Dolphin Emulator - en to nl translation catalogue (1080 entries)

en: 
    Dolphin is a free and open-source GameCube and Wii emulator.
    
    This software should not be used to play games you do not legally own.
nl: 
    Dolphin is een gratis en open-source GameCube en Wii emulator.
    
    Gebruik deze software niet om illegaal verkregen games te spelen

en:  (internal IP)
nl: (interne IP)

en:  (too many to display)
nl: (te veel om weer te geven)

en:  Game :
nl:  Spel :

en: ! NOT
nl: ! NIET

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
nl: "%s" bestaat niet.
    Wilt u een nieuwe 16MB geheugenkaart aanmaken?

en: "%s" failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
nl: Het comprimeren van "%s" is mislukt. Waarschijnlijk is de schijfkopie corrupt.

en: "%s" is already compressed! Cannot compress it further.
nl: "%s" is al gecomprimeerd en kan niet verder worden gecomprimeerd.

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
nl: "%s" is een ongeldig GCM/ISO bestand.

en: %1$sCopy%1$s
nl: %1$sKopieer%1$s

en: %i of %i blocks. Compression ratio %i%%
nl: %i van %i blokken. Compressieverhouding %i%%

en: %i%% (Normal Speed)
nl: %i%% (Normale Snelheid)

en: %s
    was not loaded because it has the same internal filename as previously loaded save
    %s
nl: %s
    is niet geladen omdat het dezelfde interne bestandsnaam heeft als de vorig geladen save 
    %s

en: %s
    was not loaded because it is an invalid GCI.
     Number of blocks claimed to be %u
nl: %s
    is niet geladen omdat het een ongeldige GCI is.
     Het aantal gesuggereerde blokken blijkt %u te zijn

en: %s
    was not loaded because there are not enough free blocks on the virtual memory card
nl: %s
    is niet geladen omdat er niet genoeg vrije blokken beschikbaar zijn op de geheugenkaart

en: %s
    was not loaded because there is less than 10%% free blocks available on the memory card
    Total Blocks: %d; Free Blocks: %d
nl: %s
    is niet geladen omdat er minder dan 10%% vrije blokken beschikbaar zijn op de geheugenkaart
    Aantal blokken: %d; Beschikbare blokken: %d

en: %s (Disc %i)
nl: %s (Schijf %i)

en: %s IPL found in %s directory. The disc might not be recognized
nl: %s IPL gevonden in %s map. Het is mogelijk dat de schijf niet herkend wordt.

en: %s already exists, overwrite?
nl: %s bestaat al, wilt u het vervangen?

en: %s failed to load as a memory card.
    Card file size is invalid (0x%x bytes)
nl: %s kon niet worden geladen als een geheugenkaart\n
    De bestandsgrootte is onjuist (0x%x bytes)

en: %s failed to load as a memory card.
    Card size is invalid (0x%x bytes)
nl: %s kon niet worden geladen als een geheugenkaart\n
    De bestandsgrootte is onjuist (0x%x bytes)

en: %s failed to load as a memory card.
    File is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
nl: %s kon niet worden geladen als een geheugenkaart \n
    Bestand is niet groot genoeg om een geldige geheugenkaart bestand te zijn (0x%x bytes)

en: %s is not a directory, failed to move to *.original.
     Verify your write permissions or move the file outside of Dolphin
nl: %s is geen map, het is niet gelukt om het te verplaasten naar *.original.
     Controleer of je toegang hebt om te schrijven of verplaats het bestand buiten Dolphin

en: %s was not a directory, moved to *.original
nl: %s was geen map, verplaatst naar *.original

en: %sDelete%s
nl: %sVerwijder%s

en: %sExport GCI%s
nl: %sExporteer GCI%s

en: %sImport GCI%s
nl: %sImporteer GCI%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
nl: %u Vrije blokken; %u Vrije bestandsinvoer

en: %u frames
nl: %u beelden

en: %u objects
nl: %u objecten

en: %zu memory bytes
nl: %zu geheugen bytes

en: && AND
nl: && EN

en: &About
nl: &Over

en: &Audio Settings
nl: &Geluidsinstellingen

en: &Boot from DVD Backup
nl: &Opstarten vanaf DVD Backup...

en: &Breakpoints
nl: &Breekpunten

en: &Cheat Manager
nl: &Cheats Manager

en: &Controller Settings
nl: &Controllerinstellingen

en: &Delete File...
nl: &Verwijder Bestand...

en: &Delete selected ISOs...
nl: &Verwijder geselecteerde ISOs...

en: &Emulation
nl: &Emulatie

en: &File
nl: &Bestand

en: &Frame Advance
nl: &Frame Avanceren

en: &Fullscreen
nl: &Volledig Scherm

en: &Graphics Settings
nl: &Grafische Instellingen

en: &Hotkey Settings
nl: &Sneltoets Instellingen

en: &Load State
nl: &Laad Staat

en: &Memcard Manager (GC)
nl: &Geheugenkaart Manager (GC)

en: &Memory
nl: &Geheugen

en: &Movie
nl: &Film

en: &Options
nl: &Opties

en: &Pause
nl: &Pauze

en: &Play
nl: &Speel

en: &Properties
nl: &Eigenschappen

en: &Read-Only Mode
nl: &Alleen-Lezen Modus

en: &Refresh List
nl: &Lijst Vernieuwen

en: &Sound
nl: &Geluid

en: &View
nl: &Bekijk

en: &Watch
nl: &Watchvenster

en: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" and "Wii" are trademarks of Nintendo. Dolphin is not affiliated with Nintendo in any way.
nl: (©) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" en "Wii" zijn geregistreerde handelsmerken van Nintendo. Dolphin is op geen enkele manier verbonden met Nintendo.

en: (off)
nl: (uit)

en: 1.5x Native (960x792)
nl: 1.5x Natief (960x792)

en: 2.5x Native (1600x1320)
nl: 2.5x Natief (1600x1320)

en: 2x Native (1280x1056) for 720p
nl: 2x Natief (1280x1056) voor 720p

en: 3x Native (1920x1584) for 1080p
nl: 3x Natief (1920x1584) voor 1080p

en: 4x Native (2560x2112) for 1440p
nl: 4x Natief (2560x2112) voor 1440p

en: 5x Native (3200x2640)
nl: 5x Natief (3200x2640)

en: 6x Native (3840x3168) for 4K
nl: 6x Natief (3840x3168) voor 4K

en: 7x Native (4480x3696)
nl: 7x Natief (4480x3696)

en: 8x Native (5120x4224) for 5K
nl: 8x Natief (5120x4224) voor 5K

en: <Insert name here>
nl: <Vul naam hier in>

en: <No resolutions found>
nl: <Geen resoluties gevonden>

en: <Nothing>
nl: <Niks>

en: <System Language>
nl: <Systeemtaal>

en: A NetPlay window is already open!
nl: Er is al een netPlay venster geopend!

en: A game is not currently running.
nl: Er is geen spel geladen.

en: About Dolphin
nl: Over Dolphin

en: Accuracy:
nl: Nauwkeurigheid:

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
nl: Action Replay Code decoderingsfout:
    Pariteitscontrole mislukt
    
    Verantwoordelijke code:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
nl: Action Replay Fout: Onjuiste grootte (%08x : address = %08x) in Voeg Code Toe (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
nl: Action Replay Fout: Onjuiste grootte (%08x : adres = %08x) in Vul en Schuif (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
nl: Action Replay Fout: Onjuiste grootte (%08x : adres = %08x) in Ram Schrijf En Vul (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
nl: Action Replay Fout: Onjuiste grootte (%08x : adres = %08x) in Schrijf Naar Pointer (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
nl: Action Replay Fout: Ongeldige waarde  (%08x) in Geheugen Kopie (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
nl: Action Replay Fout: Master Code en Schrijf naar CCXXXXXX niet geïmplementeerd (%s)\n
    Master codes zijn niet nodig en moeten niet gebruikt worden.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
nl: Action Replay Fout: Ongeldige AR code regel: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
nl: Action Replay: Conditionele Code: Onjuiste Grootte %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
nl: Action Replay: Onjuiste Normal Code Type %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
nl: Action Replay: Normal Code %i: Onjuist subtype %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
nl: Action Replay: Normal Code 0: Onjuist Subtype %08x (%s)

en: Adapter Detected
nl: Adapter gevonden

en: Adapter Not Detected
nl: Geen Adapter gevonden

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add ActionReplay Code
nl: Voeg een ActionReplay Code toe

en: Add Patch
nl: Voeg een Patch toe

en: Add...
nl: Toevoegen...

en: Address
nl: Adres

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
nl: Stel de vereiste analoge control drukgevoeligheid in om de knop te activeren.

en: Advance Game Port
nl: Advance Gamepoort

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde Instellingen

en: All GameCube GCM files (gcm)
nl: Alle GameCube GCM bestanden (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
nl: Alle Savestaten (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
nl: Alle Wii ISO Bestanden (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
nl: Alle gecomprimeerde GC/Wii ISO-bestanden (GCZ)

en: An error occurred.
    
      Line: %d
      File: %s
    
    Ignore and continue?
nl: Er is een fout opgetreden.
    
      Lijn: %d
      Bestand: %s
    
    Negeren en doorgaan?

en: Analyze
nl: Analyseer

en: Angle
nl: Hoek

en: Apploader Date:
nl: Apploader Datum:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
nl: Apploader heeft de verkeerde grootte.. is het wel echt een Apploader?

en: Apploader unable to load from file
nl: Apploader kan het bestand niet laden

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
nl: Pas een post-processing effect toe na het verwerken van een frame. 
    
    In geval van twijfel selecteer (uit).

en: Are you sure you want to delete "%s"?
nl: Weet u zeker dat u  "%s"? wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete these files? They will be gone forever!
nl: Weet u zeker dat u deze bestanden wilt verwijderen?  Deze gegevens zijn niet meer terug te halen!

en: Are you sure you want to delete this file? It will be gone forever!
nl: Weet u zeker dat u dit bestand wilt verwijderen?  Deze gegevens zijn niet meer terug te halen!

en: Are you trying to use the same file in both slots?
nl: Probeer je hetzelfde bestand in beide slots te gebruiken?

en: Aspect Ratio:
nl: Beeldverhouding:

en: Assign Controller Ports
nl: Controllerpoorten Toewijzen

en: At least one pane must remain open.
nl: Er moet tenminste één paneel open blijven.

en: AudioCommon: Error opening AO device.
nl: AudioCommon: Fout bij het openen van een AO toestel.

en: Australia
nl: Australië

en: Authors
nl: Auteurs

en: Auto (Multiple of 640x528)
nl: Auto (Veelvoud van 640x528)

en: Auto (Window Size)
nl: Automatisch (Venster Grootte)

en: Auto Adjust Window Size
nl: Venstergrootte Automatisch Aanpassen

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Past de venster grootte automatisch aan aan je interne resolutie.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: BAT incorrect. Dolphin will now exit
nl: BAT is fout. Dolphin sluit zich nu af

en: Back
nl: Terug

en: Backend Settings
nl: Backend Instellingen

en: Background Input
nl: Achtergrond invoer

en: Backward
nl: Terug

en: Bar
nl: Balk

en: Basic
nl: Basis

en: Basic Settings
nl: Basisinstellingen

en: Battery
nl: Batterij

en: Block Allocation Table checksum failed
nl: Block Allocation Table checksum is mislukt

en: Blocks
nl: Blokken

en: Blue
nl: Blauw

en: Blue Left
nl: Blauw Links

en: Blue Right
nl: Blauw Rechts

en: Borderless Fullscreen
nl: Randloos Volledig Scherm

en: Bottom
nl: Onder

en: Bound Controls: %lu
nl: Gekoppelde controls: %lu

en: Branch: %s
nl: Tak: %s

en: Broadband Adapter
nl: Breedband Adapter

en: Broken
nl: Defect

en: Browse for a directory to add
nl: Selecteer een map om toe te voegen

en: Browse for output directory
nl: Selecteer een uitvoer folder

en: Buttons
nl: Knoppen

en: Bypass XFB
nl: Omzeil XFB

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
nl: Voorkomt het legen van de data cache door de DCBZ instructie. Deze optie kunt u meestal uitgeschakeld laten.

en: CPU Emulator Engine
nl: CPU Emulatie Engine

en: CPU Options
nl: CPU Opties

en: Cache custom textures to system RAM on startup.
    This can require exponentially more RAM but fixes possible stuttering.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Cache aangepaste textures in het systeem RAM tijdens het opstarten.
    Dit kan expentioneel meer ram vereisen, maar lost mogelijke stotteringen op.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Cached Interpreter (slower)
nl: Gecached Interpreter (trager)

en: Calculates lighting of 3D objects per-pixel rather than per-vertex, smoothing out the appearance of lit polygons and making individual triangles less noticeable.
    Rarely causes slowdowns or graphical issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Berekent de belichting van 3D objecten per pixel in plaats van per vertex, vereffent het uiterlijk van belichte veelhoeken en maakt individuele driehoeken minder opvallend. 
    Zorgt bijna nooit voor vertragingen of grafische problemen.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Cannot SingleStep the FIFO. Use Frame Advance instead.
nl: Kan SingleStep niet uitvoeren. Gebruik Frame Avanceren.

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid GameCube memory card file
nl: Het bestand kan niet worden gebruikt als een geheugenkaart.
    %s
    is geen geldige GameCube geheugenkaart bestand

en: Center
nl: Middelpunt

en: Change &Disc
nl: Verander &Schijf

en: Change &Disc...
nl: Verander &Schijf...

en: Change Disc
nl: Verander Schijf

en: Change the disc to %s
nl: Verander de schijf naar %s.

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
nl: Verander de taal van de gebruikersinterface.
    Vereist een herstart.

en: Changing this will have no effect while the emulator is running.
nl: Het heeft geen effect als je dit veranderd wanneer de emulator draait.

en: Cheat Search
nl: Cheat Zoeken

en: Check Partition Integrity
nl: Controleer Partitie integriteit

en: Check for updates:
nl: Controleer op updates:

en: Checking integrity...
nl: Integriteit controleren...

en: Choose a DVD root directory:
nl: Selecteer een DVD Station:

en: Choose a NAND root directory:
nl: Selecteer een NAND basismap:

en: Choose a default ISO:
nl: Kies een standaard ISO:

en: Choose a directory to add
nl: Selecteer een map om toe te voegen

en: Choose a dump directory:
nl: Selecteer een dump map:

en: Choose a file to open
nl: Kies een bestand om te openen

en: Choose a memory card:
nl: Kies een geheugenkaart:

en: Choose an SD Card file:
nl: Selecteer een SD-kaart bestand:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
nl: Kies Bestand om als apploader te gebruiken (geldt voor schijven die alleen uit mappen zijn opgebouwd)

en: Choose the folder to extract to
nl: Kies een map om naar uit te pakken

en: Circle Stick
nl: Cirkel Stick

en: Classic
nl: Klassiek

en: Clear
nl: Legen

en: Close
nl: Sluit

en: Co&nfigure...
nl: In&stellingen

en: Command
nl: Commando

en: Comment
nl: Reactie

en: Compress ISO...
nl: Comprimeer ISO ...

en: Compress selected ISOs...
nl: Comprimeer geselecteerde ISO's ...

en: Compressing ISO
nl: ISO wordt gecomprimeerd

en: Compressing a Wii disc image will irreversibly change the compressed copy by removing padding data. Your disc image will still work. Continue?
nl: Het comprimeren van een Wii schijfkopie zal de gecomprimeerde kopie comprimeren door opvuldata te verwijderen en is niet meer om te draaien. Uw schijfkopie zal hierna nog steeds werken. Doorgaan?

en: Compute
nl: Bereken

en: Computing MD5 checksum
nl: Het MD5 controlegetal wordt berekend

en: Computing...
nl: Berekenen...

en: Computing:
nl: Berekenen:

en: Configure
nl: Configureer

en: Configure Control
nl: Configureer Besturing

en: Configure...
nl: Configureer...

en: Confirm File Overwrite
nl: Bevestig om bestand over te schrijven.

en: Confirm on Stop
nl: Bevestiging bij Stop

en: Connect
nl: Verbind

en: Connect Balance Board
nl: Verbind Balance Board

en: Connect USB Keyboard
nl: Verbind USB Toetsenbord

en: Connecting...
nl: Verbinden...

en: Connection Type:
nl: Verbindingstype:

en: Continuous Scanning
nl: Continu scannen

en: Control
nl: Bestuur

en: Controller Ports
nl: Controllerpoorten

en: Controller settings
nl: Controllerinstellingen

en: Controls the distance of the convergence plane. This is the distance at which virtual objects will appear to be in front of the screen.
    A higher value creates stronger out-of-screen effects while a lower value is more comfortable.
nl: Regelt de afstand van de convergentie-vlak. Dit is de afstand dat bepaalt of virtuele objecten op de voorgrond van een scherm moeten worden getoond.
    Een hogere waarde zorgt voor een sterkere 'uit het scherm' effect.

en: Controls the separation distance between the virtual cameras.
    A higher value creates a stronger feeling of depth while a lower value is more comfortable.
nl: Regelt de scheidingsafstand tussen de virtuele camera's.
    Een hogere waarde zorgt voor een sterkere gevoel van diepte.

en: Convergence:
nl: Convergentie:

en: Convergence:
nl: Convergentie:

en: Convert to GCI
nl: Omzetten naar GCI

en: Copy
nl: Kopieer

en: Copy failed
nl: Kopiëren mislukt

en: Copy to Memcard %c
nl: Kopieer naar geheugenkaart %c

en: Could not read "%s". There is no disc in the drive or it is not a GameCube/Wii backup. Please note that Dolphin cannot play games directly from the original GameCube and Wii discs.
nl: Kan "%s" niet lezen. Er is geen geldige GameCube of Wii schijf in het station gevonden. Dolphin kan geen spellen direct vanaf de originele GameCube of Wii schijf afspelen.

en: Could not recognize ISO file %s
nl: Kan ISO bestand %s niet herkennen.

en: Could not save %s.
nl: Kan %s niet opslaan.

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
nl: Kan niet naar geheugenkaart %s schrijven. 
    
    Draait u Dolphin vanaf een CD/DVD of is het bestand misschien beveiligd tegen schrijven?
    
    Krijgt u dit nadat u de emulator map hebt verplaatst?
    In dat geval moet u uw memory card locatie opnieuw aangeven in de configuratie.

en: Couldn't Create Client
nl: Kan client niet aanmaken

en: Couldn't create peer.
nl: Kan peer niet aanmaken.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
nl: Kan geen open commando vinden voor extensie 'ini'!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
nl: Kan de kern niet initialiseren.
    Controleer uw instellingen.

en: Couldn't look up central server
nl: Kan de centrale server niet vinden

en: Count:
nl: Tel:

en: Count: %lu
nl: Tel: %lu

en: Country:
nl: Land:

en: Create AR Code
nl: Maak AR Code

en: Create new perspective
nl: Maak een nieuwe perspectief

en: Creator:
nl: Auteur:

en: Critical
nl: Kritiek

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Crop the picture from its native aspect ratio to 4:3 or 16:9.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Snijdt de afbeelding bij van de oorspronkelijke beeldverhouding naar 4:3 of 16:9.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
nl: Huidige map verandert van %s naar %s na wxFileSelector!

en: Current game
nl: Huidige spel

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom RTC Options
nl: Aangepaste RTC Opties

en: DSP HLE emulation (fast)
nl: DSP HLE emulatie (snel)

en: DSP LLE interpreter (slow)
nl: DSP LLE interpreter (traag)

en: DVD Root:
nl: DVD Station:

en: Dance Mat
nl: Dansmat

en: Data Size
nl: Datagrootte

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
nl: Datel MaxDrive/Pro bestanden(*.sav)

en: Dead Zone
nl: Dode Zone

en: Debug Only
nl: Alleen debug

en: Decimal
nl: Decimaal

en: Decompress ISO...
nl: Decomprimeer ISO...

en: Decompress selected ISOs...
nl: Decomprimeer geselecteerde ISOs...

en: Decompressing ISO
nl: Decomprimeer ISO

en: Decrease Convergence
nl: Verlaag Convergentie

en: Decrease Depth
nl: Verlaag Diepte

en: Decrease Emulation Speed
nl: Verlaag Emulatiesnelheid

en: Decrease IR
nl: Verlaag IR

en: Default
nl: Standaard

en: Default ISO:
nl: Standaard ISO:

en: Default font
nl: Standaardlettertype

en: Delete
nl: Verwijder

en: Delete Save
nl: Verwijder Save

en: Delete the existing file '%s'?
nl: Verwijder het bestaande bestand '%s'?

en: Depth Percentage:
nl: Dieptepercentage:

en: Depth:
nl: Diepte:

en: Description
nl: Beschrijving

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Deterministic dual core:
nl: Deterministische dual core:

en: Device
nl: Apparaat

en: Device Settings
nl: Apparaatinstellingen

en: Device not found
nl: Apparaat niet gevonden

en: Dial
nl: Draai

en: Dims the screen after five minutes of inactivity.
nl: Dimt het scherm na vijf minuten inactiviteit.

en: Direct Connection
nl: Rechtstreekse Verbinding

en: Directory checksum and directory backup checksum failed
nl: Map checksum en map backup checksum mislukt

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disable Bounding Box
nl: Schakel Bounding Box uit

en: Disable Emulation Speed Limit
nl: Schakel Emulatie Snelheidslimit uit

en: Disable Fog
nl: Schakel Fog uit

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Schakel XFB emulatie uit.
    Versnelt emulatie enorm maar veroorzaakt heftige glitches in veel spellen die ervan afhankelijk zijn (vooral homebrew applicaties).
    
    In geval van twijfel geselecteerd laten.

en: Disable the bounding box emulation.
    This may improve the GPU performance a lot, but some games will break.
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Schakel bounding box emulatie uit.
    Dit kan GPU performance enorm versnellen, maar breekt sommige spellen.
    
    In geval van twijfel geselecteerd laten.

en: Disc
nl: Schijf

en: Disc Read Error
nl: Schijf Leesfout

en: Display
nl: Scherm

en: Display messages over the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
nl: Geef berichten weer op het emulatiescherm.
    Deze berichten betreffen: geheugenkaart activiteiten, grafische instellingen, CPU informatie, en JIT cache verversingen.

en: Divide
nl: Verdelen

en: Do you want to stop the current emulation?
nl: Wilt u de emulatie stoppen?

en: Dolphin %s Graphics Configuration
nl: Dolphin %s Grafische Configuratie

en: Dolphin Configuration
nl: Dolphin Configuratie

en: Dolphin Controller Configuration
nl: Dolphin Controllerconfiguratie

en: Dolphin Hotkeys
nl: Dolphin Sneltoetsen

en: Dolphin NetPlay Setup
nl: Dolphin Netplay Instellingen

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
nl: Dolphin TAS Film (*.dtm)

en: Dolphin could not find any GameCube/Wii ISOs or WADs. Double-click here to set a games directory...
nl: Dolphin kan geen GameCube/Wii ISO's of WADs vinden. Dubbelklik om een gamemap in te stellen...

en: Dolphin is currently set to hide all games. Double-click here to show all games...
nl: Dolphin is momenteel ingesteld om alle spellen te verbergen. Dubbelklik hier om alle spellen weer te geven...

en: Dolphin is too old for traversal server
nl: Dolphin is te oud voor de traversal server

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
nl: Dolphin kan de verzochte actie niet uitvoeren.

en: Done compressing disc image.
nl: Comprimeren van schijfkopie voltooid.

en: Down
nl: Omlaag

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
nl: %lu codes gedownload. (%lu toegevoegd)

en: Drawn Object Range
nl: Getekend Object Bereik

en: Driver Not Detected
nl: Geen Driver gevonden

en: Dummy
nl: Pop

en: Dump EFB Target
nl: Dump EFB Doel

en: Dump Objects
nl: Dump Objecten

en: Dump Path:
nl: Dump Pad:

en: Dump Texture Fetches
nl: Dump Opgehaalde Textures

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Dump de gedecodeerde textures naar User/Dump/Textures/<game_id>/.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Dump de inhoud van EFB kopieën naar User/Dump/Textures/.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Dutch
nl: Nederlands

en: E&xit
nl: Sl&uiten

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
nl: FOUT: Deze versie van Dolphin vereist een TAP-Win32 driver van op zijn minst versie %d.%d -- Als je Dolphin recentelijk hebt geüpdatet is het mogelijk dat je Windows eerst moet herstarten voordat de driver herkend wordt.

en: Early Memory Updates
nl: Vroege Geheugen Updates

en: Edit ActionReplay Code
nl: Wijzig ActionReplay Code

en: Edit Config
nl: Wijzig Configuratie

en: Edit Patch
nl: Wijzig Patch

en: Edit...
nl: Wijzig...

en: Empty
nl: Leeg

en: Emu Thread already running
nl: Emu Thread draait al

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
nl: Emuleer XFBs nauwkeurig. 
    Vertraagt de emulatie enorm en schakelt hoge resolutie rendering uit, maar is noodzakelijk om een aantal spellen goed te kunnen emuleren.
    
    In geval van twijfel selecteer virtuele XFB emulatie.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Emuleer XFBs met GPU texture objecten.
    
    Lost problemen op met spellen die niet zonder XFB emulatie werken met een kleinere performance impact als echte XFB emulatie. Het kan echter nog steeds mislukken voor veel spellen (voornamelijk homebrew applicaties).
    
    In geval van twijfel geselecteerd laten.

en: Emulation State:
nl: Emulatie Staat:

en: Enable AR Logging
nl: Activeer AR Logging

en: Enable CPU Clock Override
nl: Activeer CPU klok overschrijven

en: Enable Cheats
nl: Activeer Cheats

en: Enable Custom RTC
nl: Activeer Aangepaste RTC

en: Enable Dual Core
nl: Activeer Dual Core

en: Enable Dual Core (speedup)
nl: Activeer Dual Core (verhoogt de snelheid)

en: Enable FPRF
nl: Activeer FPRF

en: Enable MMU
nl: Activeer MMU

en: Enable Progressive Scan
nl: Activeer Progressieve Scan

en: Enable Screen Saver
nl: Activeer Schermbeveiliger

en: Enable Speaker Data
nl: Activeer Speaker Data

en: Enable Usage Statistics Reporting
nl: Activeer Gebruiksstatistieken Rapportering

en: Enable WideScreen
nl: Activeer Breedbeeld

en: Enable Wireframe
nl: Activeer Wireframe

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
nl: Schakel anisotropic filtering in.
    Verbetert de visuele kwaliteit van textures dat op schuine hoeken zichtbaar zijn.
    Kan voor problemen zorgen in een aantal spellen.
    
    In geval van twijfel selecteer 1x.

en: Enable fast disc access. This can cause crashes and other problems in some games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
nl: Activeer snelle schijftoegang. Dit kan crashes en andere problemen veroorzaken in enkele spellen. (AAN = Snel, UIT = Compatibel)

en: Enable pages
nl: Activeer pagina's

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Schakel dit in als u het hele scherm wilt gebruiken voor rendering.
    Als dit uitgeschakeld is zal er een render venster worden aangemaakt.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Schakel dit in als u het hoofdvenster van Dolphin wilt gebruiken voor rendering in plaats van een aparte render window.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Enables Floating Point Result Flag calculation, needed for a few games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nl: Activeer Floating Point Result Flag berekening, nodig voor enkele spellen. (AAN = Compatibel, UIT = Snel)

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Schakelt progressieve scan in als het ondersteund wordt door de geëmuleerde software. 
    De meeste spellen geven hier niks om.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nl: Schakel de Memory Management Unit in die nodig is voor sommige games. (AAN = Compatibel, UIT = Snel)

en: Enables the collection and sharing of usage statistics data with the Dolphin development team. This data is used to improve the emulator and help us understand how our users interact with the system. No private data is ever collected.
nl: Activeert het verzamelen en delen van gebruiksstatistieken met het ontwikkelingsteam van Dolphin. Deze informatie wordt gebruikt om de emulator te verbeteren en helpt ons te begrijpen hoe onze gebruikers het systeem gebruiken. Er worden geen vertrouwelijke gegevens verzameld.

en: Enables the use of Action Replay and Gecko cheats.
nl: Schakelt het gebruik van Action Replay en Gecko cheats in

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Encode frame dumps met de FFV1 codec. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: End
nl: Einde

en: Enet Didn't Initialize
nl: Enet niet geïnitialiseerd

en: English
nl: Engels

en: Enhancements
nl: Verbeteringen

en: Enter a name for the new perspective:
nl: Voeg een naam toe voor het nieuwe perspectief:

en: Entry %d/%d
nl: Toegang %d/%d

en: Entry 1/%d
nl: Toegang 1/%d

en: Equal
nl: Gelijk

en: Error
nl: Error (Fout)

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
nl: Fout bij het laden van de geselecteerde taal. Dolphin zal terugvallen op de systeemtaal.

en: Error saving file.
nl: Fout bij het opslaan van het bestand.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
nl: Fout: Na \"%s\", gevonden %d (0x%X) in plaats van bewaar punt %d (0x%X). Bewaarstaat laadactie wordt geannuleerd...

en: Escape
nl: Verlaten

en: Euphoria
nl: Euforie

en: Europe
nl: Europa

en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Exit
nl: Sluit

en: Export All Wii Saves
nl: Exporteer alle Wii saves

en: Export Recording
nl: Exporteer Opname...

en: Export Recording...
nl: Exporteer Opname...

en: Export Save
nl: Exporteer Save

en: Export Wii save (Experimental)
nl: Exporteer Wii save (Experimenteel)

en: Export all saves
nl: Exporteer alle saves...

en: Export failed
nl: Exporteren mislukt

en: Export save as...
nl: Exporteer save als...

en: Extension
nl: Extensie

en: External Frame Buffer (XFB)
nl: Externe Frame Buffer (XFB)

en: Extract All Files...
nl: Alle Bestanden Uitpakken...

en: Extract Apploader...
nl: Apploader Uitpakken

en: Extract DOL...
nl: DOL Uitpakken...

en: Extract Directory...
nl: Map Uitpakken...

en: Extract File...
nl: Bestand Uitpakken...

en: Extract Partition...
nl: Partitie Uitpakken...

en: Extracting %s
nl: Uitpakken %s

en: Extracting All Files
nl: Alle Bestanden Uitpakken

en: Extracting Directory
nl: Uitpakken van de map

en: Extracting...
nl: Uitpakken...

en: FIFO Player
nl: FIFO Speler

en: FST Size:
nl: FST Grootte:

en: Failed To Connect!
nl: Verbinding Mislukt!

en: Failed to Connect!
nl: Verbinding Mislukt!

en: Failed to download codes.
nl: Het downloaden van de codes is mislukt.

en: Failed to extract to %s!
nl: Het uitpakken naar %s is mislukt!

en: Failed to find new filename.
    %s
     will be overwritten
nl: Nieuwe bestandsnaam vinden mislukt.
    %s
    wordt overschreven

en: Failed to listen. Is another instance of the NetPlay server running?
nl: Het luisteren is mislukt. Draait er al een andere instantie van de NetPlay server?

en: Failed to open the input file "%s".
nl: Kan inputbestand "%s" niet openen.

en: Failed to open the output file "%s".
    Check that you have permissions to write the target folder and that the media can be written.
nl: Openen van "%s" is mislukt.
    Controleer of u schrijf permissies hebt op het doel.

en: Failed to read %s
nl: Lezen van %s is mislukt

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
nl: Het lezen van de block allocation table backup is mislukt
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
nl: Het lezen van de block allocation table is mislukt
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from GCI file %s
nl: Het lezen van %s GCI bestand is mislukt

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
nl: Het lezen van de map backup is mislukt
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
nl: Het lezen van de map is mislukt
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
nl: Het lezen van de header is mislukt
    (0x000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
nl: Het lezen van de unieke ID van de schijf image is mislukt

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
nl: Het schrijven van BT.DINF naar SYSCONF is mislukt

en: Failed to write the output file "%s".
    Check that you have enough space available on the target drive.
nl: Schrijven naar "%s" is mislukt.
    Controleer of u genoeg ruimte hebt op het doel.

en: Fast
nl: Snel

en: Fast Depth Calculation
nl: Snelle Diepteberekening

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
nl: Fatale desync. Terugspelen wordt geannuleerd. (Fout in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s

en: File
nl: Bestand

en: File Info
nl: Bestandsinfo

en: File Name
nl: Bestandsnaam

en: File Size
nl: Bestandsgrootte

en: File contained no codes.
nl: Bestand bevat geen codes.

en: File converted to .gci
nl: Bestand geconverteerd naar .gci

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
nl: Bestand kon niet worden geopend
    of heeft geen geldige extensie

en: File has the extension "%s".
    Valid extensions are (.raw/.gcp)
nl: Bestand heeft de extensie "%s".
    Geldige extensies zijn (.raw/.gcp)

en: File is not recognized as a memcard
nl: Bestand wordt niet herkend als geheugenkaart

en: File not compressed
nl: Bestand niet gecomprimeerd

en: File write failed
nl: Bestand schrijven mislukt

en: Files opened, ready to compress.
nl: Bestanden geopend, gereed voor compressie.

en: Filesystem
nl: Bestandssysteem

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
nl: Bestandstype 'ini' is onbekend! Kan niet worden geopend!

en: Filter all textures, including any that the game explicitly set as unfiltered.
    May improve quality of certain textures in some games, but will cause issues in others.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Filtert alle textures, zelfs als het spel de textures expliciet niet filtert.
    Kan de texture kwaliteit in sommige games verbeteren, maar veroorzaakt glitches in andere games.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: First Block
nl: Eerste Blok

en: Fix Checksums
nl: Herstel Checksums

en: Force 16:9
nl: Forceer 16:9

en: Force 4:3
nl: Forceer 4:3

en: Force Console as NTSC-J
nl: Forceer Console als NTSC-J

en: Force Listen Port:
nl: Forceer Luisterpoort:

en: Force Texture Filtering
nl: Forceer Texture Filtering

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    If left unchecked, Dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
nl: Forceert NTSC-J modus voor het gebruik van Japanse ROM lettertypes.
    Als deze optie uitgeschakeld is zal Dolphin automatisch schakelen van NTSC-U naar NTSC-J bij het spelen van Japanese spellen.

en: Forces the game to output graphics for any aspect ratio.
    Use with "Aspect Ratio" set to "Force 16:9" to force 4:3-only games to run at 16:9.
    Rarely produces good results and often partially breaks graphics and game UIs.
    Unnecessary (and detrimental) if using any AR/Gecko-code widescreen patches.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Forceert het spel om grafische afbeeldingen op elke beeldverhouding te tonen.
    Gebruik in combinatie met de "Beeldverhouding" instelling op "Force 16:9" om 4:3 spellen te forceren naar 16:9.
    Zorgt zelden voor goede resultaten en breekt delen van de graphics en game user interface.
    Onnodig bij het gebruik van AR/Gecko-code breedbeeld patches.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Forward
nl: Vooruit

en: Forward port (UPnP)
nl: Poort forwarden (UPnP)

en: Found %u results for '
nl: %u resultaten gevonden voor '

en: Found %zu save files
nl: %zu save bestanden gevonden

en: Frame Advance
nl: Frame Voorwaarts

en: Frame Advance Decrease Speed
nl: Frame Voorwaarts Verlaag Snelheid

en: Frame Advance Increase Speed
nl: Frame Voorwaarts Verhoog Snelheid

en: Frame Advance Reset Speed
nl: Frame Voorwaarts Reset Snelheid

en: Frame Dumps Use FFV1
nl: Gebruik FFV1 Voor Frame Dumps

en: Frame Info
nl: Frame Informatie

en: Frame Range
nl: Framebereik

en: France
nl: Frankrijk

en: Free Look
nl: Vrij kijk

en: Freelook Decrease Speed
nl: Vrij kijken Verlaag Snelheid

en: Freelook Increase Speed
nl: Vrij kijken Verhoog Snelheid

en: Freelook Move Down
nl: Vrij kijken Beweeg Omlaag

en: Freelook Move Left
nl: Vrij kijken Beweeg Links

en: Freelook Move Right
nl: Vrij kijken Beweeg Rechts

en: Freelook Move Up
nl: Vrij kijken Beweeg Omhoog

en: Freelook Reset
nl: Vrij kijken Reset

en: Freelook Reset Speed
nl: Vrij kijken Reset Snelheid

en: Freelook Zoom In
nl: Vrij kijken Zoom In

en: Freelook Zoom Out
nl: Vrij kijken Zoom Uit

en: French
nl: Frans

en: From
nl: Van

en: FullScr
nl: Volledig scherm

en: Fullscreen Resolution:
nl: Volledig scherm resolutie:

en: GCI File(*.gci)
nl: GCI Bestand(*.gci)

en: GCI Folder
nl: GCI Map

en: GCI save file was not loaded because it is the wrong region for this memory card:
    %s
nl: Het laden van %s is mislukt omdat het de verkeerde regio bevat voor deze geheugenkaart.

en: GCMemcardDirectory: ClearBlock called with invalid block address
nl: GCMemcardDirectory: ClearBlock aangeroepen met ongeldige blok adres

en: GFX FIFO: Unknown Opcode (0x%02x @ %p, %s).
    This means one of the following:
    * The emulated GPU got desynced, disabling dual core can help
    * Command stream corrupted by some spurious memory bug
    * This really is an unknown opcode (unlikely)
    * Some other sort of bug
    
    Further errors will be sent to the Video Backend log and
    Dolphin will now likely crash or hang. Enjoy.
nl: GFX FIFO: Onbekende Opcode (0x%02x @ %p, %s)
    Dit betekent een van het volgende:
     * De geëmuleerde GPU is gedesynchroniseerd. Dual-core uitschakelen kan het probleem verhelpen
     * Commandostream is corrupt geworden door een memorybug
     * Dit is een onbekende opcode (onwaarschijnlijk)
     * Een andere soort bug
    
    Opkomende foutmeldingen zullen worden gelogd. Dolphin zal nu waarschijnlijk vastlopen of crashen.

en: Game ID
nl: Spel ID

en: Game ID:
nl: Spel ID:

en: Game is already running!
nl: Het spel draait al!

en: Game overwrote with another games save. Data corruption ahead 0x%x, 0x%x
nl: Spel overschreven door een andere save. Data corruptie 0x%x, 0x%x

en: Game-Specific Settings
nl: Spelspecifieke Instellingen

en: GameConfig
nl: Spel Config

en: GameCube Adapter for Wii U
nl: GameCube Adapter voor de Wii U

en: GameCube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
nl: GameCube Geheugenkaarten (*.raw,*.gcp)

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
nl: GameCube Savegame bestanden(*.gci;*.gcs;*.sav)

en: General
nl: Algemeen

en: Generate a New Statistics Identity
nl: Genereer een nieuwe statistieken identiteit

en: German
nl: Duits

en: Germany
nl: Duitsland

en: Graphics
nl: Grafisch

en: Graphics settings
nl: Grafische instellingen

en: Greater Than
nl: Groter dan

en: Greatly increases quality of textures generated using render-to-texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly increases GPU load and causes relatively few graphical issues.
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Verhoogt de kwaliteit van textures enorm door render naar texture effecten te gebruiken.
    Het verhogen van de interne resolutie zal het effect van deze instelling verbeteren.
    Verhoogt de GPU load een beetje maar zorgt voor weinig grafische problemen.
    
    In geval van twijfel geselecteerd laten.

en: Green
nl: Groen

en: Green Left
nl: Groen Links

en: Green Right
nl: Groen Rechts

en: Guitar
nl: Gitaar

en: Hashes do not match.
nl: Hashes komen niet overeen.

en: Hashes match!
nl: Hashes komen overeen!

en: Header checksum failed
nl: Header checksum ongeldig

en: Height
nl: Hoogte

en: Hide
nl: Verberg

en: Hide Mouse Cursor
nl: Verberg Muis Cursor

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Verbergt de muiscursor wanneer die zich boven het emulatievenster bevindt.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Higher values can make variable-framerate games run at a higher framerate, at the expense of CPU. Lower values can make variable-framerate games run at a lower framerate, saving CPU.
    
    WARNING: Changing this from the default (100%) can and will break games and cause glitches. Do so at your own risk. Please do not report bugs that occur with a non-default clock.
nl: Hogere waarden kunnen variabele framerate games helpen om op een hogere framerate te lopen. Lagere waarden doen het tegengestelde en bespaart CPU kracht.
    
    WAARSCHUWING: Het aanpassen van de standaard (100%) kan leiden tot glitches en crashes in spellen. Doe dit op eigen risico. Rapporteer alstublieft geen bugs die plaatsvinden als u dit aanpast.

en: Home
nl: Thuis

en: Host code size is to large.
    Please recheck that you have the correct code
nl: De host code grootte klopt niet.
    Controleer of u de juiste code heeft.

en: Hotkeys
nl: Sneltoetsen

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
nl: IOCTL_ES_GETVIEWS: Poging tot verkrijgen van data van een onbekende ticket: %08x/%08x

en: IOCTL_ES_LAUNCH: The DOL file is invalid!
nl: IOCTL_ES_LAUNCH: De DOL file is ongeldig!

en: IPL Settings
nl: IPL Instellingen

en: IPL with unknown hash %x
nl: IPL met onbekende hash %x

en: IR Sensitivity:
nl: IR Gevoeligheid:

en: ISO Directories
nl: ISO Map

en: Icon
nl: Icoon

en: Identity generation
nl: Genereer identiteit

en: If authorized, Dolphin can collect data on its performance, feature usage, and configuration, as well as data on your system's hardware and operating system.
    
    No private data is ever collected. This data helps us understand how people and emulated games use Dolphin and prioritize our efforts. It also helps us identify rare configurations that are causing bugs, performance and stability issues.
    This authorization can be revoked at any time through Dolphin's settings.
    
    Do you authorize Dolphin to report this information to Dolphin's developers?
nl: Als u het toestaat kan Dolphin informatie verzamelen over haar performance, het gebruik van bepaalde functies en data over de hardware van uw systeem en het besturingssyteem dat u gebruikt.
    
    Er zal nooit vertrouwelijk informatie worden verzameld. Deze informatie helpt ons te begrijpen hoe Dolphin wordt gebruikt om prioriteiten te stellen. Het helpt ons ook om niet vaak voorkomende configuraties die bugs en prestatie- en stabiliteitsproblemen veroorzaken te herkennen. 
    De machtiging kan op elk moment worden ingetrokken in de instellingen.
    
    Geeft u Dolphin toestemming om deze informatie door te geven aan het ontwikkelingsteam?

en: Ignore Format Changes
nl: Negeer Formaat Veranderingen

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games.
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Negeer elke verandering aan het EFB formaat. 
    Verbetert de performance in veel spelen zonder een negatieve effect. Kan voor grafische glitches zorgen in een aantal spellen.
    
    In geval van twijfel geselecteerd laten.

en: Ignore any requests from the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Negeer elke poging van de CPU om te lezen of te schrijven naar de EFB.
    Verbetert de performance in sommige spellen, maar kan enkele gameplay gerelateerde features of grafische effecten uitschakelen. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Implement fullscreen mode with a borderless window spanning the whole screen instead of using exclusive mode.
    Allows for faster transitions between fullscreen and windowed mode, but slightly increases input latency, makes movement less smooth and slightly decreases performance.
    Exclusive mode is required for Nvidia 3D Vision to work in the Direct3D backend.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Gebruikt een volledig scherm modus met een randloze venster dat het hele scherm opvult.
    Zorgt voor snellere schakeling tussen volledig scherm en windowed mode maar verhoogt inputlag een beetje, maakt bewegingen minder vloeiend en verlaagt de performance een beetje.
    Exclusieve modus is vereist voor NVIDIA 3D Vision.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Import Save
nl: Importeer Save

en: Import Wii Save...
nl: Importeer Wii Save...

en: Import failed
nl: Importeren mislukt

en: Imported file has gsc extension
    but does not have a correct header.
nl: Het geïmporteerde bestand heeft gsc als extensie
    maar bevat niet de juiste header.

en: Imported file has invalid length.
nl: Het geïmporteerde bestand heeft een ongeldige lengte.

en: Imported file has sav extension
    but does not have a correct header.
nl: Het geïmporteerde bestand heeft sav als extensie
    maar bevat niet de juiste header.

en: Increase Convergence
nl: Verhoog Convergentie

en: Increase Depth
nl: Verhoog Diepte

en: Increase Emulation Speed
nl: Verhoog Emulatiesnelheid

en: Increase IR
nl: Verhoog IR

en: Information
nl: Informatie

en: Input
nl: Invoer

en: Insert
nl: Toevoegen

en: Insert SD Card
nl: Steek SD-kaart in

en: Install WAD...
nl: Installeer WAD...

en: Install to Wii Menu
nl: Installeren in Wii-menu

en: Installing WAD...
nl: WAD aan het installeren...

en: Integrity Check Error
nl: Integriteitscontrole Fout

en: Integrity check completed
nl: Integriteitscontrole afgerond

en: Integrity check completed. No errors have been found.
nl: Integriteitscontrole afgerond. Geen fouten gevonden.

en: Integrity check for %s failed. The disc image is most likely corrupted or has been patched incorrectly.
nl: Integriteitscontrole voor %s mislukt. De schijfkopie is waarschijnlijk beschadigd of is onjuist gepatched.

en: Interface Settings
nl: Interface Instellingen

en: Internal LZO Error - compression failed
nl: Interne LZO fout - compressie is mislukt

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
nl: Interne LZO fout - decompressie is mislukt (%d) (%li, %li) 
    Probeer de staat opnieuw te laden

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
nl: Interne LZO fout - lzo_init() is mislukt

en: Internal Name:
nl: Interne Naam:

en: Internal Resolution:
nl: Interne Resolutie:

en: Interpreter (slowest)
nl: Interpreter (traagst)

en: Invalid bat.map or dir entry.
nl: Ongeldige bat.map of dir entry

en: Invalid host
nl: Ongeldige host

en: Invalid index
nl: Ongeldige index

en: Invalid recording file
nl: Onjuist opnamebestand

en: Invalid search parameters (no object selected)
nl: Ongeldige zoekparameters (geen object geselecteerd)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
nl: Ongeldige zoekopdracht (niet in staat naar nummers te converteren)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
nl: Ongeldige zoekopdracht (alleen gelijke string lengtes zijn ondersteund)

en: Invalid value.
nl: Ongeldige waarde.

en: Italian
nl: Italiaans

en: Italy
nl: Italië

en: Iterative Input
nl: Iteratieve invoer

en: JIT Arm64 (experimental)
nl: JIT Arm64 (experimenteel)

en: JIT Recompiler (recommended)
nl: JIT Recompiler (aanbevolen)

en: JITIL Recompiler (slow, experimental)
nl: JITIL Recompiler (traag, experimenteel)

en: Japanese
nl: Japans

en: Keep Window on Top
nl: Houdt Venster Bovenop

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Houdt het spelvenster bovenop alle andere vensters.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Keys
nl: Toetsen

en: Kick Player
nl: Speler kicken

en: Korean
nl: Koreaans

en: L Button
nl: L Knop

en: L-Analog
nl: L-Analoog

en: Language:
nl: Taal:

en: Last %i
nl: Laatste %i

en: Latency:
nl: Vertraging:

en: Left
nl: Links

en: Left Stick
nl: Linker Knuppel

en: Left stick
nl: Linker knuppel

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
nl: Klik met de linkermuisknop om invoer te detecteren.
    Midden-klik om te wissen.
    Klik met de rechtermuisknop voor meer opties.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
nl: Links / Rechts-klik voor meer opties.
    Midden-klik om te wissen.

en: Less Than
nl: Minder dan

en: Lets the system language be set to values that games were not designed for. This can allow the use of extra translations for a few games, but can also lead to text display issues.
nl: Zorgt ervoor dat het systeemtaal op waardes gezet kan worden dat niet ondersteund wordt door spellen. Daarmee is het mogelijk om extra vertalingen voor spellen te maken, maar het brengt ook tekst problemen met zich mee.

en: License
nl: Licentie

en: Limits the emulation speed to the specified percentage.
    Note that raising or lowering the emulation speed will also raise or lower the audio pitch to prevent audio from stuttering.
nl: Beperkt de emulatiesnelheid tot het opgegeven percentage.
    
    Let op dat de emulatiesnelheid verhogen of verlagen eveneens de toonhoogte zal verhogen of verlagen om te voorkomen dat het geluid stottert.

en: Load
nl: Laad

en: Load Custom Textures
nl: Laad Aangepaste Textures

en: Load State
nl: Laad staat

en: Load State Last 1
nl: Laad Laatste Staat 1

en: Load State Last 10
nl: Laad Laatste Staat 10

en: Load State Last 2
nl: Laad Laatste Staat 2

en: Load State Last 3
nl: Laad Laatste Staat 3

en: Load State Last 4
nl: Laad Laatste Staat 4

en: Load State Last 5
nl: Laad Laatste Staat 5

en: Load State Last 6
nl: Laad Laatste Staat 6

en: Load State Last 7
nl: Laad Laatste Staat 7

en: Load State Last 8
nl: Laad Laatste Staat 8

en: Load State Last 9
nl: Laad Laatste Staat 9

en: Load State Slot 1
nl: Laad Staat 1

en: Load State Slot 10
nl: Laad Staat 10

en: Load State Slot 2
nl: Laad Staat 2

en: Load State Slot 3
nl: Laad Staat 3

en: Load State Slot 4
nl: Laad Staat 4

en: Load State Slot 5
nl: Laad Staat 5

en: Load State Slot 6
nl: Laad Staat 6

en: Load State Slot 7
nl: Laad Staat 7

en: Load State Slot 8
nl: Laad Staat 8

en: Load State Slot 9
nl: Laad Staat 9

en: Load State from Selected Slot
nl: Laad Staat van Geselecteerde Slot

en: Load State...
nl: Laad Staat...

en: Load Wii System Menu
nl: Laad Wii System Menu

en: Load Wii System Menu %d%c
nl: Laad Wii System Menu %d%c

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Laad aangepaste textures van User/Load/Textures/<game_id>/.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Load from selected slot
nl: Laden van geselecteerde slot

en: Loaded %d good functions, ignored %d bad functions.
nl: %d goede functies geladen
    %d onjuiste functies genegeerd

en: Log
nl: Logboek

en: Log Configuration
nl: Logboek configuratie

en: Log Render Time to File
nl: Log Rendertijden Naar Bestand

en: Log the render time of every frame to User/Logs/render_time.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Log de rendertijd van elke frame naar User/Logs/fps.txt. Gebruik deze optie als je de prestaties van Dolphin wilt meten.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Logger Outputs
nl: Logger Uitvoer

en: Logging
nl: Logboek Bijhouden

en: M Button
nl: M Knop

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
nl: MadCatz Gameshark bestanden(*.gcs)

en: Main Stick
nl: Hoofd Knuppel

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Maakt objecten op afstand meer zichtbaar door de mist te verwijderen.
    Het deactiveren van mist zal sommige spellen breken dat op correcte mist emulatie rekent.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: May cause slow down in Wii Menu and some games.
nl: Kan leiden tot vertraging van het Wii-menu en een aantal games.

en: Memcard already has a save for this title.
nl: Geheugenkaart heeft al een save voor deze titel.

en: Memcard already opened
nl: De geheugenkaart is al geopend

en: Memory Card
nl: Geheugenkaart

en: Memory Card Manager
nl: Geheugenkaart Manager

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
nl: Geheugenkaart bestandsnaam in Slot %c is incorrect
    De regio is niet aangegeven
    
    De bestandslocatie van slot %c is veranderd naar
    %s
    Wilt u de oude bestanden naar de nieuwe locatie kopiëren?

en: Memory card file size does not match the header size
nl: Geheugenkaart bestandsgrootte komt niet overeen met de headergrootte

en: MemoryCard: ClearBlock called on invalid address (0x%x)
nl: GCMemcardDirectory: ClearBlock aangeroepen op ongeldige adres (0x%x)

en: MemoryCard: Read called with invalid source address (0x%x)
nl: MemoryCard: Read aangeroepen met onjuiste bronadres (0x%x)

en: MemoryCard: Write called with invalid destination address (0x%x)
nl: MemoryCard: Write aangeroepen met ongeldige bestemmingadres (0x%x)

en: Microphone
nl: Microfoon

en: Misc
nl: Overig

en: Misc Settings
nl: Overige Instellingen

en: Modifier
nl: Aanpasser

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Pas textures aan om het formaat weer te geven waarin ze gecoderd zijn. Vereist een reset in de meeste gevallen.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Monoscopic Shadows
nl: Monoscopische Schaduwen

en: Monospaced font
nl: Niet-proportionele (monospace) lettertype

en: Multiply
nl: Vermenigvuldigen

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
nl: Waarschuwing: Streamgrootte komt niet overeen met werkelijke lengte

en: NP Add
nl: NP Toevoegen

en: NP Decimal
nl: NP Decimaal

en: NP Delete
nl: NP Verwijderen

en: NP Divide
nl: NP Verdalen

en: NP Down
nl: NP Omlaag

en: NP End
nl: NP Einde

en: NP Equal
nl: NP Gelijk

en: NP Home
nl: NP Thuis

en: NP Insert
nl: NP Invoegen

en: NP Left
nl: NP Links

en: NP Multiply
nl: NP Vermenigvuldigen

en: NP Page Down
nl: NP Pagina Omlaang

en: NP Page Up
nl: NP Pagina Omhoog

en: NP Right
nl: NP Rechts

en: NP Separator
nl: NP Scheiding

en: NP Space
nl: NP Ruimte

en: NP Subtract
nl: NP Aftrekken

en: NP Up
nl: NP Omhoog

en: Name:
nl: Naam:

en: Name:
nl: Naam:

en: Native GCI files(*.gci)
nl: Native GCI-bestanden (*. GCI)

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Netplay has desynced. There is no way to recover from this.
nl: NetPlay is niet meer gesynchroniseerd. Er is geen manier om dit te herstellen.

en: New Scan
nl: Nieuwe Scan

en: New identity generated.
nl: Nieuwe identiteit gegenereerd.

en: Next Page
nl: Volgende Pagina

en: Next Scan
nl: Volgende Scan

en: Nickname:
nl: Bijnaam:

en: No audio output
nl: Geen audio output

en: No description available
nl: Geen omschrijving beschikbaar

en: No file loaded
nl: Geen bestand geladen

en: No free directory index entries.
nl: Er zijn geen vrije directory index entries beschikbaar

en: No recorded file
nl: Geen opgenomen bestand

en: No undo.dtm found, aborting undo load state to prevent movie desyncs
nl: Geen undo.dtm gevonden. Het ongedaan maken van load state wordt afgebroken om desynchronisatie te voorkomen.

en: None
nl: Geen

en: Not Equal
nl: Niet gelijk

en: Not Set
nl: Niet ingesteld

en: Not all players have the game. Do you really want to start?
nl: Niet alle spelers hebben het spel. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Not connected
nl: Niet verbonden

en: Notes:
nl: Opmerkingen:

en: Notice
nl: Opmerkingen

en: Nunchuk orientation
nl: Nunchuck oriëntatie

en: Nunchuk stick
nl: Nunchuck stick

en: Object Range
nl: Object Bereik

en: Off
nl: Uit

en: Offset:
nl: Afstand:

en: On-Screen Display Messages
nl: On-Screen Berichtgevingen

en: Online &Documentation
nl: Online & Documentatie

en: Only %d blocks available
nl: Er zijn maar %d blokken beschikaar

en: Open &containing folder
nl: Open &bevattende map

en: Open Wii &save folder
nl: Open Wii &save map

en: Open file...
nl: Open Bestand...

en: OpenAL: can't create context for device %s
nl: OpenAL: Kan geen context aanmaken voor apparaat %s

en: OpenAL: can't find sound devices
nl: OpenAL: Kan geen geluidsapparaten vinden

en: OpenAL: can't open device %s
nl: OpenAL: Kan apparaat %s niet openen

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
nl: Opent de standaard (alleen lezen) configuratie voor deze spel in een externe tekst editor.

en: Options
nl: Opties

en: Orange
nl: Oranje

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
nl: De volgorde van bestanden in de map komt niet overeen met de volgorde van blokken
    Rechts-klik en exporteer alle save bestanden,
    en importeer de saves naar een nieuwe geheugenkaart

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Other
nl: Overige

en: Other game
nl: Ander spel

en: Output
nl: Uitgang

en: Overlay Information
nl: Overlay informatie

en: Override Language on NTSC Games
nl: Overschrijf taal op NTSC spellen

en: P&lay Input Recording...
nl: O&pname afspelen...

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Paths
nl: Pad

en: Pause
nl: Pauze

en: Pause at End of Movie
nl: Pauzeer aan het Einde van de Film

en: Pause on Focus Lost
nl: Pauzeer bij Verliezen van Focus

en: Pauses the emulator when focus is taken away from the emulation window.
nl: Pauzeer de emulator als de emulatievenster geen focus heeft.

en: Per-Pixel Lighting
nl: Per-Pixel Belichting

en: Perspective %d
nl: Perspectief %d

en: Play
nl: Speel

en: Play Recording
nl: Speel Opname

en: Playable
nl: Speelbaar

en: Playback Options
nl: Terugspeel Opties

en: Players
nl: Spelers

en: Please confirm...
nl: Bevestig alstublieft...

en: Please create a perspective before saving
nl: Maak een perspectief voor het opslaan

en: Plus-Minus
nl: Ongeveer

en: Port %i
nl: Poort %i

en: Port :
nl: Poort :

en: Post Processing Shader Configuration
nl: Post-processing Shader Configuratie

en: Prefetch Custom Textures
nl: Prefetch Aangepaste Textures

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
nl: Vroegtijdige beeïndiging van filmpje in PlayController. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
nl: Vroegtijdige beeïndiging van filmpje in PlayWiimote. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
nl: Vroegtijdige beeïndiging van filmpje in PlayWiimote. %u > %u

en: Prev Page
nl: Vorige Pagina

en: Previous Page
nl: Vorige Pagina

en: Profile
nl: Profiel

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Purge Game List Cache
nl: Leeg Game Lijst Cache

en: Put BIOS roms in User/GC/{region}.
nl: Zet BIOS roms in User/GC/(regio).

en: Question
nl: Vraag

en: Quit
nl: Stoppen

en: Quit Netplay
nl: Verlaat Netplay

en: R Button
nl: R Knop

en: R-Analog
nl: R-Analoog

en: Range
nl: Afstand

en: Read-only mode
nl: Alleen-lezen modus

en: Real
nl: Echt

en: Real Balance Board
nl: Echte Balance Board

en: Record
nl: Opnemen

en: Record inputs
nl: Invoer opnemen

en: Recording Info
nl: Opname Informatie

en: Recording Options
nl: Opname Opties

en: Red
nl: Rood

en: Red Left
nl: Rood Links

en: Red Right
nl: Rood Rechts

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics. This smooths out jagged edges on objects.
    Increases GPU load and sometimes causes graphical issues. SSAA is significantly more demanding than MSAA, but provides top quality geometry anti-aliasing and also applies anti-aliasing to lighting, shader effects, and textures.
    
    If unsure, select None.
nl: Vermindert de hoeveelheid aliasing dat is ontstaan door het rasteren van 3D graphics. Deze optie  maakt de oneffen randjes op objecten glad.
    Verhoogt GPU load en kan voor grafische problemen zorgen. SSAA is aanzienlijk meer belastend dan MSAA, maar geeft een betere resultaat en brengt ook anti-aliasing aan op belichting, shaders en textures.
    
    In geval van twijfel selecteer "Geen".

en: Refresh
nl: Ververs

en: Refresh List
nl: Lijst Verversen

en: Refresh game list
nl: Ververs spellijst

en: Region
nl: Regio

en: Remove
nl: Verwijder

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Rendert de scène als een wireframe.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Render to Main Window
nl: Geef weer op hoofdvenster

en: Report: GCIFolder Writing to unallocated block 0x%x
nl: Report: GCIFolder schrijft naar niet gealloceerde blok 0x%x

en: Reset
nl: Opnieuw

en: Reset Traversal Settings
nl: Reset Traversal Instellingen

en: Results
nl: Resultaten

en: Retry
nl: Opnieuw

en: Return
nl: Enter

en: Revision:
nl: Revisie:

en: Revision: %s
nl: Revisie: %s

en: Right
nl: Rechts

en: Right Stick
nl: Rechter Stick

en: Right stick
nl: Rechter stick

en: Room ID:
nl: Kamer ID:

en: Russia
nl: Rusland

en: SD Card Path:
nl: SD-kaart Pad:

en: SD card
nl: SD-kaart

en: Sa&ve State
nl: S&la Staat Op

en: Safe
nl: Betrouwbaar

en: Save
nl: Opslaan

en: Save GCI as...
nl: Sla GCI op als...

en: Save Oldest State
nl: Sla oudste staat op

en: Save State
nl: Sla staat op

en: Save State Slot 1
nl: Sla Staat 1 Op

en: Save State Slot 10
nl: Sla Staat 10 op

en: Save State Slot 2
nl: Sla Staat 2 Op

en: Save State Slot 3
nl: Sla Staat 3 Op

en: Save State Slot 4
nl: Sla Staat 4 op

en: Save State Slot 5
nl: Sla Staat 5 Op

en: Save State Slot 6
nl: Sla Staat 6 Op

en: Save State Slot 7
nl: Sla Staat 7 Op

en: Save State Slot 8
nl: Sla Staat 8 Op

en: Save State Slot 9
nl: Sla Staat 9 op

en: Save State to Selected Slot
nl: Sla Staat Op naar Geselecteerde Slot

en: Save State...
nl: Sla staat op als...

en: Save as...
nl: Opslaan als...

en: Save compressed GCM/ISO
nl: Sla gecomprimeerde GCM / ISO op

en: Save decompressed GCM/ISO
nl: Sla gedecomprimeerd GCM / ISO op

en: Save to selected slot
nl: Opslaan naar geselecteerde slot

en: Saved to /Wii/sd.raw (default size is 128mb)
nl: Opgeslagen naar /Wii/sd.raw (standaardgrootte is 128mb)

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
nl: Save staat film %s is corrupt, het opnemen van de film is gestopt...

en: Scaled EFB Copy
nl: Geschaalde EFB Kopie

en: Scanning %s
nl: Scannen van %s

en: Scanning for ISOs
nl: Scannen voor ISO's

en: Scanning...
nl: Scannen...

en: Screenshot failed: Could not open file "%s" (error %d)
nl: Screenshot mislukt: Kan bestand "%s" niet openen (foutmelding %d)

en: Search
nl: Zoeken

en: Search (clear to use previous value)
nl: Zoeken (laat leeg om vorige waarde te gebruiken)

en: Search Subfolders
nl: Zoeken in submappen

en: Section %s not found in SYSCONF
nl: Sectie %s niet gevonden in SYSCONF

en: Select
nl: Selecteer

en: Select Columns
nl: Selecteer Kolommen

en: Select Game
nl: Selecteer Spel

en: Select State Slot
nl: Selecteer Staat Slot

en: Select State Slot 1
nl: Selecteer Staat Slot 1

en: Select State Slot 10
nl: Selecteer Staat Slot 10

en: Select State Slot 2
nl: Selecteer Staat Slot 2

en: Select State Slot 3
nl: Selecteer Staat Slot 3

en: Select State Slot 4
nl: Selecteer Staat Slot 4

en: Select State Slot 5
nl: Selecteer Staat Slot 5

en: Select State Slot 6
nl: Selecteer Staat Slot 6

en: Select State Slot 7
nl: Selecteer Staat Slot 7

en: Select State Slot 8
nl: Selecteer Staat Slot 8

en: Select State Slot 9
nl: Selecteer Staat Slot 9

en: Select The Recording File
nl: Selecteer Opname Bestand

en: Select a Wii WAD file to install
nl: Selecteer een Wii WAD bestand om te installeren

en: Select a save file to import
nl: Selecteer een save file om te importeren

en: Select floating windows
nl: Selecteer zwevende vensters

en: Select the file to load
nl: Selecteer het bestand om het te laden

en: Select the save file
nl: Selecteer het save bestand

en: Select the state to load
nl: Selecteer de Staat om te laden

en: Select the state to save
nl: Selecteer de Staat om op te slaan

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Mimic an analog TV with a widescreen aspect ratio.
    Force 4:3: Mimic a standard 4:3 analog TV.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
nl: Selecteer de beeldverhouding die gebruikt wordt tijdens het renderen.
    Auto: Gebruik de oorspronkelijke beeldverhouding
    Forceer 16:9: Boots een analoge TV met een breedbeeldverhouding na.
    Forceer 4:3: Boots een standaard 4:3 analoge TV na.
    Uitrekken naar Venster: Rek het beeld uit naar venstergrootte.
    
    In geval van twijfel selecteer "Auto".

en: Selected controller profile does not exist
nl: Geselecteerde controller profiel bestaat niet

en: Selected font
nl: Geselecteerde lettertype

en: Selects a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
nl: Selecteert een hardwareapparaat om te gebruiken.
    
    In geval van twijfel kies de eerste optie.

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, select auto.
nl: Selecteert de resolutie dat moet worden gebruikt in Volledig Scherm.
    Dit moet altijd groter of gelijk zijn als de interne resolutie. Performance impact is niet noemswaardig.
    
    In geval van twijfel selecteer "Auto".

en: Selects the stereoscopic 3D mode. Stereoscopy allows you to get a better feeling of depth if you have the necessary hardware.
    Side-by-Side and Top-and-Bottom are used by most 3D TVs.
    Anaglyph is used for Red-Cyan colored glasses.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select Off.
nl: Selecteert de stereoscopische 3D modus. Stereoscopie zorgt voor een betere gevoel van diepte als u de benodigde hardware bezit.
    Naast elkaar en Boven en beneden worden door de meeste 3D TVs ondersteund.
    Anaglyph werkt alleen met een rood en cyaan bril.
    Vertraagt de emulatiesnelheid enorm en kan voor problemen zorgen.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so unless you have a reason to use it you'll want to select OpenGL here.
    
    If unsure, select OpenGL.
nl: Selecteert welke graphics API er intern moet worden gebruikt.
    De software renderer wordt alleen gebruikt voor het debuggen.
    
    In geval van twijfel selecteer "OpenGL".

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so you'll want to use either Direct3D or OpenGL. Different games and different GPUs will behave differently on each backend, so for the best emulation experience it's recommended to try both and choose the one that's less problematic.
    
    If unsure, select OpenGL.
nl: Selecteert welke graphics API er intern moet worden gebruikt.
    De software renderer wordt alleen gebruikt voor het debuggen. Kies daarom  tussen Direct3D of OpenGL. Spellen gedragen zich verschillend op elke backend, dus voor de beste emulatie ervaring is het aangeraden om beide backends uit te proberen en te kijken welke het beste werkt.
    De Direct3D backend wordt niet ondersteund op oudere versies van Windows.
    
    In geval van twijfel selecteer "OpenGL".

en: Send
nl: Verzend

en: Sensor Bar Position:
nl: Sensor Bar Positie:

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Serial Port 1 - This is the port which devices such as the net adapter use.
nl: Serial Port 1 - Dit is de poort die apparaten zoals de net-adapter gebruiken

en: Server rejected traversal attempt
nl: Server heeft traversal poging geweigerd

en: Set as &default ISO
nl: Ingesteld als &standaard ISO

en: Set as default Memcard %c
nl: Ingesteld als standaard geheugenkaart %c

en: Sets the GameCube system language.
nl: Stelt de GameCube systeemtaal in.

en: Sets the Wii display mode to 60Hz (480i) instead of 50Hz (576i) for PAL games.
    May not work for all games.
nl: Stelt de Wii weergavemodus in op 60Hz (480i) in plaats van 50Hz (576i) voor PAL spellen.
    Werkt mogelijk niet voor alle spellen.

en: Sets the Wii system language.
nl: Stelt de Wii systeemtaal in.

en: SetupWiiMemory: Can't create setting.txt file
nl: SetupWiiMem: Kan setting.txt niet aanmaken

en: Shake
nl: Schudden

en: Shoulder Buttons
nl: Schouderknoppen

en: Show &Log
nl: Toon &Log

en: Show &Status Bar
nl: Toon &Statusbalk

en: Show &Toolbar
nl: Toon &Toolbar

en: Show Australia
nl: Toon Australië

en: Show Defaults
nl: Toon standaarden

en: Show Drives
nl: Toon Schijven

en: Show ELF/DOL
nl: Toon ELF/DOL

en: Show FPS
nl: Toon FPS

en: Show Frame Counter
nl: Toon beeldenteller

en: Show France
nl: Toon Frankrijk

en: Show GameCube
nl: Toon GameCube

en: Show Germany
nl: Toon Duitsland

en: Show Input Display
nl: Toon Invoervenster

en: Show Italy
nl: Toon Italië

en: Show JAP
nl: Toon JAP

en: Show Korea
nl: Toon Korea

en: Show Lag Counter
nl: Toon Vertragingsteller

en: Show Language:
nl: Toon Taal:

en: Show Log &Configuration
nl: Bekijk Log &Configuratie

en: Show NetPlay Messages
nl: Toon NetPlay Berichten

en: Show NetPlay Ping
nl: Toon NetPlay Ping

en: Show Netherlands
nl: Toon Nederland

en: Show PAL
nl: Toon PAL

en: Show Platforms
nl: Toon Platformen

en: Show Regions
nl: Toon Regio

en: Show Russia
nl: Toon Rusland

en: Show Spain
nl: Toon Spanje

en: Show Statistics
nl: Toon Statistieken

en: Show System Clock
nl: Toon Systeemklok

en: Show Taiwan
nl: Toon Taiwan

en: Show USA
nl: Toon VS

en: Show Unknown
nl: Toon Onbekend

en: Show WAD
nl: Toon WAD

en: Show Wii
nl: Toon Wii

en: Show World
nl: Toon Wereld

en: Show a confirmation box before stopping a game.
nl: Toon een bevestigingsvenster voordat u stopt met een spel.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may result in major crashes having no explanation at all.
nl: Toon een bericht wanneer er een mogelijk ernstige fout is opgetreden.
    Als u dit uitschakelt ziet u spontaan geen irritante berichten, maar dat betekent ook dat Dolphin opeens kan crashen zonder berichtgeving.

en: Show first block
nl: Toon eerste blok

en: Show save blocks
nl: Toon save blokken

en: Show save comment
nl: Toon save commentaar

en: Show save icon
nl: Toon save icon

en: Show save title
nl: Toon save titel

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Toont het aantal frames per seconde dat wordt gerendered als een meting van de emulatie snelheid.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Show the players' maximum Ping while playing on NetPlay.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Toon de maximum ping van de spelers tijdens NetPlay.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Show various rendering statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Toont diverse rendering statistieken.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Side-by-Side
nl: Naast elkaar

en: Sideways Hold
nl: Zijwaarts Houden

en: Sideways Toggle
nl: Schakel Zijwaarts

en: Simplified Chinese
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Simulate DK Bongos
nl: Simuleer DK Bongos

en: Size
nl: Grootte

en: Skip BIOS
nl: Sla BIOS Over

en: Skip DCBZ clearing
nl: Sla het legen van DCBZ over

en: Skip EFB Access from CPU
nl: Sla EFB toegang van de CPU over

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Versnelt het EFB naar RAM kopiëren lichtelijk door nauwkeurigheid van de emulatie op te offeren.
    Als er mogelijk problemen optreden, verhoog dan de texture cache precisie of schakel deze optie uit.
    
    Bij geval van twijfel leeg laten.

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
nl: Software Rendering is een stuk trager dan de andere backends en is alleen nuttig om te debuggen.
    Weet u zeker dat u software rendering aan wilt zetten?
    
    In geval van twijfel selecteer "Nee".

en: Sound Settings
nl: Geluidsinstellingen

en: Space
nl: Ruimte

en: Spain
nl: Spanje

en: Spanish
nl: Spaans

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution greatly improves visual quality, but also greatly increases GPU load and can cause issues in certain games.
    "Multiple of 640x528" will result in a size slightly larger than "Window Size" but yield fewer issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be. Auto (Window Size), 1.5x, and 2.5x may cause issues in some games.
    
    If unsure, select Native.
nl: Bepaalt de resolutie die gebruikt wordt voor het renderen. Een hoge resolutie verbetert de visuele kwaliteit enorm, maar is belastend voor de  GPU en kan glitches veroorzaken in sommige spellen.
    "Meervouden van 640x528" is een stuk trager dan "Venster Grootte" maar veroorzaakt minder problemen. Over het algemeen geldt dat hoe lager de interne resolutie, hoe beter de prestaties. Automatisch (Venster Grootte), 1,5x, en 2,5x kunnen glitches veroorzaken in sommige spellen.
    
    In geval van twijfel selecteer "640x528".

en: Speed Limit:
nl: Snelheidlimiet:

en: Speed up Disc Transfer Rate
nl: Versnel Disc Transfer Rate

en: Splits the CPU and GPU threads so they can be run on separate cores.
    Provides major speed improvements on most modern PCs, but can cause occasional crashes/glitches.
nl: Splitst de CPU- en GPU-threads zodat deze op afzonderlijke cores kunnen worden uitgevoerd.
    Leidt tot grote snelheidsverbeteringen op de meeste moderne pc's, maar kan ook voor crashes of glitches zorgen.

en: Standard Controller
nl: Standaard Controller

en: Start Re&cording Input
nl: Start Invoer Op&name

en: Start Recording
nl: Start Opname

en: State
nl: Staat

en: Steering Wheel
nl: Stuurwiel

en: Stereoscopic 3D Mode:
nl: Stereoscopische 3D Modus:

en: Stereoscopy
nl: Stereoscopie

en: Stick
nl: Knuppel

en: Store EFB Copies to Texture Only
nl: Bewaar EFB kopieën alleen in textures

en: Stores EFB Copies exclusively on the GPU, bypassing system memory. Causes graphical defects in a small number of games.
    
    Enabled = EFB Copies to Texture
    Disabled = EFB Copies to RAM (and Texture)
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Bewaar EFB kopieën alleen op de GPU.
    Kan voor grafische problemen zorgen in een klein aantal spellen.
    
    Aan = EFB kopieën naar Texture
    Uit = EFB kopieën naar RAM (en Texture)
    
    In geval van twijfel geselecteerd laten.

en: Stretch to Window
nl: Uitrekken naar Venster

en: Subtract
nl: Aftrekken

en: Successfully exported %u saves to %s
nl: %u succesvol geëxporteerd naar %s

en: Successfully exported file to %s
nl: Bestand succesvol geëxporteerd naar %s

en: Successfully imported save files
nl: Save bestanden succesvol geïmporteerd

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Swap Eyes
nl: Wissel Ogen

en: Swaps the left and right eye. Mostly useful if you want to view side-by-side cross-eyed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Wisselt het linker- en het rechteroog om. Handig als u scheel naar de "Naast elkaar" weergave wilt kijken.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Swing
nl: Zwaai

en: Synchronize GPU thread
nl: Synchroniseer GPU thread

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nl: Synchroniseert de GPU en CPU threads om willekeurige freezes te voorkomen in Dual Core modus. (Aan = Compatibel, Uit = Snel)

en: System Language:
nl: Systeemtaal:

en: TAS Input
nl: TAS Invoer

en: TAS Input - Controller %d
nl: TAS Invoer - Controller %d

en: Table Left
nl: Linker Tabel

en: Table Right
nl: Rechter Tabel

en: Take Screenshot
nl: Maak Screenshot

en: Take screenshot
nl: Maak screenshot

en: Texture Format Overlay
nl: Texture Formaat Overlay

en: The "Safe" setting eliminates the likelihood of the GPU missing texture updates from RAM.
    Lower accuracies cause in-game text to appear garbled in certain games.
    
    If unsure, use the rightmost value.
nl: "Betrouwbaar" verkleint de kans dat de GPU texture updates mist van RAM.
    Een lagere betrouwbaarheid kan leiden tot verminkte weergave en het ontbreken van tekst.
    
    In geval van twijfel sleep naar de meest rechtste waarde.

en: The WAD has been installed successfully
nl: WAD is succesvol geïnstalleerd

en: The address is invalid
nl: Het adres is onjuist

en: The checksum was successfully fixed.
nl: Checksum is successvol gerepareerd.

en: The chosen directory is already in the list.
nl: De gekozen map is al in de lijst.

en: The disc change to "%s" could not be saved in the .dtm file.
    The filename of the disc image must not be longer than 40 characters.
nl: Schijfwissel naar "%s" kan niet worden opgeslagen in de .dtm bestand.
    Bestandsnaam van schijfimage mag niet langer dan 40 karakters zijn.

en: The disc image "%s" is truncated, some of the data is missing.
nl: Schijfkopie "%s" is afgekapt en mist data.

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
nl: Bestand %s bestaat al.
    Wilt u het vervangen?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
nl: Bestand %s kan niet worden geopend om te schrijven. Controleer of het bestand al geopend is in een ander programma.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
nl: Bestand %s is al geopend. De bestandsheader zal niet worden weggeschreven.

en: The name cannot be empty
nl: Naam mag niet leeg zijn

en: The name cannot contain the character ','
nl: Naam mag niet het teken ',' bevatten

en: The recorded game (%s) is not the same as the selected game (%s)
nl: De opgenomen spel (%s) is niet hetzelfde als de geselecteerde spel (%s)

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
nl: De gedecodeerde AR code bevat geen regels.

en: The save you are trying to copy has an invalid file size.
nl: De geselecteerde save heeft een ongeldige bestandsgrootte.

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
nl: De geselecteerde taal wordt niet door uw systeem ondersteund. Dolphin zal terugvallen op de systeemtaal.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
nl: De NetPlay versie van de server en client zijn tegenstrijdig!

en: The server is full!
nl: De server is vol!

en: The server responded: the game is currently running!
nl: De server reageerde: het spel draait al!

en: The server sent an unknown error message!
nl: De server verstuurde een onbekende foutmelding!

en: The specified file "%s" does not exist
nl: Het opgegeven bestand "%s" bestaat niet

en: The value is invalid
nl: De waarde is onjuist

en: Theme:
nl: Thema:

en: There are too many GCI files in the folder
    %s.
    Only the first 127 will be available
nl: Er zijn te veel GCI bestanden in map
    %s.
    Alleen de eerste 127 zijn beschikbaar

en: There is nothing to undo!
nl: Er is niks om ongedaan te maken!

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
nl: Er moet een ticket zijn voor 00000001/00000002. Je NAND dump is waarschijnlijk incompleet.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
nl: Deze instellingen overschrijven kerninstellingen van Dolphin.
    Onbepaald betekent dat het spel gebruik maakt van Dolphin's instellingen.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
nl: Deze action replay simulator ondersteund geen codes die de Action Replay zelf aanpassen.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+2 to move faster and SHIFT+1 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera and SHIFT+F to reset the speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Met deze feature kun je de spel camera manipuleren.
    Beweeg de muis met de rechtermuisknop ingedrukt om de camera te pannen. Houdt de middelmuisknop ingedrukt om te bewegen.
    Houdt SHIFT ingedrukt en druk op één van de WASD knoppen om de camera met de gekozen stap te bewegen.
    (SHIFT+2 om sneller te bewegen SHIFT+1 om langzamer te bewegen).
    Druk op SHIFT+R om de camera te resetten en SHIFT+F om de snelheid te resetten.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: This setting allows you to set a custom real time clock (RTC) separate from your current system time.
    
    If you're unsure, leave this disabled.
nl: Met deze instelling kunt u een aangepaste real-time klok (RTC) instellen dat los staat van uw huidige systeemtijd.
    
    In geval van twijfel leeg late.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    DSPHLE: Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AX.
nl: Deze titel werkt mogelijk niet juist met DSP HLE emulatie. Gebruik LLE als dit homebrew is.
    
    DSPHLE: Onbekende ucode (CRC = %08x) - AX wordt geforceerd.

en: This title might be incompatible with DSP HLE emulation. Try using LLE if this is homebrew.
    
    Unknown ucode (CRC = %08x) - forcing AXWii.
nl: Deze titel werkt mogelijk niet juist met DSP HLE emulatie. Gebruik LLE als dit homebrew is.
    
    Onbekende ucode (CRC = %08x) - AXWii wordt geforceerd.

en: This value is added to the convergence value set in the graphics configuration.
nl: Deze waarde wordt toegevoegd aan de gekozen convergentie waarde in de grafische instellingen.

en: This value is multiplied with the depth set in the graphics configuration.
nl: Deze waarde wordt vermenigvuldigd met de gekozen diepte waarde in de grafische instellingen.

en: This will let you manually edit the INI config file.
nl: Hiermee kunt u de configuratiebestand zelf aanpassen.

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Tilt
nl: Kantelen

en: Title
nl: Titel

en: To
nl: Naar

en: Toggle 3D Anaglyph
nl: Schakel 3D Anaglyph

en: Toggle 3D Side-by-side
nl: Schakel 3D Naast elkaar

en: Toggle 3D Top-bottom
nl: Schakel 3D Boven en beneden

en: Toggle 3D Vision
nl: Schakel 3D Vision

en: Toggle All Log Types
nl: Zet Alle Log Types Aan

en: Toggle Aspect Ratio
nl: Schakel beeldverhouding

en: Toggle Crop
nl: Schakel bijsnijden

en: Toggle Custom Textures
nl: Schakel Aangepaste Textures

en: Toggle EFB Copies
nl: Schakel EFB kopieën

en: Toggle Fog
nl: Schakel Fog

en: Toggle Fullscreen
nl: Schakel Volledig Scherm

en: Toggle Pause
nl: Schakel Pauze

en: Toggle fullscreen
nl: Schakel volledig scherm

en: Top
nl: Boven

en: Top-and-Bottom
nl: Boven en Beneden

en: Traditional Chinese
nl: Chinees (Traditioneel)

en: Traversal server timed out connecting to the host
nl: Traversal server time-out tijdens het verbinden met de host

en: Tried to decrypt data from a non-Wii volume
nl: Poging tot het decrypten van een niet Wii volume

en: Tried to load an unknown file type.
nl: Poging tot het laden van een onbekend bestandstype.

en: Triggers
nl: Trekkers

en: Trying to read from invalid SYSCONF
nl: Poging tot het lezen van een ongeldige SYSCONF

en: Turntable
nl: Platenspeler

en: UNKNOWN_%02X
nl: ONBEKEND_%02X

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
nl: Niet mogelijk om patch te creëren vanuit de gegeven waardes.
    Entry niet aangepast.

en: Undo Load State
nl: Laad Staat ongedaan maken

en: Undo Save State
nl: Save Staat ongedaan maken

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
nl: Onverwachtte 0x80 fout? Annuleren...

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
nl: Onbekend DVD commando %08x - fatale fout

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
nl: Onbekende vermeldingstype %i in SYSCONF (%s@%x)!

en: Unknown error %x
nl: Onbekende fout %x

en: Unknown memory card error
nl: Onbekende geheugenkaart fout

en: Unknown message received with id : %d
nl: Onbekend bericht ontvangen met id : %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
nl: Onbekend bericht ontvangen met id: %d ontvangen van speler: %d Speler gekickt

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Unpacking
nl: Uitpakken

en: Up
nl: Omhoog

en: Upright Hold
nl: Verticaal Houden

en: Upright Toggle
nl: Schakel Verticaal

en: Usage Statistics Reporting Settings
nl: Gebruiksstatistieken Rapporteringsinstellingen

en: Usage statistics reporting
nl: Gebruiksstatistieken rapportering

en: Usage statistics reporting uses a unique random per-machine identifier to distinguish users from one another. This button generates a new random identifier for this machine which is dissociated from the previous one.
nl: Gebruiksstatistieken rapportering gebruikt een unieke willekeurige identifier dat iedere gebruiker onderscheidt van elkaar. Deze knop genereert een nieuwe willekeurige identifier voor deze machine en is niet gekoppeld aan de vorige.

en: Use Fullscreen
nl: Gebruik &Volledig Scherm

en: Use Hex
nl: Gebruik Hex

en: Use PAL60 Mode (EuRGB60)
nl: Gebruik PAL60 Mode (EuRGB60)

en: Use Panic Handlers
nl: Gebruik Panic Handlers

en: Use a less accurate algorithm to calculate depth values.
    Causes issues in a few games, but can give a decent speedup depending on the game and/or your GPU.
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Gebruik een minder nauwkeurige algoritme om dieptewaarden te berekenen.
    Veroorzaakt problemen in enkele spellen, maar kan een behoorlijke snelheidswinst opleveren afhankelijk van het spel en/of je GPU.
    
    In geval van twijfel geselecteerd laten.

en: Use a single depth buffer for both eyes. Needed for a few games.
nl: Gebruik één dieptebuffer voor beide ogen. Nodig voor een paar spellen.

en: Utility
nl: Hulpprogramma

en: Value
nl: Waarde

en: Value (double)
nl: Waarde (double)

en: Value (float)
nl: Waarde (float)

en: Value:
nl: Waarde:

en: Value:
nl: Waarde:

en: Various Statistics
nl: Diverse Statistieken

en: Verbosity
nl: Breedsprakigheid

en: Virtual
nl: Virtueel

en: Volume Down
nl: Volume Omlaag

en: Volume Toggle Mute
nl: Volume Schakel Mute

en: Volume Up
nl: Volume Omhoog

en: WAD installation failed: error creating %s
nl: WAD installatie mislukt: fout bij het creëren van %s

en: WAD installation failed: error creating ticket
nl: WAD installatie mislukt: fout bij het creëren van ticket

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Wacht op vertical blanks om scheuren te voorkomen. 
    Verlaagt de prestaties als de emulatiesnelheid onder de 100% is.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
nl: Waarschuwing - DOL wordt in de verkeerde console mode gestart!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
nl: Waarschuwing - ISO wordt in de verkeerde console mode gestart!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
nl: Waarschuwing! het wordt geadviseerd om een backup te maken van alle bestanden in map: 
    %s
    Weet u zeker dat u door wilt gaan?

en: Warning: Number of blocks indicated by the BAT (%u) does not match that of the loaded file header (%u)
nl: Waarschuwing: Het aantal blokken aangegeven door BAT (%u) komt niet overeen met de geladen bestandsheader (%u)

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
nl: Waarschuwing: Dit zal bestaande saves overschrijven in de map: 
    %s
    en heeft dezelfde naam als een bestand op uw geheugenkaart
    Doorgaan?

en: Warning: You loaded a save that's after the end of the current movie. (byte %u > %u) (input %u > %u). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off.
nl: Waarschuwing: U heeft een save geladen dat na einde van huidige filmpje is. (byte %u > %u) (Input %u > %u). U dient een andere save te laden voordat u verder gaat, of deze staat opnieuw te laden met alleen-lezen modus uitgeschakeld.

en: Warning: You loaded a save whose movie ends before the current frame in the save (byte %u < %u) (frame %u < %u). You should load another save before continuing.
nl: Waarschuwing: U heeft een save geladen waarvan de huidige film eindigt voor het huidige beeld in de save (byte %u < %u) (frame %u < %u). U dient een andere save te laden voordat u verder gaat.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on byte %zu (0x%zX). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
nl: Waarschuwing: U heeft een save geladen waarvan het filmpje niet overeenkomt op byte %zu (0x%zX). U dient een andere save te laden voordat u verder gaat, of deze staat laden opnieuw te laden met alleen-lezen modus uitgeschakeld. Anders zullen er waarschijnlijk synchronisatieproblemen optreden.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on frame %td. You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
    
    More information: The current movie is %d frames long and the savestate's movie is %d frames long.
    
    On frame %td, the current movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    On frame %td, the savestate's movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
nl: Waarschuwing: U hebt een save geladen waarvan het filmpje niet overeenkomt komt op frame %td. U dient een andere save te laden voordat u verder gaat, of deze staat laden opnieuw te laden met alleen-lezen modus uitgeschakeld. Anders zullen er waarschijnlijk synchronisatieproblemen optreden.
    
    Meer informatie: Het huidige filmpje is %d frames lang en het filmpje in de savestate is %d frames lang.
    
    Op frame %td, levert het huidige filmpje:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DOmhoog=%d, DOmlaag=%d, DLinks=%d, DRechts=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnaloogX=%d, AnaloogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    Op frame %td, levert het filmpje in de savestate:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DOmhoog=%d, DOmlaag=%d, DLinks=%d, DRechts=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnaloogX=%d, AnaloogY=%d, CX=%d, CY=%d

en: WaveFileWriter - file not open.
nl: WaveFileWriter - bestand niet open.

en: When playing on NetPlay, show chat messages, buffer changes and desync alerts.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Toon chatberichten, buffer aanpassingen en desynchronisatie berichten tijdens NetPlay.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Widescreen Hack
nl: Breedbeeld Hack

en: Width
nl: Breedte

en: Wii NAND Root:
nl: Wii NAND basismap:

en: Wii WAD files (*.wad)
nl: Wii WAD bestanden (*.wad)

en: Wii save files (*.bin)
nl: Wii save bestanden (*.bin)

en: WiiWAD: Could not read from file
nl: WiiWAD: Kan het bestand niet lezen

en: Windows Left
nl: Venster Links

en: Windows Menu
nl: Venster Menu

en: Windows Right
nl: Venster Rechts

en: Word Wrap
nl: Regelafbreking

en: Working...
nl: Werken...

en: World
nl: Wereld

en: Write to Console
nl: Schrijf naar Console

en: Write to File
nl: Schrijf naar Bestand

en: Write to Window
nl: Schrijf naar Venster

en: Write to memcards/SD
nl: Schrijf naar geheugenkaarten/SD

en: Yellow
nl: Geel

en: You can't close panes that have pages in them.
nl: U kunt geen panelen sluiten die pagina's bevatten.

en: You must choose a game!
nl: U moet een spel kiezen!

en: You must enter a name.
nl: U moet een naam opgeven.

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
nl: U moet een geldige decimale, hexadecimale of octale waarde opgeven

en: You must enter a valid profile name.
nl: U moet een geldige profiel naam opgeven!

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
nl: U moet Dolphin herstarten voordat deze optie effect zal hebben.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
nl: Uw DSP ROMS hebben onjuiste hashes.
    Wilt u nu stoppen om het probleem op te lossen?
    Als u "Nee" selecteert kan het geluid vervormd klinken.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
nl: Uw GCM/ISO bestand lijkt ongeldig (ongeldig land).
    Doorgaan met PAL regio?

en: Zero 3 code not supported
nl: Zero 3 code niet ondersteund

en: Zero code unknown to Dolphin: %08x
nl: Zero code onbekend voor Dolphin: %08x

en: [ waiting ]
nl: [ wachten ]

en: apploader (.img)
nl: applader (.img)

en: auto
nl: automatisch

en: none
nl: geen

en: off
nl: uit

en: on
nl: aan

en: wxExecute returned -1 on application run!
nl: wxExecute gaf -1 terug bij het draaien van de applicatie!

en: | OR
nl: | OF
