Dolphin Emulator - en to ro_RO translation catalogue (710 entries)

en:  (too many to display)
ro_RO: (prea multe pentru afișare)

en:  Game :
ro_RO: Joc:

en: ! NOT
ro_RO: ! NU

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
ro_RO: "%s" nu există.
    Creezi un nou Memcard de 16MB ?

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
ro_RO: "%s" este un fișier invalid GCM/ISO, sau nu este un ISO GC/Wii.

en: %s already exists, overwrite?
ro_RO: %s există deja, suprascrii?

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
ro_RO: %u Blocuri Libere; %u Intrări Libere Director

en: && AND
ro_RO: && ȘI

en: &Breakpoints
ro_RO: &Puncte de întrerupere

en: &Delete selected ISOs...
ro_RO: &Șterge ISO selectate...

en: &Emulation
ro_RO: &Emulare

en: &File
ro_RO: &Fișier

en: &Frame Advance
ro_RO: &Avans Cadru

en: &Fullscreen
ro_RO: &Ecran Complet

en: &Graphics Settings
ro_RO: &Configurări Grafică

en: &Help
ro_RO: &Ajutor

en: &Hotkey Settings
ro_RO: &Configurări Tastă Rapidă

en: &Load State
ro_RO: &Status de Încărcare

en: &Memcard Manager (GC)
ro_RO: &Manager CardMemorie (GC)

en: &Memory
ro_RO: &Memorie

en: &Open...
ro_RO: &Deschide...

en: &Options
ro_RO: &Opțiuni

en: &Pause
ro_RO: &Pauză

en: &Play
ro_RO: &Redare

en: &Properties
ro_RO: &Proprietăți

en: &Refresh List
ro_RO: &Reîmprospătează Lista

en: &Registers
ro_RO: &Înregistrări

en: &Reset
ro_RO: &Resetează

en: &Sound
ro_RO: &Sunet

en: &Tools
ro_RO: &Instrumente

en: &View
ro_RO: &Vizualizează

en: (off)
ro_RO: (oprit)

en: + ADD
ro_RO: + ADAUGĂ

en: 1.5x Native (960x792)
ro_RO: 1.5X Nativ (960x792)

en: 2.5x Native (1600x1320)
ro_RO: 2.5x Nativ (1600x1320)

en: <Insert name here>
ro_RO: <Introdu numele aici>

en: <No resolutions found>
ro_RO: <nici o rezoluție găsită>

en: <Nothing>
ro_RO: <Nimic>

en: A game is not currently running.
ro_RO: Un joc nu rulează momentan.

en: AR Codes
ro_RO: Coduri AR

en: About Dolphin
ro_RO: Despre Dolphin

en: Accuracy:
ro_RO: Precizie:

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
ro_RO: Eroare Cod de Decriptare pentru Reluarea Acțiune:
    Verificarea Parității a Eșuat
    
    Codul Vinovat:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
ro_RO: Eroare Reluare Acțiune: Dimensiune invalidă (%08x : adresa =%08x) în Adaugă Cod (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
ro_RO: Eroare Reluare Acțiune: Dimensiune invalidă (%08x : adresa =%08x) în Completează și Glisează (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
ro_RO: Eroare Reluare Acțiune: Dimensiune invalidă (%08x : adresa =%08x) în Scrie RAM Și Completează (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
ro_RO: Eroare Reluare Acțiune: Dimensiune invalidă (%08x : adresa =%08x) în Scrie În Indicator (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
ro_RO: Eroare Reluare Acțiune: Valoare invalidă (%08x) în Copia de Memorie  (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
ro_RO: Eroare Reluare Acțiune: Codul Master şi Scrie În CCXXXXXX nu sunt implementate (%s)
    Codurile Master nu sunt necesare. Nu folosi coduri master.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
ro_RO: Eroare Reluare Acțiune:  Linie de cod AR invalidă: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
ro_RO: Reluare Acțiune: Cod Conditional: Dimensiune Invalidă  %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
ro_RO: Reluare Acțiune: Tip Cod Normal Invalid %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
ro_RO: Reluare Acțiune: Cod Normal %i: Subtip Invalid  %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
ro_RO: Reluare Acțiune: Cod Normal 0: Subtip Invalid  %08xx (%s)

en: Adapter:
ro_RO: Adaptor:

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Add ActionReplay Code
ro_RO: Adăugă Cod ReluareAcțiune

en: Add Patch
ro_RO: Adăugă Corecție Patch

en: Add...
ro_RO: Adaugă...

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
ro_RO: Reglează presiunea controlului analogic necesară pentru a activa butoanele.

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: Advanced Settings
ro_RO: Configurări Avansate

en: All Save States (sav, s##)
ro_RO: Toate Statusurile Salvate (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
ro_RO: Toate fișierele Wii ISO (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
ro_RO: Toate fișierele comprimate GC/Wii ISO (gcz)

en: Analyze
ro_RO: Analizează

en: Angle
ro_RO: Unghi

en: Anisotropic Filtering:
ro_RO: Filtrare Anizotropă:

en: Anti-Aliasing:
ro_RO: Antialias:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
ro_RO: Încărcătorul de aplicații are o dimensiune necorespunzătoare ... este într-adevăr un încărcător de aplicații?

en: Apploader unable to load from file
ro_RO: Încărcătorul de aplicații nu s-a putut încărca din fișier

en: Apploader:
ro_RO: Încărcător de aplicații:

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
ro_RO: Aplică un efect post-procesare după finalizarea unui cadru.
    
    Dacă nu ești sigur, selectează (oprit).

en: Are you sure you want to delete "%s"?
ro_RO: Ești sigur ca vrei sa ștergi "%s"?

en: Aspect Ratio:
ro_RO: Raport Aspect:

en: At least one pane must remain open.
ro_RO: Cel puțin un panou trebuie să rămână deschis.

en: Audio Backend:
ro_RO: Backend Audio:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
ro_RO: AudioComun: Eroare la deschiderea dispozitivului AO.

en: Auto (Multiple of 640x528)
ro_RO: Auto (Multiple de 640x528)

en: Auto (Window Size)
ro_RO: Auto (Dimensiune Ferestră)

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Reglează automat dimensiunea ferestrei la rezoluția ta internă.
    
    Dacă nu ești sigur, las-o debifată.

en: BP register
ro_RO: Înregistrare BP

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Backend Settings
ro_RO: Configurări Backend

en: Background Input
ro_RO: Intrare Fundal

en: Backward
ro_RO: Înapoi

en: Banner Details
ro_RO: Detalii Banner

en: Bar
ro_RO: Bară

en: Basic
ro_RO: Principal

en: Basic Settings
ro_RO: Configurări Principale

en: Block Allocation Table checksum failed
ro_RO: Suma-de-verificare pentru Tabelul de Alocare Blocuri, a eșuat

en: Blocks
ro_RO: Blocuri

en: Blue
ro_RO: Albastru

en: Blue Left
ro_RO: Albastru Stânga

en: Blue Right
ro_RO: Albastru Dreapta

en: Bottom
ro_RO: Jos

en: Bound Controls: %lu
ro_RO: Controale Legate: %lu

en: Broken
ro_RO: Defect

en: Browse for a directory to add
ro_RO: Răsfoiește pentru a adăuga un director

en: Browse for output directory
ro_RO: Răsfoiește pentru un director de ieșire

en: Buffer:
ro_RO: Tampon:

en: Buttons
ro_RO: Butoane

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
ro_RO: Evită ștergerea datelor cache DCBZ a instrucțiunii DCBZ. De obicei lasă această opțiune dezactivată.

en: CPU Emulator Engine
ro_RO: Motor Emulator CPU

en: Cancel
ro_RO: Anulare

en: Center
ro_RO: Centru

en: Change &Disc...
ro_RO: Schimbă &Discul...

en: Change Disc
ro_RO: Schimbă Discul

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
ro_RO: Schimbă limba de interfață a utilizatorului.
    Necesită repornirea.

en: Cheat Code
ro_RO: Cod Trișare

en: Cheat Search
ro_RO: Căutare Trișări

en: Check Partition Integrity
ro_RO: Verifică Integritate Partiții

en: Checking integrity...
ro_RO: Se verifică integritatea...

en: Choose a DVD root directory:
ro_RO: Alege un director rădăcină DVD:

en: Choose a NAND root directory:
ro_RO: Alege un director rădăcină NAND:

en: Choose a default ISO:
ro_RO: Alege un ISO implicit:

en: Choose a directory to add
ro_RO: Alege un director de adăugat

en: Choose a file to open
ro_RO: Alege un fișier pentru a-l deschide

en: Choose a memory card:
ro_RO: Alege un card de memorie:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
ro_RO: Alege un fișier pentru a-l folosi ca apploader: (se aplică la discurile construite numai din directoare)

en: Choose the folder to extract to
ro_RO: Alege dosarul pentru a-l extrage

en: Circle Stick
ro_RO: Fixare în Cerc

en: Classic
ro_RO: Clasic

en: Clear
ro_RO: Curăță

en: Close
ro_RO: Închide

en: Co&nfigure...
ro_RO: Co&nfigurează...

en: Code Info
ro_RO: Info Cod

en: Code:
ro_RO: Cod:

en: Command
ro_RO: Comandă

en: Comment
ro_RO: Notă

en: Compress ISO...
ro_RO: Comprimare ISO...

en: Compress selected ISOs...
ro_RO: Comprimare ISO selectate...

en: Compressing ISO
ro_RO: Se comprimă ISO

en: Config
ro_RO: Configurare

en: Configure
ro_RO: Configurare

en: Configure Control
ro_RO: Configurare Control

en: Configure...
ro_RO: Configurare...

en: Confirm File Overwrite
ro_RO: Confirmă Înlocuirea Fișierului

en: Confirm on Stop
ro_RO: Confirmă la Oprire

en: Connect
ro_RO: Conectare

en: Connect Balance Board
ro_RO: Conectează Placa de Echilibru

en: Connect USB Keyboard
ro_RO: Conectează Tastatura USB

en: Connecting...
ro_RO: Se conectează...

en: Continuous Scanning
ro_RO: Scanare Continuă

en: Convert to GCI
ro_RO: Convertește la GCI

en: Copy failed
ro_RO: Copiere eșuată

en: Copy to Memcard %c
ro_RO: Copiere în Cardul de memorie %c

en: Core
ro_RO: Nucleu

en: Could not recognize ISO file %s
ro_RO: Nu s-a putut recunoaște fișierul ISO %s

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
ro_RO: Nu se poate scrie în fișierul din cardul de memorie%s .
    
    Rulezi Dolphin de pe un CD/DVD, sau poate că fișierul este protejat la scriere?
    
    Primești această eroare după mutarea director emulator?
    Dacă da, atunci este posibil să fie necesară re-indicarea locației cardul tău de memorie, din opțiuni.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
ro_RO: Nu s-a putut găsi comanda de deschidere pentru extensia 'ini'!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
ro_RO: Nu se poate iniția nucleul.
    Verifică configurația.

en: Count:
ro_RO: Contor:

en: Country:
ro_RO: Țara:

en: Create AR Code
ro_RO: Creează Cod AR

en: Create new perspective
ro_RO: Creează perspectivă nouă

en: Critical
ro_RO: Critic

en: Crop
ro_RO: Decupare

en: Crossfade
ro_RO: Estompare Intercalată

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
ro_RO: Director curent s-a modificat, din %s în %s după wxSelectorFișier!

en: DSP Emulator Engine
ro_RO: Motor Emulator DSP

en: DSP HLE emulation (fast)
ro_RO: Emulare DSP HLE (rapid)

en: DSP LLE interpreter (slow)
ro_RO: Interpretare DSP LLE (lent)

en: DSP LLE recompiler
ro_RO: Recompilator DSP LLE

en: DVD Root:
ro_RO: Rădăcină DVD:

en: Dance Mat
ro_RO: Saltea de Dans

en: Data Size
ro_RO: Dimensiunea Datelor

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
ro_RO: Fișiere Date MaxDrive/Pro (*.sav)

en: Dead Zone
ro_RO: Zonă Moartă

en: Debug
ro_RO: Depanare

en: Debugging
ro_RO: Depanare

en: Decimal
ro_RO: Zecimal

en: Decompress ISO...
ro_RO: Decomprimare ISO...

en: Decompress selected ISOs...
ro_RO: Decomprimare ISO selectate...

en: Decompressing ISO
ro_RO: Se decomprimă ISO

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Default ISO:
ro_RO: ISO implicit:

en: Default font
ro_RO: Font implicit

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete Save
ro_RO: Șterge Salvarea

en: Delete the existing file '%s'?
ro_RO: Ștergi fișierul existent '%s'?

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Detect
ro_RO: Detectare

en: Device
ro_RO: Dispozitiv

en: Device Settings
ro_RO: Configurări Dispozitiv

en: Dial
ro_RO: Apelare

en: Disable
ro_RO: Dezactivare

en: Disable Fog
ro_RO: Dezactivează Ceața

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
ro_RO: Dezactivează orice emulare XFB.
    Crește mult viteza de emulare, dar determină erori mari în multe jocuri ce se bazează pe ele (mai ales aplicațiile homebrew).
    
    Dacă nu ești sigur, las-o debifată.

en: Disc Read Error
ro_RO: Eroare de Citire Disc

en: Display
ro_RO: Afișare

en: Divide
ro_RO: Divizează

en: Do you want to stop the current emulation?
ro_RO: Vrei să oprești emularea curentă?

en: Dolby Pro Logic II decoder
ro_RO: Decodor Dolby Pro Logic II

en: Dolphin %s Graphics Configuration
ro_RO: Dolphin %s Configurare Grafică

en: Dolphin Configuration
ro_RO: Configurare Dolphin

en: Dolphin FIFO
ro_RO: FIFO Dolphin

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
ro_RO:  Filme TAS Dolphin (*.dtm)

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
ro_RO: Dolphin nu a putut să finalizeze acțiunea solicitată.

en: Down
ro_RO: Jos

en: Download Codes (WiiRD Database)
ro_RO: Descarcă Coduri (Baza de Date WiiRD)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
ro_RO: Descărcate %lu coduri. (adăugate %lu)

en: Drums
ro_RO: Baterii

en: Dump EFB Target
ro_RO: Dump Destinație EFB

en: Dump Frames
ro_RO: Dump Cadre

en: Dump Textures
ro_RO: Dump Texturi

en: Dutch
ro_RO: Olandeză

en: E&xit
ro_RO: I&sire

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
ro_RO: EROARE: Această versiune a Dolphin necesită un driver TAP-Win32 care este cel puțin la versiunea%d.%d -- Dacă ai actualizat recent distribuția Dolphin, o repornire este probabil necesară în acest moment pentru a determina Windows-ul să vadă noul driver.

en: Early Memory Updates
ro_RO: Actualizări Anterioare Memorie

en: Edit ActionReplay Code
ro_RO: Editare Cod ReluareAcțiune

en: Edit Config
ro_RO: Editare Configurări

en: Edit Patch
ro_RO: Editare Patch

en: Edit...
ro_RO: Editare...

en: Effect
ro_RO: Efect

en: Emu Thread already running
ro_RO: Firul Emu rulează deja

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
ro_RO: Emulează XFBs cu precizie.
    Încetinește mult emularea şi interzice redarea la înaltă rezoluție, dar este necesar pentru a emula corect un număr de jocuri .
    
    Dacă nu ești sigur, bifează în schimb, emularea virtual XFB.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
ro_RO: Emulează XFBs cu ajutorul obiectelor de textură GPU.
    Remediază multe jocuri care nu funcționează fără o emulare XFB, în timp ce nu este atât de lentă precum emularea reală XFB. Totuși, ar mai putea încă eșua pentru multe alte alte jocuri (mai ales în aplicațiile homebrew).
    
    Dacă nu ești sigur, las-o debifată.

en: Emulation State:
ro_RO: Status Emulare:

en: Enable AR Logging
ro_RO: Activare Înregistrarea AR

en: Enable Cheats
ro_RO: Activare Trucuri

en: Enable Dual Core
ro_RO: Activare Nucleu Dublu

en: Enable Dual Core (speedup)
ro_RO: Activare Nucleu Dublu (accelerare)

en: Enable MMU
ro_RO: Activare MMU

en: Enable Progressive Scan
ro_RO: Activare Scanare Progresivă

en: Enable Screen Saver
ro_RO: Activare Economizor Ecran

en: Enable Speaker Data
ro_RO: Activare Date Vorbitor

en: Enable WideScreen
ro_RO: Activare Ecran Lat

en: Enable Wireframe
ro_RO: Activare Wireframe

en: Enable pages
ro_RO: Activare pagini

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Activează dacă dorești să fie folosit întreg ecranul pentru a redare.
    Dacă aceasta este dezactivată, se va crea în schimb, o fereastra de redare.
    
    Dacă nu ești sigur, las-o debifată.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Activează dacă dorești să folosești fereastra principal Dolphin pentru redare, mai degrabă decât o fereastra separată de redare.
    
    Dacă nu ești sigur, las-o debifată.

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Activează scanarea progresivă dacă este suportată de programul de emulare.
    Pentru majoritatea jocurilor, aceasta nu contează.
    
    Dacă nu ești sigur, las-o debifată.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
ro_RO: Activează Unitatea de Gestionare Memorie, necesară pentru unele jocuri. (PORNIT = Compatibil, OPRIT = Rapid)

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Codifică dump-urile cadrelor folosind codecul FFV1.
    
    Dacă nu ești sigur, las-o debifată.

en: End
ro_RO: Final

en: English
ro_RO: Engleză

en: Enhancements
ro_RO: Îmbunătățiri

en: Enter a name for the new perspective:
ro_RO: Introdu un nume pentru noua perspectivă:

en: Entry %d/%d
ro_RO: Intrarea %d/%d

en: Entry 1/%d
ro_RO: Intrarea 1/%d

en: Equal
ro_RO: Egal

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
ro_RO: Eroare la încărcarea limbii selectate. Se revine la configurările implicite de sistem.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
ro_RO: Eroare: După "%s", s-a găsit %d (0x%X) în loc de marcajul de salvare %d (0x%X).  Se abandonează încărcarea statusului de salvare...

en: Euphoria
ro_RO: Euforia

en: Execute
ro_RO: Executare

en: Exit
ro_RO: Ieșire

en: Export All Wii Saves
ro_RO: Exportă Toate Salvările Wii

en: Export Recording
ro_RO: Export Înregistrare

en: Export Recording...
ro_RO: Export Înregistrare...

en: Export Save
ro_RO: Export Salvare

en: Export Wii save (Experimental)
ro_RO: Export salvări Wii (Experimental)

en: Export all saves
ro_RO: Exportă toate salvările

en: Export failed
ro_RO: Exportul a eșuat.

en: Export save as...
ro_RO: Export salvare ca...

en: Extension
ro_RO: Extensie

en: Extract All Files...
ro_RO: Extrage Toate Fișierele....

en: Extract Apploader...
ro_RO: Extrage Apploader...

en: Extract DOL...
ro_RO: Extrage DOL ...

en: Extract Directory...
ro_RO: Extrage Director...

en: Extract File...
ro_RO: Extrage Fișier...

en: Extract Partition...
ro_RO: Extrage Partiția...

en: Extracting %s
ro_RO: Se Extrage %s

en: Extracting All Files
ro_RO: Se Extrag Toate Fișierele....

en: Extracting Directory
ro_RO: Se Extrage Directorul

en: Extracting...
ro_RO: Se Extrage...

en: FIFO Player
ro_RO: Jucător FIFO

en: FST Size:
ro_RO: Dimensiune FST:

en: Failed to Connect!
ro_RO: Conectare eșuată!

en: Failed to download codes.
ro_RO: Descărcarea codurilor a eșuat.

en: Failed to extract to %s!
ro_RO: A eșuat extragerea în %s!

en: Failed to read %s
ro_RO: Nu s-a reușit citirea %s

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
ro_RO: Nu s-a reușit citirea corectă a backup-ului din tabelul de alocare blocuri
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
ro_RO: Nu s-a reușit citirea corectă din tabelul de alocare blocuri
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
ro_RO: Nu s-a reușit citirea corectă a backup-ului de director
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
ro_RO: Nu s-a reușit citirea corectă a directorului
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
ro_RO: Nu s-a reușit citirea corectă a antetului
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
ro_RO: Nu s-a reușit citirea ID-ului unic din imaginea discului

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
ro_RO: Eșec la scrierea BT.DINF în SYSCONF

en: Fast
ro_RO: Rapid

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
ro_RO: Desincronizare fatală. Se abandonează redarea. (Eroare de PlayWiimote: %u!= %u, byte%u.)%s

en: File Info
ro_RO: Info Fişier

en: File contained no codes.
ro_RO: Fișierul nu a conținut coduri.

en: File converted to .gci
ro_RO: Fișierul a fost convertit în .gci

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
ro_RO: Fișierul nu a putut fi deschis
    sau nu are o extensie validă

en: File is not recognized as a memcard
ro_RO: Fişier nu este recunoscut ca și card de memorie

en: File not compressed
ro_RO: Fișierul nu este comprimat

en: Filesystem
ro_RO: Sistem de fișiere

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
ro_RO: Tipul de fişier 'ini' este necunoscut! Nu se va deschide!

en: First Block
ro_RO: Primul Bloc

en: Fix Checksums
ro_RO: Remediere Sume de verificare

en: Force 16:9
ro_RO: Forțare 16:9

en: Force 4:3
ro_RO: Forțare 4:3

en: Force Console as NTSC-J
ro_RO: Forțare Consolă ca și NTSC-J

en: Force Texture Filtering
ro_RO: Forțare Filtrare Textură

en: Forward
ro_RO: Înainte

en: Forward port (UPnP)
ro_RO: Redirecționare port (UPnP)

en: Frame Advance
ro_RO: Avans Cadru

en: Frame Info
ro_RO: Informații Cadru

en: Frame Range
ro_RO: Interval Cadru

en: Free Look
ro_RO: Aspect Liber

en: French
ro_RO: Franceză

en: Frets
ro_RO: Tulburări

en: From
ro_RO: De la

en: FullScr
ro_RO: EcrComplet

en: GCI File(*.gci)
ro_RO: Fișier GCI(*.gci)

en: Game ID:
ro_RO: ID Joc:

en: Game is already running!
ro_RO: Jocul rulează deja!

en: Game-Specific Settings
ro_RO: Configurări Specifice-Jocului

en: GameConfig
ro_RO: ConfigJoc

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
ro_RO: Fișiere de SalvăriJoc GameCube( * .GCI; * .GCS; * .sav)

en: Gecko Codes
ro_RO: Coduri Gecko

en: German
ro_RO: Germană

en: Graphics
ro_RO: Grafică

en: Graphics settings
ro_RO: Configurări Grafică

en: Greater Than
ro_RO: Mai mare Decât

en: Green
ro_RO: Verde

en: Green Left
ro_RO: Verde Stânga

en: Green Right
ro_RO: Verde Dreapta

en: Guitar
ro_RO: Chitară

en: Hacks
ro_RO: Soluții

en: Header checksum failed
ro_RO: Sumă de control a antetului a eșuat

en: Height
ro_RO: Înălțime

en: Help
ro_RO: Ajutor

en: Hide
ro_RO: Ascunde

en: Hide Mouse Cursor
ro_RO: Ascunde Cursorul Mouse-ului

en: Home
ro_RO: Acasă

en: Host
ro_RO: Gazdă

en: Hotkeys
ro_RO: Taste rapide

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
ro_RO: IOCTL_ES_GETVIEWS: S-a încercat obținerea de date dintr-un tichet necunoscut: %08x/%08x

en: IPL Settings
ro_RO: Configurări IPL

en: IR Sensitivity:
ro_RO: Sensibilitate IR:

en: ISO Details
ro_RO: Detalii ISO

en: ISO Directories
ro_RO: Directoare ISO

en: Icon
ro_RO: Pictogramă

en: Ignore Format Changes
ro_RO: Ignoră Modificările de Format

en: Import Save
ro_RO: Import Salvare

en: Import failed
ro_RO: Importare eșuată.

en: In Game
ro_RO: În Joc

en: Information
ro_RO: Informații

en: Input
ro_RO: Intrare

en: Insert
ro_RO: Inserare

en: Insert SD Card
ro_RO: Introdu Card SD

en: Install to Wii Menu
ro_RO: Instalează în Meniul Wii

en: Installing WAD...
ro_RO: Se instalează WAD...

en: Integrity Check Error
ro_RO: Eroare Verificare Integritate

en: Integrity check completed
ro_RO: Verificare Integritate Completă

en: Integrity check completed. No errors have been found.
ro_RO: Verificarea integrității este completă. Nu au fost găsite erori.

en: Interface
ro_RO: Interfață

en: Interface Settings
ro_RO: Configurări Interfață

en: Internal LZO Error - compression failed
ro_RO: Eroare internă LZO - compresia a eșuat

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
ro_RO: Eroare internă LZO - decompresie a eșuat (%d) (%li, %li)
    Se reîncearcă încărcarea statusului

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
ro_RO: Eroare internă LZO - lzo_init() a eșuat

en: Internal Resolution:
ro_RO: Rezoluția Internă:

en: Invalid recording file
ro_RO: Fișier de înregistrare invalid

en: Invalid search parameters (no object selected)
ro_RO: Parametrii de căutare invalizi (nici un obiect selectat)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
ro_RO: Expresie de căutare invalidă (nu se poate converti în număr)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
ro_RO: Expresie de căutare invalidă (numai lungimile de siruri de caractere sunt suportate)

en: Italian
ro_RO: Italiană

en: JIT Recompiler (recommended)
ro_RO: JIT Recompiler (recomandat)

en: Japanese
ro_RO: Japoneză

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Menține fereastra jocului deasupra celorlalte ferestre.
    
    Dacă nu ești sigur, lasă debifat.

en: Korean
ro_RO: Coreeană

en: L Button
ro_RO: Buton L

en: Language:
ro_RO: Limba:

en: Last %i
ro_RO: Ultima %i

en: Latency:
ro_RO: Latență:

en: Left
ro_RO: Stânga

en: Left Stick
ro_RO: Stick Stânga

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
ro_RO: Clic-Stânga pentru a detecta intrarea.
    Clic-Mijloc pentru a șterge.
    Clic-Dreapta pentru mai multe opțiuni.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
ro_RO: Clic Stânga/Dreapta pentru mai multe opțiuni.
    Clic-Mijloc pentru a goli.

en: Less Than
ro_RO: Mai puțin de

en: Load
ro_RO: Încarcă

en: Load Custom Textures
ro_RO: Încarcă Texturi Personalizate

en: Load State
ro_RO: Încărcă Status

en: Load State Last 1
ro_RO: Încărcă Ultimul Status 1

en: Load State Last 2
ro_RO: Încărcă Ultimul Status 2

en: Load State Last 3
ro_RO: Încărcă Ultimul Status 3

en: Load State Last 4
ro_RO: Încărcă Ultimul Status 4

en: Load State Last 5
ro_RO: Încărcă Ultimul Status 5

en: Load State Last 6
ro_RO: Încărcă Ultimul Status 6

en: Load State Last 7
ro_RO: Încărcă Ultimul Status 7

en: Load State Last 8
ro_RO: Încărcă Ultimul Status 8

en: Load State Slot 1
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 1

en: Load State Slot 10
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 10

en: Load State Slot 2
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 2

en: Load State Slot 3
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 3

en: Load State Slot 4
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 4

en: Load State Slot 5
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 5

en: Load State Slot 6
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 6

en: Load State Slot 7
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 7

en: Load State Slot 8
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 8

en: Load State Slot 9
ro_RO: Încarcă Status din Slotul 9

en: Load State...
ro_RO: Se încarcă Statusul...

en: Load Wii System Menu
ro_RO: Încărcare Meniu Sistem Wii

en: Load Wii System Menu %d%c
ro_RO: Încărcare Meniu Sistem Wii %d%c

en: Log
ro_RO: Jurnal

en: Log Configuration
ro_RO: Configurare Jurnal

en: Log Types
ro_RO: Tipuri jurnal

en: Logger Outputs
ro_RO: Jurnale Generate

en: Logging
ro_RO: Înregistrare

en: M Button
ro_RO: Butonul M

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
ro_RO: Fișiere MadCatz Gameshark(*.gcs)

en: Main Stick
ro_RO: Stick Principal

en: Maker ID:
ro_RO: ID Marcaj:

en: Maker:
ro_RO: Marcaj:

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Face obiectele îndepărtate mai vizibile prin eliminarea ceții, intensificând astfel detaliile generale .
    Dezactivând ceața va destabiliza unele jocuri care se bazează pe o emulare corespunzătoare de ceață.
    
    Dacă nu ești sigur, lasă debifat.

en: Memcard already opened
ro_RO: Cardul de memorie este deja deschis

en: Memory Card
ro_RO: Card de memorie

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
ro_RO: Numele de fișier al Cardului de memorie din Slotul %c este incorect
    Regiune nespecificată
    
     Calea Slotului %c s-a schimbat în
    %s
    Dorești să copiezi fișierul vechi în această nouă locație?

en: Menu
ro_RO: Meniu

en: Misc
ro_RO: Diverse

en: Misc Settings
ro_RO: Configurări Diverse

en: Modifier
ro_RO: Modificator

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Modifică texturile pentru a afișa formatul în care sunt codate. Necesită resetarea emulării în cele mai multe cazuri.
    
    Dacă nu ești sigur, lasă debifat.

en: Monospaced font
ro_RO: Font Mono-Spațiat

en: Multiply
ro_RO: Multiplicare

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
ro_RO: NOTĂ: Dimensiunea Fluxului nu corespunde cu lungimea actuală a datelor

en: NP Add
ro_RO: NP Adaugă

en: NP Begin
ro_RO: NP Începe

en: NP Decimal
ro_RO: NP Zecimal

en: NP Delete
ro_RO: NP Șterge

en: NP Divide
ro_RO: NP Divizează

en: NP Down
ro_RO: NP Jos

en: NP Equal
ro_RO: NP Egal

en: NP Left
ro_RO: NP Stânga

en: NP Multiply
ro_RO: NP Multiplică

en: NP Page Down
ro_RO: NP Pagină Jos

en: NP Page Up
ro_RO: NP Pagină Sus

en: NP Right
ro_RO: NP Dreapta

en: NP Subtract
ro_RO: NP Scădere

en: NP Up
ro_RO: NP Sus

en: Name:
ro_RO: Nume:

en: Name:
ro_RO: Nume:

en: Native GCI files(*.gci)
ro_RO: Fișiere native GCI (*.gci)

en: New Scan
ro_RO: Scanare Nouă

en: Next Page
ro_RO: Pagina următoare

en: Next Scan
ro_RO: Următoarea Scanare

en: No audio output
ro_RO: Nici-o ieșire audio

en: No description available
ro_RO: Nu există o descriere disponibilă

en: No file loaded
ro_RO: Nici-un fișier încărcat

en: No recorded file
ro_RO: Nici-un fișier înregistrat

en: None
ro_RO: Nimic

en: Not Equal
ro_RO: Diferit

en: Not Set
ro_RO: Nestabilit

en: Not connected
ro_RO: Neconectat

en: Notes:
ro_RO: Note:

en: Notice
ro_RO: Notificare

en: Object Range
ro_RO: Interval Obiect

en: Off
ro_RO: Oprit

en: Offset:
ro_RO: Decalaj:

en: On-Screen Display Messages
ro_RO: Mesaje Afișate Pe Ecran

en: Online &Documentation
ro_RO: &Documentație Online

en: Only %d blocks available
ro_RO: Doar %d blocuri disponibile

en: Open
ro_RO: Deschide

en: Open &containing folder
ro_RO: Deschide &conținutul dosarului

en: Open Wii &save folder
ro_RO: Deschide dosarul Wii &salvat

en: Open file...
ro_RO: Deschide fișier...

en: OpenAL: can't create context for device %s
ro_RO: OpenAL: nu se poate crea contextul pentru dispozitivul %s

en: OpenAL: can't find sound devices
ro_RO: OpenAL: nu pot găsi dispozitive de sunet

en: OpenAL: can't open device %s
ro_RO: OpenAL: nu pot deschide dispozitivul %s

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
ro_RO: Deschide configurarea implicită (numai citire) pentru acest joc,  într-un editor de text extern.

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Orange
ro_RO: Portocaliu

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
ro_RO: Ordinea fișierelor în Directorul de Fișiere nu se potrivesc cu ordinea blocului
    Clic dreapta şi exportă toate salvările,
    şi importă salvările într-un un nou card de memorie

en: Other
ro_RO: Altele

en: Output
ro_RO: Ieșire

en: Pads
ro_RO: Paduri

en: Page Down
ro_RO: Pagină în Jos

en: Page Up
ro_RO: Pagină în Sus

en: Paragraph
ro_RO: Paragraf

en: Patches
ro_RO: Patch-uri

en: Paths
ro_RO: Căi

en: Pause
ro_RO: Pauză

en: Per-Pixel Lighting
ro_RO: Iluminare Per-Pixel

en: Perspective %d
ro_RO: Perspectiva %d

en: Play
ro_RO: Rulare

en: Play Recording
ro_RO: Rulează Înregistrarea

en: Playable
ro_RO: Se poate juca

en: Playback Options
ro_RO: Opțiuni de Rulare

en: Players
ro_RO: Playere

en: Please confirm...
ro_RO: Te rugăm să confirmi...

en: Please create a perspective before saving
ro_RO: Te rugăm să creezi o perspectivă înainte de a salva

en: Post-Processing Effect:
ro_RO: Efect Post-Procesare:

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
ro_RO: Finalizare prematură a filmului în PlayController. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
ro_RO: Finalizare prematură a filmului în PlayWiimote. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
ro_RO: Finalizare prematură a filmului în PlayWiimote. %u > %u

en: Prev Page
ro_RO: Pagina Ant

en: Previous Page
ro_RO: Pagina Anterioară

en: Print
ro_RO: Tipărire

en: Profile
ro_RO: Profil

en: Properties
ro_RO: Proprietăți

en: Question
ro_RO: Întrebare

en: Quit
ro_RO: Renunță

en: R Button
ro_RO: Butonul R

en: Radius
ro_RO: Raza

en: Range
ro_RO: Interval

en: Read-only mode
ro_RO: Mod Doar-în-citire

en: Real Balance Board
ro_RO: Placa de Echilibru Reală

en: Record
ro_RO: Înregistrare

en: Recording Info
ro_RO: Info Înregistrare

en: Recording Options
ro_RO: Opțiuni Înregistrare

en: Red
ro_RO: Roșu

en: Red Left
ro_RO: Roșu Stânga

en: Red Right
ro_RO: Roșu Dreapta

en: Refresh
ro_RO: Reîmprospătare

en: Refresh List
ro_RO: Reîmprospătează Lista

en: Refresh game list
ro_RO: Reîmprospătează lista de jocuri

en: Remove
ro_RO: Elimină

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Prelucrează scena ca și wireframe.
    
    Dacă nu ești sigur, lasă debifat.

en: Render to Main Window
ro_RO: Redare în Fereastra Principală

en: Reset
ro_RO: Resetare

en: Results
ro_RO: Rezultate

en: Return
ro_RO: Întoarcere

en: Revision:
ro_RO: Revizia:

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: Right Stick
ro_RO: Dreapta Stick

en: Rumble
ro_RO: Vibrație

en: Sa&ve State
ro_RO: Sal&vează Status

en: Safe
ro_RO: Sigur

en: Save
ro_RO: Salvare

en: Save GCI as...
ro_RO: Salvează GCI ca...

en: Save Oldest State
ro_RO: Salvează cel mai Vechi Status

en: Save State
ro_RO: Salvează Status

en: Save State Slot 1
ro_RO: Salvează Status din Slotul 1

en: Save State Slot 10
ro_RO: Salvează Status din Slotul 10

en: Save State Slot 2
ro_RO: Salvează Status din Slotul 2

en: Save State Slot 3
ro_RO: Salvează Status din Slotul 3

en: Save State Slot 4
ro_RO: Salvează Status din Slotul 4

en: Save State Slot 5
ro_RO: Salvează Status din Slotul 5

en: Save State Slot 6
ro_RO: Salvează Status din Slotul 6

en: Save State Slot 7
ro_RO: Salvează Status din Slotul 7

en: Save State Slot 8
ro_RO: Salvează Status din Slotul 8

en: Save State Slot 9
ro_RO: Salvează Status din Slotul 9

en: Save State...
ro_RO: Salvează Status...

en: Save as...
ro_RO: Salvează ca...

en: Save compressed GCM/ISO
ro_RO: Salvare GCM/ISO comprimat

en: Save decompressed GCM/ISO
ro_RO: Salvare GCM/ISO decomprimat

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
ro_RO: Statusul de salvare film %s este corupt, înregistrarea filmului se oprește...

en: Scaled EFB Copy
ro_RO: Copie EFB Scalată

en: Scanning %s
ro_RO: Se scanează %s

en: Scanning for ISOs
ro_RO: Se scanează pentru ISO

en: Scanning...
ro_RO: Scanez...

en: Search
ro_RO: Căutare

en: Search Subfolders
ro_RO: Căutare Subdosare

en: Section %s not found in SYSCONF
ro_RO: Secțiunea %s nu a fost găsită în SYSCONF

en: Select
ro_RO: Selectează

en: Select The Recording File
ro_RO: Selectează Fișierul de Înregistrare

en: Select a Wii WAD file to install
ro_RO: Selectează un fişier WAD Wii pentru instalare

en: Select a save file to import
ro_RO: Selectează un fişier salvat, pentru a-l importa

en: Select floating windows
ro_RO: Selectează ferestre flotante

en: Select the file to load
ro_RO: Selectează fișierul de încărcat.

en: Select the save file
ro_RO: Selectează fișierul salvat

en: Select the state to load
ro_RO: Selectează statusul de încărcat.

en: Select the state to save
ro_RO: Selectează statusul de salvat.

en: Selected controller profile does not exist
ro_RO: Profilul controlerului selectat, nu există

en: Selected font
ro_RO: Fontul selectat

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Sensor Bar Position:
ro_RO: Poziția barei de senzor:

en: Set as &default ISO
ro_RO: Stabilește ca șablon ISO &implicit

en: Set as default Memcard %c
ro_RO: Stabilește ca și Card de Memorie implicit %c

en: Shake
ro_RO: Vibrare

en: Shoulder Buttons
ro_RO: Butoane Umăr

en: Show &Log
ro_RO: Afișare &Jurnal

en: Show &Toolbar
ro_RO: Afișare &Bară de Instrumente

en: Show Defaults
ro_RO: Afișare Implicite

en: Show Drives
ro_RO: Afișare Unități Drive

en: Show FPS
ro_RO: Afișare FPS

en: Show France
ro_RO: Afișare Franța

en: Show GameCube
ro_RO: Afișare GameCube

en: Show Input Display
ro_RO: Afișare Ecran Conectat

en: Show Italy
ro_RO: Afișare Italia

en: Show JAP
ro_RO: Afișare Japonia

en: Show Korea
ro_RO: Afișare Coreea

en: Show Language:
ro_RO: Afișare Limbă:

en: Show Log &Configuration
ro_RO: Afișare Jurnal &Configurare

en: Show PAL
ro_RO: Afișare PAL

en: Show Platforms
ro_RO: Afișare Platforme

en: Show Regions
ro_RO: Afișare Regiuni

en: Show Statistics
ro_RO: Afișare Statistici

en: Show Taiwan
ro_RO: Afișare Taiwan

en: Show USA
ro_RO: Afișare SUA

en: Show Wii
ro_RO: Afișare Wii

en: Show a confirmation box before stopping a game.
ro_RO: Afișează o caseta de confirmare înainte de oprirea unui joc.

en: Show first block
ro_RO: Afișează primul bloc

en: Show save blocks
ro_RO: Afișare blocuri salvate

en: Show save comment
ro_RO: Afișare comentariu salvat

en: Show save icon
ro_RO: Afișare pictogramă salvată

en: Show save title
ro_RO: Afișare titlul salvat

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Afișează numărul de cadre rulate pe secundă, ca și o măsură a vitezei de emulare .
    
    Dacă nu ești sigur, lasă debifat.

en: Simplified Chinese
ro_RO: Chineză simplificată

en: Size
ro_RO: Dimensiune

en: Skip BIOS
ro_RO: Omitere BIOS

en: Skip DCBZ clearing
ro_RO: Omitere curățare DCBZ

en: Skip EFB Access from CPU
ro_RO: Omite Acces EFB de la CPU

en: Snapshot
ro_RO: Captură:

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
ro_RO: Prelucrarea printr-un program software, este mult mai lentă decât folosind alte dispozitive încorporate.
    E utila doar pentru scopuri de depanare.
    Dorești într-adevăr să activezi prelucrarea prin software? Dacă nu ești sigur, selectează 'Nu'.

en: Sound Settings
ro_RO: Configurări Sunet

en: Spanish
ro_RO: Spaniolă

en: Speaker Volume:
ro_RO: Volum Difuzor:

en: Speed up Disc Transfer Rate
ro_RO: Accelerează Frecvența de Transfer pe Disc

en: Standard Controller
ro_RO: Controler Standard

en: Start Recording
ro_RO: Pornește Înregistrarea

en: State
ro_RO: Status

en: Steering Wheel
ro_RO: Volan

en: Stick
ro_RO: Joystick

en: Stretch to Window
ro_RO: Potrivește la Fereastră

en: Strum
ro_RO: Zgârietură

en: Subtract
ro_RO: Scădere

en: Successfully exported file to %s
ro_RO: Fișier exportat cu succes în %s

en: Successfully imported save files
ro_RO: Fișierele salvate au fost importate cu succes

en: Swing
ro_RO: Balans

en: Synchronize GPU thread
ro_RO: Sincronizare thread GPU

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
ro_RO: Sincronizează thread-urile GPU și CPU pentru a ajuta la prevenirea blocărilor aleatorii din modul Dual Core. (PORNIT = Compatibil, OPRIT = Rapid)

en: System Language:
ro_RO: Limbă Sistem

en: TAS Input
ro_RO: Intrare TAS

en: Table Left
ro_RO: Plan Stânga

en: Table Right
ro_RO: Plan Dreapta

en: Take Screenshot
ro_RO: Realizează CapturăEcran

en: Texture Cache
ro_RO: Cache Textură

en: Texture Format Overlay
ro_RO: Suprapunere Format Textură

en: The WAD has been installed successfully
ro_RO: WAD a fost instalat cu succes

en: The address is invalid
ro_RO: Adresa este invalidă.

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
ro_RO: Fișierul %s există deja.
    Dorești să-l înlocuiești?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
ro_RO: Fișierul %s nu a putut fi deschis pentru scriere. Te rugăm să verifici dacă nu este deschis deja de un alt program.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
ro_RO: Fișierul %s a fost deschis deja, antetul fișierului nu va fi scris.

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
ro_RO: Rezultatul codului AR decriptat nu conține nici o linie.

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
ro_RO: Limba selectată nu este acceptată de către sistemul tău. Se revine la valorile implicite ale sistemului.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
ro_RO: Versiunile NetPlay server și client, sunt incompatibile!

en: The server is full!
ro_RO: Serverul este plin!

en: The server responded: the game is currently running!
ro_RO: Serverul a răspuns: jocul rulează în prezent!

en: The server sent an unknown error message!
ro_RO: Serverul a trimis un mesaj de eroare necunoscut!

en: The specified file "%s" does not exist
ro_RO: Fișierul specificat "%s" nu există.

en: The value is invalid
ro_RO: Valoarea este invalidă

en: Theme:
ro_RO: Temă:

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
ro_RO: Trebuie să existe un tichet pentru 00000001/00000002. Dump-ul NAND este probabil incomplet.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
ro_RO: Aceste configurări suprascriu configurările principale Dolphin.
    Nedeterminat înseamnă că jocul utilizează configurarea Dolphin.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
ro_RO: Acest simulator de redare a acțiunii nu acceptă coduri ce modifică înseși Redarea Acțiunii.

en: Threshold
ro_RO: Prag:

en: Tilt
ro_RO: Înclinare:

en: Title
ro_RO: Titlu

en: To
ro_RO: Către

en: Toggle All Log Types
ro_RO: Comută Toate Tipurile de jurnal

en: Toggle Aspect Ratio
ro_RO: Comută Raportul de Aspect

en: Toggle EFB Copies
ro_RO: Comută Copiile EFB

en: Toggle Fog
ro_RO: Comută Ceață

en: Toggle Fullscreen
ro_RO: Comută Ecran Complet

en: Top
ro_RO: Sus

en: Traditional Chinese
ro_RO: Chineză tradițională

en: Tried to load an unknown file type.
ro_RO: S-a încercat încărcarea unui tip necunoscut de fișier.

en: Triggers
ro_RO: Declanșatori

en: Trying to read from invalid SYSCONF
ro_RO: Se încearcă citirea din SYSCONF invalid

en: Turntable
ro_RO: Mixer

en: Type
ro_RO: Tip:

en: UNKNOWN_%02X
ro_RO: %02X_NECUNOSCUT

en: USA
ro_RO: SUA

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
ro_RO: Nu se poate crea patch din valorile date.
    Înregistrarea nu s-a modificat.

en: Undo Load State
ro_RO: Anulare Status Încărcare

en: Undo Save State
ro_RO: Anulare Status Salvare

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
ro_RO: Solicitare 0x80 neașteptată? Se abandonează...

en: Unknown
ro_RO: Necunoscut

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
ro_RO: Comandă DVD necunoscută %08x - eroare fatală

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
ro_RO: Tip de intrare necunoscut %i în SYSCONF (%s@%x)!

en: Unknown message received with id : %d
ro_RO: Mesaj necunoscut primit cu id-ul : %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
ro_RO: Mesaj necunoscut cu id-ul:%d a fost primit de la jucătorul:%d Se elimină jucătorul!

en: Up
ro_RO: Sus

en: Update
ro_RO: Actualizare

en: Use Fullscreen
ro_RO: Utilizează Ecran Complet

en: Use Hex
ro_RO: Utilizează Hex

en: Use Panic Handlers
ro_RO: Utilizează Asistenți de Panică

en: Utility
ro_RO: Utilitar

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Value:
ro_RO: Valoare:

en: Value:
ro_RO: Valoare:

en: Verbosity
ro_RO: Verbozitate

en: Volume
ro_RO: Volum

en: WAD installation failed: error creating %s
ro_RO: Instalarea WAD a eșuat: eroare la crearea %s

en: WAD installation failed: error creating ticket
ro_RO: Instalarea WAD a eșuat: eroare la crearea tichetului

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
ro_RO: Așteptați spațiile verticale goale, pentru a reduce ruperea imaginii.
    Scade performanța dacă viteza de emulare este sub 100 %.
    
    Dacă nu ești sigur, lasă debifat.

en: Warning
ro_RO: Atenție

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
ro_RO: Atenție - se pornește DOL în modul de consolă greșit!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
ro_RO: Atenție - se pornește ISO în modul de consolă greșit!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
ro_RO: Atenție! Este recomandat să faci copii de rezervă pentru toate fișierele din dosarul:
    %s
    Dorești să continui?

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
ro_RO: Atenție: Aceasta va suprascrie orice salvări existente aflate în dosarul:
    %s
    şi au același nume ca și fișierul din card tău de memorie
    Continui?

en: WaveFileWriter - file not open.
ro_RO: WaveFileWriter - fișierul nu este deschis.

en: Widescreen Hack
ro_RO: Soluție Ecran Lat

en: Width
ro_RO: Lățime

en: Wii Console
ro_RO: Consolă Wii

en: Wii NAND Root:
ro_RO: Rădăcină NAND Wii:

en: WiiWAD: Could not read from file
ro_RO: WiiWAD: Nu s-a putut citi din fişier

en: Windows Left
ro_RO: Ferestre Stânga

en: Windows Menu
ro_RO: Ferestre Meniu

en: Windows Right
ro_RO: Ferestre Dreapta

en: Word Wrap
ro_RO: Încadrare Cuvânt

en: Working...
ro_RO: Se lucrează...

en: Write to Console
ro_RO: Scrie în Consolă

en: Write to File
ro_RO: Scrie în Fișier

en: Write to Window
ro_RO: Scrie în Fereastră

en: Yellow
ro_RO: Galben

en: You can't close panes that have pages in them.
ro_RO: Nu poți închide panouri ce conțin pagini.

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
ro_RO: Trebuie să introduci o valoare zecimală, hexazecimală sau octală validă.

en: You must enter a valid profile name.
ro_RO: Trebuie să introduci un nume de profil valid.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
ro_RO: Trebuie să repornești Dolphin pentru ca modificările să aibă efect.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
ro_RO: ROM-urile DSP au funcții hash incorecte
    Dorești să oprești acum pentru a rezolva problema?
    Dacă selectezi "Nu", semnalul audio ar putea fi distorsionat.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
ro_RO: Fișierul GCM/ISO pare a fi invalid (țară invalidă).
    Continuați cu regiunea PAL?

en: Zero 3 code not supported
ro_RO: Codul Zero 3 nu este acceptat

en: [ waiting ]
ro_RO: [ se așteaptă ]

en: wxExecute returned -1 on application run!
ro_RO: wxExecute a returnat -1 la rularea aplicației!

en: | OR
ro_RO: | SAU
