Dolphin Emulator - en to pl translation catalogue (1239 entries)

en: 
    Dolphin is a free and open-source GameCube and Wii emulator.
    
    This software should not be used to play games you do not legally own.
pl: 
    Dolphin jest darmowym i otwartoźródłowym emulatorem GameCube'a oraz Wii.
    
    To oprogramowanie nie powinno być używane do grania w tytuły, których nie posiadasz.

en:  (internal IP)
pl: (wewnętrzne IP)

en:  (too many to display)
pl: (za dużo do wyświetlenia)

en:  Game :
pl: Gra :

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
pl: "%s" nie istnieje.
    Stworzyć nową 16MB kartę pamięci?

en: "%s" failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
pl: "%s" nie uległ oczyszczeniu. Możliwe, że obraz jest uszkodzony.

en: "%s" is already compressed! Cannot compress it further.
pl: "%s" jest już skompresowane! Nie można bardziej tego skompresować.

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
pl: "%s" jest niewłaściwym plikiem GCM/ISO, lub nie jest ISO GC/Wii.

en: %1$sCopy%1$s
pl: %1$sKopiuj%1$s

en: %i of %i blocks. Compression ratio %i%%
pl: %i z %i bloków. Współczynnik kompresji %i%%

en: %i%% (Normal Speed)
pl: %i%% (Normalna szybkość)

en: %s
    was not loaded because it has the same internal filename as previously loaded save
    %s
pl: %s
    nie został załadowany, gdyż posiada taką samą wewnętrzną nazwę jak poprzednio wczytany zapis
    %s

en: %s
    was not loaded because it is an invalid GCI.
     Number of blocks claimed to be %u
pl: %s
    nie został załadowany, ponieważ jest to niewłaściwy GCI.
    Liczba bloków szacowana była na %u

en: %s
    was not loaded because there are not enough free blocks on the virtual memory card
pl: %s
    nie został załadowany, ponieważ nie ma wystarczającej ilości wolnych bloków na wirtualnej karcie pamięci

en: %s
    was not loaded because there is less than 10%% free blocks available on the memory card
    Total Blocks: %d; Free Blocks: %d
pl: %s
    nie został załadowany, ponieważ istnieje mniej niż 10%% wolnych bloków dostępnych na karcie pamięci
    Ilość bloków: %d; Wolne bloki: %d

en: %s (Disc %i)
pl: %s (Dysk %i)

en: %s IPL found in %s directory. The disc might not be recognized
pl: %s IPL znaleziony w %s folderze. Dysk może nie być rozpoznany

en: %s already exists, overwrite?
pl: %s już istnieje, zastąpić?

en: %s failed to load as a memory card.
    Card file size is invalid (0x%x bytes)
pl: %s zawiódł przy załadowaniu jako karta pamięci.
    Rozmiar pliku karty jest niewłaściwy (0x%x bajtów)

en: %s failed to load as a memory card.
    Card size is invalid (0x%x bytes)
pl: %s zawiódł przy załadowaniu jako karta pamięci.
    Rozmiar karty jest niewłaściwy (0x%x bajtów)

en: %s failed to load as a memory card.
    File is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
pl: %s zawiódł przy załadowaniu jako karta pamięci.
    Plik nie jest wystarczająco duży by być prawidłowym plikiem karty pamięci (0x%x bajtów)

en: %s is not a directory, failed to move to *.original.
     Verify your write permissions or move the file outside of Dolphin
pl: %s nie jest folderem, nie udało się przenieść do *.original.
    Sprawdź swoje uprawnienia zapisu lub pozbądź się pliku z Dolphina

en: %s was not a directory, moved to *.original
pl: %s nie był folderem, przeniesiono do *.original

en: %sDelete%s
pl: %sUsuń%s

en: %sExport GCI%s
pl: %sEksportuj GCI%s

en: %sImport GCI%s
pl: %sImportuj GCI%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
pl: %u wolnych bloków; %u wolnych wejść katalogowych

en: %u frames
pl: %u klatek

en: %u objects
pl: %u obiektów

en: %zu FIFO bytes
pl: %zu bajtów FIFO

en: %zu memory bytes
pl: %zu bajtów pamięci

en: &About
pl: &O programie

en: &Add New Code...
pl: &Dodaj nowy kod...

en: &Add function
pl: &Dodaj funkcję

en: &Audio Settings
pl: Ustawienia &audio

en: &Boot from DVD Backup
pl: &Uruchom z kopii zapasowej DVD

en: &Breakpoints
pl: &Punkty przerwania

en: &Cheat Manager
pl: Menedżer &cheatów

en: &Controller Settings
pl: Ustawienia &kontrolerów

en: &Delete File...
pl: &Usuń plik...

en: &Delete selected ISOs...
pl: &Usuń wybrane ISO...

en: &Edit Code...
pl: &Edytuj kod...

en: &Emulation
pl: &Emulacja

en: &File
pl: &Plik

en: &Frame Advance
pl: Wyprzedzanie &klatek

en: &Fullscreen
pl: &Pełny ekran

en: &GitHub Repository
pl: &Repozytorium GitHub

en: &Graphics Settings
pl: Ustawienia &graficzne

en: &Help
pl: Po&moc

en: &Hotkey Settings
pl: Ustawienia &skrótów klawiszowych

en: &Interpreter Core
pl: Rdzeń &interpretera

en: &JIT Off (JIT Core)
pl: &JIT wyłączony (rdzeń JIT)

en: &Load State
pl: &Wczytaj stan

en: &Memcard Manager (GC)
pl: Menedżer &kart pamięci (GC)

en: &Memory
pl: Pa&mięć

en: &Movie
pl: &Film

en: &Open...
pl: &Otwórz...

en: &Options
pl: &Opcje

en: &Pause
pl: W&strzymaj

en: &Play
pl: &Graj

en: &Properties
pl: &Właściwości

en: &Read-Only Mode
pl: &Tryb tylko do odczytu

en: &Refresh List
pl: Odśwież &listę

en: &Registers
pl: &Rejestry

en: &Remove Code
pl: &Usuń kod

en: &Reset
pl: Z&resetuj

en: &Run To Here
pl: &Przejdź tutaj

en: &Sound
pl: &Dźwięk

en: &Stop
pl: &Zatrzymaj

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Video
pl: &Wideo

en: &View
pl: &Widok

en: &Watch
pl: &Obejrz

en: &Website
pl: &Strona internetowa

en: &Wiki
pl: Wi&ki

en: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" and "Wii" are trademarks of Nintendo. Dolphin is not affiliated with Nintendo in any way.
pl: (c) 2003-2015+ Dolphin Team. "GameCube" oraz "Wii" są zastrzeżonymi znakami towarowymi Nintendo. Dolphin nie jest powiązany z Nintendo w jakikolwiek sposób.

en: (off)
pl: (wyłączone)

en: 1.5x Native (960x792)
pl: 1.5x Natywna (960x792)

en: 16-bit
pl: 16-bitowy

en: 2.5x Native (1600x1320)
pl: 2.5x Natywna (1600x1320)

en: 2x Native (1280x1056) for 720p
pl: 2x Natywna (1280x1056) dla 720p

en: 32-bit
pl: 32-bitowy

en: 3x Native (1920x1584) for 1080p
pl: 3x Natywna (1920x1584) dla 1080p

en: 4x Native (2560x2112) for 1440p
pl: 4x Natywna (2560x2112) dla 1440p

en: 5x Native (3200x2640)
pl: 5x Natywna (3200x2640)

en: 6x Native (3840x3168) for 4K
pl: 6x Natywna (3840x3168) dla 4K

en: 7x Native (4480x3696)
pl: 7x Natywna (4480x3696)

en: 8-bit
pl: 8-bitowy

en: 8x Native (5120x4224) for 5K
pl: 8x Natywna (5120x4224) dla 5K

en: <Insert name here>
pl: <Podaj nazwę>

en: <No resolutions found>
pl: <Nie znaleziono rozdzielczości>

en: <Nothing>
pl: <Pusty>

en: <System Language>
pl: <Język systemu>

en: A NetPlay window is already open!
pl: Okno NetPlay jest już otwarte!

en: A game is not currently running.
pl: Gra nie jest aktualnie uruchomiona.

en: A supported Bluetooth device could not be found,
    so you must connect Wii Remotes manually.
pl: Nie udało się odnaleźć obsługiwanego urządzenia Bluetooth, więc musisz połączyć Wiiloty ręcznie.

en: ALERT:
    
    All players must use the same Dolphin version.
    All memory cards, SD cards and cheats must be identical between players or disabled.
    If DSP LLE is used, DSP ROMs must be identical between players.
    If connecting directly, the host must have the chosen UDP port open/forwarded!
    
    Wii Remote support in netplay is experimental and should not be expected to work.
pl: OSTRZEŻENIE:
    
    Wszyscy gracze muszą używać tej samej wersji Dolphina.
    Wszystkie karty pamięci, karty SD i cheaty muszą być identyczne pomiędzy graczami lub wyłączone.
    Jeśli jest używany DSP LLE, ROM-y DSP muszą być identyczne pomiędzy graczami.
    Jeśli łączy się bezpośrednio, host musi mieć otworzony/przekierowany wybrany port UDP!
    
    Wsparcie Wiilota w NetPlayu jest eksperymentalne i nie powinno być oczekiwane, że zadziała.

en: AR Codes
pl: Kody AR

en: About Dolphin
pl: O Dolphinie

en: Accuracy:
pl: Dokładność:

en: Action
pl: Akcja

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
pl: Błąd deszyfrowania kodu Action Replay:
    Błąd sprawdzania parzystości
    
    Kod:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
pl: Błąd Action Replay: Niewłaściwy rozmiar (%08x : address = %08x) w Add Code (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
pl: Błąd Action Replay: Niewłaściwy rozmiar (%08x : address = %08x) w Fill and Slide (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
pl: Błąd Action Replay: Niewłaściwy rozmiar (%08x : address = %08x) w Ram Write And Fill (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
pl: Błąd Action Replay: Niewłaściwy rozmiar (%08x : address = %08x) w Write To Pointer (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
pl: Błąd Action Replay: Niewłaściwa wartość (%08x) w Memory Copy (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
pl: Błąd Action Replay: Master Code i Write To CCXXXXXX nie jest zaimplementowane (%s)
    Master kody nie są wymagane. Nie używaj master kodów.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
pl: Błąd Action Replay: niewłaściwa linia kodu AR: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
pl: Action Replay: Conditional Code: Niewłaściwy rozmiar %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
pl: Action Replay: Niewłaściwy typ Normal Code %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
pl: Action Replay: Normal Code %i: Niewłaściwy podtyp %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
pl: Action Replay: Normal Code 0: Niewłaściwy podtyp %08x (%s)

en: Adapter Detected
pl: Adapter wykryty

en: Adapter Not Detected
pl: Adapter nie został wykryty

en: Add
pl: Dodaj

en: Add ActionReplay Code
pl: Dodaj kod ActionReplay

en: Add Breakpoint
pl: Dodaj punkt przerwania

en: Add Patch
pl: Dodaj łatkę

en: Add a Memory Breakpoint
pl: Dodaj punkt przerwania pamięci

en: Add memory &breakpoint
pl: Dodaj &punkt przerwania pamięci

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Address
pl: Adres

en: Address Out of Range
pl: Adres spoza zakresu

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
pl: Reguluje siłę nacisku wymaganego do aktywacji przycisków.

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: All GC/Wii files (elf, dol, gcm, iso, tgc, wbfs, ciso, gcz, wad)
pl: Wszystkie pliki GC/Wii (elf, dol, gcm, iso, tgc, wbfs, ciso, gcz, wad)

en: All GameCube GCM files (gcm)
pl: Wszystkie pliki GCM GameCube'a (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
pl: Wszystkie stany zapisu (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
pl: Wszystkie obrazy Wii (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
pl: Spakowane obrazy GC/Wii (gcz)

en: An error occurred.
    
      Line: %d
      File: %s
    
    Ignore and continue?
pl: Wystąpił błąd.
    
    Linia: %d
    Plik: %s
    
    Ignoruj i kontynuuj?

en: Anaglyph
pl: Anaglifowy

en: Analyze
pl: Analizuj

en: Angle
pl: Kąt

en: Anisotropic Filtering:
pl: Filtrowanie anizotropowe:

en: Anti-Aliasing:
pl: Antyaliasing:

en: Apploader Date:
pl: Data Apploadera:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
pl: Apploader niewłaściwego rozmiaru... Czy to rzeczywiście apploader?

en: Apploader unable to load from file
pl: Apploader nie mógł wczytać z pliku

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
pl: Zastosuj efekt przetwarzania końcowego po zakończeniu klatki.
    
    W razie wątpliwości, wybierz (wyłączone).

en: Are you sure you want to delete "%s"?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć "%s"?

en: Are you sure you want to delete these files? They will be gone forever!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć te pliki? Zostaną one utracone na zawsze!

en: Are you sure you want to delete this file? It will be gone forever!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć ten plik? Zostanie on utracony na zawsze!

en: Are you trying to use the same file in both slots?
pl: Czy próbujesz użyć ten sam plik w obu slotach?

en: Aspect Ratio:
pl: Proporcje obrazu:

en: Assign Controller Ports
pl: Przypisz porty kontrolerów

en: At least one pane must remain open.
pl: Przynajmniej jeden panel musi pozostać otwarty.

en: Audio Backend:
pl: Silnik audio:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
pl: AudioCommon: Błąd otwarcia urządzenia AO.

en: Authors
pl: Autorzy

en: Auto (Multiple of 640x528)
pl: Auto (wielokrotność 640x528)

en: Auto (Window Size)
pl: Auto (rozmiar okna)

en: Auto Adjust Window Size
pl: Automatycznie dopasuj rozmiar okna

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Automatycznie dopasowuje rozmiar okna do wewnętrznej rozdzielczości.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: BAT incorrect. Dolphin will now exit
pl: Nieprawidłowy BAT. Dolphin teraz zakończy działanie

en: BP register
pl: Rejestr BP

en: Back
pl: Wstecz

en: Backend Settings
pl: Ustawienia silnika

en: Backend:
pl: Silnik:

en: Background Input
pl: Wejście w tle

en: Backward
pl: W tył

en: Banner
pl: Baner

en: Banner Details
pl: Szczegóły banera

en: Banner:
pl: Baner:

en: Bar
pl: Wajcha

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Basic Settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Bass
pl: Bas

en: Battery
pl: Bateria

en: Block Allocation Table checksum failed
pl: Suma kontrolna Block Allocation Table nie powiodła się

en: Blocks
pl: Bloki

en: Blue
pl: Niebieski

en: Blue Left
pl: Niebieski lewo

en: Blue Right
pl: Niebieski prawo

en: Borderless Fullscreen
pl: Pełny ekran bez ramek

en: Bottom
pl: Dół

en: Bound Controls: %lu
pl: Przypisane przyciski: %lu

en: Branch: %s
pl: Gałąź: %s

en: Break
pl: Przerwij

en: Break and log
pl: Przerwij i loguj

en: Breakpoint encountered! Step out aborted.
pl: Napotkano punkt przerwania! Wyjście anulowane.

en: Breakpoints
pl: Punkty przerwania

en: Broadband Adapter
pl: Szerokopasmowy adapter

en: Broken
pl: Zepsuty

en: Browse for a directory to add
pl: Szukaj folder do dodania

en: Browse for output directory
pl: Szukaj folderu wyjściowego

en: Buffer:
pl: Bufor:

en: Button
pl: Przycisk

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Bypass XFB
pl: Omiń XFB

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
pl: Pomija oczyszczanie bufora danych przez instrukcję DCBZ. Zazwyczaj pozostaw tę opcję wyłączoną.

en: C Stick
pl: C Gałka

en: CP register
pl: Rejestr CP

en: CPU Emulator Engine
pl: Silnik emulacji CPU

en: CPU Options
pl: Opcje CPU

en: Cache custom textures to system RAM on startup.
    This can require exponentially more RAM but fixes possible stuttering.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Przechowuj własne tekstury w pamięci RAM przy włączaniu.
    To może wymagać wykładniczo więcej RAM, lecz naprawia możliwe zacinanie.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Cached Interpreter (slower)
pl: Buforowany Interpreter (wolniejszy)

en: Calculates lighting of 3D objects per-pixel rather than per-vertex, smoothing out the appearance of lit polygons and making individual triangles less noticeable.
    Rarely causes slowdowns or graphical issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Oblicza oświetlenie obiektów 3D na piksel, zamiast na wierzchołek, wygładzając wygląd oświetlonych wielokątów oraz sprawia, że poszczególne trójkąty są mniej widoczne.
    Rzadko powoduje spowolnienia lub usterki graficzne.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot set uninitialized memory.
pl: Nie można ustawić niezainicjalizowanej pamięci.

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid GameCube memory card file
pl: Nie da się użyć tego pliku jako karty pamięci.
    %s
    nie jest prawidłowym plikiem karty pamięci GameCube

en: Center
pl: Środek

en: Change &Disc
pl: Zmień &dysk

en: Change &Disc...
pl: Zmień &dysk...

en: Change Disc
pl: Zmień dysk

en: Change the disc to %s
pl: Zmień dysk na %s

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
pl: Zmień język interfejsu użytkownika.
    Wymaga ponownego uruchomienia.

en: Changing cheats will only take effect when the game is restarted.
pl: Zmienianie cheatów uzyska efekt dopiero wtedy, gdy gra zostanie ponownie uruchomiona.

en: Changing this will have no effect while the emulator is running.
pl: Zmiana tego nie będzie miała wpływu w trakcie gdy emulator działa.

en: Chat
pl: Rozmówki

en: Cheat Code
pl: Kod cheatowania

en: Cheat Manager
pl: Menedżer cheatów

en: Cheat Search
pl: Szukaj cheatów

en: Check Partition Integrity
pl: Sprawdź integralność partycji

en: Check for updates:
pl: Sprawdź aktualizacje:

en: Checking integrity...
pl: Sprawdzanie integralności...

en: Choose a DVD root directory:
pl: Wybierz folder źródłowy DVD:

en: Choose a NAND root directory:
pl: Wybierz folder źródłowy NAND:

en: Choose a default ISO:
pl: Wybierz domyślne ISO:

en: Choose a directory to add
pl: Wybierz folder do dodania

en: Choose a file to open
pl: Wybierz plik do otwarcia

en: Choose a memory card:
pl: Wybierz kartę pamięci:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
pl: Wybierz plik używany jako apploader: (dotyczy dysków stworzonych tylko z folderów)

en: Choose secondary input file
pl: Wybierz drugorzędny plik wejściowy

en: Choose the folder to extract to
pl: Wybierz folder do wypakowania

en: Circle Stick
pl: Okrągła gałka

en: Classic Controller Configuration
pl: Konfiguracja Klasycznego kontrolera

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear Screen
pl: Wyczyść ekran

en: Clear Textures
pl: Wyczyść tekstury

en: Close
pl: Zamknij

en: Co&nfigure...
pl: Ko&nfiguruj...

en: Code
pl: Kod

en: Code Info
pl: Informacje o kodzie

en: Code:
pl: Kod:

en: Code:
pl: Kod:

en: Command
pl: Polecenie

en: Comment
pl: Komentarz

en: Compress ISO...
pl: Kompresuj ISO...

en: Compress selected ISOs...
pl: Kompresuj wybrane ISO...

en: Compressing ISO
pl: Kompresowanie ISO

en: Compressing a Wii disc image will irreversibly change the compressed copy by removing padding data. Your disc image will still work. Continue?
pl: Kompresja obrazu dysku Wii nieodwracalnie zmieni skompresowaną kopię poprzez usunięcie danych dopełniających. Twój obraz dysku nadal będzie działać. Kontynuuj?

en: Compute
pl: Oblicz

en: Computing MD5 checksum
pl: Obliczanie sumy kontrolnej MD5

en: Config
pl: Konfiguracja

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Configure Control
pl: Konfiguracja sterowania

en: Configure Dolphin
pl: Konfiguruj Dolphin

en: Configure...
pl: Konfiguruj...

en: Confirm File Overwrite
pl: Potwierdź zastąpienie pliku

en: Confirm on Stop
pl: Potwierdź przy zatrzymaniu

en: Connect
pl: Połącz

en: Connect Balance Board
pl: Podłącz Balance Board

en: Connect USB Keyboard
pl: Podłącz klawiaturę USB

en: Connect Wii Remote %i
pl: Połącz Wiilot %i

en: Connect Wii Remote 1
pl: Połącz Wiilot 1

en: Connect Wii Remote 2
pl: Połącz Wiilot 2

en: Connect Wii Remote 3
pl: Połącz Wiilot 3

en: Connect Wii Remote 4
pl: Połącz Wiilot 4

en: Connect Wii Remotes
pl: Połącz Wiiloty

en: Connecting...
pl: Łączę...

en: Connection Type:
pl: Typ połączenia:

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Continuous Scanning
pl: Skanowanie ciągłe

en: Control
pl: Sterowanie

en: Control Stick
pl: Gałka sterująca

en: Controller Ports
pl: Porty kontrolerów

en: Controller settings
pl: Ustawienia kontrolerów

en: Controllers
pl: Kontrolery

en: Controls the distance of the convergence plane. This is the distance at which virtual objects will appear to be in front of the screen.
    A higher value creates stronger out-of-screen effects while a lower value is more comfortable.
pl: Kontroluje dystans wymiaru konwergencji. Jest to dystans w którym wirtualne obiekty będą zdawać się być przed ekranem.
    Wyższa wartość stwarza silniejsze efekty pozaekranowe, podczas gdy niższa wartość jest bardziej komfortowa.

en: Controls the separation distance between the virtual cameras.
    A higher value creates a stronger feeling of depth while a lower value is more comfortable.
pl: Kontroluje dystans rozdzielenia pomiędzy wirtualnymi kamerami.
    Wyższa wartość stwarza silniejsze poczucie głębi, podczas gdy niższa wartość jest bardziej komfortowa.

en: Convergence:
pl: Konwergencja:

en: Convergence:
pl: Konwergencja:

en: Convert to GCI
pl: Konwertuj do GCI

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy &address
pl: Kopiuj &adres

en: Copy &code line
pl: Kopiuj linię &kodu

en: Copy &function
pl: Kopiuj &funkcję

en: Copy &hex
pl: Kopiuj &hex

en: Copy failed
pl: Kopiowanie nie powiodło się

en: Copy to Memcard %c
pl: Kopiuj do karty pamięci %c

en: Core
pl: Rdzeń

en: Could not recognize ISO file %s
pl: Nie rozpoznano pliku ISO %s

en: Could not save %s.
pl: Nie udało się zapisać %s.

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
pl: Nie można było zapisać pliku karty pamięci %s.
    
    Uruchamiasz Dolphina z CD/DVD, lub plik zapisu jest może zabezpieczony przed zapisem?
    
    Czy otrzymujesz to po przeniesieniu folderu emulatora?
    Jeśli tak, to możesz potrzebować ponownie określić swoją lokalizację karty pamięci w opcjach.

en: Couldn't Create Client
pl: Nie można było stworzyć klienta

en: Couldn't create peer.
pl: Nie można było stworzyć peera.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
pl: Nie odnaleziono polecenia otwarcia dla rozszerzenia 'ini'!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
pl: Nie można zainicjować rdzenia.
    Sprawdź konfigurację.

en: Count:
pl: Ilość:

en: Count: %lu
pl: Ilość: %lu

en: Country:
pl: Kraj:

en: Create AR Code
pl: Utwórz kod AR

en: Create frame dumps and screenshots at the internal resolution of the renderer, rather than the size of the window it is displayed within. If the aspect ratio is widescreen, the output image will be scaled horizontally to preserve the vertical resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Twórz zrzuty klatek i zdjęcia w rozdzielczości wewnętrznej silnika renderującego, zamiast w rozmiarze okna, w którym jest wyświetlony. Jeśli proporcją obrazu jest szeroki ekran, to obraz wyjściowy będzie skalowany poziomo, aby zachować rozdzielczość pionową.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Create new perspective
pl: Utwórz nową perspektywę

en: Creator:
pl: Producent:

en: Critical
pl: Krytyczny

en: Crop
pl: Obcięcie

en: Crop the picture from its native aspect ratio to 4:3 or 16:9.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Przytnij obraz z oryginalnych proporcji do 4:3 lub 16:9.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Crossfade
pl: Suwak

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
pl: Aktualny folder zmieniono z %s na %s po wxFileSelector!

en: Custom
pl: Własne

en: Custom RTC Options
pl: Opcje własnego RTC

en: DK Bongos
pl: Bongosy DK

en: DSP Emulator Engine
pl: Silnik emulacji DSP

en: DSP HLE emulation (fast)
pl: Emulacja DSP HLE (szybka)

en: DSP LLE Debugger
pl: Debugger DSP LLE

en: DSP LLE interpreter (slow)
pl: Interpreter DSP LLE (wolny)

en: DSP LLE recompiler
pl: Rekompilator DSP LLE

en: DVD Root:
pl: Źródło DVD:

en: Dance Mat
pl: Mata do tańczenia

en: Data Size
pl: Rozmiar danych

en: Data Type
pl: Typ danych

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
pl: Pliki Datel MaxDrive/Pro(*.sav)

en: Debug
pl: Debuguj

en: Debug Only
pl: Tylko debugowanie

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Decimal
pl: Dziesiętnie

en: Decompress ISO...
pl: Wypakuj ISO...

en: Decompress selected ISOs...
pl: Wypakuj wybrane ISO...

en: Decompressing ISO
pl: Wypakowywanie ISO

en: Decrease Convergence
pl: Zmniejsz konwergencję

en: Decrease Depth
pl: Zmniejsz głębię

en: Decrease Emulation Speed
pl: Zmniejsz szybkość emulacji

en: Decrease IR
pl: Zmniejsz rozdzielczość wewnętrzną

en: Default
pl: Domyślne

en: Default ISO:
pl: Domyślne ISO:

en: Default font
pl: Domyślna czcionka

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Save
pl: Usuń zapis

en: Delete the existing file '%s'?
pl: Usunąć istniejący plik '%s'?

en: Depth Percentage:
pl: Wielkość głębi

en: Depth:
pl: Głębia:

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Detect
pl: Wykryj

en: Deterministic dual core:
pl: Deterministyczna dwurdzeniowość:

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device Settings
pl: Ustawienia urządzenia

en: Device not found
pl: Nie znaleziono urządzenia

en: Dial
pl: Pokrętło

en: Dims the screen after five minutes of inactivity.
pl: Ekran wygasa po 5 minutach braku aktywności.

en: Direct Connection
pl: Bezpośrednie połączenie

en: Directory checksum and directory backup checksum failed
pl: Suma kontrolna folderu oraz suma kontrolna folderu zapasowego tworzą niezgodność

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable Bounding Box
pl: Wyłącz prostokąt ograniczający

en: Disable Emulation Speed Limit
pl: Wyłącz limit szybkości emulacji

en: Disable Fog
pl: Wyłącz mgłę

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
pl: Wyłącz jakąkolwiek emulację XFB.
    Przyspiesza znacznie emulację, ale powoduje poważne błędy w wielu grach, które ich wymagają (szczególnie aplikacje homebrew).
    
    W razie wątpliwości, pozostaw zaznaczone.

en: Disable docking of perspective panes to main window
pl: Wyłącz przyłączanie paneli perspektywy do głównego okna

en: Disable the bounding box emulation.
    This may improve the GPU performance a lot, but some games will break.
    
    If unsure, leave this checked.
pl: Wyłącz emulację prostokąta ograniczającęgo.
    Może to znacznie zwiększyć wydajność GPU, chociaż niektóre gry zepsują się.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw zaznaczone.

en: Disc
pl: Dysk

en: Disc Read Error
pl: Błąd odczytu dysku

en: Display
pl: Ekran

en: Display messages over the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
pl: Wyświetlaj informacje nad obszarem emulowanego obrazu.
    Komunikaty dotyczą zapisów na kartach pamięci, informacji o silniku graficznym i CPU, oraz czyszczeniu pamięci podręcznej JIT.

en: Divide
pl: Podziel

en: Do you want to clear the list of symbol names?
pl: Czy chcesz wyczyścić listę nazw symboli?

en: Do you want to stop the current emulation?
pl: Zatrzymać aktualną emulację?

en: Dolby Pro Logic II decoder
pl: Dekoder Dolby Pro Logic II

en: Dolphin %s Graphics Configuration
pl: Konfiguracja graficzna %s Dolphina

en: Dolphin Configuration
pl: Konfiguracja Dolphina

en: Dolphin Controller Configuration
pl: Konfiguracja kontrolerów Dolphina

en: Dolphin Hotkeys
pl: Skróty klawiszowe Dolphina

en: Dolphin NetPlay
pl: NetPlay Dolphina

en: Dolphin NetPlay Setup
pl: Kreator NetPlay Dolphina

en: Dolphin Signature CSV File (*.csv)
pl: Plik CSV sygnatury Dolphina (*.csv)

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
pl: Filmy TAS (*.dtm)

en: Dolphin could not find any GameCube/Wii ISOs or WADs. Double-click here to set a games directory...
pl: Dolphin nie mógł znaleźć żadnych ISO lub WAD-ów GameCube'a/Wii. Kliknij dwukrotnie tutaj, aby ustawić folder gier...

en: Dolphin is currently set to hide all games. Double-click here to show all games...
pl: Dolphin jest aktualnie ustawiony, żeby ukrywać wszystkie gry. Kliknij dwukrotnie tutaj, aby pokazać wszystkie gry...

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
pl: Dolphin nie był w stanie ukończyć żądanej akcji.

en: Dolphin's cheat system is currently disabled.
pl: System cheatów Dolphina jest aktualnie wyłączony.

en: Done compressing disc image.
pl: Zakończono kompresję obrazu płyty.

en: Down
pl: Dół

en: Download Codes (WiiRD Database)
pl: Pobierz kody (baza danych WiiRD)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
pl: Pobrano %lu kodów. (dodano %lu)

en: Drawn Object Range
pl: Skala wyświetlonego obiektu

en: Driver Not Detected
pl: Sterownik nie został wykryty

en: Drums
pl: Perkusja

en: Drums Configuration
pl: Konfiguracja bębenków

en: Dummy
pl: Atrapa

en: Dump
pl: Zrzuć

en: Dump Audio
pl: Zrzucaj audio

en: Dump EFB Target
pl: Zrzucaj docelowy EFB

en: Dump EXRAM
pl: Zrzuć EXRAM

en: Dump FakeVMEM
pl: Zrzuć FakeVMEM

en: Dump Frames
pl: Zrzucaj klatki

en: Dump MRAM
pl: Zrzuć MRAM

en: Dump Objects
pl: Zrzucaj obiekty

en: Dump Path:
pl: Ścieżka zrzutu:

en: Dump TEV Stages
pl: Zrzucaj etapy TEV

en: Dump Texture Fetches
pl: Zrzucaj pobrania tekstur

en: Dump Textures
pl: Zrzucaj tekstury

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Zrzucaj zdekodowane tekstury gier do Użytkownik/Dump/Textures/<id_gry>/.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Zrzucaj zawartość kopii EFB do Użytkownik/Dump/Textures/.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Dutch
pl: Holenderski

en: E&xit
pl: &Wyjście

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
pl: BŁĄD: Ta wersja Dolphina wymaga sterownika TAP-Win32 w wersji przynajmniej %d. %d -- Jeśli ostatnio aktualizowałeś Dolphina, ponowne uruchomienie systemu jest wymagane, aby Windows wykrył nowy sterownik.

en: Early Memory Updates
pl: Wczesne aktualizacje pamięci

en: Edit ActionReplay Code
pl: Edytuj kod ActionReplay

en: Edit Config
pl: Edytuj konfigurację

en: Edit Patch
pl: Edytuj patch

en: Edit Perspectives
pl: Edytuj perspektywy

en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Effect
pl: Efekt

en: Embedded Frame Buffer (EFB)
pl: Wbudowany bufor klatki (Embedded Frame Buffer - EFB)

en: Empty
pl: Pusty

en: Emu Thread already running
pl: Wątek emulacji jest już uruchomiony

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
pl: Emuluje XFB dokładnie.
    Spowalnia znacznie emulację i zabrania renderowania w wysokich rozdzielczościach, ale jest wymagane do prawidłowej emulacji niektórych gier.
    
    W razie wątpliwości, włącz wirtualną emulację XFB.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
pl: Emuluje XFB, używając obiektów tekstur GPU.
    Naprawia wiele gier, które nie działają bez emulacji XFB, nie będąc tak wolnym jak rzeczywista emulacja XFB. Wciąż może jednak zawodzić dla dużej ilości pozostałych gier (szczególnie aplikacji homebrew).
    
    W razie wątpliwości, pozostaw zaznaczone.

en: Emulate the Wii's Bluetooth adapter
pl: Emuluj adapter Bluetooth Wii

en: Emulated Wii Remote
pl: Emulowany Wiilot

en: Emulation State:
pl: Stan emulacji:

en: Enable API Validation Layers
pl: Włącz weryfikację warstw API

en: Enable AR Logging
pl: Włącz rejestrowanie AR

en: Enable CPU Clock Override
pl: Włącz zmianę taktowania CPU

en: Enable Cheats
pl: Włącz cheaty

en: Enable Custom RTC
pl: Włącz własny RTC

en: Enable Dual Core
pl: Włącz 2 rdzenie

en: Enable Dual Core (speedup)
pl: Włącz 2 rdzenie (przyspieszenie)

en: Enable FPRF
pl: Włącz FPRF

en: Enable MMU
pl: Włącz MMU

en: Enable Progressive Scan
pl: Włącz skanowanie progresywne

en: Enable Screen Saver
pl: Włącz wygaszacz ekranu

en: Enable Speaker Data
pl: Włącz dane głosu

en: Enable Usage Statistics Reporting
pl: Włącz raportowanie statystyk użytkowania

en: Enable WideScreen
pl: Włącz szeroki ekran

en: Enable Wireframe
pl: Włącz przedstawienie szkieletowe

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
pl: Włącz filtrowanie anizotropowe.
    Poprawia jakość wizualną tekstur, które są pod skośnym kątem widzenia.
    Może spowodować problemy w niewielkiej ilości gier.
    
    W razie wątpliwości, wybierz 1x.

en: Enable fast disc access. This can cause crashes and other problems in some games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
pl: Włącz szybki dostęp do dysku. To może spowodować zawieszenia i inne problemy w niektórych grach. (włączone = szybkie, wyłączone = kompatybilne)

en: Enable pages
pl: Włącz strony

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Włącz to, jeśli chcesz, aby cały ekran był używany do renderowania.
    Jeśli to jest wyłączone, zostanie zamiast tego utworzone okno renderowania.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Włącz to, jeśli chcesz używać okna głównego Dolphina do renderowania, zamiast osobnego okna renderowania.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. Certain backends only.
pl: Włącza emulację Dolby Pro Logic II używając przestrzennego 5.1. Tylko niektóre silniki.

en: Enables Floating Point Result Flag calculation, needed for a few games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
pl: Włącza obliczanie flagi wyniku liczby zmiennoprzecinkowej, wymagane dla niektórych gier. (włączone = kompatybilne, wyłączone = szybkie)

en: Enables multi-threading in the video backend, which may result in performance gains in some scenarios.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Włącza wielowątkowość w silniku graficznym, co może przynieść wzrost wydajności w niektórych okolicznościach.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Włącza skanowanie progresywne, jeśli jest ono obsługiwane przez emulowane oprogramowanie.
    Dla większości gier nie ma to znaczenia.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
pl: Włącza jednostkę zarządzania pamięcią (Memory Management Unit - MMU), wymagana dla niektórych gier. (włączone = kompatybilne, wyłączone = szybkie)

en: Enables the collection and sharing of usage statistics data with the Dolphin development team. This data is used to improve the emulator and help us understand how our users interact with the system. No private data is ever collected.
pl: Włącza zbieranie i dzielenie się danymi statystyk użytkowania z zespołem deweloperskim Dolphina. Te dane są używane do udoskonalenia emulatora i pomagają nam zrozumieć jak nasi użytkownicy wchodzą w interakcję z systemem. Żadne dane osobiste nigdy nie są zbierane.

en: Enables the use of Action Replay and Gecko cheats.
pl: Włącza użycie cheatów Action Replay i Gecko.

en: Enables validation of API calls made by the video backend, which may assist in debugging graphical issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Włącza weryfikację wywołań API wykonanych przez silnik graficzny, co może pomóc w debugowaniu usterek graficznych.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Kompresuj zrzuty klatek używając kodeka FFV1.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: End
pl: Koniec

en: Enet Didn't Initialize
pl: Enet nie zainicjował się

en: English
pl: Angielski

en: Enhancements
pl: Ulepszenia

en: Enter a name for the new perspective:
pl: Wprowadź nazwę nowej perspektywy:

en: Entry %d/%d
pl: Wejście %d/%d

en: Entry 1/%d
pl: Wejście 1/%d

en: Equal
pl: Równy

en: Error
pl: Błąd

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
pl: Błąd wczytywania wybranego języka. Zmienianie spowrotem na domyślny systemu.

en: Error saving file.
pl: Błąd zapisu pliku.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
pl: Błąd: Po "%s", znaleziono %d (0x%X) zamiast znacznika zapisu %d (0x%X). Anulowanie wczytywania stanu zapisu...

en: Euphoria
pl: Euforia

en: Europe
pl: Europa

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Exit
pl: Wyjdź

en: Export All Wii Saves
pl: Eksportuj wszystkie zapisy Wii

en: Export Recording
pl: Eksportuj nagranie

en: Export Recording...
pl: Eksportuj nagranie...

en: Export Save
pl: Eksportuj zapis

en: Export Wii save (Experimental)
pl: Eksportuj zapis Wii (eksperymentalne)

en: Export all saves
pl: Eksportuj wszystkie zapisy

en: Export failed
pl: Eksportowanie nieudane

en: Export save as...
pl: Eksportuj zapis jako...

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: External Frame Buffer (XFB)
pl: Zewnętrzny bufor klatki (External Frame Buffer - XFB)

en: Extract All Files...
pl: Wypakuj wszystkie pliki...

en: Extract Apploader...
pl: Wypakuj Apploadera...

en: Extract DOL...
pl: Wypakuj DOL...

en: Extract Directory...
pl: Wypakuj folder...

en: Extract File
pl: Wypakuj plik

en: Extract File...
pl: Wypakuj plik...

en: Extract Partition...
pl: Wypakuj partycję...

en: Extracting %s
pl: Wypakowywanie %s

en: Extracting All Files
pl: Wypakowywanie wszystkich plików

en: Extracting Directory
pl: Wypakowywanie folderu

en: Extracting...
pl: Wypakowywanie...

en: FIFO Player
pl: Odtwarzacz FIFO

en: FP value
pl: Wartość FP

en: FST Size:
pl: Rozmiar FST:

en: Failed To Connect!
pl: Nie udało się połączyć!

en: Failed to Connect!
pl: Nie udało się połączyć!

en: Failed to download codes.
pl: Nie udało się pobrać kodów!

en: Failed to extract to %s!
pl: Nie udało się wypakować do %s!

en: Failed to find new filename.
    %s
     will be overwritten
pl: Nie udało się znaleźć nowej nazwy pliku.
    %s
     zostanie zastąpiony

en: Failed to listen. Is another instance of the NetPlay server running?
pl: Nie udało się nasłuchać. Czy jest uruchomione inne wystąpienie NetPlay?

en: Failed to open the input file "%s".
pl: Nie udało się otworzyć pliku wejściowego "%s".

en: Failed to open the output file "%s".
    Check that you have permissions to write the target folder and that the media can be written.
pl: Nie udało się otworzyć pliku wyjściowego "%s".
    Sprawdź, czy masz pozwolenie na zapis docelowego folderu oraz czy nośnik jest zapisywalny.

en: Failed to read %s
pl: Nie udało się odczytać %s

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
pl: Nie udało się poprawnie odczytać kopii zapasowej block allocation table
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
pl: Nie udało się poprawnie odczytać block allocation table
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from GCI file %s
pl: Nie udało się odczytać danych z pliku GCI %s

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
pl: Nie udało się poprawnie odczytać kopii zapasowej folderu
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
pl: Nie udało się poprawnie odczytać folderu
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
pl: Nie udało się poprawnie odczytać nagłówka
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
pl: Nie udało się odczytać unikalnego ID z obrazu dysku

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
pl: Nie udało się zapisać BT.DINF do SYSCONF

en: Failed to write the output file "%s".
    Check that you have enough space available on the target drive.
pl: Nie udało się zapisać pliku wyjściowego "%s".
    Sprawdź, czy masz wystarczającą ilość miejsca dostępnego na docelowym dysku.

en: Fast
pl: Szybki

en: Fast Depth Calculation
pl: Szybkie obliczanie głębi

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
pl: Błąd krytyczny desynchronizacji. Przerwanie odtwarzania. (Błąd w PlayWiimote: %u != %u, bajt %u.)%s

en: File
pl: Plik

en: File Info
pl: Informacje o pliku

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: File Size
pl: Rozmiar pliku

en: File contained no codes.
pl: Plik nie zawiera kodów.

en: File converted to .gci
pl: Plik skonwertowany do .gci.

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
pl: Plik nie mógł zostać otworzony
    lub posiada on niewłaściwe rozszerzenie

en: File has the extension "%s".
    Valid extensions are (.raw/.gcp)
pl: Plik posiada rozszerzenie "%s".
    Właściwe rozszerzenia to (.raw/.gcp)

en: File is not recognized as a memcard
pl: Plik nierozpoznany jako karta pamięci

en: File not compressed
pl: Plik nie skompresowany

en: File write failed
pl: Zapis pliku zawiódł

en: Files opened, ready to compress.
pl: Pliki otwarte, gotowe do kompresji.

en: Filesystem
pl: System plików

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
pl: Nieznany plik typu 'ini'! Nie otworzy się!

en: Filter Symbols
pl: Filtruj symbole

en: Filter all textures, including any that the game explicitly set as unfiltered.
    May improve quality of certain textures in some games, but will cause issues in others.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Filtruj wszystkie tekstury, wliczając w to te, które gra umyślnie ustawiła na niefiltrowane.
    Może poprawić jakość pewnych tekstur w niektórych grach, lecz spowoduje problemy w innych.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Filter the symbol list by name. This is case-sensitive.
pl: Filtruj listę symboli po nazwie. Uwzględnia wielkość liter.

en: Find Next
pl: Znajdź następną

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzednią

en: First Block
pl: Blok pierwszy

en: Fix Checksums
pl: Napraw sumy kontrolne

en: Flags
pl: Flagi

en: Flush
pl: Oczyść

en: Force 16:9
pl: Wymuś 16:9

en: Force 24-bit Color
pl: Wymuś 24-bitowy kolor

en: Force 4:3
pl: Wymuś 4:3

en: Force Console as NTSC-J
pl: Wymuś konsolę jako NTSC-J

en: Force Listen Port:
pl: Wymuś nasłuch na porcie:

en: Force Texture Filtering
pl: Wymuś filtrowanie tekstur

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    If left unchecked, Dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
pl: Wymusza tryb NTSC-J do używania czcionki japońskiego ROM-u.
    Jeśli pozostanie odznaczone, Dolphin powróci do NTSC-U i automatycznie włączy tę opcję gdy odtwarzane są gry japońskie.

en: Forces the game to output graphics for any aspect ratio.
    Use with "Aspect Ratio" set to "Force 16:9" to force 4:3-only games to run at 16:9.
    Rarely produces good results and often partially breaks graphics and game UIs.
    Unnecessary (and detrimental) if using any AR/Gecko-code widescreen patches.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Wymusza na grze wyświetlenie grafiki dla dowolnych proporcji obrazu.
    Użyj z "Proporcjami obrazu" ustawionymi na "Wymuś 16:9", aby wymusić na grach obsługujących tylko 4:3 działanie w 16:9.
    Rzadko przynosi dobre rezultaty i często częściowo psuje grafikę i interfejs użytkownika w grach.
    Zbędne (i szkodliwe), jeśli używane są któreś kody AR/Gecko łatek szerokiego ekranu.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Forces the game to render the RGB color channels in 24-bit, thereby increasing quality by reducing color banding.
    It has no impact on performance and causes few graphical issues.
    
    
    If unsure, leave this checked.
pl: Wymusza na grze renderowanie kanałów kolorów RGB w 24 bitach, tym samym zwiększając jakość poprzez redukcję pasmowania kolorów.
    Nie ma wpływu na wydajność i powoduje mało usterek graficznych.
    
    
    W razie wątpliwości, pozostaw zaznaczone.

en: Forward
pl: W przód

en: Forward port (UPnP)
pl: Przekieruj port (UPnP)

en: Found %u results for '
pl: Znaleziono %u wyników dla '

en: Found %zu save files
pl: Znaleziono %zu plików zapisu

en: Frame
pl: Klatka

en: Frame %u
pl: Klatka %u

en: Frame %zu
pl: Klatka %zu

en: Frame Advance
pl: Wyprzedzanie klatek

en: Frame Advance Decrease Speed
pl: Zmniejsz szybkość wyprzedzania klatek

en: Frame Advance Increase Speed
pl: Zwiększ szybkość wyprzedzania klatek

en: Frame Advance Reset Speed
pl: Zresetuj szybkość wyprzedzania klatek

en: Frame Buffer
pl: Bufor klatki

en: Frame Dumps Use FFV1
pl: Zrzuty klatek używają FFV1

en: Frame Info
pl: Informacje o klatce

en: Frame Range
pl: Zasięg klatki

en: Frame dump image(s) '%s' already exists. Overwrite?
pl: Obraz(y) zrzutów klatek '%s' już istnieje. Zastąpić?

en: Frames to Record
pl: Klatki do nagrania

en: France
pl: Francja

en: Free Look
pl: Swobodne obserwowanie

en: Freelook Decrease Speed
pl: Swobodne obserwowanie Zmniejsz szybkość

en: Freelook Increase Speed
pl: Swobodne obserwowanie Zwiększ szybkość

en: Freelook Move Down
pl: Swobodne obserwowanie Porusz w dół

en: Freelook Move Left
pl: Swobodne obserwowanie Porusz w lewo

en: Freelook Move Right
pl: Swobodne obserwowanie Porusz w prawo

en: Freelook Move Up
pl: Swobodne obserwowanie Porusz w górę

en: Freelook Reset
pl: Swobodne obserwowanie Zresetuj

en: Freelook Reset Speed
pl: Swobodne obserwowanie Zresetuj szybkość

en: Freelook Zoom In
pl: Swobodne obserwowanie Przybliż

en: Freelook Zoom Out
pl: Swobodne obserwowanie Oddal

en: French
pl: Francuski

en: Frets
pl: Gryfy

en: From
pl: Z

en: Full Resolution Frame Dumps
pl: Zrzuty klatek w pełnej rozdzielczości‭‭‭‭‭

en: FullScr
pl: Pełny ekran

en: Fullscreen Resolution:
pl: Rozdzielczość pełnoekranowa:

en: Function
pl: Funkcja

en: Function callers
pl: Wywoływacze funkcji

en: Function calls
pl: Wywoływania funkcji

en: GCI File(*.gci)
pl: Plik GCI(*.gci)

en: GCI Folder
pl: Folder GCI

en: GCI save file was not loaded because it is the wrong region for this memory card:
    %s
pl: Plik zapisu GCI nie został wczytany, bo jest to nieprawidłowy region dla tej karty pamięci:
    %s

en: GCMemcardDirectory: ClearBlock called with invalid block address
pl: GCMemcardDirectory: ClearBlock wywołany z niewłaściwym adresem bloku

en: GFX Debugger
pl: Debugger grafiki

en: GFX FIFO: Unknown Opcode (0x%02x @ %p, %s).
    This means one of the following:
    * The emulated GPU got desynced, disabling dual core can help
    * Command stream corrupted by some spurious memory bug
    * This really is an unknown opcode (unlikely)
    * Some other sort of bug
    
    Further errors will be sent to the Video Backend log and
    Dolphin will now likely crash or hang. Enjoy.
pl: GFX FIFO: Nieznany opcode (0x%02x @ %p, %s).
    To oznacza jedno z następujących:
    * Emulowana GPU została zdesynchronizowana, wyłączenie dwóch rdzeni może pomóc
    * Strumień poleceń uszkodzony przez jakiś fałszywy błąd pamięci
    * To naprawdę jest nieznany opcode (mało prawdopodobne)
    * Jakiś inny rodzaj błędu
    
    Dalsze błędy będą wysłane do logu silnika graficznego, a Dolphin teraz raczej ulegnie zawieszeniu lub przestanie reagować. Miłej zabawy.

en: Game Boy Advance Carts (*.gba)
pl: Kartridże GBA (*.gba)

en: Game ID
pl: ID gry

en: Game ID:
pl: ID gry:

en: Game is already running!
pl: Gra jest już uruchomiona!

en: Game-Specific Settings
pl: Specyficzne ustawienia gry

en: GameConfig
pl: Konfiguracja gry

en: GameCube Adapter for Wii U
pl: Adapter GameCube do Wii U

en: GameCube Controllers
pl: Kontrolery GameCube

en: GameCube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
pl: Karty pamięci GC (*.raw,*.gcp)

en: GameCube Microphone Slot A
pl: Slot mikrofonu GameCube'a A

en: GameCube Microphone Slot B
pl: Slot mikrofonu GameCube'a B

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
pl: Pliki zapisu GameCube(*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gecko Codes
pl: Kody Gecko

en: General
pl: Główne

en: Generate a New Statistics Identity
pl: Generuj nową tożsamość

en: Geometry data
pl: Dane geometrii

en: German
pl: Niemiecki

en: Germany
pl: Niemcy

en: Go to Next Frame
pl: Idź do następnej klatki

en: Go to the current instruction
pl: Idź do obecnej instrukcji

en: Graphics
pl: Grafika

en: Graphics settings
pl: Ustawienia graficzne

en: Greater Than
pl: Większy niż

en: Greatly increases quality of textures generated using render-to-texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly increases GPU load and causes relatively few graphical issues.
    
    If unsure, leave this checked.
pl: Istotnie zwiększa jakość tekstur wygenerowanych za pomocą efektów renderowania do tekstury.
    Zwiększenie rozdzielczości wewnętrznej poprawi efekt tego ustawienia.
    Nieco zwiększa obciążenie GPU i powoduje względnie mało usterek graficznych.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw zaznaczone.

en: Green
pl: Zielony

en: Green Left
pl: Zielony lewo

en: Green Right
pl: Zielony prawo

en: Guitar
pl: Gitara

en: Guitar Configuration
pl: Konfiguracja gitary

en: Hacks
pl: Hacki

en: Header checksum failed
pl: Suma kontrolna nagłówka nie powiodła się

en: Height
pl: Wysokość

en: Help
pl: Pomoc

en: Hexadecimal
pl: Heksadecymalne

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide Mouse Cursor
pl: Ukryj kursor myszy

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Ukrywa kursor myszy, jeśli jest on nad oknem emulacji.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Higher values can make variable-framerate games run at a higher framerate, at the expense of CPU. Lower values can make variable-framerate games run at a lower framerate, saving CPU.
    
    WARNING: Changing this from the default (100%) can and will break games and cause glitches. Do so at your own risk. Please do not report bugs that occur with a non-default clock.
pl: Wyższe wartości mogą sprawić, że gry ze zmienną częstotliwością wyświetlania klatek będą działać na wyższej ilości klatek kosztem CPU. Niższe wartości mogą sprawić, że gry ze zmienną częstotliwością wyświetlania klatek będą działać na niższej ilości klatek, oszczędzając CPU.
    
    OSTRZEŻENIE: Zmiana tego z domyślnego (100%) zepsuje gry oraz spowoduje błędy. Postępuj tak na własne ryzyko. Proszę nie raportować błędów, które występują z niestandardowym zegarem.

en: Host
pl: Hostuj

en: Host Code :
pl: Kod hosta :

en: Host with Netplay
pl: Hostuj przez NetPlay

en: Hotkeys
pl: Skróty klawiszowe

en: Hybrid Wii Remote
pl: Hybrydowy Wiilot

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
pl: IOCTL_ES_GETVIEWS: Próba otrzymania danych z nieznanego ticketu: %08x/%08x

en: IPL Settings
pl: Ustawienia IPL

en: IR Sensitivity:
pl: Czułość IR

en: ISO Details
pl: Szczegóły ISO

en: ISO Directories
pl: Foldery ISO

en: Icon
pl: Ikona

en: Identity generation
pl: Generowanie tożsamości

en: If authorized, Dolphin can collect data on its performance, feature usage, and configuration, as well as data on your system's hardware and operating system.
    
    No private data is ever collected. This data helps us understand how people and emulated games use Dolphin and prioritize our efforts. It also helps us identify rare configurations that are causing bugs, performance and stability issues.
    This authorization can be revoked at any time through Dolphin's settings.
    
    Do you authorize Dolphin to report this information to Dolphin's developers?
pl: Jeśli otrzyma uprawnienie, Dolphin może zbierać dane o swojej wydajności, użyciu funkcji i konfiguracji, a także dane na twoim sprzęcie systemowym i systemie operacyjnym.
    
    Żadne dane osobiste nigdy nie są zbierane. Te dane pomagają nam zrozumieć jak ludzie i emulowane gry używają Dolphina oraz priorytetyzować nasze starania. To również pomaga nam identyfikować rzadkie konfiguracje, które powodują błędy oraz problemy z wydajnością i stabilnością.
    Ta autoryzacja może zostać cofnięta w każdej chwili poprzez ustawienia Dolphina.
    
    Czy zezwalasz Dolphinowi na raportowanie tych informacji do deweloperów Dolphina?

en: Ignore Format Changes
pl: Ignoruj zmiany formatu

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games.
    
    If unsure, leave this checked.
pl: Ignoruj jakiekolwiek zmiany formatu EFB.
    Poprawia wydajność w wielu grach bez żadnego skutku ubocznego. Powoduje usterki graficzne w niewielkiej ilości pozostałych gier.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw zaznaczone.

en: Ignore any requests from the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Ignoruj jakiekolwiek żądania od CPU odczytu lub zapisu do EFB.
    Poprawia wydajność w niektórych grach, lecz może wyłączyć niektóre funkcje rozgrywki lub efekty graficzne.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Implement fullscreen mode with a borderless window spanning the whole screen instead of using exclusive mode.
    Allows for faster transitions between fullscreen and windowed mode, but slightly increases input latency, makes movement less smooth and slightly decreases performance.
    Exclusive mode is required for Nvidia 3D Vision to work in the Direct3D backend.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Implementuje tryb pełnoekranowy z oknem bez ramek wypełniającym cały ekran, zamiast użycia trybu ekskluzywnego.
    Pozwala na szybsze przechodzenie pomiędzy trybami pełnego ekranu, a okienkowym, lecz lekko zwiększa opóźnienie sterowania, zmniejsza płynność ruchów i lekko zmniejsza wydajność.
    Tryb ekskluzywny jest wymagany do działania Nvidia 3D Vision na silniku Direct3D.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Import Save
pl: Importuj zapis

en: Import Wii Save...
pl: Importuj zapis Wii...

en: Import failed
pl: Importowanie nieudane

en: In Game
pl: W grze

en: Increase Convergence
pl: Zwiększ konwergencję

en: Increase Depth
pl: Zwiększ głębię

en: Increase Emulation Speed
pl: Zwiększ szybkość emulacji

en: Increase IR
pl: Zwiększ rozdzielczość wewnętrzną

en: Info
pl: Informacje

en: Information
pl: Informacja

en: Input
pl: Wejście

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert SD Card
pl: Włóż kartę SD

en: Install WAD...
pl: Zainstaluj WAD...

en: Install to Wii Menu
pl: Zainstaluj do Wii Menu

en: Installing WAD...
pl: Instalacja WAD...

en: Integrity Check Error
pl: Błąd sprawdzania integralności

en: Integrity check completed
pl: Sprawdzanie integralności zakończone

en: Integrity check completed. No errors have been found.
pl: Sprawdzanie integralności zakończone. Nie znaleziono błędów.

en: Interface
pl: Interfejs

en: Interface Settings
pl: Ustawienia interfejsu

en: Internal LZO Error - compression failed
pl: Wewnętrzny błąd LZO - kompresja nie powiodła się

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
pl: Wewnętrzny błąd LZO - dekompresja nie powiodła się (%d) (%li, %li) 
    Wczytaj stan ponownie

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
pl: Wewnętrzny błąd LZO - lzo_init() nie powiodło się

en: Internal Name:
pl: Nazwa wewnętrzna:

en: Internal Resolution:
pl: Wewnętrzna rozdzielczość:

en: Interpreter (slowest)
pl: Interpreter (najwolniejszy)

en: Invalid address: %s
pl: Nieprawidłowy adres: %s

en: Invalid bat.map or dir entry.
pl: Niewłaściwe bat.map lub wejście folderu.

en: Invalid index
pl: Niewłaściwy indeks

en: Invalid recording file
pl: Newłaściwy plik nagrania

en: Invalid search parameters (no object selected)
pl: Niewłaściwy parametr przeszukiwania (nie wybrano obiektu)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
pl: Niewłaściwy łańcuch przeszukiwania (nie udało się zamienić na liczbę)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
pl: Niewłaściwy łańcuch przeszukiwania (wspierane są tylko równe długości łańcucha)

en: Invalid value.
pl: Niewłaściwa wartość.

en: Invalid value: %s
pl: Nieprawidłowa wartość: %s

en: Italian
pl: Włoski

en: Italy
pl: Włochy

en: Iterative Input
pl: Wejście iteracyjne

en: JIT Arm64 (experimental)
pl: JIT Arm64 (eksperymentalny)

en: JIT Block Viewer
pl: Przeglądarka bloków JIT

en: JIT Recompiler (recommended)
pl: Rekompilator JIT (zalecany)

en: JITIL Recompiler (slow, experimental)
pl: Rekompilator JITIL (wolny, eksperymentalny)

en: Japan
pl: Japonia

en: Japanese
pl: Japoński

en: Keep Window on Top
pl: Trzymaj okno zawsze na wierzchu

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Utrzymuj okno gry nad pozostałymi oknami.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Keys
pl: Klawisze

en: Kick Player
pl: Wyrzuć gracza

en: Korean
pl: Koreański

en: Label
pl: Etykieta

en: Language:
pl: Język:

en: Last %i
pl: Ostatni %i

en: Latency:
pl: Opóźnienie:

en: Left
pl: Lewo

en: Left Stick
pl: Gałka lewa

en: Left stick
pl: Lewa gałka

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
pl: LPM wykrywa naciśnięcie klawiszy.
    ŚPM usuwa przypisany klawisz.
    PPM wyświetla dodatkowe opcje.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
pl: LPM/PPM więcej opcji.
    ŚPM by wyczyścić.

en: Less Than
pl: Mniej niż

en: Lets the system language be set to values that games were not designed for. This can allow the use of extra translations for a few games, but can also lead to text display issues.
pl: Pozwala na ustawienie języka systemu na wartości dla których gry nie zostały zaprojektowane. To pozwala na użycie dodatkowych tłumaczeń dla niewielu gier, jednakże może także doprowadzić do problemów z wyświetlaniem tekstu.

en: License
pl: Licencja

en: Limits the emulation speed to the specified percentage.
    Note that raising or lowering the emulation speed will also raise or lower the audio pitch to prevent audio from stuttering.
pl: Ogranicza szybkość emulacji do danej wartości procentowej.
    Zauważ, że zwiększanie lub zmniejszanie szybkości emulacji również zwiększy lub zmniejszy wysokość dźwięku po to, by uniknąć zacięć w dźwięku.

en: Load
pl: Wczytaj

en: Load Custom Textures
pl: Wczytaj własne tekstury

en: Load State
pl: Wczytaj stan

en: Load State Last 1
pl: Wczytaj stan Ostatni 1

en: Load State Last 10
pl: Wczytaj stan Ostatni 10

en: Load State Last 2
pl: Wczytaj stan Ostatni 2

en: Load State Last 3
pl: Wczytaj stan Ostatni 3

en: Load State Last 4
pl: Wczytaj stan Ostatni 4

en: Load State Last 5
pl: Wczytaj stan Ostatni 5

en: Load State Last 6
pl: Wczytaj stan Ostatni 6

en: Load State Last 7
pl: Wczytaj stan Ostatni 7

en: Load State Last 8
pl: Wczytaj stan Ostatni 8

en: Load State Last 9
pl: Wczytaj stan Ostatni 9

en: Load State Slot 1
pl: Wczytaj stan Slot 1

en: Load State Slot 10
pl: Wczytaj stan Slot 10

en: Load State Slot 2
pl: Wczytaj stan Slot 2

en: Load State Slot 3
pl: Wczytaj stan Slot 3

en: Load State Slot 4
pl: Wczytaj stan Slot 4

en: Load State Slot 5
pl: Wczytaj stan Slot 5

en: Load State Slot 6
pl: Wczytaj stan Slot 6

en: Load State Slot 7
pl: Wczytaj stan Slot 7

en: Load State Slot 8
pl: Wczytaj stan Slot 8

en: Load State Slot 9
pl: Wczytaj stan Slot 9

en: Load State from Selected Slot
pl: Wczytaj stan z wybranego slotu

en: Load State...
pl: Wczytaj stan...

en: Load Wii System Menu
pl: Wczytaj menu systemowe Wii

en: Load Wii System Menu %d%c
pl: Wczytaj menu systemowe Wii %d %c

en: Load Wii System Menu %u%c
pl: Wczytaj menu systemowe Wii %u%c

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Wczytaj własne tekstury z Użytkownik/Load/Textures/<id_gry>/.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Load from selected slot
pl: Wczytaj z wybranego slotu

en: Log Configuration
pl: Konfiguracja logu

en: Log Render Time to File
pl: Loguj czas renderowania do pliku

en: Log Types
pl: Typy logów

en: Log the render time of every frame to User/Logs/render_time.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Loguj czas renderowania każdej klatki do Użytkownik/Logs/render_time.txt. Używaj tej funkcji, gdy chcesz zmierzyć wydajność Dolphina.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Logging
pl: Logowanie

en: MD5 Checksum:
pl: Suma kontrolna MD5:

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
pl: Pliki MadCatz Gameshark(*.gcs)

en: Main Stick
pl: Główna gałka

en: Maker
pl: Producent

en: Maker ID:
pl: ID producenta:

en: Maker:
pl: Producent:

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Sprawia, że odległe obiekty są bardziej widoczne usuwając mgłę, poprawiając ogólną szczegółowość.
    Wyłączenie mgły spowoduje niepoprawne działanie niektórych gier, które opierają się na poprawnej emulacji mgły.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Match Found
pl: Trafienie znalezione

en: Memcard already has a save for this title.
pl: Karta pamięci ma już zapis dla tego tytułu.

en: Memcard already opened
pl: Karta pamięci już otwarta

en: Memory
pl: Pamięć

en: Memory Card
pl: Karta pamięci

en: Memory Card Manager
pl: Menedżer kart pamięci

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
pl: Nazwa karty pamięci w slocie %c jest niewłaściwa
    Region nieokreślony
    
    Ścieżka slotu %c została zmieniona na
    %s
    Czy chcesz skopiować stary plik do nowej lokacji?

en: Memory Not Ready
pl: Pamięć niegotowa

en: Microphone
pl: Mikrofon

en: Misc
pl: Różne

en: Misc Settings
pl: Ustawienia różne

en: Modifier
pl: Zmiennik

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Modyfikuj tekstury tak, aby pokazywały format, w jakim są zakodowane. Wymaga resetu emulacji w większości przypadków.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Monoscopic Shadows
pl: Monoskopowe cienie

en: Monospaced font
pl: Nieproporcjonalna czcionka

en: Move the mouse pointer over an option to display a detailed description.
pl: Przesuń wskaźnik myszy nad opcję, aby wyświetlić szczegółowy opis.

en: Multiply
pl: Pomnóż

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
pl: Notka: Wielkość strumienia nie zgadza się z właściwą długością danych

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Native (640x528)
pl: Natywna (640x528)

en: Native GCI files(*.gci)
pl: Natywne pliki GCI(*.gci)

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Netplay has desynced. There is no way to recover from this.
pl: NetPlay zdesynchronizował się. Nie ma sposobu na powrócenie z tego.

en: New Scan
pl: Nowe skanowanie

en: New Texture
pl: Nowa tekstura

en: New identity generated.
pl: Nowa tożsamość została wygenerowana.

en: Next Frame
pl: Następna klatka

en: Next Page
pl: Następna strona

en: Next Scan
pl: Następne skanowanie

en: Nickname:
pl: Pseudonim:

en: No Match
pl: Brak trafień

en: No Value Given
pl: Nie podano wartości

en: No audio output
pl: Brak wyjścia audio

en: No description available
pl: Brak opisu

en: No file loaded
pl: Nie wczytano żadnego pliku

en: No recorded file
pl: Brak nagranego pliku

en: None
pl: Żaden

en: Not Equal
pl: Nie równe

en: Not Set
pl: Nieokreślona

en: Not Valid Hex
pl: Niewłaściwy hex

en: Not all players have the game. Do you really want to start?
pl: Nie wszyscy gracze mają tę grę. Czy na pewno chcesz rozpocząć?

en: Not connected
pl: Nie połączono

en: Not implemented
pl: Niezaimplementowane

en: Notes:
pl: Notatki:

en: Notice
pl: Uwagi

en: Nunchuk Configuration
pl: Konfiguracja Nunchuka

en: Object %zu
pl: Objekt %zu

en: Object Range
pl: Zasięg objektu

en: Off
pl: Wyłączony

en: Offset:
pl: Przesunięcie:

en: On-Screen Display Messages
pl: Komunikaty na ekranie

en: Online &Documentation
pl: &Dokumentacja online

en: Only %d blocks available
pl: Dostępnych tylko %d bloków

en: Only export symbols with prefix:
    (Blank for all symbols)
pl: Eksportuj symbole tylko z przedrostkiem:
    (Puste dla wszystkich symboli)

en: Open
pl: Otwórz

en: Open &containing folder
pl: Otwórz &folder zawartości

en: Open Wii &save folder
pl: Otwórz folder &zapisów Wii

en: Open file...
pl: Otwórz plik...

en: OpenAL: can't create context for device %s
pl: OpenAL: nie można utworzyć kontekstu dla urządzenia %s

en: OpenAL: can't find sound devices
pl: OpenAL: nie można odnaleźć urządzeń dźwiękowych

en: OpenAL: can't open device %s
pl: OpenAL: nie można otworzyć urządzenia %s

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
pl: Otwiera domyślną konfigurację dla tej gry (tylko do odczytu) w zewnętrznym edytorze tekstowym.

en: Options
pl: Opcje

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
pl: Kolejność plików w folderze niezgodna z kolejnością bloków
    PPM i wyeksportuj wszystkie zapisy,
    następnie zaimportuj te zapisy do nowej karty pamięci

en: Other
pl: Pozostałe

en: Output
pl: Wyjście

en: Overlay Information
pl: Nakładane informacje

en: Override Language on NTSC Games
pl: Wymuś język w grach NTSC

en: P&lay Input Recording...
pl: &Odtwórz nagranie wejścia...

en: PPC Size
pl: Rozmiar PPC

en: Pads
pl: Pady

en: Paragraph
pl: Paragraf

en: Partition %u
pl: Partycja %u

en: Patches
pl: Łatki

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Pause After
pl: Wstrzymaj po

en: Pause at End of Movie
pl: Wstrzymaj na końcu filmu

en: Pause on Focus Lost
pl: Wstrzymaj przy utracie aktywności

en: Pauses the emulator when focus is taken away from the emulation window.
pl: Wstrzymuje działanie emulatora, gdy okno emulacji przestaje być aktywne.

en: Per-Pixel Lighting
pl: Oświetlenie na piksel

en: Perfect
pl: Perfekcyjny

en: Perspective %d
pl: Perspekrtywa %d

en: Platform
pl: Platforma

en: Play
pl: Graj

en: Play Recording
pl: Odtwórz nagranie

en: Playable
pl: Grywalny

en: Playback Options
pl: Opcje odtwarzania

en: Players
pl: Gracze

en: Please confirm...
pl: Proszę potwierdzić...

en: Please create a perspective before saving
pl: Proszę utworzyć perspektywę przed zapisem

en: Post-Processing Effect:
pl: Efekt przetwarzania końcowego:

en: Prefetch Custom Textures
pl: Wstępnie pobierz własne tekstury

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
pl: Przedwczesny koniec filmu w PlayController. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
pl: Przedwczesny koniec filmu w PlayWiimote. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
pl: Przedwczesny koniec filmu w PlayWiimote. %u > %u

en: Press Sync Button
pl: Naciśnij przycisk Sync

en: Prev Page
pl: Poprzednia strona

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Print
pl: Drukuj

en: Profile
pl: Profil

en: Properties
pl: Właściwości

en: Purge Game List Cache
pl: Wyczyść bufor listy gier

en: Put BIOS roms in User/GC/{region}.
pl: Umieść rom-y BIOS-u w Użytkownik/GC/{region}.

en: Question
pl: Pytanie

en: Quit
pl: Zamknij

en: Quit Netplay
pl: Zakończ NetPlay

en: Radius
pl: Zasięg

en: Range
pl: Zasięg

en: Read
pl: Odczyt

en: Read and write
pl: Odczyt i zapis

en: Read-only mode
pl: Tryb tylko do odczytu

en: Real
pl: Prawdziwy

en: Real Balance Board
pl: Prawdziwy Balance Board

en: Real Wii Remote
pl: Prawdziwy Wiilot

en: Record
pl: Nagranie

en: Record inputs
pl: Nagrywaj klawisze

en: Recording Info
pl: Informacje o nagraniu

en: Recording Options
pl: Opcje nagrywania

en: Red
pl: Czerwony

en: Red Left
pl: Czerwony lewo

en: Red Right
pl: Czerwony prawo

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics. This smooths out jagged edges on objects.
    Increases GPU load and sometimes causes graphical issues. SSAA is significantly more demanding than MSAA, but provides top quality geometry anti-aliasing and also applies anti-aliasing to lighting, shader effects, and textures.
    
    If unsure, select None.
pl: Zmniejsza ilość aliasingu spowodowanego przez rasteryzację grafiki 3D. Wygładza schodkowane krawędzie na obiektach.
    Zwiększa obciążenie GPU i czasami powoduje usterki graficzne. SSAA jest znacznie bardziej wymagające od MSAA, lecz dostarcza najwyższej jakości antyaliasingu geometrii oraz stosuje antyaliasing na oświetleniu, efektach cieniowania oraz teksturach.
    
    W razie wątpliwości, wybierz Żaden.

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh List
pl: Odśwież listę

en: Refresh game list
pl: Odśwież listę gier

en: Registers
pl: Rejestry

en: Relative Input
pl: Wejście relatywne

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove names from all functions and variables.
pl: Usuń nazwy ze wszystkich funkcji i zmiennych.

en: Rename &symbol
pl: Zmień nazwę &symbolu

en: Rename symbol:
pl: Zmień nazwę symbolu:

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Renderuj scenę jako przedstawienie szkieletowe.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Render to Main Window
pl: Renderuj do okna głównego‭

en: Rendering
pl: Renderowanie

en: Reset
pl: Zresetuj

en: Reset Wii Remote pairings
pl: Zresetuj sparowania Wiilotów

en: Reset all saved Wii Remote pairings
pl: Zresetuj wszystkie zapisane sparowania Wiilotów

en: Restart Required
pl: Wymagane ponowne uruchomienie

en: Results
pl: Wyniki

en: Retry
pl: Ponów

en: Return
pl: Enter

en: Revision:
pl: Rewizja:

en: Revision: %s
pl: Rewizja: %s

en: Right
pl: Prawo

en: Right Stick
pl: Gałka prawa

en: Right stick
pl: Prawa gałka

en: Room ID:
pl: ID pokoju:

en: Rumble
pl: Wibracje

en: Russia
pl: Rosja

en: SD Card Path:
pl: Ścieżka karty SD:

en: SD card
pl: Karta SD

en: Sa&ve State
pl: Z&apisz stan

en: Safe
pl: Bezpieczny

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Code
pl: Zapisz kod

en: Save GCI as...
pl: Zapisz GCI jako...

en: Save Oldest State
pl: Zapisz najstarszy stan

en: Save State
pl: Zapisz stan

en: Save State Slot 1
pl: Zapisz stan Slot 1

en: Save State Slot 10
pl: Zapisz stan Slot 10

en: Save State Slot 2
pl: Zapisz stan Slot 2

en: Save State Slot 3
pl: Zapisz stan Slot 3

en: Save State Slot 4
pl: Zapisz stan Slot 4

en: Save State Slot 5
pl: Zapisz stan Slot 5

en: Save State Slot 6
pl: Zapisz stan Slot 6

en: Save State Slot 7
pl: Zapisz stan Slot 7

en: Save State Slot 8
pl: Zapisz stan Slot 8

en: Save State Slot 9
pl: Zapisz stan Slot 9

en: Save State to Selected Slot
pl: Zapisz stan do wybranego slotu

en: Save State...
pl: Zapisz stan...

en: Save as...
pl: Zapisz jako...

en: Save compressed GCM/ISO
pl: Zapisz spakowany GCM/ISO

en: Save decompressed GCM/ISO
pl: Zapisz wypakowany GCM/ISO

en: Save signature as
pl: Zapisz sygnaturę jako

en: Save to selected slot
pl: Zapisz do wybranego slotu

en: Saved to /Wii/sd.raw (default size is 128mb)
pl: Zapisywane do /Wii/sd.raw (domyślny rozmiar to 128mb)

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
pl: Stan zapisu filmu %s jest uszkodzony, nagrywanie zatrzymane...

en: Scaled EFB Copy
pl: Skalowana kopia EFB

en: Scanning %s
pl: Skanuję %s

en: Scanning for ISOs
pl: Przeszukuję obrazy ISO

en: Scanning...
pl: Przeszukuję...

en: ScrShot
pl: Zrzut ekranu

en: Screenshot failed: Could not open file "%s" (error %d)
pl: Zrzut ekranu nie powiódł się: Nie można otworzyć pliku "%s" (błąd %d)

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Current Object
pl: Przeszukaj aktualny obiekt

en: Search Subfolders
pl: Przeszukuj podfoldery

en: Search for Hex Value:
pl: Znajdź wartość hex:

en: Section %s not found in SYSCONF
pl: Nie odnaleziono sekcji %s w SYSCONF

en: Select
pl: Wybierz

en: Select Columns
pl: Wybierz kolumny

en: Select Slot %u - %s
pl: Wybierz slot %u - %s

en: Select State Slot
pl: Wybierz slot stanu

en: Select State Slot 1
pl: Wybierz slot stanu 1

en: Select State Slot 10
pl: Wybierz slot stanu 10

en: Select State Slot 2
pl: Wybierz slot stanu 2

en: Select State Slot 3
pl: Wybierz slot stanu 3

en: Select State Slot 4
pl: Wybierz slot stanu 4

en: Select State Slot 5
pl: Wybierz slot stanu 5

en: Select State Slot 6
pl: Wybierz slot stanu 6

en: Select State Slot 7
pl: Wybierz slot stanu 7

en: Select State Slot 8
pl: Wybierz slot stanu 8

en: Select State Slot 9
pl: Wybierz slot stanu 9

en: Select The Recording File
pl: Wybierz plik nagrania

en: Select a Wii WAD file to install
pl: Wybierz plik Wii WAD do zainstalowania

en: Select a save file to import
pl: Wybierz plik zapisu do importowania

en: Select the file to load
pl: Wybierz plik do wczytania

en: Select the save file
pl: Wybierz plik do zapisu

en: Select the state to load
pl: Wybierz stan do wczytania

en: Select the state to save
pl: Wybierz stan do zapisu

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Mimic an analog TV with a widescreen aspect ratio.
    Force 4:3: Mimic a standard 4:3 analog TV.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
pl: Wybierz jakie proporcje obrazu mają być użyte podczas renderowania:
    Auto: Użyj natywnych proporcji obrazu
    Wymuś 16:9: Naśladuj TV analogowy z szerokoekranowymi proporcjami obrazu.
    Wymuś 4:3: Naśladuj standardowy TV analogowy 4:3.
    Rozciągnij do okna: Rozciągnij obraz do wielkości okna.
    
    W razie wątpliwości, wybierz Auto.

en: Selected controller profile does not exist
pl: Wybrany profil kontrolera nie istnieje

en: Selected font
pl: Wybrana czcionka

en: Selects a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
pl: Wybiera jaki adapter sprzętowy ma być używany.
    
    W razie wątpliwości, użyj pierwszego.

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, select auto.
pl: Wybiera rozdzielczość ekranu używaną w trybie pełnoekranowym.
    To powinno być zawsze większe lub równe w stosunku do rozdzielczości wewnętrznej. Uszczerbek na wydajności jest nieistotny.
    
    W razie wątpliwości, wybierz auto.

en: Selects the stereoscopic 3D mode. Stereoscopy allows you to get a better feeling of depth if you have the necessary hardware.
    Side-by-Side and Top-and-Bottom are used by most 3D TVs.
    Anaglyph is used for Red-Cyan colored glasses.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select Off.
pl: Wybiera tryb 3D stereoskopii. Stereoskopia pozwala ci uzyskać lepsze wrażenie głębi, jeżeli posiadasz wymagany sprzęt.
    Obok siebie i Góra-i-dół są używane przez większość TV 3D.
    Anaglif jest używany do czerwono-niebieskich okularów.
    Poważnie zmniejsza szybkość emulacji i czasem powoduje problemy.
    
    W razie wątpliwości, wybierz Wyłączony.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so unless you have a reason to use it you'll want to select OpenGL here.
    
    If unsure, select OpenGL.
pl: Wybiera, który API graficzny ma być użyty wewnętrznie.
    Silnik renderujący oprogramowania jest bardzo powolny i przydatny tylko do debugowania, więc o ile nie masz powodu, by go użyć, będziesz chciał tutaj wybrać OpenGL.
    
    W razie wątpliwości, wybierz OpenGL.

en: Selects what graphics API to use internally.
    The software renderer is extremely slow and only useful for debugging, so you'll want to use either Direct3D or OpenGL. Different games and different GPUs will behave differently on each backend, so for the best emulation experience it's recommended to try both and choose the one that's less problematic.
    
    If unsure, select OpenGL.
pl: Wybiera, który API graficzny ma być użyty wewnętrznie.
    Silnik renderujący oprogramowania jest bardzo powolny i przydatny tylko do debugowania, więc będziesz chciał wybrać Direct3D lub OpenGL. Różne gry i różne GPU będą zachowywać się inaczej na każdym z silników, więc dla najlepszych doświadczeń z emulacji jest zalecane spróbowanie obu i wybranie tego, który sprawia mniej kłopotów.
    
    W razie wątpliwości, wybierz OpenGL.

en: Send
pl: Wyślij

en: Sensor Bar Position:
pl: Pozycja Sensor Baru:

en: Set PC
pl: Ustaw PC

en: Set Value
pl: Ustaw wartość

en: Set as &default ISO
pl: Ustaw jako domyślne ISO

en: Set as default Memcard %c
pl: Ustaw jako domyślną kartę pamięci %c

en: Set the current instruction
pl: Ustaw obecną instrukcję

en: Sets the GameCube system language.
pl: Ustawia język systemu GameCube.

en: Sets the Wii display mode to 60Hz (480i) instead of 50Hz (576i) for PAL games.
    May not work for all games.
pl: Ustawia dla Wii tryb wyświetlacza na 60Hz (480i) zamiast 50Hz (576i) dla gier PAL.
    Może nie działać z niektórymi grami.

en: Sets the Wii system language.
pl: Ustawia język systemu Wii.

en: Shake
pl: Wstrząs

en: Shoulder Buttons
pl: Przyciski tylnie

en: Show &Log
pl: Pokaż &log

en: Show &Status Bar
pl: Pokaż pasek &stanu

en: Show &Toolbar
pl: Pokaż pasek &narzędzi

en: Show Australia
pl: Pokaż Australię

en: Show Defaults
pl: Pokaż domyślne

en: Show Drives
pl: Pokaż napędy

en: Show ELF/DOL
pl: Pokaż ELF/DOL

en: Show FPS
pl: Pokazuj kl./s

en: Show Frame Counter
pl: Pokaż licznik klatek

en: Show France
pl: Pokaż Francję

en: Show GameCube
pl: Pokaż GameCube'a

en: Show Germany
pl: Pokaż Niemcy

en: Show Input Display
pl: Pokaż wejścia ekranu

en: Show Italy
pl: Pokaż Włochy

en: Show JAP
pl: Pokaż Japonię

en: Show Korea
pl: Pokaż Koreę

en: Show Lag Counter
pl: Pokaż licznik lagów

en: Show Language:
pl: Pokaż język:

en: Show Log &Configuration
pl: Pokaż &konfigurację logu

en: Show NetPlay Messages
pl: Pokazuj wiadomości NetPlay

en: Show NetPlay Ping
pl: Pokazuj ping NetPlay

en: Show Netherlands
pl: Pokaż Holandię

en: Show PAL
pl: Pokaż PAL

en: Show PC
pl: Pokaż PC

en: Show Platforms
pl: Pokaż platformy

en: Show Regions
pl: Pokaż regiony

en: Show Russia
pl: Pokaż Rosję

en: Show Spain
pl: Pokaż Hiszpanię

en: Show Statistics
pl: Pokaż statystyki

en: Show System Clock
pl: Pokaż zegar systemowy

en: Show Taiwan
pl: Pokaż Tajwan

en: Show USA
pl: Pokaż USA

en: Show Unknown
pl: Pokaż nieznane

en: Show WAD
pl: Pokaż WAD

en: Show Wii
pl: Pokaż Wii

en: Show World
pl: Pokaż świat

en: Show a confirmation box before stopping a game.
pl: Pokaż okno potwierdzenia przed zatrzymaniem gry.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may result in major crashes having no explanation at all.
pl: Pokaż okno wiadomości, gdy wystąpił potencjalnie poważny błąd.
    Wyłączenie tego może ominąć denerwujące i niekrytyczne wiadomości, lecz może spowodować, że poważne zawieszenia nie będą miały żadnego wyjaśnienia.

en: Show first block
pl: Pokaż pierwszy blok

en: Show save blocks
pl: Pokaż bloki zapisu

en: Show save comment
pl: Pokaż komentarz zapisu

en: Show save icon
pl: Pokaż ikonę zapisu

en: Show save title
pl: Pokaż tytuł zapisu

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Pokazuj liczbę renderowanych klatek na sekundę jako miarę szybkości emulacji.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Show the players' maximum Ping while playing on NetPlay.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Pokazuj maksymalny ping graczy, podczas grania na NetPlay.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Show various rendering statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Pokaż różne statystyki renderowania.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Side-by-Side
pl: Obok siebie

en: Sideways Wii Remote
pl: Wiilot trzymany poziomo

en: Simplified Chinese
pl: Chiński uproszczony

en: Simulate DK Bongos
pl: Symuluj Bongosy DK

en: Size
pl: Rozmiar

en: Skip
pl: Pomiń

en: Skip BIOS
pl: Pomiń BIOS

en: Skip DCBZ clearing
pl: Pomiń oczyszczanie DCBZ

en: Skip EFB Access from CPU
pl: Pomiń dostęp EFB z CPU

en: Skips the next instruction completely
pl: Zupełnie pomija następną instrukcję

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Nieco przyspiesza kopie EFB do RAM-u poświęcając dokładność emulacji.
    Jeśli doświadczasz jakichś problemów, spróbuj zwiększyć dokładność buforu tekstur lub wyłącz tę opcję.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
pl: Renderowanie programowe jest znacznie wolniejsze niż użycie pozostałych silników.
    Jest ono tylko użyteczne do celów debugowania.
    Czy na pewno chcesz włączyć renderowanie programowe? W razie wątpliwości, wybierz 'Nie'.

en: Sound Settings
pl: Ustawienia dźwięku

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Speaker Volume:
pl: Poziom głośnika:

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution greatly improves visual quality, but also greatly increases GPU load and can cause issues in certain games.
    "Multiple of 640x528" will result in a size slightly larger than "Window Size" but yield fewer issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be. Auto (Window Size), 1.5x, and 2.5x may cause issues in some games.
    
    If unsure, select Native.
pl: Określa rozdzielczość używaną do renderowania. Wysoka rozdzielczość bardzo poprawia jakość wizualną, lecz również bardzo zwiększa obciążenie GPU i może spowodować problemy w niektórych grach.
    "Wielokrotność 640x528" będzie skutkować nieco większym rozmiarem, niż "rozmiar okna", lecz przyniesie mniej problemów. Ogólnie mówiąc, im jest mniejsza rozdzielczość wewnętrzna, tym lepsza będzie twoja wydajność. Auto (rozmiar okna), 1.5x i 2.5x mogą spowodować problemy w części gier.
    
    W razie wątpliwości, wybierz Natywna.

en: Speed Limit:
pl: Limit szybkości:

en: Speed up Disc Transfer Rate
pl: Przyspiesz szybkość transmisji dysku

en: Splits the CPU and GPU threads so they can be run on separate cores.
    Provides major speed improvements on most modern PCs, but can cause occasional crashes/glitches.
pl: Rozdziela wątki CPU i GPU tak, aby mogły one działać na oddzielnych rdzeniach.
    Dostarcza znaczną poprawę szybkości na większości współczesnych komputerów PC, choć może powodować sporadyczne zawieszenia/błędy.

en: Standard Controller
pl: Standardowy kontroler

en: Start &NetPlay...
pl: Uruchom &NetPlay...

en: Start Re&cording Input
pl: &Rozpocznij nagrywanie wejścia

en: Start Recording
pl: Rozpocznij nagrywanie

en: State
pl: Stan

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Steering Wheel
pl: Kierownica

en: Step
pl: Krok

en: Step out successful!
pl: Wyjście udane!

en: Step out timed out!
pl: Wyjście przekroczyło czas oczekiwania!

en: Step over in progress...
pl: Przekraczanie w toku...

en: Step successful!
pl: Krok wykonany!

en: Stereoscopic 3D Mode:
pl: Tryb 3D stereoskopii:

en: Stereoscopy
pl: Stereoskopia

en: Stick
pl: Gałka

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Store EFB Copies to Texture Only
pl: Przechowuj kopie EFB tylko do tekstury

en: Stores EFB Copies exclusively on the GPU, bypassing system memory. Causes graphical defects in a small number of games.
    
    Enabled = EFB Copies to Texture
    Disabled = EFB Copies to RAM (and Texture)
    
    If unsure, leave this checked.
pl: Przechowuje kopie EFB wyłącznie na GPU, pomijając pamięć systemu. Powoduje graficzne usterki w małej ilości gier.
    
    Włączone = Kopie EFB do tekstury
    Wyłączone = Kopie EFB do RAM-u (i tekstury)
    
    W razie wątpliwości, pozostaw zaznaczone.

en: Stretch to Window
pl: Rozciągnij do okna

en: String
pl: Łańcuch

en: Strum
pl: Struny

en: Subtract
pl: Wyciągnij

en: Successfully exported %u saves to %s
pl: Pomyślnie wyeksportowano %u zapisów do %s

en: Successfully exported file to %s
pl: Pomyślnie wyeksportowano plik do %s

en: Successfully imported save files
pl: Importowanie zapisów zakończone powodzeniem

en: Support
pl: Wsparcie

en: Swap Eyes
pl: Zamień oczy

en: Swaps the left and right eye. Mostly useful if you want to view side-by-side cross-eyed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Zamienia lewe i prawo oko. Zazwyczaj przydatne, jeśli chcesz wyświetlać w trybie obok siebie zezując.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Swing
pl: Zamach

en: Symbols
pl: Symbole

en: Sync Wii Remotes
pl: Zsynchronizuj Wiiloty

en: Sync real Wii Remotes and pair them
pl: Zsynchronizuj prawdziwe Wiiloty i je sparuj

en: Synchronize GPU thread
pl: Synchronizuj wątek GPU

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
pl: Synchronizuje wątki GPU i CPU, aby zapobiec losowemu zawieszaniu w trybie dwóch rdzeni. (włączone = kompatybilne, wyłączone = szybkie)

en: System Language:
pl: Język systemu:

en: TAS Input
pl: Wejście TAS

en: TAS Input - Controller %d
pl: Wejście TAS - Kontroler %d

en: Table Left
pl: Talerz lewo

en: Table Right
pl: Talerz prawo

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: Take Screenshot
pl: Zrób zrzut ekranu

en: Take screenshot
pl: Zrób zrzut ekranu

en: Test
pl: Testuj

en: Texture
pl: Tekstura

en: Texture Cache
pl: Bufor tekstur

en: Texture Format Overlay
pl: Nakładka formatu tekstur

en: Textures
pl: Tekstury

en: The "Safe" setting eliminates the likelihood of the GPU missing texture updates from RAM.
    Lower accuracies cause in-game text to appear garbled in certain games.
    
    If unsure, use the rightmost value.
pl: "Bezpieczne" ustawienie eliminuje prawdopodobieństwo GPU gubiącej aktualizacje tekstur z RAM-u.
    Mniejsze dokładności powodują, że tekst gry wygląda na zniekształcony w niektórych grach.
    
    W razie wątpliwości, użyj wartości po prawej stronie.

en: The WAD has been installed successfully
pl: WAD zainstalowany poprawnie

en: The address %s is invalid.
pl: Adres %s jest nieprawidłowy.

en: The address is invalid
pl: Ten adres jest niewłaściwy

en: The checksum was successfully fixed.
pl: Suma kontrolna została pomyślnie naprawiona.

en: The disc that was about to be inserted couldn't be found.
pl: Dysk, który miał być włożony nie mógł zostać odnaleziony.

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
pl: Plik %s już istnieje.
    Zastąpić?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
pl: Plik %s nie mógł zostać otworzony do zapisu. Sprawdź czy nie jest on otworzony już przez inny program.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
pl: Plik %s jest już otwarty, nagłówek pliku nie zostanie zapisany.

en: The name cannot be empty
pl: Nazwa nie może zostać pusta

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
pl: Wynikowy odszyfrowany kod AR nie zawiera żadnych linii.

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
pl: Wybrany język nie jest wspierany przez Twój system. Ustawienia domyślne.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
pl: Wersje NetPlay serwera i klienta są niekompatybilne!

en: The server is full!
pl: Serwer pełny!

en: The server responded: the game is currently running!
pl: Odpowiedź serwera: gra aktualnie uruchomiona!

en: The server sent an unknown error message!
pl: Serwer odesłał nieznany błąd!

en: The specified file "%s" does not exist
pl: Wskazany plik "%s" nie istnieje.

en: The value is invalid
pl: Ta wartość jest niewłaściwa

en: Theme:
pl: Motyw:

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
pl: Tutaj musi być ticket dla 00000001/00000002. Twój zrzut NAND jes prawdopodobnie niekompletny.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
pl: Te ustawienia przewyższaja źródłowe ustawienia programu.
    Nieokreślone ustawienia odczytywane są ze źródłowych.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
pl: Ten symulator action replay nie obsługuje kodów, które modyfikują Action Replay sam w sobie.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+2 to move faster and SHIFT+1 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera and SHIFT+F to reset the speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Ta funkcja pozwala ci zmieniać kamerę gry.
    Poruszaj myszką, podczas gdy przytrzymujesz prawy przycisk myszy, aby przesuwać, a podczas trzymania środkowego przycisku, aby poruszać.
    Przytrzymaj SHIFT i naciśnij jeden z klawiszy WASD, aby poruszać kamerą o pewien stopień dystansu (SHIFT+2, aby poruszać szybciej, a SHIFT+1, aby poruszać wolniej). Naciśnij SHIFT+R, aby zresetować kamerę, a SHIFT+F, aby zresetować szybkość.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: This setting allows you to set a custom real time clock (RTC) separate from your current system time.
    
    If you're unsure, leave this disabled.
pl: To ustawienie pozwala ci ustawić własny zegar czasu rzeczywistego (real time clock - RTC) odrębny od aktualnego czasu twojego systemu.
    
    Jeśli masz wątpliwości, pozostaw wyłączone.

en: This value is added to the convergence value set in the graphics configuration.
pl: Ta wartość jest dodana do wartości konwergencji ustawionej w konfiguracji graficznej.

en: This value is multiplied with the depth set in the graphics configuration.
pl: Ta wartość zwielokrotnia się z głębią ustawioną w konfiguracji graficznej.

en: This will let you manually edit the INI config file.
pl: To pozwoli ci ręcznie zedytować plik konfiguracyjny INI.

en: Threshold
pl: Próg nacisku

en: Tilt
pl: Przechylenie

en: Title
pl: Tytuł

en: To
pl: Do

en: Toggle &Breakpoint	F9
pl: Przełącz &punkt przerwania	F9

en: Toggle &memory
pl: Przełącz &pamięć

en: Toggle 3D Anaglyph
pl: Przełącz 3D Anaglif

en: Toggle 3D Side-by-side
pl: Przełącz 3D Obok siebie

en: Toggle 3D Top-bottom
pl: Przełącz 3D Góra-dół

en: Toggle 3D Vision
pl: Przełącz 3D Vision

en: Toggle All Log Types
pl: Przełącz wszystkie typy logów

en: Toggle Aspect Ratio
pl: Przełącz proporcje obrazu

en: Toggle Crop
pl: Przełącz obcięcie

en: Toggle Custom Textures
pl: Przełącz własne tekstury

en: Toggle EFB Copies
pl: Przełącz kopie EFB

en: Toggle Fog
pl: Przełącz mgłę

en: Toggle Fullscreen
pl: Przełącz pełny ekran

en: Toggle Pause
pl: Przełącz wstrzymanie

en: Toggle editing of perspectives
pl: Przełącz edytowanie perspektyw

en: Toggle fullscreen
pl: Przełącz pełny ekran

en: Top
pl: Góra

en: Top-and-Bottom
pl: Góra-i-dół

en: Traditional Chinese
pl: Chiński tradycyjny

en: Traversal Server
pl: Serwer przejściowy

en: Tried to load an unknown file type.
pl: Próbowano odczytać nieznany typ pliku.

en: Triggers
pl: Spusty

en: Trying to read from invalid SYSCONF
pl: Próba odczytu z niewłaściwego SYSCONF

en: Turn off all JIT functions, but still use the JIT core from Jit.cpp
pl: Wyłącz wszystkie funkcje JIT-u, ale wciąż używaj rdzenia JIT-u z Jit.cpp

en: Turntable
pl: DJ Gramofon

en: Turntable Configuration
pl: Konfiguracja gramofonu

en: Type
pl: Typ

en: UNKNOWN_%02X
pl: Nieznany_%X

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
pl: Nie można utworzyć patcha z podanych wartości.
    Wejście nie zostało zmienione.

en: Undo Load State
pl: Cofnij wczytywanie stanu

en: Undo Save State
pl: Cofnij zapisywanie stanu

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
pl: Nieoczekiwane wywołanie 0x80? Przerywanie...

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
pl: Nieznane polecenie DVD %08x - poważny błąd

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
pl: Nieznany typ wejścia %i w SYSCONF (%s@%x)!

en: Unknown error %x
pl: Nieznany błąd %x

en: Unknown memory card error
pl: Nieznany błąd karty pamięci

en: Unknown message received with id : %d
pl: Nieznana wiadomość o ID: %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
pl: Nieznana wiadomość o ID: %d od gracza: %d Gracz wylatuje!

en: Unlimited
pl: Nieograniczona szybkość

en: Unpacking
pl: Rozpakowywanie

en: Up
pl: Góra

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Upright Wii Remote
pl: Wiilot trzymany pionowo

en: Usage Statistics Reporting Settings
pl: Ustawienia raportowania statystyk użytkowania

en: Usage statistics reporting
pl: Raportowanie statystyk użytkowania

en: Usage statistics reporting uses a unique random per-machine identifier to distinguish users from one another. This button generates a new random identifier for this machine which is dissociated from the previous one.
pl: Raportowanie statystyk użytkowania wykorzystuje unikalny identyfikator aby rozróżnić użytkowników. Ten przycisk generuje dla tego komputera nowy, przypadkowy identyfikator, który nie jest związany z poprzednim.

en: Use Fullscreen
pl: Użyj pełnego ekranu

en: Use Hex
pl: Użyj HEX

en: Use PAL60 Mode (EuRGB60)
pl: Użyj trybu PAL60 (EuRGB60)

en: Use Panic Handlers
pl: Użyj Panic Handlers

en: Use a less accurate algorithm to calculate depth values.
    Causes issues in a few games, but can give a decent speedup depending on the game and/or your GPU.
    
    If unsure, leave this checked.
pl: Używaj mniej dokładnego algorytmu do obliczania wartości głębi.
    Powoduje błędy w kilku grach, lecz może dać przyzwoite przyspieszenie zależnie od gry i/lub twojego GPU.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw zaznaczone.

en: Use a single depth buffer for both eyes. Needed for a few games.
pl: Użyj jednego buforu głębi dla obu oczu. Wymagane dla niektórych gier.

en: Utility
pl: Narzędzia

en: V-Sync
pl: Synchronizacja pionowa

en: Value
pl: Wartość

en: Value (double)
pl: Wartość (double)

en: Value (float)
pl: Wartość (float)

en: Value Too Large
pl: Zbyt duża wartość

en: Value:
pl: Wartość:

en: Value:
pl: Wartość:

en: Various Statistics
pl: Różne statystyki

en: Verbosity
pl: Szczegółowość

en: View &code
pl: Wyświetl &kod

en: View &memory
pl: Wyświetl &pamięć

en: View As:
pl: Wyświetl jako:

en: View as double
pl: Wyświetl jako liczba zmiennoprzecinkowa o podwójnej precyzji

en: View as float
pl: Wyświetl jako liczba zmiennoprzecinkowa

en: View as hexadecimal
pl: Wyświetl jako liczba szesnastkowa

en: View as signed integer
pl: Wyświetl jako liczba całkowita ze znakiem

en: View as unsigned integer
pl: Wyświetl jako liczba całkowita bez znaku

en: Virtual
pl: Wirtualny

en: Volume
pl: Poziom

en: Volume Down
pl: Zmniejsz głośność

en: Volume Toggle Mute
pl: Przełącz całkowite wyciszenie

en: Volume Up
pl: Zwiększ głośność

en: WAD installation failed: error creating %s
pl: Instalacja WAD nie powiodła się: błąd tworzenia %s

en: WAD installation failed: error creating ticket
pl: Instalacja WAD nie powiodła się: błąd tworzenia biletu

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Czekaj na odchylenia pionowe, by zapobiec rozdarciu.
    Obniża wydajność, jeśli szybkość emulacji wynosi mniej niż 100%.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
pl: Ostrzeżenie - uruchomienie DOL w złym trybie konsoli!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
pl: Ostrzeżenie - uruchomienie ISO w złym trybie konsoli!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
pl: Ostrzeżenie! Zaleca się wykonać kopię wszystkich plików w folderze:
    %s
    Kontynuować?

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
pl: Ostrzeżenie: Wszystkie zapisy zostaną nadpisane w folderze:
    %s
    i mają taką samą nazwę jak plik na Twojej karcie pamięci
    Kontynuować?

en: WaveFileWriter - file not open.
pl: WaveFileWriter - plik nie jest otwarty.

en: When playing on NetPlay, show chat messages, buffer changes and desync alerts.
    
    If unsure, leave this unchecked.
pl: Gdy grasz na NetPlay, pokazuj wiadomości czatu, zmiany buforu i ostrzeżenia o desynchronizacji.
    
    W razie wątpliwości, pozostaw odznaczone.

en: Widescreen Hack
pl: Hak szerokiego ekranu

en: Width
pl: Szerokość

en: Wii Console
pl: Konsola Wii

en: Wii NAND Root:
pl: Źródło Wii NAND:

en: Wii Remote
pl: Wiilot

en: Wii Remote %i
pl: Wiilot %i

en: Wii Remote Connected
pl: Wiilot połączony

en: Wii Remotes
pl: Wiiloty

en: Wii WAD files (*.wad)
pl: Pliki WAD Wii (*.wad)

en: Wii save files (*.bin)
pl: Pliki zapisów Wii (*.bin)

en: WiiWAD: Could not read from file
pl: WiiWAD: nie moża odczytać z pliku

en: Windows Left
pl: Windows lewo

en: With an address
pl: Z adresem

en: Within a range
pl: Z zakresu

en: Word Wrap
pl: Zawijanie wierszy

en: Working...
pl: Pracuję...

en: World
pl: Świat

en: Write to Console
pl: Zapisz do konsoli

en: Write to File
pl: Zapisz do pliku

en: Write to Window
pl: Wpisz do okna

en: Yellow
pl: Żółty

en: You can't close panes that have pages in them.
pl: Nie możesz zamknąć paneli jeśli są w nich strony.

en: You must choose a game!
pl: Musisz wybrać grę!

en: You must enter a name.
pl: Musisz wprowadzić nazwę.

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
pl: Musisz wprowadzić poprawną wartość dziesiętną, szestnastkową lub ósemkową.

en: You must enter a valid profile name.
pl: Musisz wprowadzić poprawną nazwę profilu.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
pl: Musisz ponownie uruchomić Dolphina, aby zmiana poskutkowała.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
pl: Twoje romy DSP mają niewłaściwe hashe.
    Czy chcesz zatrzymać i naprawić problrm?
    Jeśli wybierzesz "Nie", audio będzie zniekształcone.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
pl: Twój plik GCM/ISO wygląda na niewłaściwy (niewłaściwy kraj).
    Kontynuować w regionie PAL?

en: Zero 3 code not supported
pl: Kod 3 zero niewspierany

en: [ waiting ]
pl: [ czekam ]

en: auto
pl: automatyczna

en: fake-completion
pl: fałszywe-ukończenie‭‭

en: none
pl: żadna

en: wxExecute returned -1 on application run!
pl: wxExecute zwrócił -1 przy uruchamianiu programu!

en: x86 Size
pl: Rozmiar x86
