumAudio: Ralat membuka peranti AO.

en: Authors
ms_MY: Pengarang

en: Auto (Multiple of 640x528)
ms_MY: Auto (640x528 berbilang)

en: Auto (Window Size)
ms_MY: Auto (Saiz Tetingkap)

en: Auto Adjust Window Size
ms_MY: Auto Laras Saiz Tetingkap

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Laras secara automatik saiz tetingkap ke resolusi dalaman anda.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Automatically load the Default ISO when Dolphin starts, or the last game you loaded, if you have not given it an elf file with the --elf command line. [This can be convenient if you are bug-testing with a certain game and want to rebuild and retry it several times, either with changes to Dolphin or if you are developing a homebrew game.]
ms_MY: Muatkan ISO lalai secara automatik bila Dolphin bermula, atau permainan terakhir yang anda muatkan, jika anda tidak menyertakan fail elf dengan baris perintah --elf. [Ia memudahkan jika anda menguji-pepijat dengan sesetengah permainan dan mahu membina-semula dan cuba kembali ia beberapa kali, sama ada dengan perubahan pada Dolphin atau jika anda sedang membangunkan permainan sendiri.]

en: Avoid any involuntary JIT cache clearing, this may prevent Zelda TP from crashing.
    [This option must be selected before a game is started.]
ms_MY: Hindari mana-mana pengosongan cache JIT tanpa rela, ia mungkin menghalang TP Zelda mengalami kerosakan.
    [Pilihan ini mesti dipilih sebelum permainan dimulakan.]

en: BAT incorrect. Dolphin will now exit
ms_MY: BAT tidak betul. Dolphin akan keluar sekarang

en: BP register
ms_MY: Daftar BP

en: Back
ms_MY: Undur

en: Backend Settings
ms_MY: Tetapan Bahagian Belakang

en: Backend:
ms_MY: Bahagian Belakang:

en: Background Input
ms_MY: Input Latar Belakang

en: Backward
ms_MY: Undur

en: Banner
ms_MY: Sepanduk

en: Banner Details
ms_MY: Perincian Sepanduk

en: Banner:
ms_MY: Sepanduk:

en: Bar
ms_MY: Palang

en: Basic
ms_MY: Asas

en: Basic Settings
ms_MY: Tetapan Asas

en: Battery
ms_MY: Bateri

en: Block Allocation Table checksum failed
ms_MY: Hasil tambah semak Jadual Peruntukan Blok gagal

en: Blocks
ms_MY: Blok

en: Blue
ms_MY: Biru

en: Blue Left
ms_MY: Biru Kiri

en: Blue Right
ms_MY: Biru Kanan

en: Bluetooth passthrough mode is enabled, but Dolphin was built without libusb. Passthrough mode cannot be used.
ms_MY: Mod passthrough Bluetooth dibenarkan, tetapi Dolphin dibina tanpa libusb. Mod passthrough tidak dapat digunakan.

en: Bluetooth passthrough mode is enabled, but no usable Bluetooth USB device was found. Aborting.
ms_MY: Mod passthrough Bluetooth dibenarkan, tetapi tiada peranti USB Bluetooth ditemui. Dihenti-paksa.

en: Boot to Pause
ms_MY: But untuk Dijeda

en: Borderless Fullscreen
ms_MY: Skrin Penuh Tanpa Sempadan

en: Bottom
ms_MY: Bawah

en: Bound Controls: %lu
ms_MY: Kawalan Batas: %lu

en: Branch: %s
ms_MY: Cabang: %s

en: Break
ms_MY: Henti

en: Break and log
ms_MY: Henti dan log

en: Breakpoints
ms_MY: Titik Henti

en: Broadband Adapter
ms_MY: Penyesuai Jalur Lebar

en: Broken
ms_MY: Rosak

en: Browse for a directory to add
ms_MY: Layar direktori untuk ditambah

en: Browse for output directory
ms_MY: Layar direktori output

en: Buffer:
ms_MY: Penimbal:

en: Buttons
ms_MY: Butang

en: Bypass XFB
ms_MY: Lepasi XFB

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
ms_MY: Melangkaui pengosongan cache data dengan arahan DCBZ. Biasanya biarkan pilihan ini dilumpuhkan.

en: C Stick
ms_MY: Batang C

en: CP register
ms_MY: Daftar CP

en: CPU Emulator Engine
ms_MY: Enjin Emulator CPU

en: CPU Options
ms_MY: Pilihan CPU

en: Cache custom textures to system RAM on startup.
    This can require exponentially more RAM but fixes possible stuttering.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Tekstur suai cache ke RAM sistem ketika permulaan.
    Ia memerlukan lebih banyak RAM tetapi dapat membaiki keketaran.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Cached Interpreter (slower)
ms_MY: Pentafsir bercache (lebih perlahan)

en: Calculates lighting of 3D objects per-pixel rather than per-vertex, smoothing out the appearance of lit polygons and making individual triangles less noticeable.
    Rarely causes slowdowns or graphical issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Kira pencahayaan grafik 3D per-piksel berbanding per puncak. licinkan penampilan poligon cerah dan menjadikan segitiga secara individu kurang dikenalpasti.
    Jarang menyebabkan kelembapan atau masalah grafik.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Callstack
ms_MY: Tindanan Panggilan

en: Can't find Wii Remote by connection handle %02x
ms_MY: Tidak dapat cari Wii Remote melalui kendalian sambungan %02x

en: Cancel
ms_MY: Batal

en: Cannot SingleStep the FIFO. Use Frame Advance instead.
ms_MY: Tidak Dapat Langkah Tunggalkan FIFO. Guna Bingkai Lanjutan sebagai ganti.

en: Cannot set uninitialized memory.
ms_MY: Tidak dapat tetapkan ingatan tidak diawalkan.

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid GameCube memory card file
ms_MY: Tidak dapat guna fail sebagai kad ingatan.
    %s
    bukan fail kad ingatan GameCube yang sah

en: Center
ms_MY: Tengah

en: Change &Disc
ms_MY: Ubah &Cakera

en: Change &Disc...
ms_MY: Ubah &Cakera...

en: Change Disc
ms_MY: Ubah Cakera

en: Change the disc to %s
ms_MY: Ubah cakera ke %s

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
ms_MY: Ubah bahasa antaramuka pengguna.
    Perlu mula semula.

en: Changing cheats will only take effect when the game is restarted.
ms_MY: Pengubahanan tipu hanya berkesan bila permainan dimulakan semula.

en: Changing this will have no effect while the emulator is running.
ms_MY: Mengubah ini tidak memberi kesan ketika emulator sedang berjalan.

en: Chat
ms_MY: Sembang

en: Cheat Code
ms_MY: Kod Menipu

en: Cheat Manager
ms_MY: Pengurus Menipu

en: Cheat Search
ms_MY: Gelitar Menipu

en: Check Partition Integrity
ms_MY: Semak Integriti Sekatan

en: Check for updates:
ms_MY: Semak kemaskini:

en: Checking integrity...
ms_MY: Memeriksa integiriti...

en: Choose a DVD root directory:
ms_MY: Pilih direktori root DVD:

en: Choose a NAND root directory:
ms_MY: Pilih direktori root NAND:

en: Choose a default ISO:
ms_MY: Pilih ISO lalai:

en: Choose a directory to add
ms_MY: Pilih direktori untuk ditambah

en: Choose a dump directory:
ms_MY: Pilih satu direktori longgok:

en: Choose a file to open
ms_MY: Pilih satu fail untuk dibuka

en: Choose a memory card:
ms_MY: Pilih satu kad ingatan:

en: Choose an SD Card file:
ms_MY: Pilih satu fail Kad SD:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
ms_MY: Pilih fail yang digunakan sebagai pemuatapl: (dilaksana pada cakera yang dibina melalui direktori sahaja)

en: Choose priority input file
ms_MY: Pilih keutamaan fail input

en: Choose secondary input file
ms_MY: Pilih fail input sekunder

en: Choose the folder to extract to
ms_MY: Pilih folder untuk diekstrak ke

en: Circle Stick
ms_MY: Batang Bulat

en: Classic
ms_MY: Klasik

en: Clear
ms_MY: Kosongkan

en: Clear Pixel Shaders
ms_MY: Kosongkan Pelorek Piksel

en: Clear Screen
ms_MY: Kosongkan Skrin

en: Clear Textures
ms_MY: Kosongkan Tekstur

en: Clear Vertex Shaders
ms_MY: Kosongkan Pelorek Verteks

en: Clone and &Edit Code...
ms_MY: Klon dan &Sunting Kod...

en: Close
ms_MY: Tutup

en: Co&nfigure...
ms_MY: Ko&nfigur...

en: Code
ms_MY: Kod

en: Code Info
ms_MY: Maklumat Kod

en: Code:
ms_MY: Kod:

en: Code:
ms_MY: Kod:

en: Combine Two Signature Files...
ms_MY: Gabungkan Dua Fail Tandatangan...

en: Command
ms_MY: Perintah

en: Comment
ms_MY: Ulasan

en: Compress ISO...
ms_MY: Mampat ISO...

en: Compress selected ISOs...
ms_MY: Mampat ISO terpilih...

en: Compressing ISO
ms_MY: Memampat ISO

en: Compressing a Wii disc image will irreversibly change the compressed copy by removing padding data. Your disc image will still work. Continue?
ms_MY: Memampatkan imej cakera Wii akan membuat perubahan tidak boleh diundur pada salinan termampat dengan membuang data pemadatan. Imej cakera anda masih lagi berfungsi. Teruskan?

en: Compute
ms_MY: Kira

en: Computing MD5 Checksum for:
    %s
ms_MY: Mengira Hasil Tambah Semak MD5 untuk:
    %s

en: Computing MD5 checksum
ms_MY: Mengira hasil tambah semak MD5

en: Computing...
ms_MY: Mengira...

en: Computing:
ms_MY: Mengira:

en: Config
ms_MY: Konfig

en: Configure
ms_MY: Konfigur

en: Configure Control
ms_MY: Konfigur Kawalan

en: Configure Dolphin
ms_MY: Konfigur Dolphin

en: Configure...
ms_MY: Konfigur...

en: Confirm File Overwrite
ms_MY: Sahkan Tulis-Ganti Fail

en: Confirm on Stop
ms_MY: Sahkan bil Berhenti

en: Connect
ms_MY: Sambung

en: Connect Balance Board
ms_MY: Sambung Papan Imbang

en: Connect USB Keyboard
ms_MY: Sambung Papan Kekunci USB

en: Connect Wii Remote %i
ms_MY: Sambung Wii Remote %i

en: Connect Wii Remote 1
ms_MY: Sambung Wii Remote 1

en: Connect Wii Remote 2
ms_MY: Sambung Wii Remote 2

en: Connect Wii Remote 3
ms_MY: Sambung Wii Remote 3

en: Connect Wii Remote 4
ms_MY: Sambung Wii Remote 4

en: Connect Wii Remotes
ms_MY: Sambung Wii Remote

en: Connecting...
ms_MY: Menyambung...

en: Connection Type:
ms_MY: Jenis Sambungan:

en: Continue
ms_MY: Teruskan

en: Continuous Scanning
ms_MY: Pengimbasan Berterusan

en: Control
ms_MY: Kawalan

en: Control Stick
ms_MY: Bidak Kawalan

en: Controller Ports
ms_MY: Port Kawalan

en: Controller settings
ms_MY: Tetapan kawalan

en: Controllers
ms_MY: Kawalan

en: Controls the distance of the convergence plane. This is the distance at which virtual objects will appear to be in front of the screen.
    A higher value creates stronger out-of-screen effects while a lower value is more comfortable.
ms_MY: Kawal jarak satah ketumpuan. Ini adalah jarak yang mana objek maya akan kelihatan dihadapan skrin.
    Nilai lebih tinggi menghasilkan kesan terkeluar-skrin lebih kuat manakala nilai lebih rendah adalah lebih selesa digunakan.

en: Controls the separation distance between the virtual cameras.
    A higher value creates a stronger feeling of depth while a lower value is more comfortable.
ms_MY: Kawal jarak pemisahan diantara kamera maya.
    Nilai lebih tinggi menghasilkan rasa kedalaman lebih kuat manakala nilai lebih rendah adalah lebih selesa digunakan.

en: Convergence:
ms_MY: Ketumpuan:

en: Convergence:
ms_MY: Ketumpuan:

en: Convert to GCI
ms_MY: Tukar ke GCI

en: Copy
ms_MY: Salin

en: Copy &address
ms_MY: Salin &alamat

en: Copy &code line
ms_MY: Salin baris &kod

en: Copy &function
ms_MY: Salin &fungsi

en: Copy &hex
ms_MY: Salin &heks

en: Copy failed
ms_MY: Salin gagal

en: Copy to Memcard %c
ms_MY: Salin ke Kad Ingatan %c

en: Core
ms_MY: Teras

en: Cost
ms_MY: Kos

en: Could not read "%s". There is no disc in the drive or it is not a GameCube/Wii backup. Please note that Dolphin cannot play games directly from the original GameCube and Wii discs.
ms_MY: Tidak dapat baca "%s". Tiada cakera di dalam pemacu, atau tiada sandar GameCube/Wii. Perhatian Dolphin tidak dapat mainkan permainan secara terus cakera GameCuba dan Wii yang asal.

en: Could not recognize ISO file %s
ms_MY: Tidak dapat kenalpasti fail ISO %s

en: Could not save %s.
ms_MY: Tidak dapat simpan %s.

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
ms_MY: Tidak dapat tulis fail kad ingatan %s.
    
    Anda hendak jalankan Dolphin dari CD/DVD, atau fail simpan mungkin dilindung tulis?
    
    Adakah anda menerima mesej ini selepas mengalih direktori emulator?
    Jika ia, anda perlu tentukan-semula lokasi kad ingatan anda dalam pilihan.

en: Couldn't Create Client
ms_MY: Tidak Dapat Cipta Klien

en: Couldn't create peer.
ms_MY: Tidak dapat cipta rakan.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
ms_MY: Tidak dapat cari perintah buka untuk sambungan 'ini'!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
ms_MY: Tidak dapat awalkan teras.
    Semak konfigurasi anda.

en: Couldn't look up central server
ms_MY: Tidak dapat cari pelayan pusat

en: Count
ms_MY: Kiraan

en: Count:
ms_MY: Kiraan:

en: Count: %lu
ms_MY: Kiraan: %lu

en: Country:
ms_MY: Negara:

en: Create AR Code
ms_MY: Cipta Kod AR

en: Create New Perspective
ms_MY: Cipta Perspektif Baharu

en: Create a .dsy file that can be used to recognise these same functions in other games.
ms_MY: Cipta satu fail .dsy yang dapat digunakan untuk mengenalpasti fungsi yang serupa dalam permainan lain.

en: Create new perspective
ms_MY: Cipta perspektif baru

en: Creator:
ms_MY: Pencipta:

en: Critical
ms_MY: Kritikal

en: Crop
ms_MY: Kerat

en: Crop the picture from its native aspect ratio to 4:3 or 16:9.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Kerat gambar dari nisbah bidang tabiinya ke 4:3 atau 16:9.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Crossfade
ms_MY: Resap Silang

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
ms_MY: Direktori semasa berubah dari %s ke %s selepas wxFileSelector!

en: Current game
ms_MY: Permainan semasa

en: Custom
ms_MY: Suai

en: Custom RTC Options
ms_MY: Pilihan RTC Suai

en: D-Pad
ms_MY: Pad-D

en: DSP Emulator Engine
ms_MY: Enjin Emulator DSP

en: DSP HLE emulation (fast)
ms_MY: Emulasi DSP HLE (pantas)

en: DSP LLE Debugger
ms_MY: Penyahpepijat LLE DSP

en: DSP LLE interpreter (slow)
ms_MY: Pentafsir DSP LLE (perlahan)

en: DSP LLE recompiler
ms_MY: Pengompil semula DSP LLE

en: DVD Root:
ms_MY: Root DVD:

en: Dance Mat
ms_MY: Tikar Menari

en: Data Size
ms_MY: Saiz Data

en: Data Type
ms_MY: Jenis Data

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
ms_MY: Fail Datel MaxDrive/Pro (*.sav)

en: Dead Zone
ms_MY: Zon Mati

en: Debug
ms_MY: Nyahpepijat

en: Debug Only
ms_MY: Nyahpepijat Sahaja

en: Debugging
ms_MY: Menyahpepijat

en: Decimal
ms_MY: Desimal

en: Decompress ISO...
ms_MY: Nyahmampat ISO...

en: Decompress selected ISOs...
ms_MY: Nyahmampat ISO terpilih...

en: Decompressing ISO
ms_MY: Menyahmampat ISO

en: Decrease Convergence
ms_MY: Kurangkan Ketumpuan

en: Decrease Depth
ms_MY: Kurangkan Kedalaman

en: Decrease Emulation Speed
ms_MY: Kurangkan Kelajuan Emulasi

en: Decrease IR
ms_MY: Kurangkan IR

en: Default
ms_MY: Lalai

en: Default ISO:
ms_MY: ISO Lalai:

en: Default font
ms_MY: Fon lalai

en: Delete
ms_MY: Padam

en: Delete Save
ms_MY: Padam Simpan

en: Delete the existing file '%s'?
ms_MY: Padam fail '%s' sedia ada?

en: Depth Percentage:
ms_MY: Peratus Kedalaman:

en: Depth:
ms_MY: Kedalaman:

en: Description
ms_MY: Keterangan

en: Description:
ms_MY: Keterangan:

en: Detect
ms_MY: Kesan

en: Deterministic dual core:
ms_MY: Teras dwi-berketentuan:

en: Device
ms_MY: Peranti

en: Device Settings
ms_MY: Tetapan Peranti

en: Device not found
ms_MY: Peranti tidak ditemui

en: Dial
ms_MY: Dail

en: Dims the screen after five minutes of inactivity.
ms_MY: Malapkan skrin selepas lima minit ketidakaktifan.

en: Direct Connection
ms_MY: Sambungan Terus

en: Directory checksum and directory backup checksum failed
ms_MY: Hasil tambah semak direktori dan hasil tambah semak sandar direktori gagal

en: Disable
ms_MY: Dilumpuhkan

en: Disable Bounding Box
ms_MY: Lumpuhkan Kotak Pembatas

en: Disable Docking
ms_MY: Lumpuhkan Pelabuhan

en: Disable Emulation Speed Limit
ms_MY: Lumpuhkan Had Kelajuan Emulasi

en: Disable Fog
ms_MY: Lumpuhkan Kabus

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
ms_MY: Lumpuhkan mana-mana emulasi XFB
    Lajukan emulasi dengan mendadak tetapi menyebabkan glic yang banyak dalam kebanyakan permainan yang bergantung padanya (terutamanya pada aplikasi buatan sendiri).
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia bertanda.

en: Disable docking of perspective panes to main window
ms_MY: Lumpuhkan pelabuhan anak tetingkap perspektif ke tetingkap utama

en: Disable the bounding box emulation.
    This may improve the GPU performance a lot, but some games will break.
    
    If unsure, leave this checked.
ms_MY: Lumpuhkan emulasi kotak pembatas.
    Ia mungkin pertingkatkan prestasi GPU, tetapi sebahagian permainan akan bermasalah.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia bertanda.

en: Disassembly
ms_MY: Penyahhimpun

en: Disc
ms_MY: Cakera

en: Disc Read Error
ms_MY: Ralat Baca Cakera

en: Display
ms_MY: Paparan

en: Display messages over the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
ms_MY: Papar mesej terhadap kawasan skrin emulasi.
    Mesej ini termasuk maklumat tulis kad ingatan, bahagian belakang video dan CPU, dan juga pengosongan cache JIT.

en: Divide
ms_MY: Bahagi

en: Do you want to clear the list of symbol names?
ms_MY: Anda mahu kosongkan senarai nama simbol?

en: Do you want to stop the current emulation?
ms_MY: Anda hendak hentikan emulasi semasa?

en: Dolby Pro Logic II decoder
ms_MY: Penyahkod Dolby Pro Logic II

en: Dolphin %s Graphics Configuration
ms_MY: Konfigurasi Grafik %s Dolphin

en: Dolphin Configuration
ms_MY: Konfigurasi Dolphin

en: Dolphin Controller Configuration
ms_MY: Konfigurasi Kawalan Dolphin

en: Dolphin FIFO
ms_MY: FIFO Dolphin

en: Dolphin Hotkeys
ms_MY: Kekunci Panas Dolphin

en: Dolphin Map File (*.map)
ms_MY: Fail Peta Dolphin (*.map)

en: Dolphin NetPlay
ms_MY: NetPlay Dolphin

en: Dolphin NetPlay Setup
ms_MY: Persediaan NetPlay Dolphin

en: Dolphin Signature File (*.dsy)
ms_MY: Fail Tandatangan Dolphin (*.dsy)

en: Dolphin Symbol Rename File (*.sym)
ms_MY: Fail Nama Semula Simbol Dolphin (*.sym)

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
ms_MY: Cereka TAS Dolphin (*.dtm)

en: Dolphin could not find any GameCube/Wii ISOs or WADs. Double-click here to set a games directory...
ms_MY: Dolphin tidak dapat cari mana-mana ISO Wii/GameCube atau WAD. Dwi-klik di sini untuk tetapkan direktori permainan...

en: Dolphin is currently set to hide all games. Double-click here to show all games...
ms_MY: Dolphin buat masa ini ditetapkan untuk sembunyikan semua permainan. Dwi-klik di sini untuk tunjuk semua permainan...

en: Dolphin is too old for traversal server
ms_MY: Dolphin terlalu tua untuk pelayan traversal

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
ms_MY: Dolphin tidak dapat selesaikan tindakan yang dipinta.

en: Dolphin's cheat system is currently disabled.
ms_MY: Sistem tipuan Dolphin buat masa ini dilumpuhkan.

en: Done compressing disc image.
ms_MY: Selesai memampatkan imej cakera.

en: Down
ms_MY: Turun

en: Download Codes (WiiRD Database)
ms_MY: Muat Turun Kod (Pangkalan Data WiiRD)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
ms_MY: Muat turun kod %lu. (ditambah %lu)

en: Drawn Object Range
ms_MY: Julat Objek Dilukis

en: Driver Not Detected
ms_MY: Pemacu Tidak Dikesan

en: Drums
ms_MY: Dram

en: Dummy
ms_MY: Semu

en: Dump
ms_MY: Longgok

en: Dump Audio
ms_MY: Longgok Audio

en: Dump EFB Target
ms_MY: Longgok Sasaran EFB

en: Dump EXRAM
ms_MY: Longgok EXRAM

en: Dump FakeVMEM
ms_MY: Longgok VMEM Palsu

en: Dump Frames
ms_MY: Longgok Bingkai

en: Dump MRAM
ms_MY: Longgok MRAM

en: Dump Objects
ms_MY: Longgok Objek

en: Dump Path:
ms_MY: Laluan Longgok:

en: Dump TEV Stages
ms_MY: Longgok Tahap TEV

en: Dump Texture Fetches
ms_MY: Longgok Dapatan Tekstur

en: Dump Textures
ms_MY: Longgok Tekstur

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Longgok tekstur permainan ternyahkod ke User/Dump/Texture/<game_id>/
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Longgok kandungan salinan EFB ke User/Dump/Textures/.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: DumpList
ms_MY: Senarai Longgok

en: Duplicate Bundled ActionReplay Code
ms_MY: Duplikasi Kod ActionReplay Bundle

en: Dutch
ms_MY: Bahasa Belanda

en: E&xit
ms_MY: Ke&luar

en: EFB Cmd
ms_MY: Cmd EFB

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
ms_MY: RALAT: Versi Dolphn ini memerlukan pemacau TAP-Win32 yang mana sekurang-kurangnya versi %d.%d -- Jika anda tatar distribusi Dolphin anda baru-baru ini, but-semula diperlukan supaya Windows dalam melihat pemacu baharu tersebut.

en: Early Memory Updates
ms_MY: Kemaskini Ingatan Awal

en: Edit ActionReplay Code
ms_MY: Sunting Kod ActionReplay

en: Edit Config
ms_MY: Sunting Konfig

en: Edit Patch
ms_MY: Sunting Tampalan

en: Edit Perspectives
ms_MY: Sunting Perspektif

en: Edit...
ms_MY: Sunting...

en: Effect
ms_MY: Kesan

en: Eliminate items from the current scan results that do not match the current Search settings.
ms_MY: Hapuskan item dari hasil imbasan semasa yang tidak sepadan dengan tetapan Gelintar semasa.

en: Embedded Frame Buffer (EFB)
ms_MY: Penimbal Bingkai Terbenam (EFB)

en: Empty
ms_MY: Kosong

en: Emu Thread already running
ms_MY: Bebenang Emu sudah berjalan

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
ms_MY: Emulasikan XFB dengan tepat.
    Lambatkan emulasi dengan ketaran dan sekat penerapan resolusi-tinggi tetapi ia penting untuk emulasikan sebilangan permainan dengan baik.
    
    Jika tidak pasti, tandakan emulasi XFB maya sebagai ganti.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
ms_MY: Emulasikan XFB menggunakan objek tekstur GPU.
    Baiki banyak permainan yang tidak berfungsi tanpa emulasi XFB walaupun ia tidaklah lambat seperti emulasi XFB sebenar. Namun, ia masih gagal membaiki kebanyakan permainan lain (terutamanya aplikasi buatan-sendiri).
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia bertanda.

en: Emulate the Wii's Bluetooth adapter
ms_MY: Emulasikan penyuai Bluetooth Wii

en: Emulated Wii Remote
ms_MY: Wii Remote Teremulasi

en: Emulation State:
ms_MY: Keadaan Emulasi:

en: Enable API Validation Layers
ms_MY: Benarkan Lapisan Pengesahan API

en: Enable AR Logging
ms_MY: Benarkan Pengelogan AR

en: Enable CPU Clock Override
ms_MY: Benarkan Pembatalan Jam CPU

en: Enable Cheats
ms_MY: Benarkan Menipu

en: Enable Custom RTC
ms_MY: Benarkan RTC Suai

en: Enable Dual Core
ms_MY: Benarkan Dwi-Teras

en: Enable Dual Core (speedup)
ms_MY: Benarkan Dwi-Teras (lajukan)

en: Enable FPRF
ms_MY: Benarkan FPRF

en: Enable MMU
ms_MY: Benarkan MMU

en: Enable Multi-threading
ms_MY: Benarkan Pembenangan-berbilang

en: Enable Progressive Scan
ms_MY: Benarkan Imbas Progresif

en: Enable Screen Saver
ms_MY: Benarkan Penyelamat Skrin

en: Enable Speaker Data
ms_MY: Benarkan Data Pembesar Suara

en: Enable Usage Statistics Reporting
ms_MY: Benarkan Pelaporan Statistik Penggunaan

en: Enable WideScreen
ms_MY: Benarkan Skrin Lebar

en: Enable Wireframe
ms_MY: Benarkan Bingkai Wayar

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
ms_MY: Benarkan penapisan anisotropik.
    Pertingkatkan kualiti visual tekstur pada sudut pandangan oblik.
    Mungkin menimbulkan masalah dalam sebilangan kecil permainan.
    
    Jika tidak pasti, pilih 1x.

en: Enable fast disc access. This can cause crashes and other problems in some games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
ms_MY: Benarkan capaian cakera pantas. Ia boleh menyebabkan kerosakan dan lain-lain masalah dalam beberapa permainan. (HIDUP = Pantas, MATI = Serasi)

en: Enable pages
ms_MY: Benarkan halaman

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Benarkan ini jika anda mahu keseluruhan skrin digunakan untuk penerapan.
    Jika ia dilumpuhkan, tetingkap penerap akan diwujudkan sebagai ganti.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Benarkan ia jika anda mahu tetingkap Dolphin utama untuk penerapan berbanding tetingkap terap yang berasingan.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. Certain backends only.
ms_MY: Benarkan emulasi Dolby Pro Logic II menggunakan sekeliling 5.1. Bahagian belakang tertentu sahaja.

en: Enables Floating Point Result Flag calculation, needed for a few games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
ms_MY: Benarkan Pengiraan Bendera Keputusan Titik Apung, diperlukan oleh sesetengah permainan. (HIDUP = Serasi, MATI = Pantas)

en: Enables multi-threading in the video backend, which may result in performance gains in some scenarios.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Benarkan pembenangan-berbilang dalam bahagian belakang video, yang mungkin menyebabkan prestasi meningkat dalam senario tertentu.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Benarkan imbas prograsif jika disokong oleh perisian teremulasi.
    Kebanyakan permainan tidak mengambil kiranya.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
ms_MY: Benarkan Unit Pengurusan Ingatan, diperlukan oleh sesetengah permainan. (HIDUP = Serasi, MATI = Pantas)

en: Enables the collection and sharing of usage statistics data with the Dolphin development team. This data is used to improve the emulator and help us understand how our users interact with the system. No private data is ever collected.
ms_MY: Benarkan koleksi dan perkongsian data statistik penggunaan dengan pasukan pembangunan Dolphin. Data ini digunakan untuk menambahbaik emulator dan membantu kami memahami bagaimana pengguna berinteraksi dengan sistem. Tiada data peribadi akan dikutip.

en: Enables the use of Action Replay and Gecko cheats.
ms_MY: Benarkan penggunaan tipuan Action Replay dan Gecko.

en: Enables validation of API calls made by the video backend, which may assist in debugging graphical issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Benarkan pengesahan panggilan API oleh bahagian belakang video, yang mungkin membantu menyahpepijat masalah grafik.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Enkodkan longgok bingkai menggunakan kodeks FFV1.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: End
ms_MY: Tamat

en: Enet Didn't Initialize
ms_MY: Enet Tidak Diawalkan

en: English
ms_MY: Bahasa Inggeris

en: Enhancements
ms_MY: Penambahbaikan

en: Enter a name for the new perspective:
ms_MY: Masukkan nama untuk perspektif baru:

en: Entry %d/%d
ms_MY: Masukan %d/%d

en: Entry 1/%d
ms_MY: Masukan 1/%d

en: Equal
ms_MY: Sama

en: Error
ms_MY: Ralat

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
ms_MY: Ralat memuatkan bahasa pilihan. Jatuh balik ke lalai sistem.

en: Error saving file.
ms_MY: Ralat menyimpan fail.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
ms_MY: Ralat: Selepas "%s", ditemui %d (0x%X) selain dari penanda simpan %d (0x%X). Menghenti paksa muatkan keadaan simpan...

en: Euphoria
ms_MY: Euforia

en: Europe
ms_MY: Eropah

en: Execute
ms_MY: Lakukan

en: Exit
ms_MY: Keluar

en: Export All Wii Saves
ms_MY: Eskport Semua Simpan Wii

en: Export Recording
ms_MY: Eksport Rakaman

en: Export Recording...
ms_MY: Eksport Rakaman...

en: Export Save
ms_MY: Eksport Simpan

en: Export Wii save (Experimental)
ms_MY: Eksport simpan Wii (Eksperimental)

en: Export all saves
ms_MY: Eksport semua simpan

en: Export failed
ms_MY: Eksport gagal

en: Export save as...
ms_MY: Eksport simpan sebagai...

en: Extension
ms_MY: Sambungan

en: External Frame Buffer (XFB)
ms_MY: Penimbal Bingkai Luaran (XFB)

en: Extract All Files...
ms_MY: Ekstrak Semua Fail...

en: Extract Apploader...
ms_MY: Ekstrak Pemuatapl...

en: Extract DOL...
ms_MY: Ekstrak DOL...

en: Extract Directory...
ms_MY: Ekstrak Direktori...

en: Extract File...
ms_MY: Ekstrak Fail...

en: Extract Partition...
ms_MY: Ekstrak Sekatan...

en: Extracting %s
ms_MY: Mengekstrak %s

en: Extracting All Files
ms_MY: Mengekstrak Semua Fail

en: Extracting Directory
ms_MY: Mengekstrak Direktori

en: Extracting...
ms_MY: Mengekstrak...

en: FIFO Player
ms_MY: Pemain FIFO

en: FP value
ms_MY: Nilai FP

en: FST Size:
ms_MY: Saiz FST:

en: Failed To Connect!
ms_MY: Gagal Menyambung!

en: Failed to Connect!
ms_MY: Gagal Menyambung!

en: Failed to claim interface for BT passthrough
ms_MY: Gagal menuntut antaramuka untuk passthrough BT

en: Failed to detach kernel driver for BT passthrough: %s
ms_MY: Gagal menanggalkan pemacu kernel untuk passthrough BT: %s

en: Failed to download codes.
ms_MY: Gagal muat turun kod.

en: Failed to extract to %s!
ms_MY: Gagal ekstrak ke %s!

en: Failed to find new filename.
    %s
     will be overwritten
ms_MY: Gagal mencari nama fail baharu.
    %s
    akan ditulis-ganti

en: Failed to listen. Is another instance of the NetPlay server running?
ms_MY: Gagal mendengar. Adakah kejadian pelayan NetPlay lain sedang berjalan?

en: Failed to open Bluetooth device: %s
ms_MY: Gagal membuka peranti Bluetooth: %s

en: Failed to open the input file "%s".
ms_MY: Gagal membuka fail input "%s".

en: Failed to open the output file "%s".
    Check that you have permissions to write the target folder and that the media can be written.
ms_MY: Gagal membuka fail output "%s".
    Semak sama ada anda mempunyai keizinan tulis ke folder sasaran dan media boleh ditulis.

en: Failed to read %s
ms_MY: Gagal membaca %s

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
ms_MY: Gagal membaca sandar jadual peruntukan dengan betul
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
ms_MY: Gagal membaca jadual peruntukan blok dengan betul
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from GCI file %s
ms_MY: Gagal membaca data dari fail GCI %s

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
ms_MY: Gagal membaca sandar ditektori dengan betul
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
ms_MY: Gagal membaca direktori dengan betul
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
ms_MY: Gagal membaca pengepala dengan betul
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
ms_MY: Gagal membaca ID unik dari imej cakera

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
ms_MY: Gagal menulis BT.DINF ke SYSCONF

en: Failed to write the output file "%s".
    Check that you have enough space available on the target drive.
ms_MY: Gagal menulis ke fail output "%s".
    Periksa sama ada anda mempunyai ruang yang mencukupi pada pemacu sasaran.

en: Fast
ms_MY: Pantas

en: Fast Depth Calculation
ms_MY: Pengiraan Kedalaman Pantas

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
ms_MY: Nyahsegerak mati. Menghenti paksa main balik (Ralat dalam PlayWiimote: %u != %u, baitt %u.)%s

en: File
ms_MY: Fail

en: File Info
ms_MY: Maklumat Fail

en: File Name
ms_MY: Nama Fail

en: File Size
ms_MY: Saiz Fail

en: File contained no codes.
ms_MY: Fail tidak mengandungi kod.

en: File converted to .gci
ms_MY: Fail ditukar ke .gci

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
ms_MY: Fail tidak dapat dibuka
    atau tidak mempunyai sambungan yang sah

en: File has the extension "%s".
    Valid extensions are (.raw/.gcp)
ms_MY: Fail mempunyai sambungan "%s".
    Sambungan sah adalah (.raw/.gcp)

en: File is not recognized as a memcard
ms_MY: Fail tidak dikenali sebagai kad ingatan

en: File not compressed
ms_MY: Fail tidak dimampat

en: File write failed
ms_MY: Tulis fail gagal

en: Files opened, ready to compress.
ms_MY: Fail dibuka, sedia untuk dimampatkan.

en: Filesystem
ms_MY: Sistem Fail

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
ms_MY: Jenis fail 'ini' tidak diketahui! Tidak akan dibuka!

en: Filter all textures, including any that the game explicitly set as unfiltered.
    May improve quality of certain textures in some games, but will cause issues in others.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Tapis semua tekstur, termasuklah mana-mana permainan yang ditetapkan sebagai tidak ditapis.
    Mungkin menambahbaik kualiti beberapa tekstur dalam beberapa permainan, tetapi akan menyebabkan masalah lain.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: First Block
ms_MY: Blok Pertama

en: Fix Checksums
ms_MY: Baiki Hasil Tambah Semak

en: Flags
ms_MY: Bendera

en: Flow Control
ms_MY: Kawalan Aliran

en: Fog Cmd
ms_MY: Cmd Kabus

en: Force 16:9
ms_MY: Paksa 16:9

en: Force 24-bit Color
ms_MY: Paksa Warna 24-bit

en: Force 4:3
ms_MY: Paksa 4:3

en: Force Console as NTSC-J
ms_MY: Paksa Konsol sebagai NTSC-J

en: Force Listen Port:
ms_MY: Paksa Port Dengar:

en: Force Texture Filtering
ms_MY: Paksa Penapisan Tesktur

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    If left unchecked, Dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
ms_MY: Paksa mod NTSC-J untuk menggunakan fon ROM jepun.
    Dibiarkan tidak bertanda, lalai dolphin untuk NTSC-U dan benarkan tetapan ini secara automatik bila main permainan Jepun.

en: Forces the game to output graphics for any aspect ratio.
    Use with "Aspect Ratio" set to "Force 16:9" to force 4:3-only games to run at 16:9.
    Rarely produces good results and often partially breaks graphics and game UIs.
    Unnecessary (and detrimental) if using any AR/Gecko-code widescreen patches.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Paksa permainan ntuk outputkan grafik pada mana-mana nisbah bidang.
    Guna dengan "Aspect Ratio" ditetapkan ke "Force 16:9" untuk paksa permainan 4:3-sahaja dijalankan pada 16:9.
    Jarang hasilkan keputusan yang dikehendaki dan biasa grafik dan UI permainan rosak.
    Tidak diperlukan (dan merosot) jika menggunakan mana-mana tampalan skrin lebar AR/Gecko-code.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Forces the game to render the RGB color channels in 24-bit, thereby increasing quality by reducing color banding.
    It has no impact on performance and causes few graphical issues.
    
    
    If unsure, leave this checked.
ms_MY: Paksa permainan menerap saluran warna RGB dalam 24-bit, dan seterusnya meningkatkan kualiti dengan mengurangkan penjaluran warna.
    Ia tidak memberi kesan terhadap prestasi dan menyebabkan sedikit masalah grafik.
    
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia bertanda.

en: Forward
ms_MY: Maju

en: Forward port (UPnP)
ms_MY: Port maju (UPnP)

en: Found %u results for '
ms_MY: Temui %u keputusan untuk '

en: Found %zu save files
ms_MY: Temui %zu fail simpan

en: Frame
ms_MY: Bingkai

en: Frame %u
ms_MY: Bingkai %u

en: Frame %zu
ms_MY: Bingkai %zu

en: Frame Advance
ms_MY: Bingkai Lanjutan

en: Frame Advance Decrease Speed
ms_MY: Bingkai Lanjutan Kurangkan Kelajuan

en: Frame Advance Increase Speed
ms_MY: Bingkai Lanjutan Tingkatkan Kelajuan

en: Frame Advance Reset Speed
ms_MY: Bingkai Lanjutan Tetap Semula Kelajuan

en: Frame Buffer
ms_MY: Penimbal Bingkai

en: Frame Dumps Use FFV1
ms_MY: Longgok Bingkai Guna FFV1

en: Frame Info
ms_MY: Maklumat Bingkai

en: Frame Range
ms_MY: Julat Bingkai

en: France
ms_MY: Perancis

en: Free Look
ms_MY: Bebas Lihat

en: Freelook Decrease Speed
ms_MY: Kurangkan Kelajuan Freelook

en: Freelook Increase Speed
ms_MY: Tingkatkan Kelajuan Freelook

en: Freelook Move Down
ms_MY: Alih Bawah Freelook

en: Freelook Move Left
ms_MY: Alih Kiri Freelook

en: Freelook Move Right
ms_MY: Alih Kanan Freelook

en: Freelook Move Up
ms_MY: Alih Atas Freelook

en: Freelook Reset
ms_MY: Tetap Semula Freelook

en: Freelook Reset Speed
ms_MY: Kelajuan Tetap Semula Freelook

en: Freelook Zoom In
ms_MY: Zum Masuk Freelook

en: Freelook Zoom Out
ms_MY: Zum Keluar Freelook

en: French
ms_MY: Perancis

en: From
ms_MY: Dari

en: FullScr
ms_MY: SkrPenuh

en: Fullscreen Resolution:
ms_MY: Resolusi Skrin Penuh:

en: Function
ms_MY: Fungsi

en: Function callers
ms_MY: Pemanggil fungsi

en: Function calls
ms_MY: Panggilan fungsi

en: GC Port
ms_MY: Port GC

en: GCI File(*.gci)
ms_MY: Fail GCI(*.gci)

en: GCI Folder
ms_MY: Folder GCI

en: GCI save file was not loaded because it is the wrong region for this memory card:
    %s
ms_MY: Fail simpan GCI tidak dimuatkan kerana tidak ia adalah wilayah salah untuk kad ingatan maya ini:
    %s

en: GCMemcardDirectory: ClearBlock called with invalid block address
ms_MY: GCMemcardDirectory: ClearBlock dipanggil dengan alamat blokk tidak sah

en: GFX Debugger
ms_MY: Penyahpepijat GFX

en: GFX FIFO: Unknown Opcode (0x%02x @ %p, %s).
    This means one of the following:
    * The emulated GPU got desynced, disabling dual core can help
    * Command stream corrupted by some spurious memory bug
    * This really is an unknown opcode (unlikely)
    * Some other sort of bug
    
    Further errors will be sent to the Video Backend log and
    Dolphin will now likely crash or hang. Enjoy.
ms_MY: GFX FIFO: Opcode tidak diketahui (0x%02x @ %p, %s).
    Ia bermaksud salah satu dari berikut:
    * GPU teremulasi dinyahsegerak, melumpuhkan dual core dapat membantu
    * Strim perintah dirosakkan oleh pepijat ingatan palsu
    * Ia sebenarnya opcode tidak diketahui (berkemungkinan)
    * Lain-lain jenis pepijat
    
    Ralat lain akan dihantar ke log Bahagian Belakang Video dan
    Dolphin akan menjadi rosak atau kaku. Entahlah.

en: Game Boy Advance Carts (*.gba)
ms_MY: Kartu Game Boy Advance (*.gba)

en: Game ID
ms_MY: ID Permainan

en: Game ID:
ms_MY: ID Permainan:

en: Game is already running!
ms_MY: Permainan sudah berjalan!

en: Game overwrote with another games save. Data corruption ahead 0x%x, 0x%x
ms_MY: Permainan tulis-ganti simpan permainan lain. Kerosakan data dihadapan 0x%x, 0x%x

en: Game-Specific Settings
ms_MY: Tetapan Khusus-Permainan

en: GameConfig
ms_MY: KonfigPermainan

en: GameCube Adapter for Wii U
ms_MY: Penyesuai GameCube untuk Wii U

en: GameCube Controllers
ms_MY: Kawalan GameCube

en: GameCube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
ms_MY: Kad Ingatan GameCube (*.raw, .gcp)

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
ms_MY: Fail Simpan GameCube(*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gecko Codes
ms_MY: Kod Gecko

en: General
ms_MY: Am

en: Generate a New Statistics Identity
ms_MY: Jana satu Identiti Statistik Baharu

en: Geometry data
ms_MY: Data geometri

en: German
ms_MY: Jerman

en: Germany
ms_MY: Jerman

en: Go to Next Frame
ms_MY: Pergi ke Bingkai Berikutnya

en: Go to the current instruction
ms_MY: Pergi ke arahan semasa

en: Graphics
ms_MY: Grafik

en: Graphics settings
ms_MY: Tetapan grafik

en: Greater Than
ms_MY: Lebih Besar Dari

en: Greatly increases quality of textures generated using render-to-texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly increases GPU load and causes relatively few graphical issues.
    
    If unsure, leave this checked.
ms_MY: Tingkatkan secara mendadak kualiti tekstur yang dijana menggunakan kesan
    terap-ke-tekstur. Meningkatkan resolusi dalaman akan meningkatkan kesan
    bagi tetapan ini.
    Tingkatkan sedikit beban GPU dan menyebabkan beberapa masalah grafik.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia bertanda.

en: Green
ms_MY: Hijau

en: Green Left
ms_MY: Hijau Kiri

en: Green Right
ms_MY: Hijau Kanan

en: Guitar
ms_MY: Gitar

en: Hacks
ms_MY: Godam

en: Hash tap count is set to %d which is non-standard.
    You will need to edit the INI manually.
ms_MY: Kiraan ketik cincang ditetapkan pada %d yang mana bukan piawai.
    Anda perlu sunting INI secara manual.

en: Hashes do not match.
ms_MY: Cincangan tidak sepadan.

en: Hashes match!
ms_MY: Cincangan sepadan!

en: Header checksum failed
ms_MY: Hasil tambah semak pengepala gagal

en: Height
ms_MY: Tinggi

en: Help
ms_MY: Bantuan

en: Hex
ms_MY: Heks

en: Hexadecimal
ms_MY: Heksadesimal

en: Hide
ms_MY: Sembunyi

en: Hide Mouse Cursor
ms_MY: Sembunyi Kursor Tetikus

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Sembunyikan kursor tetikus jika ia berada diatas tetingkap emulasi.
    
    Jika tidak pasti, biarkannya tidak bertanda.

en: Higher values can make variable-framerate games run at a higher framerate, at the expense of CPU. Lower values can make variable-framerate games run at a lower framerate, saving CPU.
    
    WARNING: Changing this from the default (100%) can and will break games and cause glitches. Do so at your own risk. Please do not report bugs that occur with a non-default clock.
ms_MY: Nilai lebih tinggi menjadikan permainan kadar-bingkai-bolehubah dijalankan pada kadar bingkai lebih tinggi, tetapi menjejaskan prestasi CPU. Nilai lebih rendah menjadikan permainan kadar-bingkai-bolehubah dijalankan pada kadar bingkai lebih rendah, dapat menjimatkan CPU.
    
    AMARAN: Perubahan ini dari lalai (100%) boleh merosakkan permainan dan menyebabkan glic. Buat atas risiko sendiri. Jangan laporkan apa-apa pepijat yang muncul dengan kelajuan bukan-lalai.

en: Home
ms_MY: Rumah

en: Host
ms_MY: Hos

en: Host Code :
ms_MY: Kod Hos :

en: Host code size is to large.
    Please recheck that you have the correct code
ms_MY: Saiz kod hos terlalu besar.
    Sila semak semula sama ada anda mempunyai kod yang betul

en: Host with Netplay
ms_MY: Hos dengan Netplay

en: Hotkeys
ms_MY: Kekunci Panas

en: Hybrid Wii Remote
ms_MY: Wii Remote Hibrid

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
ms_MY: IOCTL_ES_GETVIEWS: Cuba dapatkan data dari tiket yang tidak diketahui: %08x/%08x

en: IOCTL_ES_LAUNCH: The DOL file is invalid!
ms_MY: IOCTL_ES_LAUNCH: Fail DOL tidak sah!

en: IPL Settings
ms_MY: Tetapan IPL

en: IPL with unknown hash %x
ms_MY: IPL dengan cincangan %x tidak diketahui

en: IR Sensitivity:
ms_MY: Kepekaan IR:

en: ISO Details
ms_MY: Perincian ISO

en: ISO Directories
ms_MY: Direktori ISO

en: Icon
ms_MY: Ikon

en: Identity generation
ms_MY: Penjanaan identiti

en: If authorized, Dolphin can collect data on its performance, feature usage, and configuration, as well as data on your system's hardware and operating system.
    
    No private data is ever collected. This data helps us understand how people and emulated games use Dolphin and prioritize our efforts. It also helps us identify rare configurations that are causing bugs, performance and stability issues.
    This authorization can be revoked at any time through Dolphin's settings.
    
    Do you authorize Dolphin to report this information to Dolphin's developers?
ms_MY: Jika diizinkan, Dolphin dapat mengutip data berkenaan prestasinya, penggunaan fitur, dan konfigurasi, begitu juga data perkakasan sistem dan sistem pengoperasian anda.
    
    Tiada data peribadi dikutip. Data ini dapat membantu kami memahami bagaimana pengguna dan permainan teremulasi menggunakan Dolphin dan keutamaan usaha kami. Ia juga dapat membantu kami mengenalpasti konfigurasi terpencil yang boleh menyebabkan pepijat, masalah prestasi dan masalah kestabilan.
    Keizinan ini juga boleh ditarik balik pada bila-bila masa menerusi tetapan Dolphin.
    
    Anda izinkan Dolphin melaporkan maklumat ini kepada pembangun Dolphin?

en: Ignore Format Changes
ms_MY: Abai Perubahan Format

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games.
    
    If unsure, leave this checked.
ms_MY: Abaikan mana-mana perubahan pada format EFB.
    Tingkatkan prestasi dalam kebanyakan permainan tanpa kesan negatif. Menyebabkan kecacatan bergrafik dalam sebilangan kecil permainan.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia bertanda.

en: Ignore any requests from the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Abai mana-mana permintaan CPU untuk baca atau tulis ke EFB.
    Pertingkatkan prestasi beberapa permainan, tetapi mungkin lumpuhkan beberapa fitur berkaitan permainan atau kesan bergrafik.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Implement fullscreen mode with a borderless window spanning the whole screen instead of using exclusive mode.
    Allows for faster transitions between fullscreen and windowed mode, but slightly increases input latency, makes movement less smooth and slightly decreases performance.
    Exclusive mode is required for Nvidia 3D Vision to work in the Direct3D backend.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Perlaksanaan nod skrin penuh dengan tetingkap tanpa sempadan yang merentasi keseluruhan skrin selain dari guna mod ekslusif.
    Membolehkan peralihan lebih pantas diantara skrin penuh dengan mod bertetingkap, tetapi sedikit kenaikan kependaman input, menjadikan pergerakan kurang lancar dan prestasi sedikit menurun.
    Mod ekslusif diperlukan untuk Nvidia 3D Vision berfungsi dalam bahagian belakang Direct3D.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Import Save
ms_MY: Import Simpan

en: Import Wii Save...
ms_MY: Import Simpan Wii...

en: Import failed
ms_MY: Import gagal

en: Imported file has gsc extension
    but does not have a correct header.
ms_MY: Fail terimport mempunyai sambungan gsc
    tetapi tidak mempunyai pengepala yang betul.

en: Imported file has invalid length.
ms_MY: Fail terimport mempunyai panjang tidak sah.

en: Imported file has sav extension
    but does not have a correct header.
ms_MY: Fail terimport mempunyai sambungan sav
    tetapi tidak mempunyai pengepala yang betul.

en: In Game
ms_MY: Dalam Permainan

en: Increase Convergence
ms_MY: Tingkatkan Ketumpuan

en: Increase Depth
ms_MY: Tingkatkan Kedalaman

en: Increase Emulation Speed
ms_MY: Tingkatkan Kelajuan Emulasi

en: Increase IR
ms_MY: Tingkatkan IR

en: Info
ms_MY: Maklumat

en: Information
ms_MY: Maklumat

en: Insert
ms_MY: Sisip

en: Insert &blr
ms_MY: Sisip &blr

en: Insert &nop
ms_MY: Sisip &nop

en: Insert SD Card
ms_MY: Sisip Kad SD

en: Install WAD...
ms_MY: Pasang WAD...

en: Install to Wii Menu
ms_MY: Pasang ke Menu Wii

en: Installing WAD...
ms_MY: Memasang WAD...

en: Integrity Check Error
ms_MY: Ralat Semak Integriti

en: Integrity check completed
ms_MY: Semakan integriti selesai

en: Integrity check completed. No errors have been found.
ms_MY: Semak integriti selesai. Tiada  ralat ditemui.

en: Integrity check for %s failed. The disc image is most likely corrupted or has been patched incorrectly.
ms_MY: Semak integriti bagi %s gagal. Imej cakera berkemungkinan rosak atau telah ditampal secara salah.

en: Interface
ms_MY: Antaramuka

en: Interface Settings
ms_MY: Tetapan Antaramuka

en: Internal LZO Error - compression failed
ms_MY: Ralat LZO Dalaman - pemampatan gagal

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
ms_MY: Ralat LZO dalaman - pemampatan gagal (%d) (%li, %li)
    Cuba muatkan keadaan sekali lagi

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
ms_MY: Ralat LZO Dalaman - lzo_init() gagal

en: Internal Name:
ms_MY: Nama Dalaman:

en: Internal Resolution:
ms_MY: Resolusi Dalaman:

en: Interpreter (slowest)
ms_MY: Pentafsir (paling perlahan)

en: Intro
ms_MY: Maklumat

en: Invalid Mixed Code
ms_MY: Kod Bercampur Tidak Sah

en: Invalid address: %s
ms_MY: Alamat tidak sah: %s

en: Invalid bat.map or dir entry.
ms_MY: Masukan bat.map atau dir tidak sah.

en: Invalid host
ms_MY: Hos tidak sah

en: Invalid index
ms_MY: Indeks tidak sah

en: Invalid recording file
ms_MY: Fail rakaman tidak sah

en: Invalid search parameters (no object selected)
ms_MY: Parameter gelintar tidak sah (tiada objek dipilih)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
ms_MY: Parameter gelintar tidak sah (tidak dapat tukar ke nombor)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
ms_MY: Parameter gelintar tidak sah (hanya panjang rentetan disokong)

en: Invalid value.
ms_MY: Nilai tidak sah.

en: Invalid value: %s
ms_MY: Nilai tidak sah: %s

en: Italian
ms_MY: Itali

en: Italy
ms_MY: Itali

en: Iterative Input
ms_MY: Input Iteratif

en: JIT Arm64 (experimental)
ms_MY: JIT Arm64 (eksperimental)

en: JIT Block Viewer
ms_MY: Pelihat Blok JIT

en: JIT Recompiler (recommended)
ms_MY: Pengkompil JIT (disarankan)

en: JITIL Recompiler (slow, experimental)
ms_MY: Pengompil Semula JITIL (perlahan, eksperimental)

en: Japan
ms_MY: Jepun

en: Japanese
ms_MY: Jepun

en: Keep Window on Top
ms_MY: Kekalkan Tetingkap berada Diatas

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Kekalkan tetingkap permainan di ata semua tetingkap lain.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Keyboard
ms_MY: Papan Kekunci

en: Keys
ms_MY: Kekunci

en: Kick Player
ms_MY: Tendang Pemain

en: Korean
ms_MY: Korea

en: L Button
ms_MY: Butang L

en: L-Analog
ms_MY: Analog-L

en: Language:
ms_MY: Bahasa:

en: Last %i
ms_MY: %i terakhir

en: Latency:
ms_MY: Kependaman:

en: Left
ms_MY: Kiri

en: Left Stick
ms_MY: Bidak Kiri

en: Left stick
ms_MY: Bidak kiri

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
ms_MY: Klik-kiri untuk mengesan input.
    Klik-tengah untuk kosongkan.
    Klik-kanan untuk lagi pilihan.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
ms_MY: Klik kiri/kanan untuk lagi pilihan.
    Klik-tengah untuk kosongkan.

en: Less Than
ms_MY: Kurang Dari

en: Lets the system language be set to values that games were not designed for. This can allow the use of extra translations for a few games, but can also lead to text display issues.
ms_MY: Biarkan bahasa sistem tetapkan nilai yang mana permainan tidak direka untuknya. Ia membolehkan penggunaan terjemahan tambahan untuk beberapa permainan, juga menimbulkan masalah paparan teks.

en: License
ms_MY: Lesen

en: Light Cmd
ms_MY: Cmd Light

en: Limits the emulation speed to the specified percentage.
    Note that raising or lowering the emulation speed will also raise or lower the audio pitch to prevent audio from stuttering.
ms_MY: Had kelajuan emulasi mengikut peratusan tertentu.
    Perhatian meningkat atau merendahkan kelajuan emulasi juga akan menaikkan atau merendahkan pic audi untuk menghindari kegagapan.

en: Load
ms_MY: Muat

en: Load &Bad Map File...
ms_MY: Muat Fail Peta &Teruk...

en: Load &Other Map File...
ms_MY: Muat Fail Peta &Lain...

en: Load Custom Textures
ms_MY: Muat Tekstur Suai

en: Load State
ms_MY: Muat Keadaan

en: Load State Last 1
ms_MY: Muat Keadaan 1 Terakhir

en: Load State Last 10
ms_MY: Muat Keadaan 10 Terakhir

en: Load State Last 2
ms_MY: Muat Keadaan 2 Terakhir

en: Load State Last 3
ms_MY: Muat Keadaan 3 Terakhir

en: Load State Last 4
ms_MY: Muat Keadaan 4 Terakhir

en: Load State Last 5
ms_MY: Muat Keadaan 5 Terakhir

en: Load State Last 6
ms_MY: Muat Keadaan 6 Terakhir

en: Load State Last 7
ms_MY: Muat Keadaan 7 Terakhir

en: Load State Last 8
ms_MY: Muat Keadaan 8 Terakhir

en: Load State Last 9
ms_MY: Muat Keadaan 9 Terakhir

en: Load State Slot 1
ms_MY: Muat Slot Keadaan 1

en: Load State Slot 10
ms_MY: Muat Slot Keadaan 10

en: Load State Slot 2
ms_MY: Muat Slot Keadaan 2

en: Load State Slot 3
ms_MY: Muat Slot Keadaan 3

en: Load State Slot 4
ms_MY: Muat Slot Keadaan 4

en: Load State Slot 5
ms_MY: Muat Slot Keadaan 5

en: Load State Slot 6
ms_MY: Muat Slot Keadaan 6

en: Load State Slot 7
ms_MY: Muat Slot Keadaan 7

en: Load State Slot 8
ms_MY: Muat Slot Keadaan 8

en: Load State Slot 9
ms_MY: Muat Slot Keadaan 9

en: Load State from Selected Slot
ms_MY: Muat Keadaan dari Slot Terpilih

en: Load State...
ms_MY: Muat Keadaan...

en: Load Wii System Menu
ms_MY: Muat Menu Sistem Wii

en: Load Wii System Menu %d%c
ms_MY: Muat Menu Sistem Wii %d%c

en: Load Wii System Menu %u%c
ms_MY: Muat Menu Sistem Wii %u%c

en: Load any .map file containing the function names and addresses for this game.
ms_MY: Muat mana-mana fail .map yang mengandungi nama fungsi dan alamat untuk permainan ini.

en: Load bad map file
ms_MY: Muat fail peta teruk

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Muat tekstur suai dari User/Load/Textures/<game_id>/
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Load from selected slot
ms_MY: Muat dari slot terpilih

en: Load map file
ms_MY: Muat fail peta

en: Loaded %d good functions, ignored %d bad functions.
ms_MY: Memuatkan %d fungsi yang baik, abaikan %d fungsi bermasalah.

en: Log Configuration
ms_MY: Log Konfigurasi

en: Log Render Time to File
ms_MY: Log Masa Terap ke Fail

en: Log Types
ms_MY: Log Jenis

en: Log the render time of every frame to User/Logs/render_time.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Logkan masa tetap bagi setiap bingkai ke User/Logs/render_time.txt. Guna fitur ini bila anda mahu ukur prestasi Dolphin.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Logger Outputs
ms_MY: Output Pengelog

en: Logging
ms_MY: Mengelog

en: M Button
ms_MY: Butang M

en: MD5 Checksum
ms_MY: Hasil tambah semak MD5

en: MD5 Checksum:
ms_MY: Hasil Tambah Semak MD5:

en: MD5 check...
ms_MY: semakan MD5...

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
ms_MY: Fail Gameshark MadCatz(*.gcs)

en: Main Stick
ms_MY: Bidak Utama

en: Make a new .dsy file which can recognise more functions, by combining two existing files. The first input file has priority.
ms_MY: Jadikan fail .dsy baharu yang dapat mengenalpasti lebih banyak fungsi, dengan menggabungkan dua fail sedia ada. Fail input pertama diutamakan.

en: Maker
ms_MY: Pembuat:

en: Maker ID:
ms_MY: ID Pembuat:

en: Maker:
ms_MY: Pembuat:

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Jadikan objek jauh lebih kelihatan dengan membuang kabus, maka meningkatkan perincian secara keseluruhan.
    Melumpuhkan kabus akan merosakkan sesetengah permainan yang bergantung pada emulasi kabus yang wajar.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Match Found
ms_MY: Padanan Ditemui

en: Matrix Cmd
ms_MY: Cmd Matriks

en: Max
ms_MY: Maks

en: May cause slow down in Wii Menu and some games.
ms_MY: Ia menyebabkan kelembapan dalam menu Wii dan sesetengah permainan.

en: Memcard already has a save for this title.
ms_MY: Kad ingatan sudah mempunyai simpan untuk tajuk ini.

en: Memcard already opened
ms_MY: Kad ingatan sudah dibuka

en: Memory
ms_MY: Ingatan

en: Memory Card
ms_MY: Kad Ingatan

en: Memory Card Manager
ms_MY: Pengurus Kad Ingatan

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
ms_MY: Nama faol Kad Ingatan dalam Slot %c tidak betul
    Wilayah tidak ditentukan
    
    Laluan slot %c telah berubah ke
    %s
    Anda hendak salin fail lama ke lokasi baru ini?

en: Memory Not Ready
ms_MY: Ingatan Tidak Sedia

en: Memory card file size does not match the header size
ms_MY: Saiz fail kad ingatan tidak sepadan dengan saiz pengepala

en: MemoryCard: ClearBlock called on invalid address (0x%x)
ms_MY: MemoryCard: ClearBlock dipanggil pada alamat tidak sah (0x%x)

en: MemoryCard: Read called with invalid source address (0x%x)
ms_MY: MemoryCard: Read dipanggil dengan alamat sumber yang tidak sah (0x%x)

en: MemoryCard: Write called with invalid destination address (0x%x)
ms_MY: MemoryCard: Write dipanggil dengan alamat destinasi tidak sah (0x%x)

en: Microphone
ms_MY: Mikrofon

en: Misc
ms_MY: Pelbagai

en: Misc Settings
ms_MY: Tetapan Pelbagai

en: Modifier
ms_MY: Pengubahsuai

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Ubahsuai tekstur untuk tunjukkan format yang telah dienkodkan. Perlukan penetapan semula emulasi dalam kebanyakan kes.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Monoscopic Shadows
ms_MY: Bayang Monoskopik

en: Monospaced font
ms_MY: Fon monspace

en: Move the mouse pointer over an option to display a detailed description.
ms_MY: Gerak penuding tetikus di atas pilih untuk paparkan keterangan lebih terperinci.

en: Multiply
ms_MY: Tambah

en: Must use Generate Symbol Map first! Recognise names of any standard library functions used in multiple games, by loading them from a .dsy file.
ms_MY: Mesti guna Jana Peta Simbol dahulu! Kenalpasti nama bagi mana-mana fungsi pustaka piawai yang digunakan dalam berbilang permainan, dengan memuatkannya dengan fail .dsy.

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
ms_MY: PERHATIAN: Saiz strim tidak sepadan dengan panjang data sebenar

en: NP Add
ms_MY: NP Tambah

en: NP Begin
ms_MY: NP Mula

en: NP Decimal
ms_MY: NP Desimal

en: NP Delete
ms_MY: NP Padam

en: NP Divide
ms_MY: NP Bahagi

en: NP Down
ms_MY: NP Turun

en: NP End
ms_MY: NP Tamat

en: NP Equal
ms_MY: NP Sama Dengan

en: NP Home
ms_MY: NP Rumah

en: NP Insert
ms_MY: NP Sisip

en: NP Left
ms_MY: NP Kiri

en: NP Multiply
ms_MY: NP Tambah

en: NP Right
ms_MY: NP Kanan

en: NP Separator
ms_MY: NP Pemisah

en: NP Space
ms_MY: NP Jarak

en: NP Subtract
ms_MY: NP Tolak

en: NP Up
ms_MY: NP Naik

en: Name:
ms_MY: Nama:

en: Name:
ms_MY: Nama:

en: Native (640x528)
ms_MY: Natif (640x528)

en: Native GCI files(*.gci)
ms_MY: Fail GCI Tabii(*.gci)

en: Netherlands
ms_MY: Belanda

en: Netplay has desynced. There is no way to recover from this.
ms_MY: Netplay telah dinyahsegerakkan. Tiada lagi cara untuk memulihkannya.

en: New Scan
ms_MY: Imbas Baharu

en: New Texture
ms_MY: Tekstur Baharu

en: New identity generated.
ms_MY: Identiti baharu dijanakan.

en: Next Frame
ms_MY: Bingkai Berikutnya

en: Next Page
ms_MY: Halaman Berikutnya

en: Next Scan
ms_MY: Imbas Berikutnya

en: Nickname:
ms_MY: Gelaran:

en: No Match
ms_MY: Tiada Padanan

en: No Value Given
ms_MY: Tiada Nilai Diberi

en: No audio output
ms_MY: Tiada output audio

en: No description available
ms_MY: Tiada keterangan tersedia

en: No file loaded
ms_MY: Tiada fail dimuatkan

en: No free directory index entries.
ms_MY: Tiada masukan indeks dir bebas.

en: No game is running.
ms_MY: Tiada permainan berjalan.

en: No recorded file
ms_MY: Tiada fail dirakam

en: No undo.dtm found, aborting undo load state to prevent movie desyncs
ms_MY: Tiada undo.dtm ditemui, menghenti paksa buat asal keadaan muat untuk menghindari nyahsegerak cereka

en: None
ms_MY: Tiada

en: Not Equal
ms_MY: Tiada Sama

en: Not Set
ms_MY: Tidak Ditetapkan

en: Not Valid Hex
ms_MY: Bukan Heks Yang Sah

en: Not all players have the game. Do you really want to start?
ms_MY: Bukan semua pemain memilik permainan. Anda pasti mahu mulakannya?

en: Not connected
ms_MY: Tidak bersambung

en: Not implemented
ms_MY: Belum dilaksanakan

en: Notes:
ms_MY: Nota:

en: Notice
ms_MY: Notis

en: Number of Codes:
ms_MY: Nombor Kod:

en: Nunchuk orientation
ms_MY: Orientasi nunchuk

en: Nunchuk stick
ms_MY: Bidak nunchuk

en: Nvidia 3D Vision
ms_MY: Paparan Nvidia 3D

en: Object %zu
ms_MY: Objek %zu

en: Object Range
ms_MY: Julat Objek

en: Off
ms_MY: Mati

en: Offset:
ms_MY: Ofset:

en: On-Screen Display Messages
ms_MY: Mesej Paparan Atas-Skrin

en: Online &Documentation
ms_MY: &Dokumentasi Atas Talian

en: Only %d blocks available
ms_MY: Hanya %d blok tersedia

en: Only export symbols with prefix:
    (Blank for all symbols)
ms_MY: Hanya eksport simbol dengan awalan:
    (Kosongkan untuk semua simbol)

en: Open
ms_MY: Buka

en: Open &containing folder
ms_MY: Buka fail &dikandungi

en: Open Wii &save folder
ms_MY: Buka folder &simpan Wii

en: Open file...
ms_MY: Buka fail...

en: OpenAL: can't create context for device %s
ms_MY: OpenAL: tidak dapat cipta konteks untuk peranti %s

en: OpenAL: can't find sound devices
ms_MY: OpenAL: tidak dapat cari peranti bunyi

en: OpenAL: can't open device %s
ms_MY: OpenAL: tidak dapat buka peranti %s

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
ms_MY: Buka konfigurasi lalai (baca-sahaja) untuk permainan ini di dalam penyunting teks luar.

en: Options
ms_MY: Pilihan

en: Orange
ms_MY: Oren

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
ms_MY: Tertib fail dalam Direktori Fail tidak sepadan dengan tertib blok
    Klik kanan dan eksport semua simpan,
    dan import simpan ke kad ingatan baharu

en: Orientation
ms_MY: Orientasi

en: Other
ms_MY: Lain-lain

en: Other game
ms_MY: Permainan lain

en: Overlay Information
ms_MY: Maklumat Tindihan Atas

en: Override Language on NTSC Games
ms_MY: Batalkan Bahasa pada Permainan NTSC

en: P&lay Input Recording...
ms_MY: Ma&in Rakaman Input...

en: PPC Size
ms_MY: Saiz PPC

en: Pads
ms_MY: Pad

en: Paragraph
ms_MY: Perenggan

en: Parsing Error
ms_MY: Ralat menghurai

en: Passthrough a Bluetooth adapter
ms_MY: Passthrough penyesuai Bluetooth

en: Patches
ms_MY: Tampalan

en: Paths
ms_MY: Laluan

en: Pause
ms_MY: Jeda

en: Pause After
ms_MY: Jeda Selepas

en: Pause At Next
ms_MY: Jeda Pada Berikutnya

en: Pause at End of Movie
ms_MY: Jeda Dipenghujung Cereka

en: Pause on Focus Lost
ms_MY: Jeda jika Hilang Fokus

en: PauseAtList
ms_MY: JedaPadaSenarai

en: Pauses the emulator when focus is taken away from the emulation window.
ms_MY: Jeda emulator jika fokus terkeluar dari tetingkap emulasi.

en: Per-Pixel Lighting
ms_MY: Pencahayaan Per-Piksel

en: Perfect
ms_MY: Sempurna

en: Perform a full index of the game's RAM at the current Data Size. Required before any Searching can be performed.
ms_MY: Lakukan indeks lengkap RAM permainan pada Saiz Data semasa. Diperlukan sebelum mana-mana Penggelintaran dapat dijalankan.

en: Perspective %d
ms_MY: Perspekstif %d

en: Perspectives
ms_MY: Perspektif

en: Pixel Shader
ms_MY: Pelorek Piksel

en: Pixel Shader Constants
ms_MY: Pemalar Pelorek Piksel

en: Play
ms_MY: Main

en: Play Recording
ms_MY: Main Rakaman

en: Playable
ms_MY: Boleh Dimain

en: Playback Options
ms_MY: Pilihan Main Balik

en: Players
ms_MY: Pemain

en: Please confirm...
ms_MY: Sila sahkan...

en: Please create a perspective before saving
ms_MY: Sila cipta satu perspektif sebelum menyimpan

en: Plus-Minus
ms_MY: Campur-Tolak

en: Post Processing Shader Configuration
ms_MY: Konfigurasi Pelorek Pasca-Pemprosesan

en: Post-Processing Effect:
ms_MY: Kesan Pasca-Pemprosesan:

en: Prefetch Custom Textures
ms_MY: Dapatkan Tekstur Suai

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
ms_MY: Penamatan cereka pramatang dalam Pengawal Main. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
ms_MY: Penamatan cereka pramatang dalam PlayWiimote. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
ms_MY: Penamatan cereka dalam PlayWiimote. %u > %u

en: Press Sync Button
ms_MY: Tekan Butang Segerak

en: Prev Page
ms_MY: Halaman Terdahulu

en: Previous Page
ms_MY: Halaman Terdahulu

en: Print
ms_MY: Cetak

en: Profile
ms_MY: Profil

en: Properties
ms_MY: Sifat

en: Provide safer execution by not linking the JIT blocks.
ms_MY: Menyediakan pelakuan lebih selamat dengan tidak memautkan blok JIT.

en: Purge Game List Cache
ms_MY: Singkir Cache Senarai Permainan

en: Put BIOS roms in User/GC/{region}.
ms_MY: Letak rom BIOS dalam User/GC/{region}.

en: Question
ms_MY: Soalan

en: Quit
ms_MY: Keluar

en: Quit Netplay
ms_MY: Tutup Netplay

en: R Button
ms_MY: Butang R

en: R-Analog
ms_MY: Analog-R

en: Radius
ms_MY: Jejari

en: Range
ms_MY: Julat

en: Read
ms_MY: Baca

en: Read and write
ms_MY: Baca dan  tulis

en: Read-only mode
ms_MY: Mod baca-sahaja

en: Real
ms_MY: Sebenar

en: Real Balance Board
ms_MY: Papan Imbang Sebenar

en: Real Wii Remote
ms_MY: Wii Remote Sebenar

en: Recognise standard functions from Sys/totaldb.dsy, and use generic zz_ names for other functions.
ms_MY: Kenalpasti fungsi piawai daripada Sys/totaldb.dsy, dan guna nama zz_ generik untuk lain-lain fungsi.

en: Record
ms_MY: Rakam

en: Record inputs
ms_MY: Rakam input

en: Recording Info
ms_MY: Maklumat Rakaman

en: Recording Options
ms_MY: Pilihan Rakaman

en: Red
ms_MY: Merah

en: Red Left
ms_MY: Merah Kiri

en: Red Right
ms_MY: Merah Kanan

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics. This smooths out jagged edges on objects.
    Increases GPU load and sometimes causes graphical issues. SSAA is significantly more demanding than MSAA, but provides top quality geometry anti-aliasing and also applies anti-aliasing to lighting, shader effects, and textures.
    
    If unsure, select None.
ms_MY: Kurangkan amaun alias yang disebabkan oleh proses raster grafik 3D. Ia melicinkan pinggir bergerigi pada objek.
    Beban GPU naik mendadak dan kadangkala menimbulkan masalah grafik. SSAA adalah lebih membebankan berbanding MSAA, tetapi menyediakan anti-alias geometri berkualiti terbaik dan juga terapkan anti-alias pada pencahayaan, kesan pelorek, dan tekstur.
    
    Jika tidak pasti, pilih Tiada.

en: Refresh
ms_MY: Segar Semula

en: Refresh List
ms_MY: Segar Semula Senarai

en: Refresh game list
ms_MY: Segar semula senarai permainan

en: Region
ms_MY: Wilayah

en: Registers
ms_MY: Daftar

en: Relative Input
ms_MY: Input Relatif

en: Remove
ms_MY: Buang

en: Remove names from all functions and variables.
ms_MY: Buang nama dari semua fungsi dan pembolehubah.

en: Rename &symbol
ms_MY: Nama semula &simbol

en: Rename symbol:
ms_MY: Nama semula simbol:

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Terap adegan sebagai bingkai wayar.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Render to Main Window
ms_MY: Terap ke Tetingkap Utama

en: Rendering
ms_MY: Penerapan

en: Report: GCIFolder Writing to unallocated block 0x%x
ms_MY: Report: GCIFolder Menulis ke blok tak-peruntuk 0x%x

en: Reset
ms_MY: Tetap Semula

en: Reset Traversal Settings
ms_MY: Tetap Semula Tetapan Traversal

en: Reset Wii Remote pairings
ms_MY: Tetap semula perpasangan Wii Remote

en: Reset all saved Wii Remote pairings
ms_MY: Tetap semula semua perpasangan Wii Remote tersimpan

en: Restart Required
ms_MY: Mula Semula Diperlukan

en: Results
ms_MY: Keputusan

en: Retry
ms_MY: Cuba Lagi

en: Revision:
ms_MY: Revisi:

en: Revision: %s
ms_MY: Revisi: %s

en: Right
ms_MY: Kanan

en: Right Stick
ms_MY: Bidak Kanan

en: Right stick
ms_MY: Bidak kanan

en: Room ID:
ms_MY: ID bilik:

en: Run
ms_MY: Jalan

en: Russia
ms_MY: Rusia

en: SD Card Path:
ms_MY: Laluan Kad SD:

en: SD card
ms_MY: Kad SD

en: Sa&ve State
ms_MY: Keadaan S&impan

en: Safe
ms_MY: Selamat

en: Save
ms_MY: Simpan

en: Save Code
ms_MY: Simpan Kod

en: Save GCI as...
ms_MY: Simpan GCI sebagai...

en: Save Oldest State
ms_MY: Simpan Keadaan Terlama

en: Save Perspectives
ms_MY: Simpan Perspektif

en: Save State
ms_MY: Simpan Keadaan

en: Save State Slot 1
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 1

en: Save State Slot 10
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 10

en: Save State Slot 2
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 2

en: Save State Slot 3
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 3

en: Save State Slot 4
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 4

en: Save State Slot 5
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 5

en: Save State Slot 6
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 6

en: Save State Slot 7
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 7

en: Save State Slot 8
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 8

en: Save State Slot 9
ms_MY: Simpan Slot Keadaan 9

en: Save State to Selected Slot
ms_MY: Simpan Keadaan ke Slot Terpilih

en: Save State...
ms_MY: Simpan Keadaan...

en: Save Symbol Map &As...
ms_MY: Simpan Peta Simbol Sebag&ai...

en: Save as...
ms_MY: Simpan sebagai...

en: Save combined output file as
ms_MY: Simpan fail output tergabung sebagai

en: Save compressed GCM/ISO
ms_MY: Simpan GCM/ISO termampat

en: Save currently-toggled perspectives
ms_MY: Simpan perspekstif semasa-bertogol

en: Save decompressed GCM/ISO
ms_MY: Simpan GCM/ISO ternyahmampat

en: Save map file as
ms_MY: Simpan fail peta sebagai

en: Save signature as
ms_MY: Simpan tandatangan sebagai

en: Save the entire disassembled code. This may take a several seconds and may require between 50 and 100 MB of hard drive space. It will only save code that is in the first 4 MB of memory. If you are debugging a game that loads .rel files with code to memory, you may want to increase the limit to perhaps 8 MB. That can be done in SymbolDB::SaveMap().
ms_MY: Simpan keseluruhan kod ternyahhimpun. Ia mungkin mengambil masa beberapa saat dan mungkin memerlukan diantara 50 hingga 100 MB ruang cakera. Ia hanya akan menyimpan kod pada permulaan 4 MB ingatan. Jika anda menyahpepijat permainan yang muatkan fail .rel dengan kod ke ingatan, anda mungkin mahu tingkatkan had sehingga 8 MB. Ia boleh dilakukan dalam SymbolDB::SaveMap().

en: Save the function names and addresses for this game as a .map file. If you want to open the .map file in IDA Pro, use the .idc script.
ms_MY: Simpan nama fungsi dan alamat untuk permainan ini sebagai fail .map. Jika anda mahu buka fail .map dalam IDA Pro, gunakan skrip .idc.

en: Save the function names for each address to a .map file in your user settings map folder, named after the title ID.
ms_MY: Simpan nama fungsi bagi setiap alamat ke fail .map dalam folder peta tetapan pengguna anda, dinamakan selepas ID tajuk.

en: Save to selected slot
ms_MY: Simpan ke slot terpilih

en: Saved Perspectives
ms_MY: Perspektif Tersimpan

en: Saved Wii Remote pairings can only be reset when a Wii game is running.
ms_MY: Perpasangan Wii Remote tersimpan hanya boleh ditetapkan semula bila permainan Wii berjalan.

en: Saved to /Wii/sd.raw (default size is 128mb)
ms_MY: Disimpan ke /Wii/sd.raw (saiz lalai ialah 128mb)

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
ms_MY: Keadaan simpan cakera %s telah rosak, rakaman cereka dihentikan...

en: Scaled EFB Copy
ms_MY: salin EFB Terskala

en: Scanning %s
ms_MY: Mengimbas %s

en: Scanning for ISOs
ms_MY: Mengimbas untuk ISO

en: Scanning...
ms_MY: Mengimbas...

en: ScrShot
ms_MY: CkpSkrin

en: Screenshot failed: Could not open file "%s" (error %d)
ms_MY: Cekupan skrin gagal: Tidak dapat buka fail "%s" (ralat %d)

en: Search
ms_MY: Gelintar

en: Search (clear to use previous value)
ms_MY: Gelintar (kosongkan untuk guna nilai terdahulu)

en: Search Address
ms_MY: Gelintar Alamat

en: Search Subfolders
ms_MY: Gelintar Subfolder

en: Section %s not found in SYSCONF
ms_MY: Seksyen %s tidak ditemui dalam SYSCONF

en: Select
ms_MY: Pilih

en: Select Columns
ms_MY: Pilih Lajur

en: Select Game
ms_MY: Pilih Permainan

en: Select Slot %u - %s
ms_MY: Pilih Slot %u - %s

en: Select State Slot
ms_MY: Pilih Slot Keadaan

en: Select State Slot 1
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 1

en: Select State Slot 10
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 10

en: Select State Slot 2
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 2

en: Select State Slot 3
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 3

en: Select State Slot 4
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 4

en: Select State Slot 5
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 5

en: Select State Slot 6
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 6

en: Select State Slot 7
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 7

en: Select State Slot 8
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 8

en: Select State Slot 9
ms_MY: Pilih Slot Keadaan 9

en: Select The Recording File
ms_MY: Pilih Fail Rakaman

en: Select a Wii WAD file to install
ms_MY: Pilih fail WAD Wii untuk dipasang

en: Select a save file to import
ms_MY: Pilih fail simpan untuk diimport

en: Select floating windows
ms_MY: Pilih tetingkap terapung

en: Select the file to load
ms_MY: Pilih fail untuk dimuatkan

en: Select the save file
ms_MY: Pilih fail simpan

en: Select the state to load
ms_MY: Pilih keadaan untuk dimuatkan

en: Select the state to save
ms_MY: Pilih keadaan untuk disimpan

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Mimic an analog TV with a widescreen aspect ratio.
    Force 4:3: Mimic a standard 4:3 analog TV.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
ms_MY: Pilih apakah nisbah bidang yang digunakan ketika menerap:
    Auto: Guna nisbah bidang tabii
    Paksa 16:9: Tiru TV analog dengan nisbah bidang skrin lebar.
    Paksa 4:3: Tiru TV analog 4:3 piawai.
    Regang ke Tetingkap: Regang gambar mengikut saiz tetingkap.
    
    Jika tidak pasti, pilih Auto.

en: Selected controller profile does not exist
ms_MY: Profil pengawal terpilih tidak wujud

en: Selected font
ms_MY: Fon terpilih

en: Selects a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
ms_MY: Pilih penyesuai perkakasan untuk diguna.
    
    Jika tidak pasti, guna yang pertama.

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, select auto.
ms_MY: Pilih resolusi paparan yang digunakan dalam mod skrin penuh.
    Ia seharusnya sentiasa lebih besar dan sama dengan resolusi dalaman. Impak prestasi boleh diabaikan.
    
    Jika tidak pasti, pilih auto

en: Selects the stereoscopic 3D mode. Stereoscopy allows you to get a better feeling of depth if you have the necessary hardware.
    Side-by-Side and Top-and-Bottom are used by most 3D TVs.
    Anaglyph is used for Red-Cyan colored glasses.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select Off.
ms_MY: Pilih mod 3D stereoskopik. Stereoskop membolehkan anda mendapat perasaan kedalaman lebih baik jika anda mempunyai perkakasan yang sesuai.
    Side-by-Side dan Top-and-Bottom digunakan oleh kebanyakan TV 3D.
    Anaglif digunakan untuk kaca mata berwarna Merah-Sian.
    Sangat menjejaskan kelajuan emulasi dan kadangkala menyebabkan masalah.
    
    Jika tidak pasti, pilih Matikan.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so unless you have a reason to use it you'll want to select OpenGL here.
    
    If unsure, select OpenGL.
ms_MY: Pilih apakah API grafik yang diguna secara dalaman.
    Penerap perisian adalah sangat perlahan dan hanya berguna untuk penyahpepijatan, jadi melainkan anda mempunyai sebab untuk menggunakannya anda boleh pilih OpenGL di sini.
    
    Jika tidak pasti, guna OpenGL.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so you'll want to use either Direct3D or OpenGL. Different games and different GPUs will behave differently on each backend, so for the best emulation experience it's recommended to try both and choose the one that's less problematic.
    
    If unsure, select OpenGL.
ms_MY: Pilih apakah API grafik yang diguna secara dalaman.
    Penerap perisian hanya digunakan untuk penyahpepijatan, jadi anda boleh guna sama ada Direct3D atau OpenGL. Permainan berlainan dengan GPU berbeza akan  berkelakuan berlainan pada setiap bahagian belakang, oleh itu pengalaman emulasi terbaik disarankan cuba kedua-duanya dan pilih yang kurang bermasalah.
    
    Jika tidak pasti, guna OpenGL.

en: Send
ms_MY: Hantar

en: Sensor Bar Position:
ms_MY: Kedudukan Palang Penderia:

en: Separator
ms_MY: Pemisah

en: Serial Port 1 - This is the port which devices such as the net adapter use.
ms_MY: Port Serial 1 - Ia merupakan port yang mana peranti seperti penyesuai rangkaian gunakan.

en: Server rejected traversal attempt
ms_MY: Pelayan menolak percubaan travesal

en: Set PC
ms_MY: Tetapkan PC

en: Set Value
ms_MY: Tetapkan Nilai

en: Set as &default ISO
ms_MY: Tetapkan sebagai ISO &lalai

en: Set as default Memcard %c
ms_MY: Tetapkan sebagai Kad Ingatan lalai %c

en: Set the current instruction
ms_MY: Tetapkan arahan semasa

en: Sets the GameCube system language.
ms_MY: Tetapkan bahasa sistem GameCube.

en: Sets the Wii display mode to 60Hz (480i) instead of 50Hz (576i) for PAL games.
    May not work for all games.
ms_MY: Tetapkan mod paparan Wii ke 60Hz (480i) selain dari 50Hz (576i) untuk permainan PAL.
    Mungkin tidak berfungsi untk semua permainan.

en: Sets the Wii system language.
ms_MY: Tetapkan bahasa sistem Wii.

en: Sets the latency (in ms). Higher values may reduce audio crackling. Certain backends only.
ms_MY: Tetapkan kependaman (dalam ms). Nilai lebih tinggi mungkin mengurangkan ketaran audio. Bahagian belakang tertentu sahaja.

en: SetupWiiMemory: Can't create setting.txt file
ms_MY: SetupWiiMemory: Tidak dapat cipta fail setting.txt

en: Shake
ms_MY: Jabat

en: Shoulder Buttons
ms_MY: Butang Bahu

en: Show &Log
ms_MY: Tunjuk &Log

en: Show &Status Bar
ms_MY: Tunjuk Palang &Status

en: Show &Toolbar
ms_MY: Tunjuk Palang Ala&t

en: Show Australia
ms_MY: Tunjuk Australia

en: Show Defaults
ms_MY: Tunjuk Lalai

en: Show Drives
ms_MY: Tunjuk Pemacu

en: Show ELF/DOL
ms_MY: Tunjuk ELF/DOL

en: Show FPS
ms_MY: Tunjuk FPS

en: Show Frame Counter
ms_MY: Tunjuk Kiraan Bingkai

en: Show France
ms_MY: Tunjuk Perancis

en: Show GameCube
ms_MY: Tunjuk GameCube

en: Show Germany
ms_MY: Tunjuk Jerman

en: Show Input Display
ms_MY: Tunjuk Paparan Input

en: Show Italy
ms_MY: Tunjuk Itali

en: Show JAP
ms_MY: Tunjuk JAP

en: Show Korea
ms_MY: Tunjuk Korea

en: Show Lag Counter
ms_MY: Tunjuk Kiraan Lengah

en: Show Language:
ms_MY: Tunjuk Bahasa:

en: Show Log &Configuration
ms_MY: Tunjuk K&onfigurasi Log

en: Show NetPlay Messages
ms_MY: Tunjuk Mesej NetPlay

en: Show NetPlay Ping
ms_MY: Tunjuk Ping NetPlay

en: Show Netherlands
ms_MY: Tunjuk Belanda

en: Show PAL
ms_MY: Tunjuk PAL

en: Show PC
ms_MY: Tunjuk PC

en: Show Platforms
ms_MY: Tunjuk Platform

en: Show Regions
ms_MY: Tunjuk Wilayah

en: Show Russia
ms_MY: Tunjuk Rusia

en: Show Spain
ms_MY: Tunjuk Sepanyol

en: Show Statistics
ms_MY: Tunjuk Statistik

en: Show System Clock
ms_MY: Tunjuk Jam Sistem

en: Show Taiwan
ms_MY: Tunjuk Taiwan

en: Show USA
ms_MY: Tunjuk USA

en: Show Unknown
ms_MY: Tunjuk Tidak Diketahui

en: Show WAD
ms_MY: Tunjuk WAD

en: Show Wii
ms_MY: Tunjuk Wii

en: Show World
ms_MY: Tunjuk Dunia

en: Show a confirmation box before stopping a game.
ms_MY: Tunjuk kotak pengesahan sebelum menghentikan permainan.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may result in major crashes having no explanation at all.
ms_MY: Tunjuk satu kotak mesej bila ralat yang serius yang berpotensi berlaku.
    Melumpuhkan ini mungkin dapat hindari mesej bukan-mati yang menjengkelkan, tetapi ia menyebabkan kerosakan tanpa penjelasan langsung.

en: Show first block
ms_MY: Tunjuk blok pertama

en: Show save blocks
ms_MY: Tunjuk blok simpan

en: Show save comment
ms_MY: Tunjuk ulasan simpan

en: Show save icon
ms_MY: Tunjuk ikon simpan

en: Show save title
ms_MY: Tunjuk tajuk simpan

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Tunjuk bilangan bingkai terterap per saat sebagai pengukuran kelajuan emulasi.
    
    Jika tidak pasti ,biarkan ia tidak bertanda.

en: Show the players' maximum Ping while playing on NetPlay.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Tunjuk Ping maksimum pemain ketika bermain dengan NetPlay.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Show various rendering statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Tunjuk pelbagai statistik penerapan.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Side-by-Side
ms_MY: Sebelah-Menyebelah

en: Sideways Hold
ms_MY: Tahan Sisi

en: Sideways Toggle
ms_MY: Togol Sisi

en: Sideways Wii Remote
ms_MY: Wii Remote Sisi

en: Simplified Chinese
ms_MY: Cina Ringkas

en: Simulate DK Bongos
ms_MY: Simulasikan DK Bongos

en: Size
ms_MY: Saiz

en: Skip
ms_MY: Langkau

en: Skip BIOS
ms_MY: Langkau BIOS

en: Skip DCBZ clearing
ms_MY: Langkau pengosongan DCBZ

en: Skip EFB Access from CPU
ms_MY: Langkau Capaian EFB dari CPU

en: Skips the next instruction completely
ms_MY: Langkau arahan berikutnya selengkapnya

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Tingkatkan sedikit kelajuan salinan EFB ke RAM dengan mengorbankan ketepatan emulasi.
    Jika anda menghadapi sebarang masalah, cuba tingkatkan ketepatan cache tekstur atau
    lumpuhkan pilihan ini.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Slot A
ms_MY: SLot A

en: Snapshot
ms_MY: Petikan

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
ms_MY: Penerapan perisian merupakan tahap magnitud yang lebih perlahan berbanding penggunaan
    bahagian belakang lain. Ia hanya berguna untuk tujuan penyahpepijatan.
    Anda pasti mahu benarkan penerapan perisian? Jika tidak pasti, pilih 'Tidak'.

en: Sound Settings
ms_MY: Tetapan Bunyi

en: Space
ms_MY: Jaraj

en: Spain
ms_MY: Sepanyol

en: Spanish
ms_MY: Sepanyol

en: Speaker Pan
ms_MY: Lata Pembesar Suara

en: Speaker Volume:
ms_MY: Volum Pembesar Suara:

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution greatly improves visual quality, but also greatly increases GPU load and can cause issues in certain games.
    "Multiple of 640x528" will result in a size slightly larger than "Window Size" but yield fewer issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be. Auto (Window Size), 1.5x, and 2.5x may cause issues in some games.
    
    If unsure, select Native.
ms_MY: Tentukan resolusi yang digunakan untuk penerapan. Resolusi tinggi menambahbaik kualiti visual, tetapi juga membebankan GPU dan seterusnya menyebabkan masalah dalam beberapa permainan.
    "Multiple of 640x528" akan menghasilkan saiz lebih besar sedikit berbanding "Window Size" dengan sedikit masalah. Iaitu, lebih rendah resolusi dalaman, lebih baik prestasi yang dihasilkan. Auto (Saiz Tetingkap), 1.5x, dan 2.5x akan menimbul masalah dalam sesetengah permainan.
    
    Jika tidak pasti, pilih 640x528.

en: Speed Limit:
ms_MY: Had Kelajuan:

en: Speed up Disc Transfer Rate
ms_MY: Lajukan Kadar Pemindahan Cakera

en: Splits the CPU and GPU threads so they can be run on separate cores.
    Provides major speed improvements on most modern PCs, but can cause occasional crashes/glitches.
ms_MY: Pisahkan bebenang CPU dan GPU supaya ia dapat dijalankan pada teras yang berasingan.
    Menyediakan penambahbaikan kelajuan yang besar pada PC modern, tetapi kadangkala menyebabkan kerosakan/glic.

en: Standard Controller
ms_MY: Pengawal Piawai

en: Start
ms_MY: Mula

en: Start &NetPlay...
ms_MY: Mula &NetPlay...

en: Start Re&cording Input
ms_MY: Mula Me&rakam Input

en: Start Recording
ms_MY: Mula Rakaman

en: Start the game directly instead of booting to pause
ms_MY: Mulakan permainan terus selain dari membut ke arah jeda

en: State
ms_MY: Keadaan

en: Statistics
ms_MY: Statistik

en: Steering Wheel
ms_MY: Roda Pacu

en: Step
ms_MY: Langkah

en: Step &Into	F11
ms_MY: Langkah &Ke	F11

en: Step &Over	F10
ms_MY: Langkah &Melalui	F10

en: Step O&ut	SHIFT+F11
ms_MY: Langkah K&eluar	SHIFT+F11

en: Step Out
ms_MY: Langkah Keluar

en: Step Over
ms_MY: Langkah Melalui

en: Step into the next instruction
ms_MY: Langkah ke dalam arahan berikutnya

en: Step out of the current function
ms_MY: Langkah keluar dari fungsi semasa

en: Step over the next instruction
ms_MY: Langkah melalui arahan berikutnya

en: Stereoscopic 3D Mode:
ms_MY: Mod Stereoskopik 3D:

en: Stereoscopy
ms_MY: Stereoskopi

en: Stick
ms_MY: Bidak

en: Stop
ms_MY: Henti

en: Store EFB Copies to Texture Only
ms_MY: Simpan Salinan EFB ke Tekstur Sahaja

en: Stores EFB Copies exclusively on the GPU, bypassing system memory. Causes graphical defects in a small number of games.
    
    Enabled = EFB Copies to Texture
    Disabled = EFB Copies to RAM (and Texture)
    
    If unsure, leave this checked.
ms_MY: Simpan Salinan EFB secara ekslusif dalam GPU, melepasi ingatan sistem. Menyebabkan cacat grafik dalam sebilangan kecil permainan.
    
    Dibenarkan = Salinan EFB ke Tekstur
    Dilumpuhkan = Salinan EFB ke RAM (dan Tekstur)
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia bertanda.

en: Stretch to Window
ms_MY: Regang ke Tetingkap

en: String
ms_MY: Rentetan

en: Subtract
ms_MY: Tolak

en: Successfully exported %u saves to %s
ms_MY: Berjaya mengeksport simpan %u ke %s

en: Successfully exported file to %s
ms_MY: Berjaya mengeksport fail ke %s

en: Successfully imported save files
ms_MY: Berjaya mengimport fail simpan

en: Support
ms_MY: Sokongan

en: Swap Eyes
ms_MY: Silih Mata

en: Swaps the left and right eye. Mostly useful if you want to view side-by-side cross-eyed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Silih mata kiri dengan kanan. Selalunya berguna jika anda mahu silang-mata sebelah-menyebelah.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Swing
ms_MY: Ayun

en: Symbol
ms_MY: Simbol

en: Symbols
ms_MY: Simbol

en: Sync
ms_MY: Segerak

en: Sync Wii Remotes
ms_MY: Segerak Wii Remotes

en: Sync real Wii Remotes and pair them
ms_MY: Segerak Wii Remotes sebenar dan pasangankannya

en: Synchronize GPU thread
ms_MY: Segerakkan bebenang GPU

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
ms_MY: Segerakkan bebenang GPU dan CPU untuk bantu hindari kaku rawak dalam mod Dwi-Teras. (HIDUP = Serasi, MATI = Pantas)

en: Syntax error
ms_MY: Ralat sintaks

en: System Language:
ms_MY: Bahasa Sistem:

en: TAS Input
ms_MY: Input TAS

en: TAS Input - Controller %d
ms_MY: Input TAS - Kawalan %d

en: TAS Input - Wii Remote %d
ms_MY: Input TAS - Wii Remote %d

en: TLUT Cmd
ms_MY: Cmd TLUT

en: Tab Split
ms_MY: Pisah Tab

en: Table Left
ms_MY: Jadual Kiri

en: Table Right
ms_MY: Jadual Kanan

en: Take Screenshot
ms_MY: Ambil Cekupan Skrin

en: Take screenshot
ms_MY: Ambil cekupan skrin

en: Test
ms_MY: Uji

en: Texture
ms_MY: Tekstur

en: Texture Cache
ms_MY: Tekstur Cache

en: Texture Cmd
ms_MY: Cmd Tesktur

en: Texture Format Overlay
ms_MY: Tindihan Format Tekstur

en: Textures
ms_MY: Tekstur

en: The "Safe" setting eliminates the likelihood of the GPU missing texture updates from RAM.
    Lower accuracies cause in-game text to appear garbled in certain games.
    
    If unsure, use the rightmost value.
ms_MY: Tetapan "Selamat" menghindari kebarangkalian GPU kehilangan kemaskini tekstur daripada RAM.
    Ketepatan lebih rendah menyebabkan teks dalam-permainan kelihatan tidak tentu butirnya dalam sesetengah permainan.
    
    Jika tidak pasti, guna nilai paling kanan.

en: The WAD has been installed successfully
ms_MY: WAD berjaya dipasang

en: The address %s is invalid.
ms_MY: Alamat %s tidak sah.

en: The address is invalid
ms_MY: Alamat tidak sah

en: The checksum was successfully fixed.
ms_MY: Hasil tambah semak berjaya dibaiki.

en: The chosen directory is already in the list.
ms_MY: Direktori dipilih sudah ada dalam senarai.

en: The disc change to "%s" could not be saved in the .dtm file.
    The filename of the disc image must not be longer than 40 characters.
ms_MY: Perubahan cakera ke "%s" tidak dapat disimpan dalam fail .dtm.
    Nama fail bagi imej cakera tidak boleh lebih dari 40 aksara.

en: The disc image "%s" is truncated, some of the data is missing.
ms_MY: Imej cakera "%s" dipangkas, beberapa data telah hilang.

en: The disc that was about to be inserted couldn't be found.
ms_MY: Cakera yang hendak dimasukkan tidak ditemui.

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
ms_MY: Fail %s sudah wujud.
    Anda ingin gantikannya?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
ms_MY: Fail %s tidak boleh dibuka untuk penulisan. Sila semak sama ada ia sudah dibuka oleh program lain.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
ms_MY: Fail %s sudah dibuka, pengepala fail tidak akan ditulis.

en: The name cannot be empty
ms_MY: Nama tidak boleh kosong

en: The name cannot contain the character ','
ms_MY: Nama tidak boleh mengandungi aksara ','

en: The recorded game (%s) is not the same as the selected game (%s)
ms_MY: Permainan dirakam (%s) tidak sama dengan permainan dipilih (%s)

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
ms_MY: Kod AR dinyahsulit yang terhasil tidak mengandungi sebarang baris.

en: The save you are trying to copy has an invalid file size.
ms_MY: Simpan yang anda cuba salin mempunyai saiz fail tidak sah.

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
ms_MY: Bahasa yang dipilih tidak disokong oleh sistem anda. Jatuh balik ke lalai sistem.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
ms_MY: Versi pelayan dan klien NetPlay tidak serasi!

en: The server is full!
ms_MY: Pelayan sudah penuh!

en: The server responded: the game is currently running!
ms_MY: Pelayan membalas: permainan kini sedang berjalan!

en: The server sent an unknown error message!
ms_MY: Pelayan menghantar mesej ralat tidak diketahui!

en: The specified file "%s" does not exist
ms_MY: Fail "%s" yang dinyatakan tidak wujud

en: The value is invalid
ms_MY: Nilai tidak sah

en: Theme:
ms_MY: Tema:

en: There are too many GCI files in the folder
    %s.
    Only the first 127 will be available
ms_MY: Terlalu banyak fail GCI di dalam folder
    %s.
    Hanya 127 yang pertama akan tersedia

en: There is nothing to undo!
ms_MY: Tiada apa hendak dibuat asal!

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
ms_MY: Mesti terdapat tiket untuk 00000001/00000002. Longgok NAND anda berkemungkinan tidak lengkap.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
ms_MY: Tetapan ini membatalkan tetapan teras Dolphin.
    Tidak ditentukan bermaksud permainan menggunakan tetapan Dolphin.

en: This Action Replay code contains both encrypted and unencrypted lines; you should check that you have entered it correctly.
    
    Do you want to discard all unencrypted lines?
ms_MY: Kod Action Replay ini mengandungi kedua-dua baris tersulit dan tak tersulit; anda seharusnya periksa sama ada telah masukkannya dengan betul.
    
    Anda mahu singkirkan semua baris tidak tersulit?

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
ms_MY: Simulatro action replay ini tidak menyokong kod yang mana Action Replay yang sendiri mengubahsuai.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+2 to move faster and SHIFT+1 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera and SHIFT+F to reset the speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Fitur ini membolehkan anda menukar kamera permainan.
    Gerakkan tetikus semasa menahan butang kanan tetikus untuk melata dan semasa menahan butang tengah untuk gerak.
    Tahan SHIFT dan tekan salah satu dari kekunci WASD untuk gerak kamera dengan jarak langkah tertentu (SHIFT+2 untuk gerak lebih pantas dan SHIFT+1 untuk gerak lebih lambat). Tekan SHIFT+R untuk tetap semula kamera dan SHIFT+F untuk tetap semula kelajuan.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: This is necessary to get break points and stepping to work as explained in the Developer Documentation. But it can be very slow, perhaps slower than 1 fps.
ms_MY: Ia perlu untuk mendapatkan titik henti dan dimulakan sebagaimana yang dijelaskan dalam Dokumentasi Pembangun. Tetapi ia boleh menjadi terlalu perlahan, berkemungkinan lebih perlahan dari 1 fps.

en: This setting allows you to set a custom real time clock (RTC) separate from your current system time.
    
    If you're unsure, leave this disabled.
ms_MY: Tetapan ini membolehkan anda tetapkan jam waktu nyata suai (RTC) yang berasingan dengan waktu sistem semasa anda.
    
    Jika anda tidak pasti, biarkan ia dilumpuhkan.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    DSPHLE: Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AX.
ms_MY: Tajuk ini mungkin tidak serasi dengan emulasi DSP HLE. Cuba guna LLE jika ia adalah buatan rumah iaitu homebrew.
    
    DSPHLE: Ucode tidak diketahui (CRC = %08x) - memaksa AX.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AXWii.
ms_MY: Tajuk ini mungkin tidak serasi dengan emulasi DSP HLE. Cuba guna LLE jika ia adalah buatan rumah iaitu homebrew.
    
    Ucode tidak diketahui (CRC = %08x) - memaksa AX.

en: This value is added to the convergence value set in the graphics configuration.
ms_MY: Nilai ini telah ditambah dengan nilai ketumpuan yang ditetapkan dalam konfigurasi grafik.

en: This value is multiplied with the depth set in the graphics configuration.
ms_MY: Nilai ini digandakan dengan kedalaman ditetapkan dalam konfigurasi grafik.

en: This will let you manually edit the INI config file.
ms_MY: Ia membolehkan anda sunting secara manual fail konfig INI.

en: Threshold
ms_MY: Ambang

en: Tilt
ms_MY: Condong

en: Title
ms_MY: Tajuk

en: To
ms_MY: Ke

en: Toggle &Breakpoint	F9
ms_MY: Togol &Titik Henti	F9

en: Toggle &memory
ms_MY: Togol &ingatan

en: Toggle 3D Anaglyph
ms_MY: Togol Anaglif 3D

en: Toggle 3D Side-by-side
ms_MY: Togol 3D Sebelah-menyebelah

en: Toggle 3D Top-bottom
ms_MY: Togol 3D Atas-bawah

en: Toggle 3D Vision
ms_MY: Togol Paparan 3D

en: Toggle All Log Types
ms_MY: Togol Sema Jenis Log

en: Toggle Aspect Ratio
ms_MY: Togol Nisbah Bidang

en: Toggle Crop
ms_MY: Togol Kerat

en: Toggle Custom Textures
ms_MY: Togol Tekstur Suai

en: Toggle EFB Copies
ms_MY: Togol Salinan EFB

en: Toggle Fog
ms_MY: Togol Kabus

en: Toggle Fullscreen
ms_MY: Togol Skrin Penuh

en: Toggle Pause
ms_MY: Togol Jeda

en: Toggle editing of perspectives
ms_MY: Togol penyuntingan perspektif

en: Toggle fullscreen
ms_MY: Togol skrin penuh

en: Top
ms_MY: Atas

en: Top-and-Bottom
ms_MY: Atas-dan-Bawah

en: Traditional Chinese
ms_MY: Cina Tradisional

en: Traversal Server
ms_MY: Pelayan Traversal

en: Traversal Server: %s
ms_MY: Pelayan Traversal: %s

en: Traversal server timed out connecting to the host
ms_MY: Pelayan travesal tamat masa ketika menyambung ke hos

en: Tried to decrypt data from a non-Wii volume
ms_MY: Cuba menyahsulit data dari volum bukan-Wii

en: Tried to load an unknown file type.
ms_MY: Cuba memuatkan jenis fail yang tidak diketahui.

en: Triggers
ms_MY: Pemicu

en: Try to load a .map file that might be from a slightly different version.
ms_MY: Cuba muatkan fail .map yang mungkin sedikit berbeza versinya.

en: Try to load this game's function names automatically - but doesn't check .map files stored on the disc image yet.
ms_MY: Cuba memuatkan nama fungsi permainan ini secara automatik - tetapi tidak memeriksa fail .map yang tersimpan di dalam imej cakera lagi.

en: Trying to read from invalid SYSCONF
ms_MY: Cuba baca dari SYSCONF tidak sah

en: Trying to read from invalid SYSCONF
    Wii Remote Bluetooth IDs are not available
ms_MY: Cuba baca dari SYSCONF tidak sah
    ID Bluetooth Wii Remote tidak tersedia

en: Turn off all JIT functions, but still use the JIT core from Jit.cpp
ms_MY: Matikan semua fungsi JIT, tetapi masih gunakan teras JIT daripada Jit.cpp

en: Turntable
ms_MY: Boleh Dikalih

en: Type
ms_MY: Jenis

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
ms_MY: Tidak boleh cipta tambalan dari nilai yang diberi.
    Masukan tidak diubahsuai.

en: Unable to parse line %u of the entered AR code as a valid encrypted or decrypted code. Make sure you typed it correctly.
    
    Would you like to ignore this line and continue parsing?
ms_MY: Tidak boleh hurai baris %u bagi kod AR yang dimasukkan sebagai kod tersulit atau ternyahsulit yang sah. Pastikan anda menaipnya dengan betul.
    
    Anda hendak abaikan baris ini dan teruskan menghurai?

en: Undo Load State
ms_MY: Buat Asal Muat Keadaan

en: Undo Save State
ms_MY: Buat Asal Keadaan Simpan

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
ms_MY: Panggilan 0x80 tidak dijangka? Menghentipaksa...

en: Unknown
ms_MY: Tidak diketahui

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
ms_MY: Perintah DVD %08x tidak diketahui - ralat mati

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
ms_MY: Jenis masukan %i tidak sah dalam SYSCONF (%s@%x)!

en: Unknown error %x
ms_MY: Ralat %x tidak diketahui

en: Unknown memory card error
ms_MY: Ralat kad ingatan tidak diketahui

en: Unknown message received with id : %d
ms_MY: Mesej tidak diketahui diterima dengan id: %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
ms_MY: Mesej tidak diketahui dengan id: %d diterima dari pemain:%d Menendang pemain!

en: Unlimited
ms_MY: Tanpa had

en: Unpacking
ms_MY: Nyahpek

en: Up
ms_MY: Naik

en: Update
ms_MY: Kemaskini

en: Update Screen
ms_MY: Kemaskini Skrin

en: Upright Hold
ms_MY: Tahan Tegak

en: Upright Toggle
ms_MY: Togol Tegak

en: Upright Wii Remote
ms_MY: Wii Remote Tegak

en: Usage Statistics Reporting Settings
ms_MY: Tetapan Pelaporan Statistik Penggunaan

en: Usage statistics reporting
ms_MY: Pelaporan statistik penggunaan

en: Usage statistics reporting uses a unique random per-machine identifier to distinguish users from one another. This button generates a new random identifier for this machine which is dissociated from the previous one.
ms_MY: Pelaporan statistik penggunaan menggunakan pengecam per-mesin rawak unik untuk mengenalpasti pengguna daripada yang lain. Butang ini menjana satu pengecam rawak baharu untuk mesin ini yang terasing dengan yang dahulu.

en: Use Fullscreen
ms_MY: Guna Skrin Penuh

en: Use Hex
ms_MY: Guna Heks

en: Use PAL60 Mode (EuRGB60)
ms_MY: Guna Mod PAL60 (EuRGB60)

en: Use Panic Handlers
ms_MY: Guna Pengendali Panik

en: Use a less accurate algorithm to calculate depth values.
    Causes issues in a few games, but can give a decent speedup depending on the game and/or your GPU.
    
    If unsure, leave this checked.
ms_MY: Guna algoritma kurang tepat untuk mengira nilai kedalaman.
    Menyebabkan masalah dalam sebilangan kecil permainan tetapi meningkatkan kelajuan yang bergantung pada permainan dan/atau GPU anda.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia bertanda.

en: Use a single depth buffer for both eyes. Needed for a few games.
ms_MY: Guna penimbal kedalaman tunggal untuk kedua-dua belah mata. Diperlukan untuk beberapa jenis permainan.

en: Utility
ms_MY: Utiliti

en: V-Sync
ms_MY: Segerak-V

en: Value
ms_MY: Nilai

en: Value (double)
ms_MY: Nilai (ganda dua)

en: Value (float)
ms_MY: Nilai (apung)

en: Value Too Large
ms_MY: Nilai Terlalu Besar

en: Value to match against. Can be Hex ("0x"), Octal ("0") or Decimal. Leave blank to filter each result against its own previous value.
ms_MY: Nilai yang dipadankan. Boleh jadi Heks ("0x"), Oktal ("0") atau Desimal. Biarkan kosong untuk menapis setiap keputusan terhadap nilai terdahulunya.

en: Value:
ms_MY: Nilai:

en: Value:
ms_MY: Nilai:

en: Various Statistics
ms_MY: Pelbagai Statistik

en: Verbosity
ms_MY: Kejelaan

en: Vertex Cmd
ms_MY: Cmd Vertex

en: Vertex Description
ms_MY: Keterangan Vertex

en: Vertex Matrices
ms_MY: Matrik Vertex

en: Vertex Shader
ms_MY: Pelorek Vertex

en: Vertex Shader Constants
ms_MY: Pemalar Pelorek Vertex

en: View &code
ms_MY: Lihat &kod

en: View &memory
ms_MY: Lihat &ingatan

en: View As:
ms_MY: Lihat Sebagai:

en: View as double
ms_MY: Lihat sebagai dubel

en: View as float
ms_MY: Lihat sebagai apung

en: View as hexadecimal
ms_MY: Lihat sebagai heksadesimal

en: View as signed integer
ms_MY: Lihat sebagai integer bertanda

en: View as unsigned integer
ms_MY: Lihat sebagai integer tidak bertanda

en: Virtual
ms_MY: Maya

en: Volume
ms_MY: Volum

en: Volume Down
ms_MY: Volum Turun

en: Volume Toggle Mute
ms_MY: Volum Togol Senyap

en: Volume Up
ms_MY: Volum Naik

en: WAD installation failed: error creating %s
ms_MY: Pemasangan WAD gagal: ralat mencipta %s

en: WAD installation failed: error creating ticket
ms_MY: Pemasangan WAD gagal: ralat mencipta tiket

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Tunggu kosong menegak untuk kurangkan pengoyakan.
    Kurangkan prestasi jika kelajuan emulasi dibawah 100%.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Warning
ms_MY: Amaran

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
ms_MY: Amaran - memulakan DOL dalam mod konsol yang salah!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
ms_MY: Amaran - memulakan ISO dalam mod konsol yang salah!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
ms_MY: Amaran! disarankan menyandar semua fail dalam folder:
    %s
    Anda ingin teruskan?

en: Warning: Number of blocks indicated by the BAT (%u) does not match that of the loaded file header (%u)
ms_MY: Amaran: Nombor blok ditunjukkan oleh BAT (%u) tidak sepadan dengan pengepala fail termuat (%u)

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
ms_MY: Amaran: Ia akan tulis-ganti mana-mana simpan sedia ada di dalam folder:
    %s
    dan yang mempunyai nama yang serupa sebagai fail dalam kad ingatan anda
    Teruskan?

en: Warning: You loaded a save that's after the end of the current movie. (byte %u > %u) (input %u > %u). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off.
ms_MY: Amaran: Anda memuatkan simpan yang mana selepas berakhirnya cereka semasa. (bait %u > %u) (input %u > %u). Anda seharusnya memuatkan simpan lain sebelum diteruskan, atau muat keadaan ini dengan mod baca-sahaja dimatikan.

en: Warning: You loaded a save whose movie ends before the current frame in the save (byte %u < %u) (frame %u < %u). You should load another save before continuing.
ms_MY: Amaran: Anda memuatkan simpan yang mana cereka tamat sebelum bingkai semasa di dalam simpan. (bait %u < %u) (bingkai %u < %u). Anda seharusnya memuatkan simpan lain sebelum diteruskan.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on byte %zu (0x%zX). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
ms_MY: Amaran: Anda memuatkan simpan yang mana cereka tidak sepadan pada bait %zu (0x%zX). Anda seharusnya memuatkan simpan lain sebelum diteruskan, atau muatkan keadaan ini dengan mod baca-sahaja dimatikan. Jika tidak anda berkemungkinan akan mendapat nyah-segerak.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on frame %td. You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
    
    More information: The current movie is %d frames long and the savestate's movie is %d frames long.
    
    On frame %td, the current movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    On frame %td, the savestate's movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
ms_MY: Amaran: Anda memuatkan simpan yang mana cereka tidak sepadan pada bingkai %td. Anda seharusnya memuatkan simpan lain sebelum diteruskan, atau muatkan keadaan ini dengan mod baca-sahaja dimatikan. Jika tidak anda berkemungkinan akan mendapat nyah-segerak.
    
    Maklumat lanjut: Cereka semasa panjangnya %d bingkai dan keadaan simpan cereka panjangnya %d bingkai.
    
    Pada bingkai %td, cereka semasa menekan:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    Pada bingkai %td, cereka keadaan simpan menekan:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d

en: Watch
ms_MY: Pantau

en: WaveFileWriter - file not open.
ms_MY: WaveFileWriter - fail tidak dibuka.

en: When playing on NetPlay, show chat messages, buffer changes and desync alerts.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ms_MY: Bila bermain di dalam NetPlay, tunjukkan mesej sembang, perubahan penimbal dan amaran nyahsegerak.
    
    Jika tidak pasti, biarkan ia tidak bertanda.

en: Widescreen Hack
ms_MY: Skrin Lebar Godam

en: Width
ms_MY: Lebar

en: Wii Console
ms_MY: Konsol Wii

en: Wii NAND Root:
ms_MY: Root NAND Wii:

en: Wii Remote Connected
ms_MY: Wii Remote Bersambung

en: Wii Remote Motor
ms_MY: Motor Wii Remote

en: Wii Remote Settings
ms_MY: Tetapan Kawalan Jauh Wii

en: Wii WAD files (*.wad)
ms_MY: Fail WAD Wii (*.wad)

en: Wii save files (*.bin)
ms_MY: Fail simpan Wii (*.bin)

en: WiiWAD: Could not read from file
ms_MY: WiiWAD: Tidak dapat baca dari fail

en: Windows Left
ms_MY: Tetingkap Kiri

en: Windows Menu
ms_MY: Menu Tetingkap

en: Windows Right
ms_MY: Tetingkap Kanan

en: With an address
ms_MY: Dengan alamat

en: Within a range
ms_MY: Dalam julat

en: Word Wrap
ms_MY: Lilit Kata

en: Working...
ms_MY: Berfungsi...

en: World
ms_MY: Dunia

en: Write
ms_MY: Tulis

en: Write to Console
ms_MY: Tulis ke Konsol

en: Write to File
ms_MY: Tulis ke Fail

en: Write to Window
ms_MY: Tulis ke Tetingkap

en: Write to memcards/SD
ms_MY: Tulis ke kad ingatan/SD

en: XF register
ms_MY: Daftar XF

en: XFB Cmd
ms_MY: Cmd XFB

en: Yellow
ms_MY: Kuning

en: You can't close panes that have pages in them.
ms_MY: Anda tidak boleh tutup anak tetingkap yang mempunyai halaman di dalamnya.

en: You must choose a game!
ms_MY: Anda mesti pilih satu permainan!

en: You must enter a name.
ms_MY: Anda mesti masukkan satu nama.

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
ms_MY: Anda mesti masukkan nilai desimal, heksadesimal atau oktal yang sah.

en: You must enter a valid profile name.
ms_MY: Anda mesti masukkan nama profil yang sah.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
ms_MY: Anda mesti mulakan semula Dolphin supaya perubahan berkesan.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
ms_MY: ROM DSP anda mempunyai cincangan yang salah.
    Anda hendak hentikan sekarang untuk membaiki masalah?
    Jika anda pilih "Tidak", audio akan tidak berbutir.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
ms_MY: Fail GCM/ISO anda kelihatan tidak sah (negara tidak sah).
    Teruskan dengan wilayah PAL?

en: Zero 3 code not supported
ms_MY: Kod Zero 3 tidak disokong

en: Zero code unknown to Dolphin: %08x
ms_MY: Kod Zero tidak diketahui pada Dolphin: %08x

en: [ waiting ]
ms_MY: [ menunggu ]

en: apploader (.img)
ms_MY: pemuatapl (.img)

en: fake-completion
ms_MY: pelengkapan-palsu

en: none
ms_MY: tiada

en: off
ms_MY: mati

en: on
ms_MY: hidup

en: wxExecute returned -1 on application run!
ms_MY: wxExecute kemnalikan -1 pada aplikasi yang berjalan!

en: x86 Size
ms_MY: Saiz x86
