Dolphin Emulator - en to nb translation catalogue (1119 entries)

en: 
    Dolphin is a free and open-source GameCube and Wii emulator.
    
    This software should not be used to play games you do not legally own.
nb: 
    Dolphin er en fri og gratis GameCube og Wii-emulator.
    
    Denne programvaren bør ikke nyttes til å kjøre spill du ikke eier.

en:  (internal IP)
nb:  (intern-IP)

en:  (too many to display)
nb: (for mange til å vises)

en:  Game :
nb: Spill :

en: ! NOT
nb: ! IKKE

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
nb: "%s" finnes ikke.
    Opprett et nytt 16MB-minnekort?

en: "%s" failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
nb: Mislyktes i å skrubbe "%s". Sannsynligvis er avbildnings-filen ødelagt.

en: "%s" is already compressed! Cannot compress it further.
nb: "%s" er allerede komprimert! Kan ikke komprimere videre.

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
nb: "%s" er en ugyldig GCM/ISO-fil, eller er ikke en GC/Wii-ISO.

en: %1$sCopy%1$s
nb: %1$sKopier%1$s

en: %i of %i blocks. Compression ratio %i%%
nb: %i av %i blokker. Komprimeringsforhold %i%%

en: %i%% (Normal Speed)
nb: %i%% (Normal hastighet)

en: %s
    was not loaded because it has the same internal filename as previously loaded save
    %s
nb: %s
    Ble ikke lastet fordi den har samme interne filnavn som den tidligere innlastede lagringsfilen
    %s

en: %s
    was not loaded because it is an invalid GCI.
     Number of blocks claimed to be %u
nb: %s
    ble ikke innlastet fordi det er en ugyldig GCI.
    Antallet blokker hevdes å være %u

en: %s
    was not loaded because there are not enough free blocks on the virtual memory card
nb: %s
    ble ikke innlastet fordi det ikke er nok frie blokker på det virtuelle minnekortet

en: %s
    was not loaded because there is less than 10%% free blocks available on the memory card
    Total Blocks: %d; Free Blocks: %d
nb: %s
    ble ikke innlastet fordi det er mindre enn 10%% frie blokker tilgjengelig på minnekortet
    Blokker Totalt: %d; Frie Blokker: %d

en: %s (Disc %i)
nb: %s (Disk %i)

en: %s IPL found in %s directory. The disc might not be recognized
nb: %s IPL funnet i mappen %s. Disken kan kanskje ikke gjennkjennes

en: %s already exists, overwrite?
nb: %s finnes allerede, overskriv?

en: %s failed to load as a memory card.
    Card file size is invalid (0x%x bytes)
nb: %s kunne ikke innlastes som et minnekort.
    Kortstørrelsen er ugyldig (0x%x byte)

en: %s failed to load as a memory card.
    Card size is invalid (0x%x bytes)
nb: %s kunne ikke innlastes som et minnekort.
    Kortstørrelsen er ugyldig (0x%x byte)

en: %s failed to load as a memory card.
    File is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
nb: %s kunne ikke innlastes som et minnekort.
    Filen er ikke stor nok til å være en gyldig minnekortfil (0x%x bytes)

en: %s is not a directory, failed to move to *.original.
     Verify your write permissions or move the file outside of Dolphin
nb: %s er ikke en mappe, kunne ikke flytte til *.original.
    Se over dine skriverettigheter, eller flytt filen ut fra Dolphins mapper

en: %s was not a directory, moved to *.original
nb: %s er ikke en mappe, flyttet til *.original

en: %sDelete%s
nb: %sSlett%s

en: %sExport GCI%s
nb: %sEksporter GCI%s

en: %sImport GCI%s
nb: %sImporter GCI%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
nb: %u ledige blokker; %u ledige dir-oppføringer

en: %u frames
nb: %u bilder

en: %u objects
nb: %u objekter

en: %zu FIFO bytes
nb: %zu FIFO-byte

en: %zu memory bytes
nb: %zu minnebyte

en: && AND
nb: && OG

en: &Audio Settings
nb: &Lyd-innstillinger

en: &Breakpoints
nb: &Brytepunkter

en: &Cheat Manager
nb: &Juksekode-behandler

en: &Controller Settings
nb: &Kontroller-innstillinger

en: &Delete File...
nb: &Slett fil…

en: &Delete selected ISOs...
nb: &Slett merkede ISO-filer…

en: &Emulation
nb: &Emulering

en: &File
nb: &Fil

en: &Frame Advance
nb: &Bilde for bilde

en: &Fullscreen
nb: &Fullskjerm

en: &GitHub Repository
nb: &GitHub-pakkebrønn

en: &Graphics Settings
nb: &Grafikkinstllinger

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Hotkey Settings
nb: Innstillinger for &hurtigtaster

en: &Load State
nb: Åpne hurtiglagring

en: &Memcard Manager (GC)
nb: &Minnekort-behandler (GC)

en: &Memory
nb: &Minne

en: &Movie
nb: &Film

en: &Open...
nb: &Åpne…

en: &Options
nb: &Innstillinger

en: &Play
nb: &Spill

en: &Properties
nb: &Egenskaper

en: &Read-Only Mode
nb: &Skrivebeskyttet modus

en: &Refresh List
nb: &Oppdater liste

en: &Registers
nb: &Register

en: &Reset
nb: &Tilbakestill

en: &Sound
nb: &Lyd

en: &Stop
nb: S&topp

en: &Tools
nb: &Verktøy

en: &View
nb: Vi&s

en: &Watch
nb: &Se

en: &Website
nb: &Nettside

en: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" and "Wii" are trademarks of Nintendo. Dolphin is not affiliated with Nintendo in any way.
nb: (c) 2003-2015 Dolphin-teamet. "GameCube" og "Wii" er varemerker av Nintendo. Dolphin er på ingen måte affiliert med Nintendo.

en: (off)
nb: (av)

en: + ADD
nb: + LEGG TIL

en: 1.5x Native (960x792)
nb: 1.5x Opprinnelig størrelse (960x792)

en: 2.5x Native (1600x1320)
nb: 2.5x Opprinnelig størrelse (1600x1320)

en: 2x Native (1280x1056) for 720p
nb: 2x opprinnelig størrelse (1280x1056) for 720p

en: 3x Native (1920x1584) for 1080p
nb: 3x opprinnelig størrelse (1920x1584) for 1080p

en: 4x Native (2560x2112) for 1440p
nb: 4x opprinnelig størrelse (2560x2112) for 1440p

en: 5x Native (3200x2640)
nb: 5x opprinnelig størrelse (3200x2640)

en: 6x Native (3840x3168) for 4K
nb: 6x opprinnelig størrelse (3840x3168) for 4K

en: 7x Native (4480x3696)
nb: 7x opprinnelig størrelse (4480x3696)

en: 8x Native (5120x4224) for 5K
nb: 8x opprinnelig størrelse (5120x4224) for 5K

en: <Insert name here>
nb: <Sett inn navn her>

en: <No resolutions found>
nb: <Ingen oppløsning funnet>

en: <Nothing>
nb: <Ingenting>

en: <System Language>
nb: <Systemspråk>

en: A NetPlay window is already open!
nb: Et NetPlay-vindu er allerede åpent!

en: A game is not currently running.
nb: Det kjøres ingen spill nå.

en: AR Codes
nb: <AR-koder>

en: About Dolphin
nb: Om Dolphin

en: Accuracy:
nb: Nøyaktighet:

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
nb: Dekrypteringsfeil for Action Replay kode:
    Paritets-sjekk feilet
    
    Opphavs-kode:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
nb: Action Replay-feil: Ugyldig størrelse (%08x : addresse = %08x) i legg til kode (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
nb: Action Replay-feil: Ugyldig størrelse (%08x : addresse = %08x) in fyll og skli (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
nb: Action Replay-feil: Ugyldig størrelse (%08x : addresse = %08x) i ram-skriv og fyll (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
nb: Action Replay-feil: Ugyldig størrelse (%08x : addresse = %08x) i skriv til peker (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
nb: Action Replay-feil: Ugyldig verdi (%08x) i minnekopi (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
nb: Action Replay-feil: Master koder og skriving til CCXXXXXX er ikke implementert (%s)
     Master koder behøves ikke. Ikke bruk master koder.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
nb: Action Replay-feil: Ugyldig AR-kode linje: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
nb: Action Replay: Kondisjonsbasert kode: Ugyldig størrelse %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
nb: Action Replay: Ugyldig normal kodetype %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
nb: Action Replay: Normal kode %i: ugyldig sub-type %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
nb: Action Replay: Normal kode 0: Ugyldig sub-type %08x (%s)

en: Adapter Detected
nb: Adapter oppdaget

en: Adapter Not Detected
nb: Ingen adapter oppdaget

en: Add
nb: Legg til

en: Add ActionReplay Code
nb: Legg til Action Replay-kode

en: Add Patch
nb: Legg til patch

en: Add...
nb: Legg til…

en: Address
nb: Addresse

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
nb: Juster analogkontrolltrykket som kreves for å aktivere knapper.

en: Advance Game Port
nb: Advance-spillport

en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced Settings
nb: Avanserte innstillinger

en: All GameCube GCM files (gcm)
nb: Alle GameCube GCM-filer (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
nb: Alle hurtiglagringene (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
nb: Alle Wii ISO-filer (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
nb: Alle komprimerte GC/Wii-filer (gcz)

en: An error occurred.
    
      Line: %d
      File: %s
    
    Ignore and continue?
nb: En feil har skjedd.
    
    Linje: %d
    Fil: %s
    
    Ignorer og fortsett?

en: Analyze
nb: Analyser

en: Angle
nb: Vinkel

en: Anisotropic Filtering:
nb: Anisotropisk filtrering:

en: Anti-Aliasing:
nb: Kantutjevning:

en: Apploader Date:
nb: Programinnlaster-dato:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
nb: Applikasjonslasteren er i feil størrelse… er dette virkelig en programinnlaster?

en: Apploader unable to load from file
nb: Programinnlasteren klarte ikke å laste fra fil

en: Apploader:
nb: Programinnlaster:

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
nb: Benytter en postprosesseringseffekt etter hver bildeopptegning
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil slette "%s"?

en: Are you sure you want to delete these files? They will be gone forever!
nb: Er du sikker på at du vil slette disse filene? De vil bli borte for alltid!

en: Are you sure you want to delete this file? It will be gone forever!
nb: Er du sikker på at du vil slette denne filen? Den vil bli borte for alltid!

en: Are you trying to use the same file in both slots?
nb: Prøver du å bruke samme fil i begge kortplasser?

en: Aspect Ratio:
nb: Billedforhold:

en: Assign Controller Ports
nb: Velg kontrollerporter

en: At least one pane must remain open.
nb: Minst en rute må stå åpen.

en: Audio Backend:
nb: Lyd-bakende:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
nb: AudioCommon: Feil ved åpning av AO-enhet.

en: Authors
nb: Utviklere

en: Auto
nb: Automatisk

en: Auto (Multiple of 640x528)
nb: Auto (Multiplum av 640x528)

en: Auto (Window Size)
nb: Automatisk (Vindusstørrelse):

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Justerer automatisk vindusstørrelsen til din interne oppløsning.
    
    Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: BAT incorrect. Dolphin will now exit
nb: BAT ugyldig. Dolphin vil nå avslutte.

en: BP register
nb: BP-register

en: Back
nb: Tilbake

en: Backend Settings
nb: Bakende-innstillinger

en: Backend:
nb: Bakende:

en: Background Input
nb: Bakgrunnsinndata

en: Backward
nb: Bakover

en: Banner Details
nb: Bannerdetaljer

en: Bar
nb: Bjelke

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Basic Settings
nb: Grunnleggende Innstillinger

en: Battery
nb: Batteri

en: Block Allocation Table checksum failed
nb: Blokkallokasjontabellsjekksum feilet

en: Blocks
nb: Blokker

en: Blue
nb: Blå

en: Blue Left
nb: Blå venstre

en: Blue Right
nb: Blå høyre

en: Borderless Fullscreen
nb: Rammefri fullskjermsvisning

en: Bottom
nb: Bunn

en: Bound Controls: %lu
nb: Bundne kontroller: %lu

en: Branch: %s
nb: Avgrening: %s

en: Broadband Adapter
nb: Bredbåndsadapter

en: Broken
nb: Ødelagt

en: Browse for a directory to add
nb: Se etter en mappe å legge til

en: Browse for output directory
nb: Se etter lagringssted

en: Buffer:
nb: Mellomlager:

en: Buttons
nb: Knapper

en: Bypass XFB
nb: Bypasser XFB

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
nb: Overstyr tømmingen av datahurtiglageret av DCBZ-instruksjonen. Vanligvis bør denne innstillingen være avskrudd.

en: C Stick
nb: C-joystick

en: CP register
nb: CP-register

en: CPU Emulator Engine
nb: CPU-emuleringsmotor

en: CPU Options
nb: CPU-alternativer

en: Cache custom textures to system RAM on startup.
    This can require exponentially more RAM but fixes possible stuttering.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Hurtiglagre egendefinerte teksturer til system-RAM under oppstart.
    Dette kan kreve eksponentielt mer RAM, men fikser potensiell hakking.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Cached Interpreter (slower)
nb: Hurtiglagret fortolker (tregere)

en: Calculates lighting of 3D objects per-pixel rather than per-vertex, smoothing out the appearance of lit polygons and making individual triangles less noticeable.
    Rarely causes slowdowns or graphical issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Kalkuler lys på 3D-grafikk per-piksel istedenfor per punkt, som gjevner ut polygoner slik at triangler blir mindre synlige.
    Forårsaker sjelden ytelsesproblemer eller grafiske feil.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid GameCube memory card file
nb: Kan ikke bruke den filen som et minnekort.
    %s
    er ikke en gyldig GameCube-minnekortfil

en: Center
nb: Senter

en: Change &Disc
nb: Endre &disk

en: Change &Disc...
nb: Endre &disk…

en: Change Disc
nb: Endre disk

en: Change the disc to %s
nb: Endre disk til %s

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
nb: Endre språk for brukerinnstillinger.
    Krever omstart.

en: Changing this will have no effect while the emulator is running.
nb: Å endre dette vil ikke tre i effekt mens emulatoren kjører

en: Chat
nb: Sludringsutløp

en: Cheat Code
nb: Juksekode

en: Cheat Manager
nb: &Juksekode-behandler

en: Cheat Search
nb: Juksekodesøk

en: Check Partition Integrity
nb: Sjekk partisjonsintegritet

en: Check for updates:
nb: Se etter oppdateringer:

en: Checking integrity...
nb: Sjekker gyldighet…

en: Choose a DVD root directory:
nb: Velg en DVD-rotmappe

en: Choose a NAND root directory:
nb: Velg en NAND-rotmappe

en: Choose a default ISO:
nb: Velg en forvalgt ISO-fil:

en: Choose a directory to add
nb: Velg en mappe å legge til

en: Choose a file to open
nb: Velg en fil å åpne

en: Choose a memory card:
nb: Velg et minnekort:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
nb: Velg fil til å bruke som programinnlaster: (gjelder kun for disker laget fra mapper)

en: Choose the folder to extract to
nb: Velg mappen å pakke ut til

en: Circle Stick
nb: Sirkel-joystick

en: Classic
nb: Klassisk

en: Clear
nb: Tøm

en: Close
nb: Lukk

en: Co&nfigure...
nb: &Sett opp…

en: Code Info
nb: Kodeinfo

en: Code:
nb: Kode:

en: Code:
nb: Kode:

en: Command
nb: Kommando

en: Comment
nb: Kommentar

en: Compress ISO...
nb: Komprimer ISO…

en: Compress selected ISOs...
nb: Komprimer valgte ISO-er…

en: Compressing ISO
nb: Komprimerer ISO

en: Compressing a Wii disc image will irreversibly change the compressed copy by removing padding data. Your disc image will still work. Continue?
nb: Å komprimere en Wii disk-avbildning vil irreversibelt endre den komprimerte kopien ved å endre padding-data. Din disk-avbildning vil fortsatt fungere. Fortsette?

en: Compute
nb: Beregn

en: Computing MD5 checksum
nb: Beregner MD5-sjekksum

en: Config
nb: Oppsett

en: Configure
nb: Sett opp

en: Configure Control
nb: Sett opp kontroller

en: Configure...
nb: Sett opp…

en: Confirm File Overwrite
nb: Bekreft filoverskriving

en: Confirm on Stop
nb: Bekreft ved stans

en: Connect
nb: Koble til

en: Connect Balance Board
nb: Koble til balansebrett

en: Connect USB Keyboard
nb: Koble til USB-tastatur

en: Connecting...
nb: Kobler til…

en: Connection Type:
nb: Tilkoblingstype:

en: Continuous Scanning
nb: Kontinuerlig skanning

en: Control
nb: Kontroll

en: Control Stick
nb: Sirkel-joystick

en: Controller Ports
nb: Kontrollerporter

en: Controller settings
nb: &Kontroller-innstillinger

en: Controllers
nb: Kontrollere

en: Controls the distance of the convergence plane. This is the distance at which virtual objects will appear to be in front of the screen.
    A higher value creates stronger out-of-screen effects while a lower value is more comfortable.
nb: Kontrollerer avstanden til konvergensplanet. Dette er avstanden der virtueller objekter vil fremstå som foran skjermen.
    En høyere verdi lager sterkere ut-av-skjermen effekter, mens en lavere verdi er mer komfortabel.

en: Controls the separation distance between the virtual cameras.
    A higher value creates a stronger feeling of depth while a lower value is more comfortable.
nb: kontrollerer separasjonsavstanden mellom de virtuelle kameraene.
    En høyere verdi lager en sterkere følelse av dybe, mens en lavere verdi er mer komfortabelt.

en: Convergence:
nb: Konvergens:

en: Convergence:
nb: Konvergens:

en: Convert to GCI
nb: Konverter til GCI

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy failed
nb: Kopi feilet

en: Copy to Memcard %c
nb: Kopier til minnekort %c

en: Core
nb: Kjerne

en: Could not recognize ISO file %s
nb: Kunne ikke gjennkjenne ISO-fil %s

en: Could not save %s.
nb: Kunnw ikke lagre %s.

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
nb: Kunne ikke skrive til minnekortfil %s.
    
    
    
    Kjører du Dolphin fra en CD/DVD, eller er lagringsfilen kanskje skrivebeskyttet?
    
    
    
    Får du denne meldingen etter å ha flyttet emulatorens mappe?
    
    I så tilfelle, må du kanskje re-spesifisere minnekortsplasseringen i innstillingene.

en: Couldn't Create Client
nb: Kunne Ikke opprette klient

en: Couldn't create peer.
nb: Kunne ikke lage likemann.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
nb: Kunne ikke finne åpningskommandoen for utvidelsen 'ini'!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
nb: Kunne ikke igangsette kjernen.
    Sjekk oppsettet ditt.

en: Count:
nb: Antall:

en: Count: %lu
nb: Antall: %lu

en: Country:
nb: Land:

en: Create AR Code
nb: Lag AR-kode

en: Create new perspective
nb: Lag nytt perspektiv

en: Creator:
nb: Skaper:

en: Critical
nb: Kritisk

en: Crop
nb: Krum

en: Crop the picture from its native aspect ratio to 4:3 or 16:9.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Kutt bildet fra sitt opprinnelige bildeforhold til 4:3 eller 16:9.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Crossfade
nb: Kryssutfasing

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
nb: Nåværende mappe endret fra %s til %s etter wxFileSelector!

en: Custom
nb: Egendefinert

en: DK Bongos
nb: DK-bongotrommer

en: DSP Emulator Engine
nb: CPU-emuleringsmotor

en: DSP HLE emulation (fast)
nb: DSP HLE-emulering (rask)

en: DSP LLE interpreter (slow)
nb: DSP LLE interpreter (treg)

en: DSP LLE recompiler
nb: DSP LLE re-kompilering

en: DVD Root:
nb: DVD-rot:

en: Dance Mat
nb: Dansematte

en: Data Size
nb: Datastørrelse

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
nb: Datel MaxDrive/Pro-filer(*.sav)

en: Dead Zone
nb: Dødsone

en: Debug
nb: Feilretting

en: Debug Only
nb: Kun feilretting

en: Debugging
nb: Feilretting

en: Decimal
nb: Desimal

en: Decompress ISO...
nb: Dekomprimer ISO…

en: Decompress selected ISOs...
nb: Dekomprimer valgte ISO-filer…

en: Decompressing ISO
nb: Dekomprimerer ISO

en: Decrease Convergence
nb: Reduser konvergens

en: Decrease Depth
nb: Reduser dybde

en: Decrease Emulation Speed
nb: Senk emuleringshastighet

en: Decrease IR
nb: Reduser IR

en: Default
nb: Standard

en: Default ISO:
nb: Forvalgt ISO-fil:

en: Default font
nb: Forvalgt tekstskrift

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Save
nb: Slett lagringsfil

en: Delete the existing file '%s'?
nb: Slett den eksiterende filen '%s'?

en: Depth Percentage:
nb: Dybde-prosent:

en: Depth:
nb: Dybde:

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description:
nb: Beskrivelse

en: Detect
nb: Finn automatisk

en: Deterministic dual core:
nb: Deterministisk dobbelkjerne:

en: Device
nb: Enhet

en: Device Settings
nb: Innstillinger for enhet

en: Device not found
nb: Enhet ikke funnet

en: Dial
nb: Ring

en: Dims the screen after five minutes of inactivity.
nb: Demp skjermbelysning etter fem minutters inaktivitet.

en: Direct Connection
nb: Direkte tilkobling

en: Directory checksum and directory backup checksum failed
nb: Mappesjekksummen og mappe-sikkerhetskopi-sjekksummen mislyktes

en: Disable
nb: Skru av

en: Disable Bounding Box
nb: Skru av bounding-box-kalkulasjoner

en: Disable Emulation Speed Limit
nb: Skru av hastighetsbegrensning av emulering

en: Disable Fog
nb: Skru av tåke

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Skru av all XFB-emulasjon.
    Øker farten på emuleringen mye, men forårsaker feil i mange spill som avhenger av det (spesielt hjembrent-programmer).
    
    Hvis usikker, la stå på.

en: Disable the bounding box emulation.
    This may improve the GPU performance a lot, but some games will break.
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Skru av bounding-box-emulering.
    Dette kan øke GPU-ytelse mye, men noen spill vil slutte å fungere på rett vis.
    
    Hvis usikker, la stå merket.

en: Disc
nb: Disk

en: Disc Read Error
nb: Feil ved lesing av disk

en: Display
nb: Visning

en: Display messages over the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
nb: Vis meldinger på emuleringsområdet av skjermen.
    Disse meldingene inkluderer minnekortskrivninger, Video-bakende- og CPU-informasjon, og JIT-hurtiglagertømninger.

en: Divide
nb: Del

en: Do you want to stop the current emulation?
nb: Vil du stoppe pågående emulering?

en: Dolby Pro Logic II decoder
nb: Dolby Pro Logic II-dekoder

en: Dolphin %s Graphics Configuration
nb: Dolphin %s grafikkoppsett

en: Dolphin Configuration
nb: Konfigurer Dolphin

en: Dolphin Controller Configuration
nb: Dolphin kontroller-oppsett

en: Dolphin Hotkeys
nb: Dolphin-hurtigtaster

en: Dolphin NetPlay Setup
nb: Dolphin NetPlay-oppsett

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
nb: Dolphin TAS-Filmer (*.dtm)

en: Dolphin could not find any GameCube/Wii ISOs or WADs. Double-click here to set a games directory...
nb: Dolphin kunne ikke finne noen GameCube/Wii ISO-er eller WAD-filer.
    Dobbeltklikk her for å velge spillmappe…

en: Dolphin is currently set to hide all games. Double-click here to show all games...
nb: Dolphin er satt til å gjemme alle spill. Dobbeltklikk her for å vise alle spill…

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
nb: Dolphin kunne ikke fullføre den forespurte handligen.

en: Done compressing disc image.
nb: Ferdig med å komprimere disk-avbildningsfil.

en: Down
nb: Ned

en: Download Codes (WiiRD Database)
nb: Last ned juksekoder (WiiRD-database)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
nb: Lastet ned %lu koder. (la til %lu)

en: Drawn Object Range
nb: Opptegnet objektradius

en: Driver Not Detected
nb: Ingen driver funnet

en: Drums
nb: Trommer

en: Dummy
nb: Juksedukke

en: Dump Audio
nb: Dump lyd

en: Dump EFB Target
nb: Dump EFB-mål

en: Dump Frames
nb: Dumping av bilder

en: Dump Objects
nb: Dump objekter

en: Dump TEV Stages
nb: Dump TEV-stadier

en: Dump Texture Fetches
nb: Dump tekstur-innhentinger

en: Dump Textures
nb: Dump teksturer

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Dump dekodede spillteksturer til User/Dump/Textures/<game_id>/.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Dump alt innholdet i EFB-kopier til mappen User/Dump/Textures/.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Dutch
nb: Nederlansk

en: E&xit
nb: &Avslutt

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
nb: FEIL: Denne versjonen av Dolphin krever en TAP-Win32-driver av versjon minst %d. %d -- Hvis du nylig har oppdatert din Dolphin-distribusjon, kreves sannsynligvis en omstart for at Windows skal detektere den nye driveren.

en: Early Memory Updates
nb: Tidlige minneoppdateringer

en: Edit ActionReplay Code
nb: Endre ActionReplay-kode

en: Edit Config
nb: Endre oppsett

en: Edit Patch
nb: Endre patch

en: Edit...
nb: Endre…

en: Effect
nb: Effekt

en: Embedded Frame Buffer (EFB)
nb: Eksternt bildemellomlager (EFB)

en: Empty
nb: Tom

en: Emu Thread already running
nb: Emulator-CPU-tråden kjører allerede

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
nb: Emuler XFB nøyaktig.
    Senker ytelsen kraftig og hindrer høytoppløselig opptegning, men er nødvendig for å emulere en rekke spill skikkelig.
    
    Hvis usikker, benytt virtuell XFB isteden.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Emuler XFB ved å bruke GPU-teksturobjekter.
    Fikser mange spill som ikke fungerer uten XFB-emulering, uten å yte like dårlig som ekte XFB-emulering. Derimot kan den fortsatt ikke fungere for mange andre spill. (Spesielt hjembrent-programmer).
    
    Hvis usikker, la stå på.

en: Emulation State:
nb: Emuleringsstatus:

en: Enable AR Logging
nb: Aktiver AR-logging

en: Enable CPU Clock Override
nb: Aktiver CPU-klokkeoverskrivning

en: Enable Cheats
nb: Aktiver juksekoder

en: Enable Dual Core
nb: Aktiver bruk av dobbelkjerne

en: Enable Dual Core (speedup)
nb: Aktiver bruk av dobbelkjerne (for bedre ytelse)

en: Enable FPRF
nb: Aktiver FPRF

en: Enable MMU
nb: Aktiver MMU

en: Enable Progressive Scan
nb: Aktiver progressiv skanning

en: Enable Screen Saver
nb: Aktiver skjermbeskytter

en: Enable Speaker Data
nb: Tillat høytaler data

en: Enable Usage Statistics Reporting
nb: Skru på bruks- og statistikk-rapportering

en: Enable WideScreen
nb: Aktiver vidskjermsvisning

en: Enable Wireframe
nb: Aktiver wireframe

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
nb: Tillater anisotropisk filtrering.
    Øker bildekvaliteten for teksturer med skjeve visningsvinkler.
    
    Hvis usikker, velg 1x.

en: Enable fast disc access. This can cause crashes and other problems in some games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
nb: Aktiver rask disktilgang. Dette kan forårsake krasj og andre problemer i et fåtall spill. (PÅ = Raskt, AV = Kompatibelt)

en: Enable pages
nb: Aktiver sider

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Velg dette hvis du ønsker at hele skjermen skal benyttes for opptegning.
    Hvis denne står avslått, vil et opptegningsvindu bli laget i steden for.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Aktiver dette hvis du ønsker å bruke Dolphins hovedvindu til å tegne, i steden for et eget opptegningsvindu.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Enables Floating Point Result Flag calculation, needed for a few games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nb: Aktiverer flyttallskalkulering av punkt for resulterende flagg, som trengs for noen få spill. (PÅ = Kompatibelt, AV = Raskt)

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Benytter progressiv skanning hvis det tillates av den emulerte programvaren.
    De fleste spill bryr seg ikke om dette.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nb: Tillater Memory Management Unit (MMU), som trengs for noen spill. (PÅ = Kompatibelt, AV = Raskt)

en: Enables the collection and sharing of usage statistics data with the Dolphin development team. This data is used to improve the emulator and help us understand how our users interact with the system. No private data is ever collected.
nb: Muliggjør innhenting og deling av bruksstatistikkdata med utviklingslaget til Doplphin. Denne dataen brukes til å forbedre emulatoren, og hjelper oss å forstå hvordan våre brukere nyttegjør seg systemet. Ingen privat data blir noensinne innsamlet.

en: Enables the use of Action Replay and Gecko cheats.
nb: Tillater bruk av Action-Replay og Gecko-koder.

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Enkode spillopptak ved å bruke FFV1-kodeksen.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: End
nb: Slutt

en: Enet Didn't Initialize
nb: Enhet ble ikke igangsatt

en: English
nb: Engelsk

en: Enhancements
nb: Forbedringer

en: Enter a name for the new perspective:
nb: Skriv inn et navn for det nye perspektivet:

en: Equal
nb: Lik

en: Error
nb: Feil

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
nb: Feil ved lasting av valgt språk. Faller tilbake til systemstandarden.

en: Error saving file.
nb: Feil ved lagring av fil.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
nb: Feil: Etter "%s", ble %d (0x%X) funnet isteden for lagringsmarkøren %d (0x%X). Avbryter innlasting av lagringsstadie…

en: Euphoria
nb: Euforia

en: Europe
nb: Europa

en: Execute
nb: Kjør

en: Exit
nb: Avslutt

en: Export All Wii Saves
nb: Eksporter alle Wii-lagringsfiler

en: Export Recording
nb: Eksporter opptak

en: Export Recording...
nb: Eksporter opptak…

en: Export Save
nb: Eksporter lagringsfil

en: Export Wii save (Experimental)
nb: Eksporter Wii-lagringsfil (Eksperimentiell)

en: Export all saves
nb: Eksporter alle lagringsfiler

en: Export failed
nb: Eksportering mislyktes

en: Export save as...
nb: Eksporter lagringsfil som…

en: Extension
nb: Utvidelse

en: External Frame Buffer (XFB)
nb: Eksternt bildebuffer (EFB)

en: Extract All Files...
nb: Pakk ut alle filer…

en: Extract Apploader...
nb: Pakk ut programinnlaster…

en: Extract DOL...
nb: Ekstraher DOL…

en: Extract Directory...
nb: Pakk ut mappe…

en: Extract File...
nb: Pakk ut fil…

en: Extract Partition...
nb: Pakk ut fil…

en: Extracting %s
nb: Pakker ut %s

en: Extracting All Files
nb: Pakk ut alle filer…

en: Extracting Directory
nb: Pakk ut mappe…

en: Extracting...
nb: Pakker ut…

en: FIFO Player
nb: FIFO-spiller

en: FST Size:
nb: FST-størrelse:

en: Failed To Connect!
nb: Tilkobling mislyktes!

en: Failed to Connect!
nb: Tilkobling mislyktes!

en: Failed to download codes.
nb: Nedlasting av koder mislyktes.

en: Failed to extract to %s!
nb: Ekstrahering til %s mislyktes!

en: Failed to find new filename.
    %s
     will be overwritten
nb: Kunne ikke laste nytt filnavn.
    %s
    vil bli overskrevet

en: Failed to listen. Is another instance of the NetPlay server running?
nb: Kune ikke lytte. Kjører en annen instans av NetPlay-tjeneren?

en: Failed to open the input file "%s".
nb: Kunne ikke åpne inndata-filen "%s".

en: Failed to open the output file "%s".
    Check that you have permissions to write the target folder and that the media can be written.
nb: Kunne ikke åpne utdata-filen "%s".
    Sjekk at du har skrivetillatelse til målmappen og at mediet kan skrives til.

en: Failed to read %s
nb: Mislyktes i å lese %s

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
nb: Kunne ikke lese blokkallokasjonstabell-sikkerhetskopien på rett vis
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
nb: Kunne ikke lese blokkallokasjonstabell-sikkerhetskopien på rett vis
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from GCI file %s
nb: Kunne ikke lese data fra GCI-fil %s

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
nb: Kunne ikke lese mappesti-sikkerhetskopien på rett vis
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
nb: Kunne ikke lese mappestien på rett vis
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
nb: Kunne ikke lese headeren korrekt
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
nb: Kunne ikke lese unik ID fra disk-avbildningen

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
nb: Kunne ikke skrive BT.DINF til SYSCONF

en: Failed to write the output file "%s".
    Check that you have enough space available on the target drive.
nb: Kunne ikke skrive til utdata-filen "%s".
    Sjekk at du har nok plass på målharddisken.

en: Fast
nb: Rask

en: Fast Depth Calculation
nb: Rask dybdekalkulering

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
nb: Fatal desynkronisering. Avbryter avspilling. (Feil i PlayWiimote: %u != %u, byte %u)%s

en: File
nb: Fil

en: File Info
nb: Fil-informasjon

en: File Name
nb: Filnavn

en: File Size
nb: Filstørrelse

en: File contained no codes.
nb: Filen inneholdt ingen koder.

en: File converted to .gci
nb: Fil konvertert til .gci

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
nb: Filen kunne ikke åpnes
    eller har ingen gyldig filendelse

en: File has the extension "%s".
    Valid extensions are (.raw/.gcp)
nb: Filen har filendelsen "%s"
    Gyldige filendelser er (.raw/.gcp)

en: File is not recognized as a memcard
nb: Filen gjenkjennes ikke som minnekort

en: File not compressed
nb: Filen ikke komprimert

en: File write failed
nb: Skriving av fil mislyktes

en: Files opened, ready to compress.
nb: Fil åpnet, klar for komprimering.

en: Filesystem
nb: Filsystem

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
nb: Filtypen 'ini' er ukjent! kan ikke åpnes!

en: Filter all textures, including any that the game explicitly set as unfiltered.
    May improve quality of certain textures in some games, but will cause issues in others.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Filtrer alle teksturer, inkludert de som spillet eksplisitt har satt til ufiltrert.
    Kan øke kvaliteten på visse teksturer i noen spill, men vil skape problemer i andre.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: First Block
nb: Første blokk

en: Fix Checksums
nb: Fiks sjekksummer

en: Force 16:9
nb: Tving 16:9

en: Force 4:3
nb: Tving 4:3

en: Force Console as NTSC-J
nb: Tving konsoll til NTSC-J

en: Force Listen Port:
nb: Tving port for avlytting:

en: Force Texture Filtering
nb: Tving teksturfiltrering

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    If left unchecked, Dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
nb: Tving NTSC-J-modus for å bruke den japanske ROM-skriften
    Er dette avslått, benytter Dolphin NTSC-U som forvalg og går automatisk over til denne innstillingen når japanske spill startes.

en: Forces the game to output graphics for any aspect ratio.
    Use with "Aspect Ratio" set to "Force 16:9" to force 4:3-only games to run at 16:9.
    Rarely produces good results and often partially breaks graphics and game UIs.
    Unnecessary (and detrimental) if using any AR/Gecko-code widescreen patches.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Tvinger spillet til å vise grafikk for hvilket som helst bildeforhold.
    Bruk med "bildeforhold" satt til "Tving 16:9" for å tvinge spill med kun 4:3 til å kjøre i 16:9
    Det er sjeldent dette gir gode resultater, da grafikk og spillgrensesnitt ofte fremstår ødelagte.
    Unødvendig (og ødeleggende) hvis du bruker noen AR/Gecko-patchkoder for vidskjermsvisning.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Forward
nb: Send frem

en: Forward port (UPnP)
nb: Åpne port (UPnP)

en: Found %u results for '
nb: Fant %u resultater for '

en: Found %zu save files
nb: Fant %zu lagringsfiler

en: Frame %u
nb: Bildenummer %u

en: Frame %zu
nb: Bildenummer %zu

en: Frame Advance
nb: Bilde-for-bilde modus

en: Frame Advance Decrease Speed
nb: Senk hastighet for bildeforskuddsvisning

en: Frame Advance Increase Speed
nb: Øk hastighet for bildeforskuddsvisning

en: Frame Advance Reset Speed
nb: Bilde-for-bilde tilbakestill hastighet

en: Frame Info
nb: Bildeinfo

en: Frame Range
nb: Bildespennvidde

en: France
nb: Frankrike

en: Free Look
nb: Fri-sikt

en: Freelook Decrease Speed
nb: Reduser hastighet for fri-sikt

en: Freelook Increase Speed
nb: Øk hastighet for fri-sikt

en: Freelook Move Down
nb: Fri-sikt flytt nedover

en: Freelook Move Left
nb: Fri-sikt flytt til venstre

en: Freelook Move Right
nb: Fri-sikt flytt til høyre

en: Freelook Move Up
nb: Fri-sikt flytt oppover

en: Freelook Reset
nb: Tilbakestill fri-sikt

en: Freelook Reset Speed
nb: Tilbakestill fart for fri-sikt

en: Freelook Zoom In
nb: Fri-siktsforstørrelse

en: Freelook Zoom Out
nb: Fri-siktsforminskelse

en: French
nb: Fransk

en: From
nb: Fra

en: FullScr
nb: Fullskjerm

en: Fullscreen Resolution:
nb: Fullskjermsoppløsning:

en: GCI File(*.gci)
nb: GCI-fil(*.gci)

en: GCI Folder
nb: GCI-mappe

en: GCI save file was not loaded because it is the wrong region for this memory card:
    %s
nb: GCI-lagringsfilen ble ikke lastet fordi den har feil region for dette minnekortet:
    %s

en: GCMemcardDirectory: ClearBlock called with invalid block address
nb: GCMinnekortMappe: ClearBlock ble kalt med ugyldig blokkaddresse

en: GFX FIFO: Unknown Opcode (0x%02x @ %p, %s).
    This means one of the following:
    * The emulated GPU got desynced, disabling dual core can help
    * Command stream corrupted by some spurious memory bug
    * This really is an unknown opcode (unlikely)
    * Some other sort of bug
    
    Further errors will be sent to the Video Backend log and
    Dolphin will now likely crash or hang. Enjoy.
nb: GFX FIFO: Ukjent op-kode (0x%02x @ %p, %s).
    Dette betyr en av følgende:
    * Den emulerte GPU-en ble desynkronisert, å deaktivere dobbelkjerne kan hjelpe
    *  Kommandostrømmen ble korrumpert av en ukjent minne-feil
    * Det er virkelig en ukjent op-kode (usannsynlig)
    * En annen type feil
    
    Videre feil vil bli sent til Video-bakende-loggen og 
    Dolphin vil nå sannsynligvis krasje eller fryse. Nyt.

en: Game Boy Advance Carts (*.gba)
nb: Game Boy Advance-disker (*.gba)

en: Game ID
nb: Spill-ID

en: Game ID:
nb: Spill-ID:

en: Game is already running!
nb: Spillet kjører allerede!

en: Game overwrote with another games save. Data corruption ahead 0x%x, 0x%x
nb: Spill overskrev en annet spills lagringsfil. Datakorrumpering framover 0x%x, 0x%x

en: Game-Specific Settings
nb: Spill-spesifikke Innstillinger

en: GameConfig
nb: Spillkoppsett

en: GameCube Adapter for Wii U
nb: GameCube-adapter for Wii U

en: GameCube Controllers
nb: GameCube-kontrollere

en: GameCube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
nb: GameCube-minnekort (*.raw,*.gcp)

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
nb: GameCube-lagringsfiler(*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gecko Codes
nb: Gecko-juksekoder

en: General
nb: Generelt

en: Generate a New Statistics Identity
nb: Opprett en ny statistikk-identitet

en: German
nb: Tysk

en: Germany
nb: Tyskland

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Graphics settings
nb: Innstillinger for grafikk

en: Greater Than
nb: Større enn

en: Greatly increases quality of textures generated using render-to-texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly increases GPU load and causes relatively few graphical issues.
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Øker kvaliteten drastisk på teksturer generert ved opptegning-til-tekstur -effekter.
    Å øke den interne oppløsningen vil øke effekten av denne innstillingen.
    Øker GPU-last i noen grad og kan muligens forårsake noen få grafiske feil.
    
    Hvis usikker, la stå merket.

en: Green
nb: Grønn

en: Green Left
nb: Grønn venstre

en: Green Right
nb: Grønn høyre

en: Guitar
nb: Gitar

en: Header checksum failed
nb: Hode-sjekksum feilet

en: Height
nb: Høyde

en: Help
nb: Hjelp

en: Hide
nb: Gjem

en: Hide Mouse Cursor
nb: Gjem musepeker

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Gjemmer musepekeren hvis den er over emuleringsvinduet.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Higher values can make variable-framerate games run at a higher framerate, at the expense of CPU. Lower values can make variable-framerate games run at a lower framerate, saving CPU.
    
    WARNING: Changing this from the default (100%) can and will break games and cause glitches. Do so at your own risk. Please do not report bugs that occur with a non-default clock.
nb: Høyere verdier kan gjøre at spill med varierende-bildtakt kjører med høyere bildeflyt, mot økt CPU-bruk. Lavere verdier kan gjøre at spill med varierende-bildetakt kjører med mer hakking, noe som sparer CPU.
    
    ADVARSEL: Å endre denne fra forvalget (100%) kan og vil ødelegge spill og forårsake feil. Gjør så på egen risiko. Vennligst ikke rapporter feil som oppstår når systemklokken er tuklet med.

en: Home
nb: Hjem

en: Host
nb: Vert

en: Host Code :
nb: Verts-kode :

en: Host code size is to large.
    Please recheck that you have the correct code
nb: Verts-koden er for stor.
    Vennligst bekreft at du har korrekt kode

en: Hotkeys
nb: Hurtigtaster

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
nb: IOCTL_ES_GETVIEWS: Forsøkte å få data fra en ukjent billett: %08x/%08x

en: IOCTL_ES_LAUNCH: The DOL file is invalid!
nb: IOCTL_ES_LAUNCH: DOL-filen er ugyldig!

en: IPL Settings
nb: Innstillinger for IPL

en: IPL with unknown hash %x
nb: IPL med unkjent sjekksum %x

en: IR Sensitivity:
nb: IR-sensitivitet:

en: ISO Details
nb: ISO-detaljer

en: ISO Directories
nb: ISO-mapper

en: Icon
nb: Ikon

en: Identity generation
nb: Opprettelse av identitet

en: If authorized, Dolphin can collect data on its performance, feature usage, and configuration, as well as data on your system's hardware and operating system.
    
    No private data is ever collected. This data helps us understand how people and emulated games use Dolphin and prioritize our efforts. It also helps us identify rare configurations that are causing bugs, performance and stability issues.
    This authorization can be revoked at any time through Dolphin's settings.
    
    Do you authorize Dolphin to report this information to Dolphin's developers?
nb: Hvis godkjent, kan Dolphin samle inn data om ytelse, funksjonsbruk, og oppsett, såvell også data om din maskinvare og operativsystem.
    
    Ingen privat data blir noensinne innhentet. Denne informasjonen hjelper oss å forstå hvordan folk og emulerte spill bruker Dolphin og prioritere deretter. Det hjelper oss også med å identifisere sjeldne oppsett som forårsaker feil, ytelsesproblemer og stabilitetssvakheter.
    Denne godkjenningen kan tilbakekalles når som helst fra Dolphins innstillinger.
    
    Ønsker du at Dolphins utviklere skal få tilgang til denne informasjonen?

en: Ignore Format Changes
nb: Ignorer formatendringer

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games.
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Ignorer endringer til EFB-formatet.
    Øker ytelsen i mange spill uten negative effekter
    Forårsaker derimot grafiske defekter i en small mengde andre spill.
    
    Hvis usikker, la stå på.

en: Ignore any requests from the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Ignorer kall fra CPU-en om å lese fra eller skrive til EFB-en.
    Øker ytelsen i noen spill, men kan deaktivere noen gameplay-relaterte funksjoner eller grafiske effekter.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Implement fullscreen mode with a borderless window spanning the whole screen instead of using exclusive mode.
    Allows for faster transitions between fullscreen and windowed mode, but slightly increases input latency, makes movement less smooth and slightly decreases performance.
    Exclusive mode is required for Nvidia 3D Vision to work in the Direct3D backend.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Implementerer fullskjermmodus med et rammefritt vindu som strekker seg over hele skjermen, ulikt eksklusivitetsmodus.
    Tillater raske overganger mellom fullskjerm- og vindus-modus, men gir noe høyere inndataforsinkelse, gjør bevegelse mer hakkete, og senker ytelsen.
    Eksklusivitetsmodus kreves for at Nvidia 3D-Visjon skal fungere i Direct3D-bakenden.
    
    Hvis usikker, la stå umerket

en: Import Save
nb: Importer lagringsfil

en: Import failed
nb: Importering mislyktes

en: Imported file has gsc extension
    but does not have a correct header.
nb: Importert fil har .gsc-utvidelse
    men har ikke korrekt hode.

en: Imported file has invalid length.
nb: Importert fil har ugyldig lengde.

en: Imported file has sav extension
    but does not have a correct header.
nb: Importert fil har .sav-utvidelse
    men har ikke korrekt hode.

en: In Game
nb: I spillet

en: Increase Convergence
nb: Øk konvergens

en: Increase Depth
nb: Øk dybde

en: Increase Emulation Speed
nb: Øk emuleringshastighet

en: Increase IR
nb: Øk IR

en: Information
nb: Informasjon

en: Input
nb: Inndata

en: Insert
nb: Sett inn

en: Insert SD Card
nb: Sett inn SD-kort

en: Install to Wii Menu
nb: Installer til Wii-meny

en: Installing WAD...
nb: Installerer WAD…

en: Integrity Check Error
nb: Feil i gyldighetssjekk

en: Integrity check completed
nb: Gyldighetssjekk fullført

en: Integrity check completed. No errors have been found.
nb: Gyldighetssjekk fullført. Ingen feil ble oppdaget.

en: Integrity check for %s failed. The disc image is most likely corrupted or has been patched incorrectly.
nb: Gyldighetssjekk for %s feilet. Din spillavbildning er mest sannsynlig korrupt, eller har blitt patchet feil.

en: Interface
nb: Kontrollpanel

en: Interface Settings
nb: Innstillinger for kontrollpanel

en: Internal LZO Error - compression failed
nb: Intern LZO-feil - komprimering mislyktes

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
nb: Intern LZO-feil - dekomprimering mislyktes (%d) (%li, %li) 
    Prøv å laste Save State'en igjen

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
nb: Intern LZO-feil - lzo_init() mislyktes

en: Internal Name:
nb: Internt navn:

en: Internal Resolution:
nb: Intern bildeoppløsning:

en: Interpreter (slowest)
nb: Fortolker (tregest)

en: Invalid bat.map or dir entry.
nb: Ugyldig bat.map eller mappesti.

en: Invalid host
nb: Ugyldig vert

en: Invalid index
nb: Ugyldig indeks

en: Invalid recording file
nb: Ugyldig opptaksfil

en: Invalid search parameters (no object selected)
nb: Ugyldige søkeparametre (inget objekt valgt)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
nb: Ugyldig søkestring (kunne ikke konverte til tall)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
nb: Ugyldig søkestreng (bare strenger av partallslengde støttes)

en: Invalid value.
nb: Ugyldig verdi

en: Italian
nb: Italiensk

en: Italy
nb: Italia

en: Iterative Input
nb: Gjentakende inndata

en: JIT Arm64 (experimental)
nb: JIT Arm64 (eksperimentell)

en: JIT Recompiler (recommended)
nb: JIT rekompilator (anbefalt)

en: JITIL Recompiler (slow, experimental)
nb: JITIL rekompilator (treg, eksperimentell)

en: Japanese
nb: Japansk

en: Keep Window on Top
nb: Behold vindu øverst

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Behold spillvinduet på toppen av alle andre vinduer.
     
     Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Keys
nb: Taster

en: Kick Player
nb: Spark spiller

en: Korean
nb: Koreansk

en: L Button
nb: L-knappen

en: L-Analog
nb: Venstre-analog

en: Language:
nb: Språk:

en: Last %i
nb: Siste %i

en: Latency:
nb: Forsinkelse:

en: Left
nb: Venstre

en: Left Stick
nb: Venstre joystick

en: Left stick
nb: Venstre joystick

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
nb: Venstreklikk for å oppdage inndata.
    Midtklikk for å tømme.
    Høyreklikk for flere alternativer.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
nb: Venstre/Høyre-klikk for flere alternativer.
    Midtklikk for å tømme.

en: Less Than
nb: Mindre enn

en: Lets the system language be set to values that games were not designed for. This can allow the use of extra translations for a few games, but can also lead to text display issues.
nb: La systemspråket bli satt til verdier som spillet ikke er designet for. Dette kan tillate bruk av ekstra oversettelser for noen få spill, men kan også lede til tekstvisningsfeil.

en: License
nb: Lisens

en: Limits the emulation speed to the specified percentage.
    Note that raising or lowering the emulation speed will also raise or lower the audio pitch to prevent audio from stuttering.
nb: Begrenser emuleringshastigheten til valgt prosent.
    Merk at å øke eller senke emuleringshastigheten vil også øke eller senke lydfrekvensenstakten for å forhindre at lyden hakker.

en: Load
nb: Last inn

en: Load Custom Textures
nb: Last inn brukerlagde teksturer

en: Load State
nb: Last inn hurtiglagring

en: Load State Last 1
nb: Last inn hurtiglagring siste 1

en: Load State Last 10
nb: Last Inn hurtiglagring siste 10

en: Load State Last 2
nb: Last inn hurtiglagring siste 2

en: Load State Last 3
nb: Last inn hurtiglagring siste 3

en: Load State Last 4
nb: Last inn hurtiglagring siste 4

en: Load State Last 5
nb: Last inn hurtiglagring siste 5

en: Load State Last 6
nb: Last inn hurtiglagring siste 6

en: Load State Last 7
nb: Last inn hurtiglagring siste 7

en: Load State Last 8
nb: Last inn hurtiglagring siste 8

en: Load State Last 9
nb: Last Inn hurtiglagring siste 9

en: Load State Slot 1
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 1

en: Load State Slot 10
nb: Last inn hurtiglagring siste 10

en: Load State Slot 2
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 2

en: Load State Slot 3
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 3

en: Load State Slot 4
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 4

en: Load State Slot 5
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 5

en: Load State Slot 6
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 6

en: Load State Slot 7
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 7

en: Load State Slot 8
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 8

en: Load State Slot 9
nb: Last inn hurtiglagring siste 9

en: Load State...
nb: Åpne hurtiglagring…

en: Load Wii System Menu
nb: Last inn Wii systemmeny

en: Load Wii System Menu %d%c
nb: Last inn Wii systemmeny %d %c

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Laster inn brukerlagde teksturer fra User/Load/Textures/<game_id>/.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Load from selected slot
nb: Last fra valgt minnekortplass

en: Loaded %d good functions, ignored %d bad functions.
nb: Lastet inn %d gode funksjoner, ignorerte %d dårlige funksjoner.

en: Localhost
nb: Lokalvert

en: Log
nb: Logg

en: Log Configuration
nb: Logg-innstillinger

en: Log Render Time to File
nb: Loggfør opptegningstid til fil

en: Log Types
nb: Loggtyper

en: Log the render time of every frame to User/Logs/render_time.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Loggfør opptegningstiden for hvert bilde til User/Logs/render_time.txt. Bruk denne funksjonaliteten hvis du vil måle ytelsen til Dolphin.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Logger Outputs
nb: Logger utdata

en: M Button
nb: M-knappen

en: MD5 Checksum:
nb: MD5-sjekksum:

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
nb: MadCatz Gameshark-filer(*.gcs)

en: Main Stick
nb: Hoved-joystick

en: Maker
nb: Skaper

en: Maker ID:
nb: Skaper-ID:

en: Maker:
nb: Skaper:

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Gjør objekter langt unna mer synlige ved å fjerne tåke, slik at det generelle detaljenivået øker.
    Å deaktivere tåke vil ødelegge noen spill som avhenger av skikkelig tåkeemulering.
     
     Hvis usikker, la stå åpent.

en: Max
nb: Maximum

en: May cause slow down in Wii Menu and some games.
nb: Kan senke ytelse i Wii-menyen og noen spill.

en: Memcard already has a save for this title.
nb: Minnekortet har allerede en lagringsfil for denne tittelen.

en: Memcard already opened
nb: Minnekort allerede åpnet

en: Memory Card
nb: Minnekort

en: Memory Card Manager
nb: Minnekortbehandler

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
nb: Minnekortfilnavn i Slot %c er ikke korrekt
    Region ikke spesifisert
    
    Slot %c mappesti er blitt endret til
    %s
    Vil du kopiere den gamle filen til denne nye plasseringen?

en: Memory card file size does not match the header size
nb: Minnekortfilstørrelse samsvarer ikke med hode-størrelsen

en: MemoryCard: ClearBlock called on invalid address (0x%x)
nb: Minnekort: ClearBlock ble kalt på ugyldig addresse (0x%x)

en: MemoryCard: Read called with invalid source address (0x%x)
nb: Minnekort: Read ble kalt med en ugyldig kildeaddresse (0x%x)

en: MemoryCard: Write called with invalid destination address (0x%x)
nb: Minnekort: Write ble kalt med ugyldig destinasjonsaddresse (0x%x)

en: Menu
nb: Meny

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Min
nb: Minimum

en: Misc
nb: Diverse

en: Misc Settings
nb: Diverse Innstillinger

en: Modifier
nb: Modifiserer

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Modifiser teksturer til å vise formatet de er kodet i. Krever vanligvis en omstart av pågående emulering…
    
    Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Monoscopic Shadows
nb: Monoskopiske skygger

en: Monospaced font
nb: Mono-mellomrom tekst-font

en: Multiply
nb: Multipliser

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
nb: MERK: Strømningsstørrelsen samsvarer ikke med den faktiske datalengden

en: NP Add
nb: NP Legg til

en: NP Begin
nb: NP Begynn

en: NP Decimal
nb: NP Desimal

en: NP Delete
nb: NP slett

en: NP Divide
nb: NP Del

en: NP Down
nb: NP Ned

en: NP End
nb: NP slutt

en: NP Equal
nb: NP Er lik

en: NP Home
nb: NP Hjem

en: NP Insert
nb: NP Sett inn

en: NP Left
nb: NP Venstre

en: NP Multiply
nb: NP Multipliser

en: NP Right
nb: NP Høyre

en: NP Separator
nb: NP mellomrom

en: NP Space
nb: NP Mellomrom

en: NP Subtract
nb: NP trekk fra

en: NP Up
nb: NP Opp

en: Name:
nb: Navn:

en: Name:
nb: Navn:

en: Native (640x528)
nb: Opprinnelig størrelse (640x528)

en: Native GCI files(*.gci)
nb: Maskinvare-innfødte GCI-filer(*.gci)

en: Netherlands
nb: Nederland

en: Netplay has desynced. There is no way to recover from this.
nb: NetPlay har desynkronisert. Det er ikke mulig å hente seg inn igjen fra dette.

en: New Scan
nb: Nytt søk

en: New identity generated.
nb: Ny identietet opprettet.

en: Next Page
nb: Neste side

en: Next Scan
nb: Neste søk

en: Nickname:
nb: Brukernavn:

en: No audio output
nb: Ingen lydutgang

en: No description available
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig

en: No file loaded
nb: Ingen fil lastet inn

en: No free directory index entries.
nb: Ingen ledige mappeindeks-oppføringer.

en: No recorded file
nb: Ingen opptaksfil

en: No undo.dtm found, aborting undo load state to prevent movie desyncs
nb: Ingen undo.dtm funnet, avbryter angring av lasting av savestate for å unngå film-desynkronisering

en: None
nb: Ingen

en: Not Equal
nb: Ikke lik

en: Not Set
nb: Ikke satt

en: Not connected
nb: Ikke tilkoblet

en: Notes:
nb: Notater:

en: Notice
nb: Merknad

en: Nunchuk orientation
nb: Nunchuk-orientering

en: Nunchuk stick
nb: Nunchuck-joystick

en: Nvidia 3D Vision
nb: Nvidia 3D-Vision

en: Object %zu
nb: Objekt %zu

en: Object Range
nb: Objektrekkevidde

en: Off
nb: Av

en: On-Screen Display Messages
nb: Skjerm-meldinger

en: Online &Documentation
nb: Nettbasert & dokumentasjon

en: Only %d blocks available
nb: Kun %d blokker tilgjengelig

en: Open
nb: Åpne

en: Open &containing folder
nb: Åpne &inneholdende mappe

en: Open Wii &save folder
nb: Åpne Wii-&lagringsfil-mappe

en: Open file...
nb: Åpne fil…

en: OpenAL: can't create context for device %s
nb: OpenAL: Kan ikke lage forbindelse med enheten %s

en: OpenAL: can't find sound devices
nb: OpenAL: Kan ikke finne lydenhet

en: OpenAL: can't open device %s
nb: OpenAL: Kan ikke åpne enhet %s

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
nb: Åpner standard (read-only) oppsett for dette spillet i en ekstern tekstbehandler.

en: Options
nb: Alternativer

en: Orange
nb: Oransje

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
nb: Rekkefølgen med filer i minnekortet stemmer ikke overrens med blokk-rekkefølgen
    Høyreklikk og eksporter alt du har lagret,
    og importer dette inn på et nytt minnekort

en: Orientation
nb: Orientering

en: Other
nb: Annet

en: Output
nb: Utdata

en: Overlay Information
nb: Overleggs-informasjon

en: Override Language on NTSC Games
nb: Overskriv språk for NTSC-spill

en: P&lay Input Recording...
nb: Spi&ll av inndataopptak…

en: Pad
nb: Kontroll

en: Pads
nb: Kontrollere

en: Paragraph
nb: Paragraf

en: Patches
nb: Patcher

en: Paths
nb: Mappestier

en: Pause at End of Movie
nb: Pause på slutten av filmen

en: Pause on Focus Lost
nb: Pause ved tapt fokus

en: Pauses the emulator when focus is taken away from the emulation window.
nb: Pause emulatoren når programfokus tas vekk fra emulatorvinduet.

en: Per-Pixel Lighting
nb: Belysning per piksel

en: Perfect
nb: Perfekt

en: Perspective %d
nb: Perspektiv %d

en: Platform
nb: Plattform

en: Play
nb: Spill

en: Play Recording
nb: Spill av opptak

en: Playable
nb: Spillbar

en: Playback Options
nb: Avspillingsalterntiver

en: Players
nb: Spillere

en: Please confirm...
nb: Bekreft…

en: Please create a perspective before saving
nb: Vennligst lag et persektiv før du lagrer

en: Plus-Minus
nb: Pluss-Minus

en: Post Processing Shader Configuration
nb: Oppsett av etterbehandlings-skyggelegging

en: Post-Processing Effect:
nb: Postbehandlingseffekt:

en: Prefetch Custom Textures
nb: Forhåndsinnlasting av egendefinerte teksturer

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
nb: Prematur filmslutt i PlayController. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
nb: Prematur filmslutt i PlayWiimote. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
nb: Prematur filmslutt i PlayWiimote. %u > %u

en: Prev Page
nb: Forrige side

en: Previous Page
nb: Forrige side

en: Profile
nb: Profil

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Purge Game List Cache
nb: Tøm spillistehurtiglager

en: Put BIOS roms in User/GC/{region}.
nb: Plasser BIOS-romfiler i User/GC/{region}.

en: Question
nb: Spørsmål

en: Quit
nb: Avslutt

en: Quit Netplay
nb: Avslutt NetPlay

en: R Button
nb: R-knappen

en: R-Analog
nb: Høyre-analog

en: Range
nb: Rekkevidde

en: Read-only mode
nb: Skrivebeskyttet-modus

en: Real
nb: Ekte

en: Real Balance Board
nb: Ekte balansebrett

en: Record
nb: Opptak

en: Record inputs
nb: Ta opp inndata

en: Recording Info
nb: Opptaksinformasjon

en: Recording Options
nb: Opptaksinnstillinger

en: Red
nb: Rød

en: Red Left
nb: Rød venstre

en: Red Right
nb: Rød høyre

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics. This smooths out jagged edges on objects.
    Increases GPU load and sometimes causes graphical issues. SSAA is significantly more demanding than MSAA, but provides top quality geometry anti-aliasing and also applies anti-aliasing to lighting, shader effects, and textures.
    
    If unsure, select None.
nb: Reduserer mengden kanter forårsaket av 3D grafikk-rasterisering. Denne myker ut kantede sider på objekter.
    Økter GPU-belastningen og forårsaker noen ganger grafiske feil. SSAA er langt mer krevende enn MSAA, men gir topp kvalitet geometri og kantutjevning, i tillegg til å kantutjevne lys, skyggeleggings-effekter og teksturer.

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Refresh List
nb: Oppdater liste

en: Refresh game list
nb: Oppdater spilliste

en: Remove
nb: Fjern

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Tegn scenen som wireframe.
    
    Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Render to Main Window
nb: Spill i hovedvinduet

en: Rendering
nb: Opptegning

en: Report: GCIFolder Writing to unallocated block 0x%x
nb: Rapport: GCIFolder Skriving til ikke tildelt blokk 0x%x

en: Reset
nb: Restart

en: Reset Traversal Settings
nb: Tilbakestill traverseringsinnstillinger

en: Results
nb: Resultater

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Return
nb: Tilbake

en: Revision:
nb: Revisjon:

en: Revision: %s
nb: Revisjon: %s

en: Right
nb: Høyre

en: Right Stick
nb: Høyre joystick

en: Right stick
nb: Høyre joystick

en: Room ID:
nb: Rom-ID:

en: Russia
nb: Russland

en: Sa&ve State
nb: Lagre &stadie

en: Safe
nb: Sikker

en: Save
nb: Lagre

en: Save GCI as...
nb: Lagre GCI som…

en: Save Oldest State
nb: Lagre eldste hurtiglagring

en: Save State
nb: Lagre hurtiglagring

en: Save State Slot 1
nb: Hurtiglagringsplass nr. 1

en: Save State Slot 10
nb: Lagre hurtiglagring nr 10

en: Save State Slot 2
nb: Hurtiglagringsplass nr. 2

en: Save State Slot 3
nb: Hurtiglagringsplass nr. 3

en: Save State Slot 4
nb: Hurtiglagringsplass nr. 4

en: Save State Slot 5
nb: Hurtiglagringsplass nr. 5

en: Save State Slot 6
nb: Hurtiglagringsplass nr. 6

en: Save State Slot 7
nb: Hurtiglagringsplass nr. 7

en: Save State Slot 8
nb: Hurtiglagringsplass nr. 8

en: Save State Slot 9
nb: Lagre hurtiglagring nr 9

en: Save State...
nb: Hurtiglagring…

en: Save as...
nb: Lagre som…

en: Save compressed GCM/ISO
nb: Lagre komprimert GCM/ISO

en: Save decompressed GCM/ISO
nb: Lagre dekomprimert GCM/ISO

en: Save to selected slot
nb: Lagre til valgt kortplass

en: Saved to /Wii/sd.raw (default size is 128mb)
nb: Lagret til /Wii/sd.raw (vanlig størrelse er 128MB)

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
nb: Save State-film %s er korrupt, opptak avsluttes…

en: Scaled EFB Copy
nb: Skalert EFB-kopi

en: Scanning %s
nb: Søker i %s

en: Scanning for ISOs
nb: Søker etter ISO-filer

en: Scanning...
nb: Søker…

en: ScrShot
nb: SkjDump

en: Screenshot failed: Could not open file "%s" (error %d)
nb: Skjermavbildning mislyktes: Kunne ikke åpne fil "%s" (error %d)

en: Search
nb: Søk

en: Search (clear to use previous value)
nb: Søk (tøm for å bruke forrige verdi)

en: Search Subfolders
nb: Søk i undermapper

en: Section %s not found in SYSCONF
nb: Seksjon %s ikke funnet i SYSCONF

en: Select
nb: Velg

en: Select Columns
nb: Velg kolonner

en: Select State Slot
nb: Velg kortplass for lagringsstadie

en: Select State Slot 1
nb: Velg lagringsstadie kortplass 1

en: Select State Slot 10
nb: Velg lagringsstadie kortplass 10

en: Select State Slot 2
nb: Velg lagringsstadie kortplass 2

en: Select State Slot 3
nb: Velg lagringsstadie kortplass 3

en: Select State Slot 4
nb: Velg lagringsstadie kortplass 4

en: Select State Slot 5
nb: Velg lagringsstadie kortplass 5

en: Select State Slot 6
nb: Velg lagringsstadie kortplass 6

en: Select State Slot 7
nb: Velg lagringsstadie kortplass 7

en: Select State Slot 8
nb: Velg lagringsstadie kortplass 8

en: Select State Slot 9
nb: Velg lagringsstadie kortplass 9

en: Select The Recording File
nb: Velg opptaksfil

en: Select a Wii WAD file to install
nb: Velg en Wii WAD-fil å innstallere

en: Select a save file to import
nb: Velg en lagringsfil å importere

en: Select floating windows
nb: Velg flytvindu

en: Select the file to load
nb: Velg fil å laste

en: Select the save file
nb: Velg lagringsfil

en: Select the state to load
nb: Velg et lagringsstadie å laste

en: Select the state to save
nb: Velg et lagringsstadie å lagre

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Mimic an analog TV with a widescreen aspect ratio.
    Force 4:3: Mimic a standard 4:3 analog TV.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
nb: Velg hvilket bildeformat som skal benyttes under opptegning:
    Automatisk: Benytter det egentlige bildeformatet
    Tving 16:9: Etterlign en analog TV med vidskjermsbildeforhold.
    Tving 4:3: Etterlign en standard 4:3 analog TV.
    Strekk til vindu: Strekker bildet til vindusstørrelsen.
    
    Hvis usikker, velg Automatisk.

en: Selected controller profile does not exist
nb: Valgt kontrolprofil finnes ikke

en: Selected font
nb: Valgt skrift

en: Selects a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
nb: Velg en maskinvareadapter å bruke.
    
    Om du er i tvil, benytt den første.

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, select auto.
nb: Velger visningsoppløsningen brukt i fullskjermsmodus.
    Denne bør alltid være større eller lik den interne oppløsningen. Ytelsespåvirkningen er ubetydelig.
    
    Hvis usikker, velg auto.

en: Selects the stereoscopic 3D mode. Stereoscopy allows you to get a better feeling of depth if you have the necessary hardware.
    Side-by-Side and Top-and-Bottom are used by most 3D TVs.
    Anaglyph is used for Red-Cyan colored glasses.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select Off.
nb: Velger stereoskopisk 3D-modus. Stereskopi tillater bedre dybdefølelse, forutsatt at den nødvendige maskinvaren finnes.
    Side-til-Side og Topp-og-Bunn blir brukt av de fleste 3D-TV-er.
    Anaglyph blir brukt av rød/lyseblå -fargede briller.
    Senker emuleringssytelsen krafitg, og forårsaker noen ganger problemer.
    
    Hvis usikker, velg Av.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so unless you have a reason to use it you'll want to select OpenGL here.
    
    If unsure, select OpenGL.
nb: Velger hvilket grafikk-API som brukes internt.
    Programvare-opptegneren er treg og brukes bare for feilretting, så med mindre du har en grunn til å bruke den, bør du benytte OpenGL her.
    
    Hvis usikker, bruk OpenGL.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so you'll want to use either Direct3D or OpenGL. Different games and different GPUs will behave differently on each backend, so for the best emulation experience it's recommended to try both and choose the one that's less problematic.
    
    If unsure, select OpenGL.
nb: Velger hvilket grafikk-API som brukes internt.
    Programvareopptegneren er treg og brukes bare for feilretting, så med mindre du har en grunn til å bruke den, bør du benytte OpenGL eller Direct3D. Forskjellige spill kan oppføre seg forskjellig på hver bakende, så for best emulering er det anbefalt å forsøke begge, og velge den som fungerer best.
    
    Hvis usikker, bruk OpenGL.

en: Sensor Bar Position:
nb: Sensorbjelkeposisjon:

en: Separator
nb: Separatør

en: Serial Port 1 - This is the port which devices such as the net adapter use.
nb: Seriellport 1 - Dette er porten brukt av enheter som nettadapteren.

en: Server rejected traversal attempt
nb: Tjeneren avslo traverseringsforsøk

en: Set as &default ISO
nb: Sett som &forvalgt-ISO

en: Set as default Memcard %c
nb: Sett som forvalgt minnekort %c

en: Sets the GameCube system language.
nb: Sett GameCube-systemspråket.

en: Sets the Wii display mode to 60Hz (480i) instead of 50Hz (576i) for PAL games.
    May not work for all games.
nb: Sett Wii-skjermmodus til 60 Hz (480i) i steden for 50 Hz (576i) for PAL-spill.
    Fungerer kanskje ikke i alle spill.

en: Sets the Wii system language.
nb: Sett Wii-systemspråket.

en: SetupWiiMemory: Can't create setting.txt file
nb: SetupWiiMemory: Kan ikke lage setting.txt fil

en: Shake
nb: Rist

en: Shoulder Buttons
nb: Skulderknapper

en: Show &Log
nb: Vis &logg

en: Show &Status Bar
nb: Vis &statusbjelke

en: Show &Toolbar
nb: Vis &verktøylinje

en: Show Australia
nb: Vis Australia

en: Show Defaults
nb: Vis forvalgte verdier

en: Show Drives
nb: Vis DVD-stasjoner

en: Show ELF/DOL
nb: Vis ELF/DOL

en: Show FPS
nb: Vis bildefrekvens (FPS)

en: Show Frame Counter
nb: Vis bildeteller

en: Show France
nb: Vis Frankrike

en: Show GameCube
nb: Vis GameCube

en: Show Germany
nb: Vis Tyskland

en: Show Input Display
nb: Vis Inndata

en: Show Italy
nb: Vis Italia

en: Show JAP
nb: Vis JAP

en: Show Korea
nb: Vis Korea

en: Show Lag Counter
nb: Vis lagteller

en: Show Language:
nb: Vis språk:

en: Show Log &Configuration
nb: Vis logg&oppsett

en: Show Netherlands
nb: Vis Nederland

en: Show PAL
nb: Vis PAL

en: Show Platforms
nb: Vis plattformer

en: Show Regions
nb: Vis regioner

en: Show Russia
nb: Vis Russland

en: Show Spain
nb: Vis Spania

en: Show Statistics
nb: Vis statistikker

en: Show Taiwan
nb: Vis Taiwan

en: Show USA
nb: Vis USA

en: Show Unknown
nb: Vis ukjent

en: Show WAD
nb: Vis WAD

en: Show Wii
nb: Vis Wii

en: Show World
nb: Vis verden

en: Show a confirmation box before stopping a game.
nb: Vis en bekreftelsesboks før spill stoppes.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may result in major crashes having no explanation at all.
nb: Vis en meldingsboks når en potensielt alvorlig feil inntreffer.
    Ved å deaktivere denne, kan irriterende og ikke-kritiske meldinger unngås, men det kan også forårsake at Dolphin plutselig krasjer uten noen forklaring.

en: Show first block
nb: Vis første blokk

en: Show save blocks
nb: Vis lagringsblokker

en: Show save comment
nb: Vis lagringskommentar

en: Show save icon
nb: Vis lagringsikon

en: Show save title
nb: Vis lagringstittel

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Vis antall bilder rendert per sekund som et mål på emulasjonsfart.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Show various rendering statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Vis diverse statistikker.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Side-by-Side
nb: Side-ved-side

en: Simplified Chinese
nb: Forenklet Kinesisk

en: Simulate DK Bongos
nb: Simuler DK-bongotrommer

en: Size
nb: Størrelse

en: Skip BIOS
nb: Hopp over BIOS

en: Skip DCBZ clearing
nb: Hopp over DCBZ-tømming

en: Skip EFB Access from CPU
nb: Dropp EFB Access fra CPU

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Øker ytelsen noe for EFB-til-RAM-kopier ved å ofre emuleringsnøyaktighet.
    Hvis du opplever problemer, prøv å øke tekstur-mellomlagrings-nøyaktigheten, eller deaktiver dette alternativet.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Slot A
nb: Kortplass A

en: Slot B
nb: Kortplass B

en: Snapshot
nb: Stillbilde

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
nb: Programvarerendering er enormt mye tregere enn andre bakender.
    Det er kun nyttig for feilretting.
    Vil du virkelig benytte programvarerendering? Hvis usikker, velg 'nei'.

en: Sound Settings
nb: Innstillinger for lyd

en: Space
nb: Mellomrom

en: Spain
nb: Spania

en: Spanish
nb: Spansk

en: Speaker Pan
nb: Høytaler-lydforskyvelse

en: Speaker Volume:
nb: Lydstyrke:

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution greatly improves visual quality, but also greatly increases GPU load and can cause issues in certain games.
    "Multiple of 640x528" will result in a size slightly larger than "Window Size" but yield fewer issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be. Auto (Window Size), 1.5x, and 2.5x may cause issues in some games.
    
    If unsure, select Native.
nb: Spesifiserer opptegningsoppløsning. En høy oppløsning vil øke den visuelle kvaliteten kraftig, men også øke GPU-lasten og forårsake feil i visse spill.
    "Multiplum av 640x528" vil resultere i et noe større vindu enn "Vindustørrelse", men forårsaker mindre feil. Generelt gir lavere intern oppløsning bedre ytelse. Auto (Vindusstørrelse), 1.5x og 2.5x kan forårsake problemer i noen spill.
    
    Hvis usikker, velg Opprinnelig oppløsning.

en: Speed Limit:
nb: Fartsgrense:

en: Speed up Disc Transfer Rate
nb: Øk diskoverføringshatighet

en: Splits the CPU and GPU threads so they can be run on separate cores.
    Provides major speed improvements on most modern PCs, but can cause occasional crashes/glitches.
nb: Dette splitter opp CPU- og GPU- trådene, så de kan kjøre på separate kjerner.
    Øker ytelsen på datamaskiner med mer enn én kjerne, men kan også føre til feil/krasj.

en: Standard Controller
nb: Forvalgt kontroller

en: Start Re&cording Input
nb: Start Inndata-&opptak

en: Start Recording
nb: Start opptak

en: State
nb: Hurtiglagring

en: Steering Wheel
nb: Ratt

en: Stereoscopic 3D Mode:
nb: Stereoskopisk 3D-modus:

en: Stereoscopy
nb: Stereoskopi

en: Stick
nb: Joystick

en: Stop
nb: Stopp

en: Store EFB Copies to Texture Only
nb: Lagre EFB-kopier kun til tekstur

en: Stores EFB Copies exclusively on the GPU, bypassing system memory. Causes graphical defects in a small number of games.
    
    Enabled = EFB Copies to Texture
    Disabled = EFB Copies to RAM (and Texture)
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Lagre EFB-lopier kun på GPU-en, og forbigå systemminnet. Forårsaker grafiske defekter i noen få spill.
    
    Aktivert = EFB-kopier til Tekstur
    Deaktivert = EFB-kopier til RAM (og Tekstur)
    
    Hvis usikker, la stå merket.

en: Stretch to Window
nb: Strekk til Vindu

en: Strum
nb: Klimpre

en: Subtract
nb: Trekk fra

en: Successfully exported %u saves to %s
nb: Eksportering av %u lagringsfiler til %s vellykket

en: Successfully exported file to %s
nb: Eksportering av fil til %s vellykket

en: Successfully imported save files
nb: Importering av lagringsfiler vellykket

en: Support
nb: Støtte

en: Swap Eyes
nb: Bytt øyne

en: Swaps the left and right eye. Mostly useful if you want to view side-by-side cross-eyed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Bytter side for venstre og høyre øye. Mest nyttig hvis du vil se side-til-side eller kryssøyet.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Swing
nb: Sving

en: Synchronize GPU thread
nb: Synkroniser GPU-tråd

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nb: Synkroniserer GPU- og CPU-trådene for å hindre tilfeldige krasj i dobbelkjernemodus. (PÅ = kompatibel, AV = raskt)

en: Syntax error
nb: Syntaksfeil

en: System Language:
nb: Systemspråk:

en: TAS Input
nb: TAS-inndata

en: TAS Input - Controller %d
nb: TAS-inndata - Kontroller %d

en: Table Left
nb: Tabell venstre

en: Table Right
nb: Tabell høyre

en: Take Screenshot
nb: Ta skjermbilde

en: Take screenshot
nb: Ta skjermbilde

en: Texture Cache
nb: Tekstur-hurtiglager

en: Texture Format Overlay
nb: Teksturformat overlegg

en: The "Safe" setting eliminates the likelihood of the GPU missing texture updates from RAM.
    Lower accuracies cause in-game text to appear garbled in certain games.
    
    If unsure, use the rightmost value.
nb: "Trygg"-innstillingen elimenerer sjansen for at GPU-en mister en teksturoppdatering fra RAM.
    Mindre nøyaktighet forårsaker at tekst i noen spill fremstår hulter-tli-bulter.
    
    Hvis usikker, velg verdien lengst til høyre.

en: The WAD has been installed successfully
nb: Installasjon av WAD-fil var vellykket

en: The address is invalid
nb: Adressen er ugyldig

en: The checksum was successfully fixed.
nb: Fiksing av sjekksum vellykket

en: The chosen directory is already in the list.
nb: Valgt mappe finnes allerede i listen.

en: The disc change to "%s" could not be saved in the .dtm file.
    The filename of the disc image must not be longer than 40 characters.
nb: Diskendringen til "%s" kunne ikke lagres i .dtm-filen.
    Filnavnet til diskavbildningen må ikke være på mer enn 40 tegn.

en: The disc image "%s" is truncated, some of the data is missing.
nb: Diskavbildningen "%s" er forkortet, noe av dataen mangler.

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
nb: Filen %s eksisterer allerede.
    Ønsker du å erstatte den?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
nb: Filen %s kunne åpnes for skriving. Vennligst sjekk at den ikke allerede er åpen i et annet program.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
nb: Filen %s er allerede åpen, fil-hodet vil ikke bli skrevet.

en: The name cannot be empty
nb: Navnet kan ikke være blankt

en: The name cannot contain the character ','
nb: Navnet kan ikke inneholde tegnet ','

en: The recorded game (%s) is not the same as the selected game (%s)
nb: Det lagrede spillet (%s) er ikke det samme som det valgte spillet (%s)

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
nb: Den dekrypterte AR-koden inneholder ingen linjer.

en: The save you are trying to copy has an invalid file size.
nb: Lagringsfilen du forsøker å kopiere har ugyldig filstørrelse.

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
nb: Det valgte språket støttes ikke av ditt system. Går tilbake til forvalg.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
nb: Serverens og klientens NetPlay-versjoner er ukompitable!

en: The server is full!
nb: Tjeneren er full!

en: The server responded: the game is currently running!
nb: Tjeneren svarte: Spillet kjører!

en: The server sent an unknown error message!
nb: Tjeneren sendte en ukjent feilmelding!

en: The specified file "%s" does not exist
nb: Den angitte filen "%s" finnes ikke

en: The value is invalid
nb: Verdien er ugyldig

en: Theme:
nb: Drakt:

en: There are too many GCI files in the folder
    %s.
    Only the first 127 will be available
nb: Det er for mange GCI-filer i mappen
    %s
    Bare de 127 første vil være tilgjengelige

en: There is nothing to undo!
nb: Det er ingenting å angre!

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
nb: Det må være en billett for 00000001/00000002. Din NAND-dump er ukomplett.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
nb: Disse innstillingene overstyrer Dolphins kjerneinnstillinger.
    Ubestemt betyr at spillet bruker Dolphins kjerneinnstillinger.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
nb: Denne Action Replay-simulatoren støtter ikke koder som modifiserer selve Action Replay.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+2 to move faster and SHIFT+1 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera and SHIFT+F to reset the speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Denne funksjonen tillater deg å endre spillets kameraposisjon.
    Hold nede høyre museknapp for å snu på kameraet, og middelknappen for å flytte det.
    Hold nede SHIFT og trykk en av WASD-tastene for å flytte kameraet en gitt distanse (SHIFT+2 for å flytte raskere og SHIFT+1 for å flytte saktere). Trykk SHIFT+R for å tilbakestille kameraet og SHIFT+F for å tilbakestille fart.
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    DSPHLE: Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AX.
nb: Denne tittelen kan være ukompatibel med DSP HLE-emulering. Forsøk å bruke LLE hvis dette er hjembrent-programvare.
    
    DSPHLE: Ukjent ukode (CRC = %08x) - tvinger AX.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AXWii.
nb: Denne tittelen kan være ukompatibel med DSP HLE-emulering. Forsøk å bruke LLE hvis dette er hjembrent-programvare.
    
    Ukjent ukode (CRC = %08x) - tvinger AXWii.

en: This value is added to the convergence value set in the graphics configuration.
nb: Denne verdien er lagt til konvergeringsverdien satt under grafikkoppsett

en: This value is multiplied with the depth set in the graphics configuration.
nb: Denne verdien er multiplisert med dybden satt under grafikkoppsett.

en: This will let you manually edit the INI config file.
nb: Dette lar deg manuelt endre INI-oppsettsfilen.

en: Threshold
nb: Terskel

en: Title
nb: Tittel

en: To
nb: Til

en: Toggle 3D Anaglyph
nb: Veksle 3D Anaglyph

en: Toggle 3D Side-by-side
nb: Veksle 3D side-ved-side

en: Toggle 3D Top-bottom
nb: Veksle 3D topp-bunn

en: Toggle 3D Vision
nb: Veksle 3D-Vision

en: Toggle All Log Types
nb: Bytt alle loggtypene

en: Toggle Aspect Ratio
nb: Skift bildestørrelse

en: Toggle Crop
nb: Veksle krumningsinstilling

en: Toggle EFB Copies
nb: Slå på EFB-kopi

en: Toggle Fog
nb: Slå på tåke

en: Toggle Fullscreen
nb: Bytt mellom fullskjermspilling eller vinduspilling.

en: Toggle Pause
nb: Slå av/på pause

en: Toggle fullscreen
nb: Bytt til/fra fullskjermsvisning

en: Top
nb: Topp

en: Top-and-Bottom
nb: Topp-og-nunn

en: Traditional Chinese
nb: Tradisjonell Kinesisk

en: Traversal Server
nb: Traverserings-tjener

en: Traversal server timed out connecting to the host
nb: Tidsavbrudd for traverseringstjener under tilkobling til vert

en: Tried to decrypt data from a non-Wii volume
nb: Forsøkte å dekryptere data fra et ikke-Wii-volum

en: Tried to load an unknown file type.
nb: Forsøkte å laste en ukjent filtype.

en: Triggers
nb: Triggere

en: Trying to read from invalid SYSCONF
nb: Forsøker å lese fra ugyldig SYSCONF

en: Turntable
nb: Dreieskive

en: UNKNOWN_%02X
nb: UKJENT_%02X

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
nb: Kunne ikke lage patch fra angitte verdier.
     Modifiseringen ble ikke gjort.

en: Undo Load State
nb: Angre åpning av hurtiglagring

en: Undo Save State
nb: Angre hurtiglagring

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
nb: Uventet 0x80 kall? Avbryter…

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
nb: Ukjent DVD-kommando%08x - fatal feil

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
nb: Ukjent entry-type %i in SYSCONF (%s@%x)!

en: Unknown error %x
nb: Ukjent feil %x

en: Unknown memory card error
nb: Ukjent minnekortfeil

en: Unknown message received with id : %d
nb: Ukjent melding mottatt med ID: %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
nb: Ukjent melding mottatt med ID: %d fra spiller: %d Sparker spiller!

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Unpacking
nb: Utpakning

en: Up
nb: Opp

en: Update
nb: Oppdater

en: Usage Statistics Reporting Settings
nb: Innstillinger for rapportering av bruksstatistikk

en: Usage statistics reporting
nb: Rapportering av brukerstatistikk

en: Usage statistics reporting uses a unique random per-machine identifier to distinguish users from one another. This button generates a new random identifier for this machine which is dissociated from the previous one.
nb: Rapportering av bruksstatistikk bruker en identifikator spesifikk for hver maskin for å skille brukere fra hverandre. Denne knappen oppretter en ny tilfeldig identifikator for denne maskinen som er forskjellig fra den tidligere.

en: Use Fullscreen
nb: Bruk fullskjerm

en: Use Hex
nb: Bruk hex

en: Use PAL60 Mode (EuRGB60)
nb: Bruk PAL60-modus (EuRGB60)

en: Use Panic Handlers
nb: Bruk panikkadvarslere

en: Use a less accurate algorithm to calculate depth values.
    Causes issues in a few games, but can give a decent speedup depending on the game and/or your GPU.
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Bruk en mindre nøyaktig algoritme for å beregne dybdeverdier. Kan forårsake problemer i enkelte spill, men kan gi en anstendig hastighetsøkning avhenging av spillet og/eller din GPU. Hvis usikker, la stå merket.

en: Use a single depth buffer for both eyes. Needed for a few games.
nb: Bruk kun én dybdebuffer for begge øyne. Trengs for noen få spill.

en: Utility
nb: Verktøyet

en: V-Sync
nb: Vertikal synkronisering

en: Value
nb: Verdi

en: Value (double)
nb: Verdi (dobbel)

en: Value (float)
nb: Verdi (flyttall)

en: Value:
nb: Verdi:

en: Value:
nb: Verdi:

en: Various Statistics
nb: Diverse statistikk

en: Verbosity
nb: Ordrikhet

en: Virtual
nb: Virtuell

en: Volume
nb: Volum

en: Volume Down
nb: Reduser lydstyrke

en: Volume Toggle Mute
nb: Demp/avdemp lydstyrke

en: Volume Up
nb: Øk lydstyrke

en: WAD installation failed: error creating %s
nb: WAD-installasjon feilet: Skaper feil %s

en: WAD installation failed: error creating ticket
nb: WAD-installasjon mislyktes: Feil ved ticket-laging

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Vent for vertikale blankinger for å redusere bildeskjæring.
    Øker ytelsen hvis emuleringsfarten er under 100%.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
nb: Advarsel - starter DOL i feil konsollmodus!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
nb: Advarsel - starter ISO i feil konsollmodus!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
nb: Advarsel! Det er anbefalt å sikkerhetskopiere alle filer i denne mappen:
    %s
    Ønsker du å fortsette?

en: Warning: Number of blocks indicated by the BAT (%u) does not match that of the loaded file header (%u)
nb: Advarsel: Antall blokker indikert av BAT (%u) matcher ikke antallet på den lastede hode-filen (%u)

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
nb: Advarsel: Dette vil overskrive eventuelle lagringsfiler som er i mappen:
    %s
    og har samme navn som en fil på ditt minnekort
    Fortsette?

en: Warning: You loaded a save whose movie ends before the current frame in the save (byte %u < %u) (frame %u < %u). You should load another save before continuing.
nb: Advarsel: Du forsøkte å laste et lagringsstadie hvis film slutter før det nåværende bildet i lagringsfilen (byte %u < %u) (frame %u < %u). Du burde laste en annen lagrinsfil før du fortsetter.

en: WaveFileWriter - file not open.
nb: WaveFileWriter - fil ikke åpen.

en: Widescreen Hack
nb: Vidskjerms-hack

en: Width
nb: Bredde

en: Wii Console
nb: Wii-konsoll

en: Wii NAND Root:
nb: Wii NAND-rot:

en: Wii WAD files (*.wad)
nb: Wii WAD-filer (*.wad)

en: Wii save files (*.bin)
nb: Wii-lagringsfiler (*:bin)

en: WiiWAD: Could not read from file
nb: WiiWAD: Kunne ikke lese fra fil

en: Windows Left
nb: Vinduer venstre

en: Windows Menu
nb: Vindus-meny

en: Windows Right
nb: Vinduer høyre

en: Word Wrap
nb: Tekstbryting

en: Working...
nb: Arbeider…

en: World
nb: Verden

en: Write to Console
nb: Skriv til konsoll

en: Write to File
nb: Skriv til fil

en: Write to Window
nb: Skriv til vindu ->

en: Write to memcards/SD
nb: Skriv til minnekort/SD

en: XF register
nb: XF-registre

en: Yellow
nb: Gul

en: You can't close panes that have pages in them.
nb: Du kan ikke lukke panelene som har sider/faner i dem.

en: You must choose a game!
nb: Du må velge et spill!

en: You must enter a name.
nb: Du må skrive inn et navn.

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
nb: Du må skrive inn en gyldig desimal, heksadesimal eller oktal verdi.

en: You must enter a valid profile name.
nb: Du må skrive inn et gyldig profilnavn.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
nb: Du må restarte Dolphin for at endringen skal tre i kraft.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
nb: Dine DSP ROM-filer har feil sjekksum-verdier.
     Vil du stoppe nå for å fikse problemet?
     Hvis du velger "Nei", kan det hende lyden knaser.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
nb: Din GCM/ISO-fil synes å være ugyldig (ugyldig land).
    Fortsette som fra PAL-regionen?

en: Zero 3 code not supported
nb: Zero 3-kode støttes ikke

en: Zero code unknown to Dolphin: %08x
nb: Zero-kode ukjent for Dolphin: %08x

en: [ waiting ]
nb: [ venter ]

en: apploader (.img)
nb: programinnlaster (.img)

en: auto
nb: automatisk

en: fake-completion
nb: Falsk-utførrelse

en: none
nb: ingen

en: wxExecute returned -1 on application run!
nb: wxExecute returnerte -1 på programkjøring!

en: | OR
nb: | ELLER
